IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телелинк Бизнес Сървисис груп АД (TBS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поканата вече официално...
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Голям дивидент и обратно,,,,явно идеята си продължава...човека си го каза в интервюто преди месеци...явно 20 лв искат да си ги. Постигнат...когато има фундамент е лесно...заприлича на акция а и повече ликвидност...браво на елана

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

        Като се приближи към Алтерко, къде ли ще е Алтерко през това време
        Продадох Алтерко, смятам да заложа на ТБС и 11С.
        Поздрави
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


          Рано му е, нека се приближи към Алтерко, пък и за него си е "работа" да ги преоценява и да ни помага,- разчитаме на това!
          Като се приближи към Алтерко, къде ли ще е Алтерко през това време

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Въпроса е, щом мажо иска изход, защо ние да правим вход!?
            +1
            Много добре казано !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
              ТСБ очевидно симпатична компания, НО шит цена и мажо, който продава акции.
              Цената не е шит а 8 х ебитда на която мажо продава и то до 30 % от капитала - с две думи мажо продава ликвидност да има и забележи че е без увеличение на капитала или с две думи продава се Ноу Хау .
              Last edited by MrSi; 11.08.2021, 10:06.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                Дискусията тук става, не се пишат много глупости и лъжи, но като сте почнали да сравнявате нека си кажем цялата истина.
                Първо при Спиди се оказаха множество благоприятни фактори, които се събраха на едно. Най-важният е, че това е реален и сигурен бизнес, после, че е имало интерес от чужденц да купи всичко, и накрая кадърен мениджмънт, който знае как (тук разбирайте да развива компанията, да я прави по-голяма, а не такова като при Лешерко, да си търси място в Софикс, Франкфурт на майн, да търси схеми да покачва цената на акцията и т.н., нещо като Амазон, които не са се интересували от цената на акцията, а от растежа на компанията - ИМА РАЗЛИКА!!!).
                ТСБ очевидно симпатична компания, НО шит цена и мажо, който продава акции. Няма вътрешна инфо вече. Не е интересна на Батя и компания.
                Лешерко. Стръв за наивници. Продаваш за 5-10 милиона нещо смарт, което е елементарна сглобка в Китай, местиш от един бизнес на друг, виждаш, че има шарани и гледаш да им угодиш като правиш фокуси цената на акцията да расте. Как ще расте бизнеса - никой не знае, средата е свръх технологична, те нямат нито държавна подкрепа, нито ноу-хау, нито иновации за милиарди, каквито правят големите ИТ. Те нямат нищо, просто продават по нещо от време на време, без нищо сигурно, затова и капитализацията там буди недоумение, но имаха явно това което Батя търси - вътрешна инфо. Те това са сравненията.
                Браво бе Хари - поста за мен е много добър. Адмирации - има само няколко компании на БФБ чиято цена спада или се вдига след новини, а не преди тях.
                Когато всички играчи сме равни е друго.
                Всеки може да прави кинти с вътрешно инфо,
                Не забравяй обаче че е голям майстрлък да се сдобиеш с каквото и да е инфо. Риска остава за онзи който се доверява, Това е навсякъде и не е противозаконно да попиташ тук - там. Предполагам че е част от играта.
                Лично аз обаче си гледам фундамента и графиката. Каквито и игри да има рано или късно ще ми дойдат на дядовия. Горко на онези които се правят на спекуланти през това време , щото винаги когато спекулирам на БФБ - губя.
                Тези с вътрешно инфо срещу мен винаги, ама винаги ще печелят, а аз смятайки себе си за умник и Добър спекулант ще губя Вовеки
                Ето защо дългосрочните инвеститори трябва да имат едно на Ум - да се опитват да спекулират без вътрешно инфо и да подаряват парите си на вътрещарите или просто да си инвестират дългосрочно.
                Last edited by MrSi; 10.08.2021, 14:16.
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Дискусията тук става, не се пишат много глупости и лъжи, но като сте почнали да сравнявате нека си кажем цялата истина.
                  Първо при Спиди се оказаха множество благоприятни фактори, които се събраха на едно. Най-важният е, че това е реален и сигурен бизнес, после, че е имало интерес от чужденц да купи всичко, и накрая кадърен мениджмънт, който знае как (тук разбирайте да развива компанията, да я прави по-голяма, а не такова като при Лешерко, да си търси място в Софикс, Франкфурт на майн, да търси схеми да покачва цената на акцията и т.н., нещо като Амазон, които не са се интересували от цената на акцията, а от растежа на компанията - ИМА РАЗЛИКА!!!).
                  ТСБ очевидно симпатична компания, НО шит цена и мажо, който продава акции. Няма вътрешна инфо вече. Не е интересна на Батя и компания.
                  Лешерко. Стръв за наивници. Продаваш за 5-10 милиона нещо смарт, което е елементарна сглобка в Китай, местиш от един бизнес на друг, виждаш, че има шарани и гледаш да им угодиш като правиш фокуси цената на акцията да расте. Как ще расте бизнеса - никой не знае, средата е свръх технологична, те нямат нито държавна подкрепа, нито ноу-хау, нито иновации за милиарди, каквито правят големите ИТ. Те нямат нищо, просто продават по нещо от време на време, без нищо сигурно, затова и капитализацията там буди недоумение, но имаха явно това което Батя търси - вътрешна инфо. Те това са сравненията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Мисля че грешите да го сравнявате със Спиди или Алтерко. Те са бързо растящи компании /особено Алтерко/, докато тук е по-скоро в бизнес цикъл "Дойна крава".
                    Може и да греша и да намерят още възможности за растеж, но това че мажо е хепи да се освобождава от значителен дял при сегашните цени, някак не ми вдъхва надежда за много по-висока оценка в бъдеще. Да и при Алтерко основателите си намалиха дела, но това стана чрез набиране на нов капитал за компанията, който да се влага в разрастването на бизнеса. Все тънки, но съществени разлики

