IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Dronamics Capital - BEAM IPO (DRO1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
    Основното предизвикателство пред бизнеса с дронове е, че трябва тепърва да изграждат транспортни мрежи , които да заменят съществуващи канали за превоз.
    По скоро да ги допълва

    https://www.blueoceanstrategy.com/wh...cean-strategy/
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Основното предизвикателство пред бизнеса с дронове е, че трябва тепърва да изграждат транспортни мрежи , които да заменят съществуващи канали за превоз. Консерватизмът, сигурността и инерцията на съществуващите комуникационни схеми трябва да бъдат атакувани с реклама и дъмпингови практики, което изисква сериозни инвестиции и усилия. Някой голям трябва да ги поеме. Може пък да се търси вече такъв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

        Много добре го каза. Лично аз смятам че основните активи ще са главно лицензите и дрон портовете. Мисля че има неразбиране какво точно възнамеряват да правят Дрона.
        На няколко пъти хората си казаха че ще бъдат нещо като СПИДИ във въздуха. Аз не знам Спиди или Еконт да произвеждат бусове, но взимат и използват такива които им трябват, с еди какви си размери например.
        Дрона валидираха модела и сега точно и ясно могат да кажат на производителите какво точно им трябва, форма, големина на крилата и други така че да може с най нисък разход на гориво да се изминава определено разстояние.
        А колегата мисля че греши че няма да е рентабилен Дрона, щото една платка например за електрическите едноколки ( забравих как им викат) съм чувал че са доста скъпи и ги чакат от 7 до 10 дни да пристигнат със самолет, да не говорим за електромобили а камо ли за машини които произвеждат различни детайли като спрат да бачкат за няколко дни няма да е никак приятно.
        Имам усещането че и ти не знаеш какво правят в Дрона

        За да схванеш идеята колко рентабилна е тази работа леко ще го преекспонирам

        Представи си че не са Дрон а са Совалка и ще летят до околните ни планети и Луната да разкарват по едно пале

        Бизнеса не върви нещо ама акционерите се успокояват че щели да продадат лицензите и площадките за изстрелване на совалките и щели поне да си върнат парите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение
          Искам да отбележа че според публикации, през годините фирмата събра доста и различни лицензи. Дори ако не направят дрона, а продадат фирмата само с лицензите които имат, пак ще съберат добри пари. А дрона може да се поръча в Китай естествено...
          Нямам акций тук, но работя в много силно регулиран сектор и знам цената на лицензите и различните видове разрешителни.
          Много добре го каза. Лично аз смятам че основните активи ще са главно лицензите и дрон портовете. Мисля че има неразбиране какво точно възнамеряват да правят Дрона.
          На няколко пъти хората си казаха че ще бъдат нещо като СПИДИ във въздуха. Аз не знам Спиди или Еконт да произвеждат бусове, но взимат и използват такива които им трябват, с еди какви си размери например.
          Дрона валидираха модела и сега точно и ясно могат да кажат на производителите какво точно им трябва, форма, големина на крилата и други така че да може с най нисък разход на гориво да се изминава определено разстояние.
          А колегата мисля че греши че няма да е рентабилен Дрона, щото една платка например за електрическите едноколки ( забравих как им викат) съм чувал че са доста скъпи и ги чакат от 7 до 10 дни да пристигнат със самолет, да не говорим за електромобили а камо ли за машини които произвеждат различни детайли като спрат да бачкат за няколко дни няма да е никак приятно.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение
            Искам да отбележа че според публикации, през годините фирмата събра доста и различни лицензи. Дори ако не направят дрона, а продадат фирмата само с лицензите които имат, пак ще съберат добри пари. А дрона може да се поръча в Китай естествено...
            Нямам акций тук, но работя в много силно регулиран сектор и знам цената на лицензите и различните видове разрешителни.
            Проблема е че на никой не му трябват лицензи за нерентабилен бизнес

            Според мен това е и една от причините дрона да не лети щото като почне да лети ще трябва да доказва икономическа ефективност, а такава не се вижда



            Коментар


            • Искам да отбележа че според публикации, през годините фирмата събра доста и различни лицензи. Дори ако не направят дрона, а продадат фирмата само с лицензите които имат, пак ще съберат добри пари. А дрона може да се поръча в Китай естествено...
              Нямам акций тук, но работя в много силно регулиран сектор и знам цената на лицензите и различните видове разрешителни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Аз имах някога, но при липсата на полета, който беше плануват за 12.2022 ги разказах.
                Вероятно и добре си направил

