IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Илевън Кепитъл АД (11C)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Подготвят се.Чака ни интересно начало на 2023 г.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • София, 30.12.2022 г. С настоящото бихме искали да оповестим следната вътрешна информация, относима към „Дронамикс Кeпитъл“ АД (DRON) и свързана с формалната промяна на акционера, притежаващ „златната акция“ (акция Клас А). В „Дронамикс Кепитъл“ АД, чиито акции се търгуват на пазара BEAM на Българска фондова борса („БФБ“), постъпи информация за сделка, с която е прехвърлена собствеността върху акцията от Клас А от капитала на Дружеството, позната и под наименованието„златната акция“, от досегашния ѝ притежател – Дронамикс Глобъл Лимитид (Великобритания) – към новоучреденото дружество – „Голдън Шеър ДК“ ООД с ЕИК 207196710, чиито дялове се притежават поравно от Свилен и Константин Рангелови - двамата основатели на Дронамикс Глобъл. Целта на сделката е да отговори на международната нормативна рамка в подготовката за фондонабирането от Серия А (Series A) на Дронамикс Глобъл, очаквано през 2023 г. „Златната акция“ е инструмент, който позволява вето над вземането на определени решения в акционерни дружества, съобразно техния устав. „Златната акция“ в Дронамикс Кепитъл не се търгува на капиталов пазар и представлява единствен брой акция от Клас А. С нея Дронамикс Глобъл първоначално учреди Дронамикс Кепитъл през октомври 2021 г. в подготовката му за излизане на пазара за растеж BEAM на БФБ, а впоследствие държеше правото на вето върху определени – посочени в устава на Дружеството – ключови решения на общото събрание на акционерите на Дружеството. „Златната акция“ е средство да се следва програмируемостта и първоначалния замисъл на Дронамикс Кепитъл като дружество, създадено с конкретна цел – набиране на средства чрез публично предлагане и приемане за търговия на пазара BEAM на БФБ (осъществено на 02.12.2021 г.), които да се инвестират в Дронамикс Глобъл. С обявената днес сделка се запазва контролът върху тази “златна акция“ от страна на Свилен и Константин Рангелови, но под форма извън групата на Дронамикс Глобъл, където те към момента са мажоритарни собственици. Това елиминира макар и минималния правен риск във връзка с бъдещо конвертиране на SAFE инструмента в Дронамикс Глобъл при реализиране на рунд Серия А, Дронамикс Кепитъл да бъде третирано при определена интерпретация от трето лице (напр. от бъдещ инвеститор в Дронамикс Глобъл) като дъщерно на Дронамикс Глобъл именно поради наличието на вето права в Дронамикс Кепитъл. С обявената днес сделка се избягва евентуална, непозволена според английското право, циркулярност в собствеността на Дронамикс Глобъл, при която дъщерно дружество притежава дялове в своето дружество-майка. Също така като част от сделката, Свилен и Константин Рангелови влизат от днес в т. нар. lock-up споразумение („споразумение за задържане“) с Дронамикс Кепитъл, според което те нямат право да прехвърлят „златната акция“, нито да се разпореждат с дружеството „Голдън Шеър ДК“ ООД, за период от седем години или – ако се случи по-рано – до настъпване на “IPO събитие” по смисъла на Устава на Дронамикс Кепитъл. По този начин се запазват напълно интересите на Дронамикс Кепитъл, както и тези на Дронамикс Глобъл. Водещи правени консултанти - по българските правни аспекти на сделката от страна на Дронамикс Глобъл отново бяха „Цветкова, Бебов и съдружници“, член на Eversheds Sutherland, които бяха и правният консултант по учредяването, IPO и листването на BEAM на Дронамикс Кепитъл, а от страна на Дронамикс Кепитъл – „Цветкова & Партньори“. За „ДРОНАМИКС КЕПИТЪЛ” АД: Теодора Герджикова, Изпълнителен директо