                    Иначе за 4-5 лв, както казва Иво съм съгласен, но моите амбиции са по-високи.. И Алтерко и Агрия и ДОХ очаквам да ми донесат повече като % доходност, така че ТБС не ми изглежда по-добра алтернатива.. А да купя сериозен дял чрез още репа, също не ми се струва ОК.
                    За мен проблема при теб с тази акция е че си твърде голям за дребен инвеститор. Ако вземеш да речем 10% от портфейла си от тази артия може да я изпратиш в небесата. Но при нас дребните според мен е много удачно да инвестираме в ТБС определен ресурс. Мажо се доказа коректен - дели с всички а не само със себе си, няма ги пенсиите и нормално - малко на брой акции . Навлизаме в епохата на 5g . Докато при Алтерко Китайчетара по-лесно и бързо могат да ги репликират то тук зор ще видят. Имаме конкурентно предимство както се вижда и от маржовете на печалба.
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Мисля че грешите да го сравнявате със Спиди или Алтерко. Те са бързо растящи компании /особено Алтерко/, докато тук е по-скоро в бизнес цикъл "Дойна крава".
                      Може и да греша и да намерят още възможности за растеж, но това че мажо е хепи да се освобождава от значителен дял при сегашните цени, някак не ми вдъхва надежда за много по-висока оценка в бъдеще. Да и при Алтерко основателите си намалиха дела, но това стана чрез набиране на нов капитал за компанията, който да се влага в разрастването на бизнеса. Все тънки, но съществени разлики

                      Иначе за 4-5 лв, както казва Иво съм съгласен, но моите амбиции са по-високи.. И Алтерко и Агрия и ДОХ очаквам да ми донесат повече като % доходност, така че ТБС не ми изглежда по-добра алтернатива.. А да купя сериозен дял чрез още репа, също не ми се струва ОК.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                        Батя, според мен сега е на етап зарибявка и създаване на интерес в по-широк кръг.
                        Ако се равива както очаквам - ще продължи да е така още поне 4-5лв.
                        С малки стъпки и нагоре
                        Ще дигнат според мен с около 40% за следващия тур

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Не вдигайте шум, че ей сега ще дойде Хари да ви обяснява, че сте балъци.....

                          Рано му е, нека се приближи към Алтерко, пък и за него си е "работа" да ги преоценява и да ни помага,- разчитаме на това!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Въпроса е, щом мажо иска изход, защо ние да правим вход!?
                            И аз така си мислех при Спиди когато беше на 25 бройката. Е , сгреших тогава.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Батя, според мен сега е на етап зарибявка и създаване на интерес в по-широк кръг.
                              Ако се равива както очаквам - ще продължи да е така още поне 4-5лв.
                              С малки стъпки и нагоре

                              Коментар


                              • Не вдигайте шум, че ей сега ще дойде Хари да ви обяснява, че сте балъци.....
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X