IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде и аз да се включа. Компанията не е точно от типа компании в които инвестирам ( плащащи редовен дивидент и с редовна печалба), но пък има потенциал и може да се "пробва" с неголяма сума. (1-2% от портфейла). Едно от нещата за което бих го направил е отношението на мажоритаря към потенциалните миноритари. Не знам дали ще бъде временно (както при БРЕФ а и при много други), но определено прави добро впечатление. Пожелавам успех на компанията. България има нужда от успешни компании на световно ниво. Не сме чак толкова малки като площ и население, че да не можем да "създаваме" такива. Справка - Скандинавия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

      Г н Юлиан
      няколко съвета
      -доста олеква силата ти като постоянно пишеш
      стой малко по тежко на дистанция ще успееш да ни завихриш и впечатлиш повече ако си по дискретен
      -времето в писане. Го влагай в работаа
      -презаписването го правим ние бъдещите ти инвеститори а не ти
      -кому бе нужно това перчене и пъчене какво ще и колко ще е и в коя граница и от кой ти е по голямо ИТН

      иначе ще участвам вярвам на Ники
      на теб тепърва
      идеята ти носи своята уникалност
      поздравления и успех!

      и последно позамисли се над контраста На характеровите особеннности между теб и останалите CEO та които импетос презентира

      още веднъж успех не съм ви душманин вярвам във вашият успех и ще участвам на макс харесвате ми!
      Здрвейте!

      Когато взех решение BIODIT да стане публична компания, първото нещо, което си обещах, беше да не поставям инвеститорите ни в позицията, в която аз съм бил много пъти, като инвеститор на БФБ, а именно да нямат информация, на базата на която да вземат правилното решение за тях.
      Със сигурност е лесно да оставя всички, които пишат в темата за BIODIT да се информират от вестникарски публикации и да ги тълкуват, който както реши, но вярвам, че по-добро от информираното решение няма.
      А кой, може да Ви информира по-добре от мен.

      Но Ви благодаря, за съветите и пожеланията. Радвам се да чуя, че харесвате идеята, която стой зад BIODIT и бихте ни подкрепили .

      Поздрави,

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

        Г н Юлиан
        няколко съвета
        -доста олеква силата ти като постоянно пишеш
        стой малко по тежко на дистанция ще успееш да ни завихриш и впечатлиш повече ако си по дискретен
        -времето в писане. Го влагай в работаа
        -презаписването го правим ние бъдещите ти инвеститори а не ти
        -кому бе нужно това перчене и пъчене какво ще и колко ще е и в коя граница и от кой ти е по голямо ИТН

        иначе ще участвам вярвам на Ники
        на теб тепърва
        идеята ти носи своята уникалност
        поздравления и успех!

        и последно позамисли се над контраста На характеровите особеннности между теб и останалите CEO та които импетос презентира

        още веднъж успех не съм ви душманин вярвам във вашият успех и ще участвам на макс харесвате ми!
        Г-н Пипън, няколко съвета и от мен:

        1. Никога не давайте съвети, ако те не са поискани!
        2. Обръщението "г-н" предполага фамилия, а не малко име.
        3. Това, че според Вас олеква като пише, съвсем не значи, че е правилно. Примери на БФБ колкото искате. Точно в това е силата според мен.
        4. Всяка превъзходна форма трябва да има тире. Пример - "ти си по-велик", "ти си най-велик"...
        5. Не се надценявайте, никога!
        6. Похвално е, че познавате "Ники", но това не трябва да Ви е вся и всьо.
        Last edited by 15%; 11.02.2019, 23:35.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Аз също мисля да запиша акции .. ако се доредя

          успех!
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение

            Здравейте!

            Загубата генерирана до момента, идва основно от голямите разходи, които направихме през годините за R&D, но е много важно да се отбележат няколко неща:

            - Компанията е в ранен етап и е нормално да реализира загуба
            - През тези години сме направили значителни инвестиции в разработки на продуктите ни
            - За разлика от чисто софтуерните компании, където освен писане на код няма нищо друго, при продуктовите компании има значителни инвестиции и в тестване, патентоване, пазарна валидация и др.

            Ако погледнете отчетите на някоя софтуерна компания, ще видите, че те залагат дори по-високи разходи за писане само на софтуерите им.
            Правейки сравнение между нас и софтуерните компании, нашите разходи, които сме направили за разработка, са дори много по-ниски, а имаме реално продуктово R&D.



            От края на миналата година фокусирано работим върху изграждането на отдел продажби. Изпълнявайки бизнес плана, който ще може да Ви представим много скоро, в края на 2020 година, ще спрем да генерираме загуба, и ще станем печеливши.

            При ППП на Алтерко имаше презаписване, но то беше на долната граница за успех на предлагането.

            Когато казах, че ще имаме презаписване, имах предвид, че ще го направим над горната граница на предложената емисия.