      Коментар


      • BeamUp lab подкаст: Как страстта към образованието роди хъба за IT инструктори Coursedot

         

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

          Войната е фактор за не споделянето.... но и фактор катализатор за огромен интерес и подкрепа от ЕС и Англия..на правителствени нива...забавянето не е заради двигателя ..иновацията си е отделно и няма общо и повярвай ми никой на никой не кляка...разсъжденията не са ти в правилна посока... невероятни неща се случват около дрона...няма друга такава българска компания.... просто имайте търпение...плавно ще научаваме за всичко!
          Търся къде ли не. Ръчкам на всякъде ама никога не пиша на ДВИ -та щото отговора който ще ми дадат ще ме направи пристрастен. Информацията винаги е търся само от медиите и от форума. А форума е супер полезен.
          Като че ли наистина има нещо общо с войната. Някак си много странно се появяват стартъпи които само допълват дрон без да го конкурират. Може наистина да се гласи нещо.
          Хубаво е обаче да се знае едно - в бизнеса ако не направиш нещо бързо, то някой ще го направи вместо теб. Това е сигурно.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар



          • Израелски стартъп пуска собствено електрическо летателно превозно средство

            https://www.google.com/amp/s/www.kal...4.html%3famp=1
            Ново летателно превозно средство на ток, предназначено да превозва пътници на кратки разстояния над градски улици, претъпкани с автомобили, направи първия

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

              ... позна! Едното е войната... второто още лятото трите американски банки(сити банк едната) които правиха дюдилиджънс и заявиха намерение и желание да запишат целият рунд серия А. Едното тяхно условие е ИНОВАЦИЯ. На двигателя...от там идва и идеята за друг вид гориво... до колкото знам партнер и са англииска фирма с екип учени и още една българска пак с таланти по темата... за войната мисля че не е редно да се коментира... януари месец ще потърся среща със Свилен по темата”забавяне”, което повярвайте за никой не е приятно, но щом BBC ни търсят и обръщат внимание съвсем малко остава...търпение му е майката..и щастлива Коледа!
              Добре че не сме в предходните времена, защото просто щяха да засекретят обекта и да преустановят разработката му за граждански цели. Дано няма останала инерция оттогава.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                Това с войната не мисля че е фактор за забавяне даже напротив - Свилен обясни за товаро-разтоварните дейности как че освен забавят ами и ОСКЪПЯВАТ процеса. Дрона избягва тези тромави и скъпи процедури.
                В сферата на спекулациите но: ако всичко е наред и върви по план а в същото време нещата се бавят то причината е една - някой иска да вземе всичко но някой доста умен се е сетил че може да се избяга взимането на всичко ако компанията се листне през БФБ, Сеедлинк и други.
                По този начин ако въобще има някой голям, той не би могъл да погълне компания и то със заявка за участие от Европейски фондове в серия А.
                Войната е фактор за не споделянето.... но и фактор катализатор за огромен интерес и подкрепа от ЕС и Англия..на правителствени нива...забавянето не е заради двигателя ..иновацията си е отделно и няма общо и повярвай ми никой на никой не кляка...разсъжденията не са ти в правилна посока... невероятни неща се случват около дрона...няма друга такава българска компания.... просто имайте търпение...плавно ще научаваме за всичко!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Да не му е омръзнала старата играчка,- за тази все пак трябва и писта!!!
                  Хахаха, е вече няма кой да шпионира, нали вече са като дупе и гащи с Тиквун !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Сега това БиБиСи ли е или ВеВеЕс....че нещо се объркАх..... Не че не може и двете....даже съм учуден, че президентчето летец не се е намесило да помогне на родното производство.....може пък да не го харесва щото наш'те дронове нямат летци...

