IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • +1 Благодаря за информацията!

    Коментар


    • Здравейте!

      Пожелавам на всички една спорна и здрава 2024 година!

      Пиша след края на борсовата сесия, за да няма излишни интерпретации и спекулации от част от форумците.

      Нормално е когато някой инвеститор е доволен или не доволен от дадена акция да я коментира. Но, когато коментарите биха могли да доведат до заблуда на други инвеститори, това не само е некоректно, но и би могло да се разглежда по друг начин!!!

      Обръщам се към форумците, които не спират да публикуват невярна информация за евентуални прехвърляния и продажби на пакети акции от водещи инвеститори в компанията, да се въздържат да го правят.

      Прехвърляне на пакети от HR capital НЯМА и от компанията не предвиждат да има продажба на акции, преди достигане на определени ценови нива.

      Същото важи и за Им венчър, където партньорите многократно са заявявали дългосрочния хоризонт на инвестицията си.

      Единствената промяна при основните акционери в посока акции/пакети е придобиването на 63 000 броя акции от мен в последните шест месеца.

      Относно предоставянето на финансови данни, същите ще бъдат предоставени на акционерите в компанията по надлежния ред и в съотвевтните срокове.

      За да няма интерпретеции след този мой пост, ще заявя, че и през 2023 година компанията продължава да бележи ръстове в продажбите по различните направления.

      Подробна информация ще бъде предоставена заедно със финансовите отчети.

      Тъй като нито аз, нито някой от екипа ( който се разраства ) се е покрил, призовавм тази които са недоволни поради една или друга причина, вместо да пишат неверни неща във форума, да заповядат на ОСА, където след гласуването и изчерпването на дневния ред, ще може да поставят въпросите си, да разговарят с членовете на СД, както и да научат, защо смятаме, че промяната в СД е положителна ( и не окончателна ) за развитието на компанията в настоящия момент.

      С пожелания за спокойна вечер!
      Ю. Софрониев

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

        Търговски регистър, скоро и в х3 вероятно.
        Много си им набрал Бизнес партньор и акционер в управлението сякаш ще е за добро.
        Благодаря - намерих го.

        А, чак набрал - разочароват ме хора, които не си спазват обещанията, а когато това стане традиция - просто занижаваш очакванията си.
        Ей така дори по случайност, ми се искаше да бяха постигнали поне някоя от целите си. Нека да пробват, нека да променят, но когато дойдеш на БФБ и искаш пари за нещо, а правиш друго и така два пъти и после замлъкваш - не е ОК.

        Ето вчера слушах Болерон(без да препоръчвам нищо) без претенции да имат нещо уникално - плана им е за две години да влязат в Гърция и Румъния и го правят по елегантен начин и сигурно ще стане. Тук започва четвърта година от излизането на БФБ и все още не успяват да намерят пътя по който да скалират бизнеса си. ОК не е зле, че явно мястото, а може би и акциите на г-н Христов взима шеф на Текра(друг е въпроса, че 30г. компания с 17млн оборот и само 100к печалба също нещо не ме кефи), дано е от полза. Дано ТЕКРА им помогне да ускорят продажбите, но нека не забравят и системите за достъп и Time management - защото според мен те се оказаха продукта нужен и харесван от големи компании в БГ.

        Много неща от поведението й не приемам - не приемам да обещаваш много повече от колкото можеш да постигнеш, знаейки че рано или късно инвеститорите ще се усетят и разочароват. Обещай реалното или дори по-малко(като Шели), а каквото постигнеш в повече нека е бонус и приятна изненада за пазара. Не приемам липсата и нежелание за комуникация, не приемам компания искала пари от акционери, да пуска информация и новини във ФБ, а не на официалния си сайт в секцията новини или за инвеститори и на места, като X3 news. Дето се казва - да разказват за една полит. партия по ТВ студиата - намериха време, а за разговор и информиране на акционерите - все по рядко!?

        Дано и Импетус не се измъкнат така по тарлици след някой месец и да разберем от ТР, защото присъствието на Ейч Ар и Имвенчър 1 , бе една от гаранциите за много участници инвестирали и очакващи резултати. Компанията е създадена 2014г., а на БИЙМ започва 4-та й година - нормално е инвестиралите да очакват отдавна резултати и по-малко извинения, БИОДИТ даже вече трябваше да мислят за горния сегмент на БФБ, но това е друга тема.

        п.п. ето може би още на 11.03. следобяд или на 25.03. - направете Уебинар, разкажете за годишните си резултати и отчета, споделете слабия растеж и липсата на посока ли накараха Христо да се отегли, представете новия човек в борда пред акционерите и разкажете с какво той може да помогне на компанията, представете плановете си и очакванията за годината(ама реалистичните!) и т.н. И дано един добър презентатор(г-н Софрониев)+един добър продавач(Текра) да дадат резултат .
        Last edited by tony1975; 03.02.2024, 09:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          , усещах че Христо се хвана за главата с тези и се отказа, остава ми една надежда г-н Мартинов, да видим до кога ще му издържат нервите на него пакета акции отиде в ХР кепитал , сега сигурно в Текра - всеки вика вземи ги ти, не са добре хич нещата, жалко

          От къде е инфото ?
          Търговски регистър, скоро и в х3 вероятно.
          Много си им набрал Бизнес партньор и акционер в управлението сякаш ще е за добро.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            11 март ОСА
            - Промяна на адреса
            - Промяна в СД - на мястото на Христо Христов от Ейч АР влиза Петър Полилеев от Текра
            , усещах че Христо се хвана за главата с тези и се отказа, остава ми една надежда г-н Мартинов, да видим до кога ще му издържат нервите на него пакета акции отиде в ХР кепитал , сега сигурно в Текра - всеки вика вземи ги ти, не са добре хич нещата, жалко

            От къде е инфото ?
            Last edited by tony1975; 02.02.2024, 21:31.