                Сега се разрових за системите за излитане и приземяване само по уреди скоро ще станат на 100 години

                Първите тестове на ILS започват през 1929 г. Първият редовен пътнически самолет използвал само ILS за приземяване е Боинг-247-D, изпълнявал полет от Вашингтон до Питсбърг в снежна буря на 26 януари 1938 г.
                Отдавна съществуват системи за напълно автономно излитане и кацане да бяха купили лицензите вече щяха да летят



                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Ако не ме притесняваха горните неща можеш пък и да имам

                  а ти щом имаш не се притеснявай просто само допълвай по пътя на долу ние те подкрепяме морално
                  Аз имах някога, но при липсата на полета, който беше плануват за 12.2022 ги разказах.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    .....пак да питам, какво точно те притеснява, като нямаш?
                    Ако не ме притесняваха горните неща можеш пък и да имам

                    а ти щом имаш не се притеснявай просто само допълвай по пътя на долу ние те подкрепяме морално

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      .....пак да питам, какво точно те притеснява, като нямаш?
                      Е то е ясно какво го притеснява - няма опция за шортване. Изпускаме изи мъни. Някой да не си помисли случайно, че се е притеснил за неща като морал, измамени инвеститори и други дреболиии. Примерно, че мястото на хайп ръг-пуловете е в криптото, а не тука. Което си е супер идейно - подскажете на жентълмените да пуснат едно дрона-крипто токен . То и без друго са си виртуални.Хем ер дроп уникален ще пуснат - дрона дроп
                      Last edited by СтанимирВраца; 19.02.2024, 10:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Притеснява ме да не почне следвартелно да ни обяснява как той отдавна бил излезнал още на 3.30лв

                        Притеснява ме че фирмата дето щеше да пусне синтетичният бензи с който щеше да лети този дрон за които писах още преди година все така не го е пуснала

                        Притеснява ме че след първият полет на братя Райт са били необходими само 60-тина години до първият полет в космоса, а тези добри хора 60 години по късно още не могат един дрон да подкарат

                        Има и още доста притеснителни неща около тази компания за които и преди съм писал но за тях да се притесняват имащите тук
                        .....пак да питам, какво точно те притеснява, като нямаш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          ...и какво точнонте притеснява?
                          Притеснява ме да не почне следвартелно да ни обяснява как той отдавна бил излезнал още на 3.30лв

                          Притеснява ме че фирмата дето щеше да пусне синтетичният бензи с който щеше да лети този дрон за които писах още преди година все така не го е пуснала

                          Притеснява ме че след първият полет на братя Райт са били необходими само 60-тина години до първият полет в космоса, а тези добри хора 60 години по късно още не могат един дрон да подкарат

                          Има и още доста притеснителни неща около тази компания за които и преди съм писал но за тях да се притесняват имащите тук

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                            Това което виждам е, че компанията се е регистрирала в Ирландия, може би преместила от Великобритания...Това би било съществено събитие и трябва да го обявят в БГ, но не съм сигурен.

                            Прави ми впечатление, че са назначили немец с адрес на жителство в UAE за CEO - Christian Jens Ziehe през норември 2023 и днес са го махнали като такъв...

                            определено се готви нещо и Свилен трябва да обяснява какво става. На срещата на 11 вчера каза, че следващия месец ще прави уебинар на Дрона през МАрт, така че тогава ще очакваме повече инфо
                            Странно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Правилно си забелязал

                              Първо му сипваха на 2.95лв

                              После му сипваха на 2.80лв

                              Сега му сипват на 2.50лв

                              Така ако продължава скоро ще му сипват и под 2лв

                              Клати ги много яко направо ги попиля
                              ...и какво точнонте притеснява?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Шестак, какво би накарало някой са купува на 3 лв, като може да си сложи поръчките под 3ката и има кой да му сипва?
                                Правилно си забелязал

                                Първо му сипваха на 2.95лв

                                После му сипваха на 2.80лв

                                Сега му сипват на 2.50лв

                                Така ако продължава скоро ще му сипват и под 2лв

                                Клати ги много яко направо ги попиля

                                Коментар

                                Working...
                                X