IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телелинк Бизнес Сървисис груп АД (TBS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Естествено, че чакат Халтурата, а те пък чакат Киро Гело да се листне. Упс, ма той Киро Гело отказа да се листва. Понякога се чудя сам ли ги измисляш тези постове, или ти ги пишат, като продъкт плесймънта от фибанкасъ в интервюто за Мариян преди няколко години? Всички в държавата се върти около Халтурата, Агрията и Недоверие, други акции няма!

    Най-учтиво ти давам препоръка да поискаш от Тони да ти даде да прочетеш в Капитал DigitalK 101 и да видиш къде се ранкира любимата ти халтура, после да я сравниш с телето и войводата. И след това можеш да плачеш от умиление пред ликовете на Маринов и Каролев
    Едно уточнение, Киро Гела искаше да се листва в Амстердам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Тук е намекнал за листването на Алтерко. То ще направи пробива, ще отъпка пътеката по която после може и други да минат. Да, на първите ще е най-трудно, но ще стане.. щом Мартинов се е заел, няма мърдане!

      Полезен пост колега! Респект и Успех!
      Естествено, че чакат Халтурата, а те пък чакат Киро Гело да се листне. Упс, ма той Киро Гело отказа да се листва. Понякога се чудя сам ли ги измисляш тези постове, или ти ги пишат, като продъкт плесймънта от фибанкасъ в интервюто за Мариян преди няколко години? Всички в държавата се върти около Халтурата, Агрията и Недоверие, други акции няма!

      Най-учтиво ти давам препоръка да поискаш от Тони да ти даде да прочетеш в Капитал DigitalK 101 и да видиш къде се ранкира любимата ти халтура, после да я сравниш с телето и войводата. И след това можеш да плачеш от умиление пред ликовете на Маринов и Каролев
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
        ...

        * Листването във Франкфурт се слага on hold. Житянов сподели за някакъв мистериозен "пробив", вероятно става дума за инфраструктурата и клиъринга, от който и други можели да се ползват. Мениджмънтът обаче не намира момента за подходящ за листване в Германия....
        Тук е намекнал за листването на Алтерко. То ще направи пробива, ще отъпка пътеката по която после може и други да минат. Да, на първите ще е най-трудно, но ще стане.. щом Мартинов се е заел, няма мърдане!

        Полезен пост колега! Респект и Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
          Благодарско и от мен.
          Най-ме зарадва :'в тази относително ранна фаза на растежа. '
          Поздрави и узпех
          За мен също тази реплика е ключова за това как ще се развива компанията,сещам се че някои форумци смятаха че компанията е почти достигнала максимума си......явно не е точно така.
          Last edited by спекуланта; 16.09.2021, 19:07.

          Коментар


          • Благодарско и от мен.
            Най-ме зарадва :'в тази относително ранна фаза на растежа. '
            Поздрави и узпех
            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

            Коментар


            • Мерси, мамун, много изчерпателно и най-вече за личното тълкуване!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                Разбира се, че личните са излишни, това все пак е публична информация от уебинар на публична компания. За колегите, които не са могли да го изслушат лайф - отпред е казаното, отзад е моята трактовка.

                * 18-20% CAGR до 2025 г. на ревенюто и профита, това са таргетите. Най-важният булиш булет за мен;

                * H1 2020 надскача таргетите, което е предпоставка за едно малко по-бледо H2. Q1 и Q4 се оформят като пиковите тримесечия. Това ми говори, че за юли и август вече са осчетоводили лек спад, а и септември не е впечатляващ

                * Експанзията върви нормално, органичен ръст се чака от операции в Албания, Хърватска, където мрежата се развива. Наема се персонал, макар и трудно; По отношение на придобиванята, извършва се дю дилиджънс на hyper automation бизнес, но в същото време се генерира и вътрешна експертиза. По-реалистично звучи комапнията да развива собственото портфолио чрез по-дълбоко навлизане в наличните пазари.

                * Листването във Франкфурт се слага on hold. Житянов сподели за някакъв мистериозен "пробив", вероятно става дума за инфраструктурата и клиъринга, от който и други можели да се ползват. Мениджмънтът обаче не намира момента за подходящ за листване в Германия. Аз съм ОК с това, чужди инвеститори могат да влязат и през България, ако желаят. Справка Utilico Emerging Markets Trust Plc.