            Коментар


            • 11 март ОСА
              - Промяна на адреса
              - Промяна в СД - на мястото на Христо Христов от Ейч АР влиза Петър Полилеев от Текра

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение
                Трябва да кажа, че в началото на тази тема споменах недоказано твърдение за моралната нечистота (кражба на основния патент) от момченцето. Инсайдър от първа ръка информация.
                Бях изтрит.

                Не, не е лошо некой бизнесмен да го направи за победа, начално... но май това нещо го прави с всички и постоянно, което е мошеничество.

                Чакам пак да ме изтрият.
                той и зукърбърг май е краднал фейса (или поне част), но Мета е мета... а дано и тук стане така ама
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Пост във Фейсбук... ала-бала. Не успяха да излъжат инвеститорите за пари втория път и вече смятат, че нямат задължения към тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Не искат да си говорят с нас, но поне четат

                    След поста ми - старите сайтове бяха подкарани отново онлайн, на новия явно му трябва още време
                    Започнаха да качват и информация, но не пред инвеститори и акционери, а в профил в една социална мрежа

                    на мен пък ми пука за форума/акционерите, на част от които аз препоръчах компанията за инвестиция, за това ще кача инфо тук. - хотела е с около 40стаи, другото май е автокъща https://exclusive.mobile.bg/
                    С две думи, взаимстват "добри" практики от Дрона.
                    Пускат снимки и картинки и оставят инвеститорите да интерпретират както намерят за добре.
                    Не лъжат никого, всеки сам се самозаблуждава...

                    И ако трябва да бъдем малко по-критични - New Partnership не значи задължително нов клиент...

                    Коментар


                    • Трябва да кажа, че в началото на тази тема споменах недоказано твърдение за моралната нечистота (кражба на основния патент) от момченцето. Инсайдър от първа ръка информация.
                      Бях изтрит.

                      Не, не е лошо некой бизнесмен да го направи за победа, начално... но май това нещо го прави с всички и постоянно, което е мошеничество.

                      Чакам пак да ме изтрият.
                      Last edited by Turbolan; 02.02.2024, 14:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

                        Това е добра новина, че четат и се размърдали. Остава да чуем още положителни такива и току-виж нещата се обърнали тук. Въпреки, че върви само надолу, не ми се излиза на загуба оттук.
                        Да ви кажа сигурно и на този вчера не му се е излизало на 1.20лв, но с това пренебрежение и неизпъление на зададените от тях си цели и резултати...разочароващо си е.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Не искат да си говорят с нас, но поне четат

                          След поста ми - старите сайтове бяха подкарани отново онлайн, на новия явно му трябва още време
                          Започнаха да качват и информация, но не пред инвеститори и акционери, а в профил в една социална мрежа

                          на мен пък ми пука за форума/акционерите, на част от които аз препоръчах компанията за инвестиция, за това ще кача инфо тук. - хотела е с около 40стаи, другото май е автокъща https://exclusive.mobile.bg/


                          Това е добра новина, че четат и се размърдали. Остава да чуем още положителни такива и току-виж нещата се обърнали тук. Въпреки, че върви само надолу, не ми се излиза на загуба оттук.

                          Коментар


                          • Не искат да си говорят с нас, но поне четат

                            След поста ми - старите сайтове бяха подкарани отново онлайн, на новия явно му трябва още време
                            Започнаха да качват и информация, но не пред инвеститори и акционери, а в профил в една социална мрежа

                            на мен пък ми пука за форума/акционерите, на част от които аз препоръчах компанията за инвестиция, за това ще кача инфо тук. - хотела е с около 40стаи, другото май е автокъща https://exclusive.mobile.bg/


                            Last edited by tony1975; 02.02.2024, 13:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от imahlqbinabfb Разгледай мнение

                              Имаше по едно време едно момиченце с опити за включване по темата. И то заглъхна... или е сменило фирмата?
                              Кой да ни каже - появи се една дама - Мария май беше, щеше да има комуникация и т.н., но като всичко останало тук, си остана само на думи.
                              След 3г. на бийм пазара, хората участвали в първото листване, но изгубили вече вяра си хвърлят акциите на 1.3лв, което е тъжно. Тук дори ХР Кепитъл избраха да продават от тази си позиция, явно виждайки повече потенциал другаде.
                              Няма обявления за нови хотели/сгради, отдавна минаха 6те месеца, след които трябваше да видим резултати от дистрибуторите, въпреки големите за мен клиенти като Била и Хюндай, от компанията обявиха че резултата й за 2023 ще е около нулата(дано и това като всичко казано, се окаже невярно ).
                              Три години са много време - за три години Биодит поиска два пъти пари от пазара. През тези 3 години Дронамикс литнаха с дрона, Шелли дори няма да казвам къде е, Смарт Органик построиха фабрика, Ебаг(на ХР кепитъл) излезе на печалба и не спира да расте и т.н. и т.н.



                              Това е сайта за продажби и информация за акционерите, който септември тръгваше "буквално до 2-3седмици" - Благодарим за парите ви и ще се чуем когато имаме нужда от още
                              Last edited by tony1975; 01.02.2024, 06:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от imahlqbinabfb Разгледай мнение
                                Юлиан така се покри, че чак се скри. Ни вест, ни кост, а за сайта да не говорим.
                                Имаше по едно време едно момиченце с опити за включване по темата. И то заглъхна... или е сменило фирмата?

                                Коментар

                                Working...
                                X