IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Без да обещаят дивидент никой няма да им върже..
    Сайтът е страхотен. Вижте го. Все едно аз съм го правил.

    Коментар


    • Без да обещаят дивидент никой няма да им върже..

      Коментар


      • BIODIT разработва и произвежда биометрични системи. Стартапът специализира в устройства за контрол на достъп и работното време, както и единствената по рода си биометрична сиситема за превенция на автомобилна кражба – CarSec. През 2016 г. BIODIT приключи Серия А финансиране от NEVEQ, a през 2017 г. стана първата българска компания, която печели финансиране по направление „Транспорт“ на Horizon 2020 за проекта PREVENT – предотвратяващ шофирането в нетрезво състояние. Трета година поред BIODIT е сочен като един от най-обещаващите производители на биометрични технологии в следващите 5 години за автомобилната индустрия в докладите на световни лидери в пазарните проучвания, като Technavio, Stratistics MRC, Research and Markets. Изпълнителният Юлиан Софрониев е сред първите българи, станали част от глобалната мрежа Endeavor, която избира и подпомага предприемачи с идеи и бизнеси с качества да се разраснат бързо на международния пазар. През 2017 г. Biodit генерира приходи от 150 000 лева. За 2018 г. очакванията са за приходи от 525 000 лева, а след две години – малко над 1,84 млн. лева.

        https://www.investor.bg/softuer/458/...biodit-265779/

        п.п Виждам грешка в статията при приходите за 2017 и прогнозите за 2018г
        Last edited by Innocent; 06.02.2019, 20:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

          Няма грешка, така са цифрите, разходи за външни услуги и възнаграждения са над 600к. Необходим им е много рязък ръст в продажбите, за да успеят да компенсират, ще очакваме и отчета за 2018 г.
          компанията е 'изгорила' доста КЕШ, но продуктите им са доста иновативни. Според мен има потенциал да 'избухне' и хубавото е, че на чужда земя. 2020 според мен ще даде яснота за истинският потенциал на дружеството.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

            Първото нещо което забелязах:
            Oт oтчeтa нa ĸoмaниятa зa 2017 гoдинa cтaнa яcнo, чe ĸoмпaниятa peгиcтpиpa зaгyбa oт 721 xил., a peзyлтaтът oт пpeдxoдни гoдини e зaгyбa oт 771 xил. лв. Πpeз 2017 г. oбщитe пpиxoди ca 286 xил. лв. пpи 273 xил. лв. пpeз 2016 г.
            Няма грешка, така са цифрите, разходи за външни услуги и възнаграждения са над 600к. Необходим им е много рязък ръст в продажбите, за да успеят да компенсират, ще очакваме и отчета за 2018 г.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

              Първото нещо което забелязах:
              Oт oтчeтa нa ĸoмaниятa зa 2017 гoдинa cтaнa яcнo, чe ĸoмпaниятa peгиcтpиpa зaгyбa oт 721 xил., a peзyлтaтът oт пpeдxoдни гoдини e зaгyбa oт 771 xил. лв. Πpeз 2017 г. oбщитe пpиxoди ca 286 xил. лв. пpи 273 xил. лв. пpeз 2016 г.
              Ха и аз точно това гледах, мисля да е някаква грешка в цифрите в статията, че много не излизат нещата така. Ще погледна сега отчета .
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                Не забелязах отворена тема, а това е най - интересното IPO което предстои идните месеци на БФБ:

                https://money.bg/business/biodit-izl...mpaign=sidebar
                Първото нещо което забелязах:
                Oт oтчeтa нa ĸoмaниятa зa 2017 гoдинa cтaнa яcнo, чe ĸoмпaниятa peгиcтpиpa зaгyбa oт 721 xил., a peзyлтaтът oт пpeдxoдни гoдини e зaгyбa oт 771 xил. лв. Πpeз 2017 г. oбщитe пpиxoди ca 286 xил. лв. пpи 273 xил. лв. пpeз 2016 г.

                Коментар


                • Биодит АД (BDT)

                  Не забелязах отворена тема, а това е най - интересното IPO което предстои идните месеци на БФБ:

                  BIODIT излиза на борсата
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                Working...
                X