                * Няма график за четвърти транш предлагане (SPO). Обратното изкупуване също е on hold. Аргументът на Житянов е да се подържат добрите счетоводни коефициенти и да се постави фокус върху фундамента в тази относително ранна фаза на растежа. Целта е процентното изражение на този ръст да бъде задържан в среднострочната перспектива (5 години) и при нужда програмата да се използва за подържане и покриване на шеър прайс таргетитие. Това е малко беъриш булет. За обратните изкупувания в България или хубаво, или нищо, затова - нищо. Други два ключови лоши примера имаме в момента, да не влизам излишно в обичайния си свръхкритичен тон.

                Като цяло прилична презентация и много прилични резултати. Компанията има един от най-добрите модели за предоставяне на информация и самият факт, че правят гайдънс, е жест, който нашият пазар не заслужава.


                Имам и добавям. Горните редове не са препоръка, може би съм пристрастен.

                Благодаря много за информацията.
                Последно - За 5g проекти споменаха ли нещо ?
                Поздрави.
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                  Разбира се, че личните са излишни, това все пак е публична информация от уебинар на публична компания. За колегите, които не са могли да го изслушат лайф - отпред е казаното, отзад е моята трактовка.

                  * 18-20% CAGR до 2025 г. на ревенюто и профита, това са таргетите. Най-важният булиш булет за мен;

                  * H1 2020 надскача таргетите, което е предпоставка за едно малко по-бледо H2. Q1 и Q4 се оформят като пиковите тримесечия. Това ми говори, че за юли и август вече са осчетоводили лек спад, а и септември не е впечатляващ

                  * Експанзията върви нормално, органичен ръст се чака от операции в Албания, Хърватска, където мрежата се развива. Наема се персонал, макар и трудно; По отношение на придобиванята, извършва се дю дилиджънс на hyper automation бизнес, но в същото време се генерира и вътрешна експертиза. По-реалистично звучи комапнията да развива собственото портфолио чрез по-дълбоко навлизане в наличните пазари.

                  * Листването във Франкфурт се слага on hold. Житянов сподели за някакъв мистериозен "пробив", вероятно става дума за инфраструктурата и клиъринга, от който и други можели да се ползват. Мениджмънтът обаче не намира момента за подходящ за листване в Германия. Аз съм ОК с това, чужди инвеститори могат да влязат и през България, ако желаят. Справка Utilico Emerging Markets Trust Plc.

                  * Няма график за четвърти транш предлагане (SPO). Обратното изкупуване също е on hold. Аргументът на Житянов е да се подържат добрите счетоводни коефициенти и да се постави фокус върху фундамента в тази относително ранна фаза на растежа. Целта е процентното изражение на този ръст да бъде задържан в среднострочната перспектива (5 години) и при нужда програмата да се използва за подържане и покриване на шеър прайс таргетитие. Това е малко беъриш булет. За обратните изкупувания в България или хубаво, или нищо, затова - нищо. Други два ключови лоши примера имаме в момента, да не влизам излишно в обичайния си свръхкритичен тон.

                  Като цяло прилична презентация и много прилични резултати. Компанията има един от най-добрите модели за предоставяне на информация и самият факт, че правят гайдънс, е жест, който нашият пазар не заслужава.


                  Имам и добавям. Горните редове не са препоръка, може би съм пристрастен.
                  Благодаря за изчерпателното инфо.
                  Ще се разтоварят влезлите спекуланти разчитащи на обратното.

                  Коментар


                  • Разбира се, че личните са излишни, това все пак е публична информация от уебинар на публична компания. За колегите, които не са могли да го изслушат лайф - отпред е казаното, отзад е моята трактовка.

                    * 18-20% CAGR до 2025 г. на ревенюто и профита, това са таргетите. Най-важният булиш булет за мен;

                    * H1 2020 надскача таргетите, което е предпоставка за едно малко по-бледо H2. Q1 и Q4 се оформят като пиковите тримесечия. Това ми говори, че за юли и август вече са осчетоводили лек спад, а и септември не е впечатляващ

                    * Експанзията върви нормално, органичен ръст се чака от операции в Албания, Хърватска, където мрежата се развива. Наема се персонал, макар и трудно; По отношение на придобиванята, извършва се дю дилиджънс на hyper automation бизнес, но в същото време се генерира и вътрешна експертиза. По-реалистично звучи комапнията да развива собственото портфолио чрез по-дълбоко навлизане в наличните пазари.

