IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смарт Органик АД (SO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
    Батя, взе ли си?
    В играта съм

    Коментар


    • Поради презаписването, очаквам утре "зелени" играчи да скочат да купуват независимо от цената, като че ли акциите ще свършат.
      Не, няма да свършат!
      След около година, ще искат да строят още една база на терена в Божурище. Така, че пак ще продават акции!
      Проста сметка показва, че ако се изпълни прогнозата им за печалбата след година ( доста оптимистична прогноза ) и пак продават при П/Е 20, ще се получи цена на акциите с около + 30 процента. Но, ако не се изпълни прогнозата, цената на която ще продават може да е по-висока само с 20 процента или само с 10 процента.

      Така, че аз ще си купя акции чак след една година , ако компанията се развива добре, а не още утре да се набутам с 20 - 30 процента нагоре и после цяла година да съм на молитва - "Дано, да си изпълнят прогнозите" .

      Някой, от набилите се на пазарни поръчки, сети ли се да направи някакво предварително проучване?
      Аз пробвах на вкус шест артикула. Избрах такива, само със съставки които обичам. Очаквах всички да ми харесат, но неочаквано, само три ми харесаха. Някои артикули изсъхват бързо в тези опаковки и др.
      Т.е. има още много какво да се осъвършенства в тази компания.
      Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Батя, взе ли си?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

          Mдаа, искат, ама нямат желание
          Не мисля че е до желанието.. По-скоро е някакъв технически въпрос. Не е от голямо значение +/-1 ден

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Май ще е от утре, 17-ти
            Mдаа, искат, ама нямат желание

            Коментар


            • Май ще е от утре, 17-ти

              Коментар


              • В периода от 16 ноември 2021 г. до вписването на увеличението на капитала в Търговския регистър, на пазар „BEAM“ е допусната до търговия временна емисия права върху записаните акции, с борсов символ SO1, която ще се търгува съгласно разпоредбите на Част IV „Правила за търговия нa Пазар за растеж на МСП „Beam“, приети от БФБ АД, и условията и реда за прехвърлянето им, подробно описани в документа за допускане.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                  Биодит, Син Карс, Инфинити. Всички са само с обещания

                  Биодит предоволно се отчете, до другите не съм се докосвал

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                    Би ли ги изредил тия дружества на BEAM пазара?
                    Биодит, Син Карс, Инфинити. Всички са само с обещания

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                      За мен дружеството е силно надценено и затова не си купих на аукциона. Това обаче не означава, че цената няма да расте. Има доста по измислени компании на бийм пазара, които държат цена над ИПО-то, въпреки че имат само голи обещания. Тук поне има реален бизнес.
                      Колкото и ситуацията да заприличва на 2007 г., има някои разлики. Сумата е доста малка на фона на всеобщото богатство на инвеститорите. Вярвам че хората, които си дадоха парите за тези акции имат доста повече и няма да бъдат притиснати да продават. А дори и да продават, фондовете на посредника ще могат да подкрепят. Така че моите очаквания са, че балона ще продължи да се надува.
                      Би ли ги изредил тия дружества на BEAM пазара?

                      Коментар


                      • За мен дружеството е силно надценено и затова не си купих на аукциона. Това обаче не означава, че цената няма да расте. Има доста по измислени компании на бийм пазара, които държат цена над ИПО-то, въпреки че имат само голи обещания. Тук поне има реален бизнес.
                        Колкото и ситуацията да заприличва на 2007 г., има някои разлики. Сумата е доста малка на фона на всеобщото богатство на инвеститорите. Вярвам че хората, които си дадоха парите за тези акции имат доста повече и няма да бъдат притиснати да продават. А дори и да продават, фондовете на посредника ще могат да подкрепят. Така че моите очаквания са, че балона ще продължи да се надува.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hulk Разгледай мнение
                          Мисля, споменах че ще се запише, а то даже се и презаписа...честито на записалите, аз ще излезна да купувам на 12 лева
                          Не знам дали ще има такива цени ,но беам пазара е за прохождащи дружества и сравнително високо рискови.

                          Логично е поне малка част от тях да изгърмят и затова умната !

                          Тука участвах с лимитирана поръчка на ниска цена ,като напълно съзнавах ,че имам много малък шанс да запиша акции.
                          Вероятно част от презаписването е от такива като мен.
                          Можех да взена малка част на пазрна и да осребря печалба ,но като се има впредвид забавянето на парите реших ,че на този етап не си заслужава ,а и има по лесни и бързи варианти за спекула - примерно софарма.


                          Ще я следя акцията и беам пазара като цяло,но като цяло засега само импулса от досегашните ми е в портфейла.

