IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте и много успехи!
    Моите въпроси:
    1. За какъв период от време мажоритарните собствени няма да продават от дяловете си
    2. Колко остава на NEVEQ и Импетус Капитал до изхода от инвестицията им?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение
      По отношение на това, за какво ще се използват набраните средства, ще се използват на 85% за изграждане на отдел продажби и маркетинг, за навлизане на два чужди пазара.
      Т.е. мислите да се развивате, да произвеждате, да навлизате на пазари, да продавате. А не да продадете цялата фирма на някой голям играч и той да се занимава с тези детайли?

      Коментар


      • Здравейте, Julian Sofroniev! Проспекта за IPO- то ще бъде ли качен в новия Ви сайт в раздела за инвеститори в края на другата седмица?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          Здравейте,

          Били ли сте регистриран във форума тогава? Кой ви е бил ника?

          и от другата тема един въпрос:



          интересни продукти, но в две поредни години приходите са 280 хил.лв., а разходите над 1 000 000 лв.

          не очаквам нещо по-различно в отчета и за 2018 г.

          така, че за последните 3 години загубата ще е над 2 млн.лв. .......... точно толкова се търсят и от инвеститорите

          гледам, че нямат дилърска мрежа ........ за да си сложиш аларма и се намираш в Малко Търново или Каварна трябва да отидеш в София за монтаж вместо например до Бургас или Варна което е по-приемливо...

          както и да е ........ да видим проспекта, че никъде не се посочва за какво ще се ползват тези над 2 млн.лв. които се търсят от пазара...
          Не, не бях регистриран тук. Но за тези, на които им е интересно какъв опит имам с БФБ, имам участие в четири ППП, в две увеличения, и инвестиции в други над 10 компании.

          Резултатите за 2018г, както обещах, ще ги кача тук в края на другата седмица.

          Що се отнася до дилърската мрежа, нямаме такава и няма да имаме. За да е по ясно, не сме производител на аларми за автомобили втора ръка. Компанията ни е разработчик на иновативни системи за сигурнсот и идентификация базирани на биометрични данни.
          Водещата световна компания за проучване и анализи на иновативни технологии Technavio, обяви BIODIT за "One of the most prominent vendors for automotive security" за следващите 4 години. Системата ни CarSec е разработена с идеята да бъде интегрирана в автомобила по време на производствения процес.

          Ето и линк към доклада
          https://www.technavio.com/report/glo...ctor-2017-2021

          По отношение на това, за какво ще се използват набраните средства, ще се използват на 85% за изграждане на отдел продажби и маркетинг, за навлизане на два чужди пазара.

          Коментар


          • Като предложение: Информация за "БИОДИТ" АД да се публикуват и на www.x3news.com - това мисля ще подобри комуникацията с потенциалните инвеститори не само при IPO-то, но и за в бъдеще като публично дружество!
            Last edited by GG-BG; 07.02.2019, 15:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение
              Здравейте!


              На първо място бих искал да поздравя всички участници във форума и да се представя.

              ……………..

              Относно притесненията, че продажбите ни куцат и горим много кеш, искам да дам малко разяснения.

              Продажбите ни не куцат. Компанията е на 5 години и 95% от това време мина във R&D, тестване на продуктите, международна сертификация и патентоване.

              Приходите, които са реализирани през 2016г са на 100% от тестване на системата ни за превенция на кражба на МПС (CarSec) със водещи Застрахователи в България, а приходите през 2017г са реализирани от постигането на почти 3% пазарен дял сред производствените предприятия в България с над 200 души персонал, чрез интеграция на биометричната ни системата за контрол на работно време.

              Над 20 000 души всяка сутрин се чекират на работното си място, използвайки нашите системи.

              Всички тези резултати са постигнати без наличието на отдел продажби.


