IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Илевън Кепитъл АД (11C)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук? ИПО и после продавай. Интересно.

    Коментар


    • в четвъртък 12 март от 10 часа
      ще има уебинар
      с онлайн презентация на
      IPO-то на Илевън Кепитъл

      https://event.webinarjam.com/register/1/84ql8in

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
        Друга потенциална спирачка е идеята подобен фонд въобще да става публичен. Защо, в името на Тангра, фондът ще става публичен, а не компаниите в него? Единственият смисъл от това упражнение е изход от инвестиция във фонда, но пък това означава, че първоначалните инвеститори, поради една или друга причина, проявяват нетърпение да се "отърват" от дяловете си.
        За съжаление, днешно време повечето "стартъпи" ги "осребряват" като ги продават на по-големи. А дали ще станат печеливши или не - да му мисли купувача.

        Съответно повечето фондове/инвеститори дето инвестират в такива компании гледат да докарат 1-2-3 големи компании/удари от 100 инвестирани. Останалите 98 отиват в канала или си кютат на ръба на печалбата без никакъв голям интерес от никой. Съответно инвеститорите/фондовете в такива компании пият по една студена вода и продължават да се надяват на големия удар.

        А компаниите дето инвестира фонда няма смисъл да стават публични щото са малки. Даже една Сирма като се листна на борсата нищо не стана (тя верно че не е "стартъп" - ами си е "стара" компания).

        Имат дялове в доста компании, но колко от тях изобщо са печеливши и колко от тях някой ще ги купи и дали някоя изобщо ще стане "звезда" не е много ясно.

        Коментар


        • Аз лично смятам да ги наблюдавам внимателно и ако се включа, ще е на по-късен етап. Нека да видим пазара каква цена ще даде. Така или иначе тази акция ще е "дълга".
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • илевън имат попадения, но за мен проблем е, че докато стигнат до нас ( БФБ) вече сме трета ръка...и цената съответно е като за трета ръка.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
              Проспектa го видях. Мисълта ми е, че не виждам много ентусиазъм. Щом не се коментира очаквам по-скоро малък интерес.
              Прав си.Тук печалба може да се очаква едва след като почнат да осребряват инвестициите. След няколко години. Така че едва ли ще има ентусиазъм в този момент.
              Last edited by B.Graham; 26.02.2020, 07:21.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                Проспектa го видях. Мисълта ми е, че не виждам много ентусиазъм. Щом не се коментира очаквам по-скоро малък интерес.
                от мен - дгд-хат на таз цена ! ..
                търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                Коментар


                • Фонд за рисков капитал. Дори не е хазарт, по-зле е...

                  Коментар


                  • Ама вие сериозно ли, когато новините започват с Коронавируса и всичко свързано с него - да има някакъв интерес към ИПО? На пук на всичко ИПО.

                    Коментар


                    • Проспектa го видях. Мисълта ми е, че не виждам много ентусиазъм. Щом не се коментира очаквам по-скоро малък интерес.
                      Last edited by cymru; 25.02.2020, 17:06.
                      Не-заслужил инвеститор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                        Ни вопъл - ни стон тук. Май ще излезе прав човекът, че софтуерът не се яде
                        Виж проспекта на страницата на Карол.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Ни вопъл - ни стон тук. Май ще излезе прав човекът, че софтуерът не се яде
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                            Аз съм малко по-рисково настроен инвеститор и съм склонен да инвестирам в частни компании. От тази гледна точка фондове за дялово инвестиране са добър вариант.

                            Потенциална спирачка на този етап е липсата на информация за портфейла от компании на Илевън. Преди да има публикуван проспект, за външните хора няма как да е ясно кои са компаниите в портфейла на Илевън, кои са с потенциал, кои са без потенциал и т.н. Друга потенциална спирачка е аналогията, която аз правя с Адванс Екуити. Двата фонда нямат нищо общо, но по-старите кучета на БФБ сигурно си спомнят как ADVEQ излезе на борсата, понаправи десетина процента ръст и... залезе. Късмет е, че тогава успях да направя някаква печалба.

                            Друга потенциална спирачка е идеята подобен фонд въобще да става публичен. Защо, в името на Тангра, фондът ще става публичен, а не компаниите в него? Единственият смисъл от това упражнение е изход от инвестиция във фонда, но пък това означава, че първоначалните инвеститори, поради една или друга причина, проявяват нетърпение да се "отърват" от дяловете си.

                            Двата фонда за дялово инвестиране на Импетус са доста по-стегнати. По-малък брой компании, по-фокусирано управление, съответно по-голям шанс повечето от тези компании да направят нещо смислено. При Илевън виждам инвестиции в 100+ компании и не ми е ясно колко голям екип от хора трябва да имат Илевън, за да следят ефективно работата на всички тези компании.

                            И други въпроси си задавам, но предпочитам да прочета проспекта, преди да взема обосновано решение.
                            Компаниите могат да се видят тук: https://www.11.me/companies/

                            Интересното е колко exit-a имат до сега. Май нито един. Поне на сайта не се споменава нищо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                              Аз съм малко по-рисково настроен инвеститор и съм склонен да инвестирам в частни компании. От тази гледна точка фондове за дялово инвестиране са добър вариант.

                              Потенциална спирачка на този етап е липсата на информация за портфейла от компании на Илевън. Преди да има публикуван проспект, за външните хора няма как да е ясно кои са компаниите в портфейла на Илевън, кои са с потенциал, кои са без потенциал и т.н. Друга потенциална спирачка е аналогията, която аз правя с Адванс Екуити. Двата фонда нямат нищо общо, но по-старите кучета на БФБ сигурно си спомнят как ADVEQ излезе на борсата, понаправи десетина процента ръст и... залезе. Късмет е, че тогава успях да направя някаква печалба.

                              Друга потенциална спирачка е идеята подобен фонд въобще да става публичен. Защо, в името на Тангра, фондът ще става публичен, а не компаниите в него? Единственият смисъл от това упражнение е изход от инвестиция във фонда, но пък това означава, че първоначалните инвеститори, поради една или друга причина, проявяват нетърпение да се "отърват" от дяловете си.

                              Двата фонда за дялово инвестиране на Импетус са доста по-стегнати. По-малък брой компании, по-фокусирано управление, съответно по-голям шанс повечето от тези компании да направят нещо смислено. При Илевън виждам инвестиции в 100+ компании и не ми е ясно колко голям екип от хора трябва да имат Илевън, за да следят ефективно работата на всички тези компании.

                              И други въпроси си задавам, но предпочитам да прочета проспекта, преди да взема обосновано решение.
                              Мнението ти е доста компетентно. Май повечето във форума не сме комептентни в IT сферата. Аз лично бих се радвал да прочета мнението ти, след излизането на проспекта.

                              Коментар


                              • Къде да намеря проспекта ?

                                Коментар

                                Working...
                                X