                    * Листването във Франкфурт се слага on hold. Житянов сподели за някакъв мистериозен "пробив", вероятно става дума за инфраструктурата и клиъринга, от който и други можели да се ползват. Мениджмънтът обаче не намира момента за подходящ за листване в Германия. Аз съм ОК с това, чужди инвеститори могат да влязат и през България, ако желаят. Справка Utilico Emerging Markets Trust Plc.

                    * Няма график за четвърти транш предлагане (SPO). Обратното изкупуване също е on hold. Аргументът на Житянов е да се подържат добрите счетоводни коефициенти и да се постави фокус върху фундамента в тази относително ранна фаза на растежа. Целта е процентното изражение на този ръст да бъде задържан в среднострочната перспектива (5 години) и при нужда програмата да се използва за подържане и покриване на шеър прайс таргетитие. Това е малко беъриш булет. За обратните изкупувания в България или хубаво, или нищо, затова - нищо. Други два ключови лоши примера имаме в момента, да не влизам излишно в обичайния си свръхкритичен тон.

                    Като цяло прилична презентация и много прилични резултати. Компанията има един от най-добрите модели за предоставяне на информация и самият факт, че правят гайдънс, е жест, който нашият пазар не заслужава.


                    Имам и добавям. Горните редове не са препоръка, може би съм пристрастен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                      Специфичен риск, господине. Няма участници на БФБ, няма ликвидност, спредът в дълбочина е скандален. Компанията е бижу, бизнесът ѝ е бижу, дивидентът е щедър, в момента излъчват аутлука до 2025 г.,, който също е добър, но всичко у нас става мъчно.
                      Казаха ли нещо интересно?
                      Нали е форум
                      Last edited by MrSi; 16.09.2021, 18:03.
                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                        Специфичен риск, господине. Няма участници на БФБ, няма ликвидност, спредът в дълбочина е скандален. Компанията е бижу, бизнесът ѝ е бижу, дивидентът е щедър, в момента излъчват аутлука до 2025 г.,, който също е добър, но всичко у нас става мъчно.
                        И ти не си за този форум - прекалено си интелигентен (днес за втори път го казвам, ма то такива форумци се броят на пръстите на двете ръце). Ще съм благодарен някой да обобщи какво са казали, както благодаря на Тони, че ме държи информиран за Халтурата, и на БСЕ трейдъра за анализите - упс, май изборих повечето качествени форумци в две изречения
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nik803 Разгледай мнение
                          Какво става, до вчера хиляди акции се изтъргуваха а днес и 1000 не могат да се продадат дори и с дивидент!
                          Специфичен риск, господине. Няма участници на БФБ, няма ликвидност, спредът в дълбочина е скандален. Компанията е бижу, бизнесът ѝ е бижу, дивидентът е щедър, в момента излъчват аутлука до 2025 г.,, който също е добър, но всичко у нас става мъчно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                            Тук става много интересно. След броени минути започва дигитално събитие за актуализирани очаквания за периода до 2025 година.
                            И бици и меци са заели позиция в очакване на събитието
                            какво е това събитие? Аз знам само за новата ера на Халтурко, ма тя вече дойде и всички сме рахат в очакване да станем мелионерчета и фъргаме салфетки у бедруум, докато не са го затворили
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Какво става, до вчера хиляди акции се изтъргуваха а днес и 1000 не могат да се продадат дори и с дивидент!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                                Айде хаирлия да е.
                                Имам малко бройки и искам да ги освободя, но на по-добра цена.
                                Купи си хактурко и не го мисли, тук е само за идиоти, които нямат пряка телефонна връзка с яхтата, за да им шушне на ушенце. Ех, да можеше яхтата и тук да пробие, че да дава вътрешно инфо, постовете в темата щяха да са 140 страници, а не 14, и да се венцеслави колко са велики. Ама няма вътрешно инфо, затова Халтурко му е майката и това е, мани ги тези телекрави
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X