              Знам колко са важни цифрите тук и за да няма тълкувания на вестникарски публикации ето реалните от одитираните ни отчети:

              За 2016г - приходи от продажби 14 000лв, общо проходи 273 000лв, загуба 640 000лв

              За 2017г - проходи от продажби 157 000лв, общо приходи 286 000лв, загуба 721 000лв

              За 2018г - одитираният ни отчет, ще е готов до средата на другата седмица и ще кача веднага данните тук
              ...................
              Юлиан Софрониев
              Здравейте господин Софрониев!
              +++ Поздравления за предприетите стъпки за IPO на компанията и най-вече за декларираните намерения при управлението й като публична!
              От моя страна /за евентуално участие в IPO/ най-вече притеснения имам по отношение развитието на бизнеса на компанията като цяло! Ако е възможно да ни представите не само очакваните позитивни сценарии за развитие, а и предполагаемите проблеми /рискове/ пред които е изправена компанията в краткосрочен и средносрочен план! Благодаря предварително!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение
                Здравейте!


                От 2005г до 2012г бях активен участник на БФБ и смятам, че познавам много добре проблемите, които повечето инвеститори имат.
                Здравейте,

                Били ли сте регистриран във форума тогава? Кой ви е бил ника?

                и от другата тема един въпрос:

                Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                От сайта има какво да се желае, но според мен имат интересни продукти. За повече инфо може да прочетеш тук: https://www.actualno.com/sciencelogy...ws_647901.html
                интересни продукти, но в две поредни години приходите са 280 хил.лв., а разходите над 1 000 000 лв.

                не очаквам нещо по-различно в отчета и за 2018 г.

                така, че за последните 3 години загубата ще е над 2 млн.лв. .......... точно толкова се търсят и от инвеститорите

                гледам, че нямат дилърска мрежа ........ за да си сложиш аларма и се намираш в Малко Търново или Каварна трябва да отидеш в София за монтаж вместо например до Бургас или Варна което е по-приемливо...

                както и да е ........ да видим проспекта, че никъде не се посочва за какво ще се ползват тези над 2 млн.лв. които се търсят от пазара...
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Здравейте!


                  На първо място бих искал да поздравя всички участници във форума и да се представя.

                  Казвам се Юлиан Софрониев и съм основател и Изпълнителен директор на BIODIT. Ако някой иска да научи повече за мен и професионалният ми опит, ще се радвам да му разкажа.


                  От 2005г до 2012г бях активен участник на БФБ и смятам, че познавам много добре проблемите, които повечето инвеститори имат. Много скоро, вече от другата страна, като мажоритарен собственик на компания листната на БФБ, съм твърдо решен BIODIT да стане ЕТАЛОН за ПУБЛИЧНА компания. Тези 99% от Вас, които ще кажат че това вече са го чували 100 пъти, нека да говорят със нашите настоящи инвеститори от NEVEQ и Импетус Капитал и да ги чуят, какво ще кажат те, за ценностите на компанията и моето лично виждане, за партньорите и инвеститорите в BIODIT.


                  Искам да благодаря на к.о. за това, че отвори тема за BIODIT тук. Това ще ми даде възможност, в оставащите няколко седмици до листването на компанията, да отговоря на стотиците въпроси, които бихте имали.

                  Приемам забележката на hamorphis. Преди малко се чух с колегите, които работят по новият ни сайт и въпреки, че секцията за инвеститори още не е готова, им казах да го качат. Сега проверих и видях, че вече новата версия е активна на www.biodit.com. Секцията за инвеститори, ще е готова до края на другата седмица, и ще можете да намерите цялата Ви нужна информация.

                  Относно притесненията, че продажбите ни куцат и горим много кеш, искам да дам малко разяснения.

                  Продажбите ни не куцат. Компанията е на 5 години и 95% от това време мина във R&D, тестване на продуктите, международна сертификация и патентоване.

                  Приходите, които са реализирани през 2016г са на 100% от тестване на системата ни за превенция на кражба на МПС (CarSec) със водещи Застрахователи в България, а приходите през 2017г са реализирани от постигането на почти 3% пазарен дял сред производствените предприятия в България с над 200 души персонал, чрез интеграция на биометричната ни системата за контрол на работно време.

                  Над 20 000 души всяка сутрин се чекират на работното си място, използвайки нашите системи.

                  Всички тези резултати са постигнати без наличието на отдел продажби.


