IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Първо трябва да се усетиш, че ти липсват парите.
    Да не си го преджобил.
    Старите навици не се забравят, а!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
      Колеги, не знам какъв е пазарният сентимент, но на мен ми липсва малко импулсът на първата сделка на фонда. Имайки предвид, че листнатото АД е прокси на ИмВенчър-ите, липсата на каквато и да била публична информация за портфейла на вторите малко ме смущава. То и за самия ИмПулс няма новини де.

      От презентациите и интервютата преди ИПО-то останах с впечатление, че има груба скица на това кои ще се стартъпите, които ще бъдат подкрепени, още повече, че мениджмънтът все пак не се занимава от тази година с венчър инвестиции и би трябвало да познава средата. Може би един от пропуснатите въпроси на презентацията преди предлагането беше уточняващото питане ако очакваната от борда преживяемост на фонда е 10 години, то какъв е и очаквайният таймфрейм, в който портфейлът да добие облик. Дано отговорът не е тогава, когато се накани ИмВенчър II да увеличава капитала...
      Първо трябва да се усетиш, че ти липсват парите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
        Колеги, не знам какъв е пазарният сентимент, но на мен ми липсва малко импулсът на първата сделка на фонда. Имайки предвид, че листнатото АД е прокси на ИмВенчър-ите, липсата на каквато и да била публична информация за портфейла на вторите малко ме смущава. То и за самия ИмПулс няма новини де.

        От презентациите и интервютата преди ИПО-то останах с впечатление, че има груба скица на това кои ще се стартъпите, които ще бъдат подкрепени, още повече, че мениджмънтът все пак не се занимава от тази година с венчър инвестиции и би трябвало да познава средата. Може би един от пропуснатите въпроси на презентацията преди предлагането беше уточняващото питане ако очакваната от борда преживяемост на фонда е 10 години, то какъв е и очаквайният таймфрейм, в който портфейлът да добие облик. Дано отговорът не е тогава, когато се накани ИмВенчър II да увеличава капитала...
        Здравей колега. Искам само да напомня че BEAM пазара е извън регулиран. Никой не е длъжен да вади тримесечни отчети.
        Една от причините да продам на " дългосрочните " донори е именно тази , че никой не дължи нищо на някой .
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Колеги, не знам какъв е пазарният сентимент, но на мен ми липсва малко импулсът на първата сделка на фонда. Имайки предвид, че листнатото АД е прокси на ИмВенчър-ите, липсата на каквато и да била публична информация за портфейла на вторите малко ме смущава. То и за самия ИмПулс няма новини де.

          От презентациите и интервютата преди ИПО-то останах с впечатление, че има груба скица на това кои ще се стартъпите, които ще бъдат подкрепени, още повече, че мениджмънтът все пак не се занимава от тази година с венчър инвестиции и би трябвало да познава средата. Може би един от пропуснатите въпроси на презентацията преди предлагането беше уточняващото питане ако очакваната от борда преживяемост на фонда е 10 години, то какъв е и очаквайният таймфрейм, в който портфейлът да добие облик. Дано отговорът не е тогава, когато се накани ИмВенчър II да увеличава капитала...

          Коментар


          • Тия, дето продават, после ще ревът с всичка сила.
            Last edited by Три без коз; 11.08.2021, 21:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

              Идеята никога не е била добра. Целият Бийн пазар си беше ужасна идея. Поомазахте се всички вие с "лапни шаран" мисленето, че имало някакви спекулативни, сигурни, растежни, че и дивидентни акции, които ще се търгуват на БФБ все едно са Амазон и Тесла взети заедно. Както при Лешерко, така при всичко що е Бийн предстори сблъсъка с реалността.
              А сблъсъкът с реалността ми идва добре на портфейла джони бой

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                Идеята бе добра, но изпълненито на цялата процедура се поомаза...
                Палец от мен, макар че не знам какво се има предвид под "добра идея", след като никой не е доволен към настоящия момент и след въпросното омазване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Интересно - тук дали започнаха пак да я помпят, или само с халосни пуцат? Иначе искахте дребисък - на ви дребосък, сами ще се избият да свалят цената до емисионната, за да завъртят дребната спекулка за 200 лева печалба през 10-20 стинки. ма пък печалбата си е печалба де, стига да не е екселска, така че всичко е точно - само да не ревем срещу институционалните, като ние сме същите, че и по-зле от тях
                  Дребни, едри, важното е, че поне има сделки и оборот ! А иначе всеки според възможностите и стратегията си ! Не могат всички да са големи инвеститори и за някои 200лв. са си 200лв. печалба и е по добре от нищо !

                  Коментар


                  • Интересно - тук дали започнаха пак да я помпят, или само с халосни пуцат? Иначе искахте дребисък - на ви дребосък, сами ще се избият да свалят цената до емисионната, за да завъртят дребната спекулка за 200 лева печалба през 10-20 стинки. ма пък печалбата си е печалба де, стига да не е екселска, така че всичко е точно - само да не ревем срещу институционалните, като ние сме същите, че и по-зле от тях
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Съвсем други впечатления имам аз. Тръгне ли търговията с новите акции, парите от правата са по сметката ми. Последния пример с Еврохолд.. в момента в който ми се заредиха новите акции в платформата и парите от врътки с права ми постъпиха по салдото. От предишни увеличения имам същите спомени.

                      Е, всеки със своя опит си гради и надеждите;- та споделих моите до 20,08, все ще си дойдат по сметката и ще влязат в употреба

                      Коментар


                      • "...При сетълмента на сключените сделки има особеност - продавачите на правата върху записани акции не получават паричната сума от продажбата до момента на успешно вписване на новоиздадените акции в Търговския регистър, като паричните средства се съхраняват по сметка на Централен депозитар."
                        В сряда е последната дата за търговия с временната емисия права върху записаните акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          Не ги чакай по рано от 40-45дни от старта на търговията 07,07, или това е след 20,08, до 25ти!
                          Това от опит с подобни приходи от права ти го казвам.

                          пп. Тонка, нищо не се е омазало, при чичо, а и при всички търговии с права,-винаги е била същата картинка
                          Съвсем други впечатления имам аз. Тръгне ли търговията с новите акции, парите от правата са по сметката ми. Последния пример с Еврохолд.. в момента в който ми се заредиха новите акции в платформата и парите от врътки с права ми постъпиха по салдото. От предишни увеличения имам същите спомени.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                            Идеята никога не е била добра. Целият Бийн пазар си беше ужасна идея. Поомазахте се всички вие с "лапни шаран" мисленето, че имало някакви спекулативни, сигурни, растежни, че и дивидентни акции, които ще се търгуват на БФБ все едно са Амазон и Тесла взети заедно. Както при Лешерко, така при всичко що е Бийн предстори сблъсъка с реалността.
                            Даа, на тази борса само ПИБ-а трябва да се търгува и нищо друго, всички раздаващи дивиденти и всички които се опитват да растат да се отписват автоматично

                            Коментар


                            • Проблемът ми е, че ги предвидих за записване на правата на Доверие.
                              Сега ще мисля друга схема.
                              Last edited by polax; 11.08.2021, 17:06.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                Идеята бе добра, но изпълненито на цялата процедура се поомаза...
                                Идеята никога не е била добра. Целият Бийн пазар си беше ужасна идея. Поомазахте се всички вие с "лапни шаран" мисленето, че имало някакви спекулативни, сигурни, растежни, че и дивидентни акции, които ще се търгуват на БФБ все едно са Амазон и Тесла взети заедно. Както при Лешерко, така при всичко що е Бийн предстори сблъсъка с реалността.

                                Коментар

                                Working...
                                X