                    Да не му е омръзнала старата играчка,- за тази все пак трябва и писта!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                      И синтетичните горива с които са се захванали. Защо не ги оставят на някой друг а ние да се отклоняваме от целите си!?
                      КОЛКО ПЪТИ ДА припомням че Фейсбук не е първата социална мрежа а тествана 20 години по-рано. По късно фасебоок стъпват на готова основа.
                      Та нали целта е ЕВТИН превоз - не ниско въглероден и Супер скъп превоз - в какво превърнаха Свилен от превоз на Сирене до опитно зайче.
                      Скоти е написал за горивата...два поста по-долу...ако е така,де...вероятно е така.Човека е запознат.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • И синтетичните горива с които са се захванали. Защо не ги оставят на някой друг а ние да се отклоняваме от целите си!?
                        КОЛКО ПЪТИ ДА припомням че Фейсбук не е първата социална мрежа а тествана 20 години по-рано. По късно фасебоок стъпват на готова основа.
                        Та нали целта е ЕВТИН превоз - не ниско въглероден и Супер скъп превоз - в какво превърнаха Свилен от превоз на Сирене до опитно зайче.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Дори мисля че мястото на критичните мисли за Дрона са именно тук, а не в темата на дрона, защото от Илевън са се доказали като големи професионалисти и ще изискат сметка защо НИТО ЕДИН СРОК ОТ ОБЯВЕНИТЕ НЕ Е ИЗПЪЛНЕН за тези 8 години.
                          Ако се навеждат на някой голям не е сега момента защото водим само с 1 година, а големия може да печели време докато преговаря докато дрона му не вземе лиценз и не унищожи Дронамикс още в зародиш пълнейки главите на акционерите че имало война, ама оценките били ниски.
                          Ниски, високи - няма значение - да пускат полетите незабавно иначе след няколко месеца друг ще го направи - сега или никога -това е залога
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                            ... позна! Едното е войната... второто още лятото трите американски банки(сити банк едната) които правиха дюдилиджънс и заявиха намерение и желание да запишат целият рунд серия А. Едното тяхно условие е ИНОВАЦИЯ. На двигателя...от там идва и идеята за друг вид гориво... до колкото знам партнер и са англииска фирма с екип учени и още една българска пак с таланти по темата... за войната мисля че не е редно да се коментира... януари месец ще потърся среща със Свилен по темата”забавяне”, което повярвайте за никой не е приятно, но щом BBC ни търсят и обръщат внимание съвсем малко остава...търпение му е майката..и щастлива Коледа!
                            Това с войната не мисля че е фактор за забавяне даже напротив - Свилен обясни за товаро-разтоварните дейности как че освен забавят ами и ОСКЪПЯВАТ процеса. Дрона избягва тези тромави и скъпи процедури.
                            В сферата на спекулациите но: ако всичко е наред и върви по план а в същото време нещата се бавят то причината е една - някой иска да вземе всичко но някой доста умен се е сетил че може да се избяга взимането на всичко ако компанията се листне през БФБ, Сеедлинк и други.
                            По този начин ако въобще има някой голям, той не би могъл да погълне компания и то със заявка за участие от Европейски фондове в серия А.

                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Сега това БиБиСи ли е или ВеВеЕс....че нещо се объркАх..... Не че не може и двете....даже съм учуден, че президентчето летец не се е намесило да помогне на родното производство.....може пък да не го харесва щото наш'те дронове нямат летци...
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Дали Черният лебед не го бавят и крият по военни съображения?
                                ... позна! Едното е войната... второто още лятото трите американски банки(сити банк едната) които правиха дюдилиджънс и заявиха намерение и желание да запишат целият рунд серия А. Едното тяхно условие е ИНОВАЦИЯ. На двигателя...от там идва и идеята за друг вид гориво... до колкото знам партнер и са англииска фирма с екип учени и още една българска пак с таланти по темата... за войната мисля че не е редно да се коментира... януари месец ще потърся среща със Свилен по темата”забавяне”, което повярвайте за никой не е приятно, но щом BBC ни търсят и обръщат внимание съвсем малко остава...търпение му е майката..и щастлива Коледа!

                                Коментар

                                Working...
                                X