            Поздрави,
            Г н Юлиан
            няколко съвета
            -доста олеква силата ти като постоянно пишеш
            стой малко по тежко на дистанция ще успееш да ни завихриш и впечатлиш повече ако си по дискретен
            -времето в писане. Го влагай в работаа
            -презаписването го правим ние бъдещите ти инвеститори а не ти
            -кому бе нужно това перчене и пъчене какво ще и колко ще е и в коя граница и от кой ти е по голямо ИТН

            иначе ще участвам вярвам на Ники
            на теб тепърва
            идеята ти носи своята уникалност
            поздравления и успех!

            и последно позамисли се над контраста На характеровите особеннности между теб и останалите CEO та които импетос презентира

            още веднъж успех не съм ви душманин вярвам във вашият успех и ще участвам на макс харесвате ми!
            Last edited by Scottie Pippen; 11.02.2019, 23:09.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
              Здравейте. Само за CarSec: Как оценявате рискът този продукт да попадне в процедура copy->paste от конкуренти и/или имитатори?
              Споменатата от вас сума не се плаща еднократно в началото, а е разсрочена във времето.
              Мерси
              Здравейте!

              Най-хубавото, е че за разлика от софтуера, където може да се съберат 2-3 кодери и да репликират даден софтуер за 2-3 месеца, когато си продуктова компания, този процес е не само много по-скъп ( разработка, тест, сертификация и други ), но е много по-дълъг.
              Нормално за репликиране на хардуерен продукт са необходими 18-24 месеца и значителни средства.
              Наясно сме, че всеки продукт може да бъде репликиран, въпроса е за колко време и на каква цена.
              С продуктите, които сме разработили към момента, имаме конкурентно предимство между 3 и 4 години в конкретните пазарни сегменти.
              За нас най-важното е, винаги да сме 3-4 години пред конкурентите. Това, че сме малка компания ни дава възможност много по-бързо да се адаптираме и иновираме в нови продукти и решения.

              Само за пример, ще кажа, че 4,5G ще навлезе масово на пазара след няколко години, а всички наши решения вече са готови за интеграция.

              Поздрави,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение
                ...един глобален патент струва между 160к-220к Евро...
                Здравейте. Само за CarSec: Как оценявате рискът този продукт да попадне в процедура copy->paste от конкуренти и/или имитатори?
                Споменатата от вас сума не се плаща еднократно в началото, а е разсрочена във времето.
                Мерси

                Коментар


                • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
                  Здравейте:
                  - доколкото разбирам разработката ви е защитена само в Бг (което е притеснително) или бъркам?
                  - в Китай има доста подобни артикули (на първо четене брави 100-150 usd)
                  Мерси
                  Здравейте!

                  Процедурата по патентоване на един продукт, отнема между 2 до 3 години. Предполагам сте наясно, но един глобален патент струва между 160к-220к Евро. Когато имаш няколко продукта, които искаш да патентоваш, тови би ти струвало над 1 000 000 евро и отнело повече от 5 години.
                  Единици са компаниите в света, които могат да си го позволят.
                  Ние сме стартирали такава процедура във България, след което, когато навлизаме на външни пазари, ще патентоваме за конкретните пазари.

                  А относно бравите, които сте разгледали във Alibaba & Aliexpress, те нямат нищо общо със решенията, които ние правим. Тези брави са просто вид ключалка, която между другото дори не може да се използва във повечето държави в EU, заради различен стандарт на заключване.
                  Ние разработваме и предлагаме цялостни решения, за различни индустрии.

                  Поздрави,

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение

                    Здравейте!

                    Загубата генерирана до момента, идва основно от голямите разходи, които направихме през годините за R&D, но е много важно да се отбележат няколко неща:

                    - Компанията е в ранен етап и е нормално да реализира загуба
                    - През тези години сме направили значителни инвестиции в разработки на продуктите ни
                    - За разлика от чисто софтуерните компании, където освен писане на код няма нищо друго, при продуктовите компании има значителни инвестиции и в тестване, патентоване, пазарна валидация и др.

                    Ако погледнете отчетите на някоя софтуерна компания, ще видите, че те залагат дори по-високи разходи за писане само на софтуерите им.
                    Правейки сравнение между нас и софтуерните компании, нашите разходи, които сме направили за разработка, са дори много по-ниски, а имаме реално продуктово R&D.



                    От края на миналата година фокусирано работим върху изграждането на отдел продажби. Изпълнявайки бизнес плана, който ще може да Ви представим много скоро, в края на 2020 година, ще спрем да генерираме загуба, и ще станем печеливши.

                    При ППП на Алтерко имаше презаписване, но то беше на долната граница за успех на предлагането.

                    Когато казах, че ще имаме презаписване, имах предвид, че ще го направим над горната граница на предложената емисия.