                  Знам колко са важни цифрите тук и за да няма тълкувания на вестникарски публикации ето реалните от одитираните ни отчети:

                  За 2016г - приходи от продажби 14 000лв, общо проходи 273 000лв, загуба 640 000лв

                  За 2017г - проходи от продажби 157 000лв, общо приходи 286 000лв, загуба 721 000лв

                  За 2018г - одитираният ни отчет, ще е готов до средата на другата седмица и ще кача веднага данните тук


                  Както написах и по-горе, съм наясно със всички проблеми ( мажоритари, ДВИ, corporate governance и др.) и се ангажирам лично, BIODIT да бъде компанията ЕТАЛОН на БФБ във всяка едно отношение. За това, ще прекарвам с Вас колкото време е необходимо тук, за бъдете максимално информирани не само преди, но най-вече след ППП-не.


                  Надявам се, че дадох малко светлина, за това кои сме и какво правим в BIODIT.

                  Пожелавам хубав и успешен ден на всички!

                  Оставам на разположение за всякакви въпроси.


                  Юлиан Софрониев

                  Коментар


                  • Според мен имат много потенцял, защото имат много иновативни патенти и ще се рзвиват основно в чужбина. Трябва им финансиране и ако натиснат продажбите както трябва наистина имат шанс да избухнат. Дано го направят по правилния начин.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от camaz Разгледай мнение
                      За сега си е рискова инвестиция отвсякъде! Дано да успеят и участващите да спечелят много. Предпоставки за това има.
                      п.п. Да вземат да си предложат системата на вносителите на автомобили. Като опция да ти я монтират при покупката. Аз така си турих аларма на новата кола.
                      ...рисково - меко казано
                      Доста смела оценка - искат да набират капитал на над 15 пъти продажби!
                      Аман от подобни надувания
                      Като гледам как горят кеш - ще го стопят набрания от IPO за 2-3 години ( без да правят сериозни инвестиции).

                      Коментар


                      • За сега си е рискова инвестиция отвсякъде! Дано да успеят и участващите да спечелят много. Предпоставки за това има.
                        п.п. Да вземат да си предложат системата на вносителите на автомобили. Като опция да ти я монтират при покупката. Аз така си турих аларма на новата кола.

                        Коментар


                        • На тези хора продажбите им куцат много сериозно. Дано мениджмънта вземе мерки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                            По принцип има какво да се желае, но и сайта на Бъфет не е кой знае какво: http://www.berkshirehathaway.com/
                            По-скоро щеше да е интересна друга аналогия - "А дали ако се бяха справяли десетилетия така добре като Бъфет ,,, биха имали подобен на неговият сайт" !?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                              Сайтът е страхотен. Вижте го. Все едно аз съм го правил.
                              По принцип има какво да се желае, но и сайта на Бъфет не е кой знае какво: http://www.berkshirehathaway.com/

                              Коментар


                              • Малко повече инфо за продуктите на Biodit:

                                Никой не може да ви открадне колата. Според официалната статистика на МВР за 2016 година, в България са извършени 2759 кражби на автомобили, като говорим само за регистрираните от полицията. Само 10,3% от тези регистрирани кражби са успешно разкрити, сочат още данните на МВР. Българска компания, обаче, е разработила автономна биометрична система за защита от кражба на автомобили. Компанията посочва, че в 99,2% от опитите на кражба на автомобил биват спирани от нейната система. Нещо повече – при направени практически тестове, с инсталирана система на 300 автомобила, е имало 17 опита за кражба и нито един успешен! Системата се нарича CarSec, а създалата я компания се казва Biodit. По същество с тази система няма начин някой да подкара автомобила ви, ако вие не го пожелаете. Начинът на действие на CarSec се базира на пръстов отпечатък. Ползващият системата въвежда еднократно параметрите на своя пръстов отпечатък, като на база уникалните му показатели се генерира и уникален код. Когато собственикът на автомобила иска да запали двигателя, той го прави, като докосва с "регистрирания" си пръст съответния сензор и така, чрез индивидуалния си код, предизвиква процеса на стартиране на машината. Никой друг не може да подкара колата по този начин, уверява основателят и главен изпълнителен директор на Biodit Юлиан Софрониев.

                                https://www.actualno.com/sciencelogy...ws_647901.html

                                Коментар

                                Working...
                                X