                          Успех на смелите колеги!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение
                            Вчера на борсата в САЩ излезе поредният производител на електрически автомобили – 105 млрд. капитализация, 156 автомобила доставени до този момент, повече от тях на собствени служители. Кой актив е евтин в момента, че акциите тук да изглеждат скъпи?

                            По-важното е какво ще се случи с бизнеса на Смарт Органик. Защото цената може да се окаже евтина, АКО бизнесът вземе, че продължи да расте. Неяснотите са много – както външни откъм конкуренти и влияние на инфлацията върху потребителите, така и вътрешни – дали компанията има всичко необходимо като качества и ресурси успешно да извърши следващия етап на развитие.

                            Например, относно надзора, в ръководството е братът на мажоритарния собственик. И ако в първите години на едно дружеството просто залагаш на основателя, на настоящия етап, след 5-6 години стабилен растеж и потенциално разширяване в Германия, основното са екипът и продуктите.

                            Но постигнатото от Яни Драгов досега е впечатляващо. Смарт Органик ще завърши тази година с приблизително същите приходи като едни от най-големите производители на сладки изделия в България (Победа, Престиж, Захарни заводи). Трендът при компанията е приходите да растат, докато останалите споменати стагнират от много години. При стагниращи приходи, някои от тях успяват да увеличат печалбите, главно като намаляват разходите за суривони и материали, което предполагам се случва като влагат по-нискокачествени съставки. Затова потребителите веднъж осъзнали какво всъщност им продават големите производители, едвали ще се върнат към техните продукти, ако алтернативите им се сторят скъпи. По-скоро просто ще намалят консумацията.

                            В по-краткосрочен план трябва да се следи какви нови продукти ще предложат Смарт Органик. До този момент мисля, че повечето марки са придобити, а не създадени, като се опитват да ги надграждат във времето. Чисто тяхна разработка са само суперхраните и Bett’r, ако не се бъркам. А този тип потребители търсят именно различното и качественото.

                            Между другото, през 1973 г. човек е можело да плати P/E 230 за Lindt и пак да постигне доходност колкото индексите https://pbs.twimg.com/media/ElRSYlAW...png&name=small
                            Сега нито е 73та, нито фирмичката е в САЩ. Показателно е, че не можа да се листне нормално на БФБ, оттам нататък филмът е ясен Семейна схема за точене на наивници.

                            Коментар


                            • Вчера на борсата в САЩ излезе поредният производител на електрически автомобили – 105 млрд. капитализация, 156 автомобила доставени до този момент, повече от тях на собствени служители. Кой актив е евтин в момента, че акциите тук да изглеждат скъпи?

                              По-важното е какво ще се случи с бизнеса на Смарт Органик. Защото цената може да се окаже евтина, АКО бизнесът вземе, че продължи да расте. Неяснотите са много – както външни откъм конкуренти и влияние на инфлацията върху потребителите, така и вътрешни – дали компанията има всичко необходимо като качества и ресурси успешно да извърши следващия етап на развитие.

                              Например, относно надзора, в ръководството е братът на мажоритарния собственик. И ако в първите години на едно дружеството просто залагаш на основателя, на настоящия етап, след 5-6 години стабилен растеж и потенциално разширяване в Германия, основното са екипът и продуктите.

                              Но постигнатото от Яни Драгов досега е впечатляващо. Смарт Органик ще завърши тази година с приблизително същите приходи като едни от най-големите производители на сладки изделия в България (Победа, Престиж, Захарни заводи). Трендът при компанията е приходите да растат, докато останалите споменати стагнират от много години. При стагниращи приходи, някои от тях успяват да увеличат печалбите, главно като намаляват разходите за суривони и материали, което предполагам се случва като влагат по-нискокачествени съставки. Затова потребителите веднъж осъзнали какво всъщност им продават големите производители, едвали ще се върнат към техните продукти, ако алтернативите им се сторят скъпи. По-скоро просто ще намалят консумацията.

                              В по-краткосрочен план трябва да се следи какви нови продукти ще предложат Смарт Органик. До този момент мисля, че повечето марки са придобити, а не създадени, като се опитват да ги надграждат във времето. Чисто тяхна разработка са само суперхраните и Bett’r, ако не се бъркам. А този тип потребители търсят именно различното и качественото.

                              Между другото, през 1973 г. човек е можело да плати P/E 230 за Lindt и пак да постигне доходност колкото индексите https://pbs.twimg.com/media/ElRSYlAW...png&name=small

                              Коментар


                              • [QUOTE=Zdravko;n3827774]
                                Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                                Точно ! Винаги в петък по обяд се появява Хари Потър/Кейн/ ! Интересно от къде ли ги пускат такива ?
                                Груеца си го е казал в темата за брефа - от другата страна на кръговото на 4 км спрямо сградата на брефа.

                                Коментар

                                Working...
                                X