IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Интересна е тази сметка!
    При мен е започната с един гараж, при увеличението добавих още един от Хес и един от други сборно, а сега клонят тия трите към един луксозен имот
    До пролет дали няма да добави и още нещо?
    Френски замък?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      ... и към момента са 2-3 имота.

      Интересна е тази сметка!
      При мен е започната с един гараж, при увеличението добавих още един от Хес и един от други сборно, а сега клонят тия трите към един луксозен имот
      До пролет дали няма да добави и още нещо?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Ми нямам предвид софикса, Изобщо софиксът е персона нон грата - изразих това си мнение и току що пред приятел. Изобщо бфб е така - неглиже .. Ноо .. съществуват хартишки извън твоя песимизъм, които хартишки бият, ама бият с три тояги имотето и тулата Казвам го като собственик на тули ...
        ..А можеш ли. да продадеш само парапет от балкон или дори цял само балкон?! - не можеш нали
        Та ... далече далече (от импулса) си застанал.... Но това не е грях, даже е чудесно да има срещуположни мнения на пазара
        без препоръка
        Със сигурност има хартии дето бият тухлите но в БГ те се броят вероятно на пръстите на едната ръка и вервай ми Импулса не е между тях та дори тая година да направи дубъл

        а че са били тухлите дадени акции, го разбираш когато вече е късно

        За сметка на това срещу всяка акция дето бие тухлите има по няколко дървета да не ги изброявам

        Докато при тухлите шанса да удариш дърво е сведен почти до минимум

        Да не говорим че ако искаш да вкараш пари за един имот в акция като Импулса ще мръднеш цената с над 10% а евентуалното излизане направо ще счупи цената

        А относно парапета - Ако спешно ти трябват пари можеш да изтеглиш заем срещу ипотека при много изгодна лихва и няма да ти се налага да продаваш парапета

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Ако имаш в предвид Софикса спрямо имотите да - Далече далече

          А иначе Круз и Кидман също участваха и в - Широко затворени очи
          Ми нямам предвид софикса, Изобщо софиксът е персона нон грата - изразих това си мнение и току що пред приятел. Изобщо бфб е така - неглиже .. Ноо .. съществуват хартишки извън твоя песимизъм, които хартишки бият, ама бият с три тояги имотето и тулата Казвам го като собственик на тули ...
          ..А можеш ли. да продадеш само парапет от балкон или дори цял само балкон?! - не можеш нали
          Та ... далече далече (от импулса) си застанал.... Но това не е грях, даже е чудесно да има срещуположни мнения на пазара
          без препоръка
          Last edited by precakanoto; 25.07.2023, 04:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение


            "Далече, далече, - имаше един филм с том круз и никол Кидман (истински го играеха тогава)
            Ако имаш в предвид Софикса спрямо имотите да - Далече далече

            А иначе Круз и Кидман също участваха и в - Широко затворени очи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Ок Шели никой не може да ги бие, но ти инвестирал ли си пари за един имот в Шели??? - Вероятно не

              А пари за 2-3 или 5 имота???

              На повечето дето са инвестирали в Шели към онзи момент това не им е било повече от 5-10% от портфейла

              Като си усредните за целият портфейл трудно ще го добутате до 3% а капиталовата е далеч от тази в имотите

              Не случайно Софикс е на светлинни години от предишният си връх 2008-ма а имотите го задминаха

              "Далече, далече, - имаше един филм с том круз и никол Кидман (истински го играеха тогава)
              Last edited by precakanoto; 25.07.2023, 03:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                ... и към момента са 2-3 имота.
                радвам се за теб

                Дано да има и други
                Last edited by 6000; 25.07.2023, 01:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Ок Шели никой не може да ги бие, но ти инвестирал ли си пари за един имот в Шели??? - Вероятно не

                  А пари за 2-3 или 5 имота???

                  На повечето дето са инвестирали в Шели към онзи момент това не им е било повече от 5-10% от портфейла
                  ... и към момента са 2-3 имота.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Няма имот който да бие Шели по растеж, от както започна да расте от 3лв. Не бих заложил и да има скоро. Та тук на бфб има дружества като бсе, телематик, алумината, мисля и елана които дадоха 9-10% само дивидентна доходност. Може да има и още, но първоначално за тези се сетих. Неохимът не го броим, въпреки че там беше над 10%, - при него не е сигурно, колко ще е следващия дивидент
                    Като си приспаднеш данъците, периодичните ремонти, времето без наематели, смяната на оборудване, времето по обслужването .... ще ти падне двойно процента от имотите...чистия профит...
                    Без препоръка
                    Ок Шели никой не може да ги бие, но ти инвестирал ли си пари за един имот в Шели??? - Вероятно не

                    А пари за 2-3 или 5 имота???