                    Поздрави,
                    И едно малко допълнение!

                    Ако не го направим, ще почерпя всички във форума по питие.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Glavorez Разгледай мнение
                      покрай Импетус имам представа за дейността и най вероятно ще участвам ( ако се доредя ) - това което ме притеснява е че последните 2 години имате сериозни загуби ( сериозни, съобразно с мащаба на компанията ) - та се чудя каква е вероятността след още 2 години набрания капитал да е разходен ( целесъобразно ) и въпреки това компанията да е на минус ?

                      и една малка корекция: при ППП на Алтерко търсенето беше по-голямо от предлагането :-)
                      Здравейте!

                      Загубата генерирана до момента, идва основно от голямите разходи, които направихме през годините за R&D, но е много важно да се отбележат няколко неща:

                      - Компанията е в ранен етап и е нормално да реализира загуба
                      - През тези години сме направили значителни инвестиции в разработки на продуктите ни
                      - За разлика от чисто софтуерните компании, където освен писане на код няма нищо друго, при продуктовите компании има значителни инвестиции и в тестване, патентоване, пазарна валидация и др.

                      Ако погледнете отчетите на някоя софтуерна компания, ще видите, че те залагат дори по-високи разходи за писане само на софтуерите им.
                      Правейки сравнение между нас и софтуерните компании, нашите разходи, които сме направили за разработка, са дори много по-ниски, а имаме реално продуктово R&D.



                      От края на миналата година фокусирано работим върху изграждането на отдел продажби. Изпълнявайки бизнес плана, който ще може да Ви представим много скоро, в края на 2020 година, ще спрем да генерираме загуба, и ще станем печеливши.

                      При ППП на Алтерко имаше презаписване, но то беше на долната граница за успех на предлагането.

                      Когато казах, че ще имаме презаписване, имах предвид, че ще го направим над горната граница на предложената емисия.

                      Поздрави,
                      Last edited by Julian Sofroniev; 11.02.2019, 19:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение
                        ...документите в патентното ведомство...
                        Поздрави,
                        Здравейте:
                        - доколкото разбирам разработката ви е защитена само в Бг (което е притеснително) или бъркам?
                        - в Китай има доста подобни артикули (на първо четене брави 100-150 usd)
                        Мерси

                        Коментар


                        • Благодаря за отговора..

                          Поздрави..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Два въпроса зададох и не получих отговор..
                            1.Защо чак сега ще се формира отдел продажби 3 кога ще функционира..
                            2.Планирате ли излагането на дивидент ,колко и кога..
                            Здравейте!

                            Копирам част от предишен мой пост относно дивидента.

                            Като технологична компания в ранен етап на развитие, планираме да насочваме печалбите в развитие на бизнеса и развитието на нови технологии.
                            Раздаването на дивидент на този етап би означавало да убием компанията.
                            Не предвиждаме раздаването на дивидент през следващите 3 години.

                            Целта ни е да постигнем над 100% възвращаемост, за инвеститорите ни през следващите години.

                            Относно отдела за продажби.

                            Фокуса ни през изминалите 4 години беше на 100% в разработка, тест, сертифициране, патентоване и валидация на пазара на продуктите ни.
                            Изграждането на екип за продажби, който да продава продукт, който не е напълно готов за пазара, би било много погрешно и рисковано за компанията.
                            Ако бяхме изградили такъв екип преди да бяхме готови със продуктовата ни линия, освен че щяхме да увеличим допълнително разходите, нямаше да постигнем нищо друго.
                            След, като изпълнихме цитираните по-горе стъпки в развитието на една продуктова компания, сега сме фокусирани на 100% в изграждането на екип продажби и разрастването на чужди пазари.

                            Поздрави,

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              +1!!!

                              Аз съм твърде дребен, но само заради тези думи ще се включа със сигурност. Точната бройка ще уточня след проспекта.
                              Искрено Ви пожелавам успех и се радвам, че има такива хора!
                              Здравейте!

                              Благодаря, за пожеланията и за доверието. Силно вярвам , че с подкрепата на повече хора като Вас, който вярват в крайния резултат, ще е този който всички очакваме да видим на БФБ от 10-на години.

                              Съгласен съм с мисълта за пътеката с камъка. Аз също смятам, че всеки голям успех е започнал с една малка крачка!

                              Поздрави,
                              Last edited by Julian Sofroniev; 11.02.2019, 19:17.

                              Коментар


                              • покрай Импетус имам представа за дейността и най вероятно ще участвам ( ако се доредя ) - това което ме притеснява е че последните 2 години имате сериозни загуби ( сериозни, съобразно с мащаба на компанията ) - та се чудя каква е вероятността след още 2 години набрания капитал да е разходен ( целесъобразно ) и въпреки това компанията да е на минус ?

                                и една малка корекция: при ППП на Алтерко търсенето беше по-голямо от предлагането :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X