                    На повечето дето са инвестирали в Шели към онзи момент това не им е било повече от 5-10% от портфейла

                    Като си усредните за целият портфейл трудно ще го добутате до 3% а капиталовата е далеч от тази в имотите

                    Не случайно Софикс е на светлинни години от предишният си връх 2008-ма а имотите го задминаха

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      Капиталова ще ти носят, като продадеш, сега гледаш оная справка прословута.
                      Аз в Импулс не съм сбъркал, ако това искаш да призная. На 0 съм, но не съм очаквал за година да стане. Всъшност не съм точно на 0, а на малък + след ИПО-то.
                      Сбъркал преди време с Хима, какво да се прави, пазар.

                      Друго обаче е интересно, какво удоволствие получаваш, като "натриваш"носа на някого?
                      Не на някого а на Бертрам защото никога не си признава че е сбъркал а му се случва често

                      Другият такъв модел е Петърчо дето си мисли че много познава

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        +1
                        Може би са преместили парите от Телелинк?
                        Не съобщиха, но явно наистина са напуснали Телелинк - няма ги в книгата. Скоро трябва да ни известят за дейността през второто тримесечие и да се "срещнем".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Не Бертрам е сбъркал не само в темата за имотите но и в тази тема, също както и ти но ви е трудно да си признаете

                          Аз съм сбъркал в Шели не го крия но това не ми е донесло никакви загуби

                          Имотите които купих 2021-ва ми носят над 10% доходност от наеми да не говорим за капиталова.

                          Ника го смених след срива във форума защото не можах да си възстановя мейла от който съм направил регистрацията

                          Други въпроси имаш ли?
                          Няма имот който да бие Шели по растеж, от както започна да расте от 3лв. Не бих заложил и да има скоро. Та тук на бфб има дружества като бсе, телематик, алумината, мисля и елана които дадоха 9-10% само дивидентна доходност. Може да има и още, но първоначално за тези се сетих. Неохимът не го броим, въпреки че там беше над 10%, - при него не е сигурно, колко ще е следващия дивидент
                          Като си приспаднеш данъците, периодичните ремонти, времето без наематели, смяната на оборудване, времето по обслужването .... ще ти падне двойно процента от имотите...чистия профит...
                          Без препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Буквояд
                            70 те% се отнасят точно за портфолиото на Имвенчърите
                            А си прав, че всичко е на Доверие ама, ако го нямаме сме за никъде...
                            И за цедките си прав ама такава е формата и който е акционер се е съгласил на нея. Ако ги нямаше Имвенчърите, импулс нямаше да има достъп до тези компании.
                            Точно така. Факт е, че няма изнасилени да купуват и даже ме хвана яд, че изобщо се обадих. особено след като видях постфактум удачният ти въпрос какво се печели от самоцелна критика Принципно нищо. От друга страна пазарът ни е 100-ина години зад развитите такива и липсата на акционери-активисти не е здравословна.

                            И за достъпа съм съгласен. В Импулса единствено ме интересува Дискордиа и да се возя на влака на Алтерко/Шели без да имам ангажимента да го правя на ръчно управление. Това ми дава тази акция, останалото са притеснения как точно ще бъде ударен редовия инвеститор-спестител.

                            Препоръчвам на всеки да бъде буквояд. От яденето на дребния шрифт не се дебелее, но винаги там се крие дяволчето

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                              Това не е точно вярно. Всъщност е тотално погрешно. 78% от портфолиото представлява дялове в ИмВенчър I и ИмВенчър II - две командитни дружества върху управлението на които акционерите тук нямаме думата. Разчитаме на голо доверие.

                              Отделно, че и доходността от тези две "позиции", когато такава евентуално се появи, ще мине през няколко цедки.

                              А цитатът не е съвсем верен дори и за портфолиата на ИмВенчърите. Нито Алтерко, нито Дискордиа са "стартиращи или много млади компании". От тях се чака скучна и суха доходност от оперативна дейност и органичен ръст на бизнеса
                              Буквояд
                              70 те% се отнасят точно за портфолиото на Имвенчърите
                              А си прав, че всичко е на Доверие ама, ако го нямаме сме за никъде...
                              И за цедките си прав ама такава е формата и който е акционер се е съгласил на нея. Ако ги нямаше Имвенчърите, импулс нямаше да има достъп до тези компании.
                              Last edited by polax; 24.07.2023, 14:55.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение


                                Да не говорим, че 70% от портфолиота са стартиращи или много млади компании...
                                Това не е точно вярно. Всъщност е тотално погрешно. 78% от портфолиото представлява дялове в ИмВенчър I и ИмВенчър II - две командитни дружества върху управлението на които акционерите тук нямаме думата. Разчитаме на голо доверие.

                                Отделно, че и доходността от тези две "позиции", когато такава евентуално се появи, ще мине през няколко цедки.

                                А цитатът не е съвсем верен дори и за портфолиата на ИмВенчърите. Нито Алтерко, нито Дискордиа са "стартиращи или много млади компании". От тях се чака скучна и суха доходност от оперативна дейност и органичен ръст на бизнеса

                                Коментар

                                Working...
                                X