IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

    Смесил съм отговора към двама ви. Ти го описа а не Киро, за което се извинявам.
    Не . Мисля че бъркаш. Поздрави.
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

      Киро не е казал нищо подобно.
      Няма как да знаеш ако ApLe би раздал дивидент в началото какво би станало .
      Поздрави.
      Смесил съм отговора към двама ви. Ти го описа а не Киро, за което се извинявам.

      Коментар


      • 4D, ТИ ПАК СЪС ВСИЧКА СИЛА СЕ ИЗЛАГАШ ..Понеже събирам бисерите ти, ще те оставя да ги твориш и да ни обясниш неща, които не си научил, въпреки претенциите ти.. Срещу изброените от теб компании знаеш ли колко много има, които дават редовно дивиденти..Разбира се ти понеже си велик, ще избереш точно не дивидентните и винаги ще печелиш.. Я пак пиши , че си с лиценз хем за консултант, хем за фондов брокер, за да ти вярваме повече..
        Last edited by Kiro; 26.12.2020, 01:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Киро, изобщо не си осъзнал същността на дивидентната политика. Те свежда до едно просто правило. Когато възвращаемостта на новите инвестиции е по-висока от желаната от акционерите доходност е по изгодно за акционерите да няма дивидент. При нормални борси с компетентни инвеститори е така. В предходният пост описа компании като Амазон, Гугъл и Фейсбук като пълни измамници заради болезнен опит с ХДПАТ. Каква щеше да е възвращаемостта за Акционерите в Амазон ако беше разпределяла редовно дивидент? Драстично по-ниска от текущата. Същевременно компании които инвестират парите на акционерите с изключително ниска възвръщаемост би трябвало да прекратят тези лоши практики и да разпределят дивидент. Пример за такава лоша практика е Албена. За мен трябва да сведат "инвестициите" до минимум и да разпределят максимален дивидент. Освен това съм потресен от мисълта, че не би могъл да направиш разлика между паричните потоци на Алтерко, Телелинк и Биодит към този момент. Искането ти за дивидент веднага е унищожаване на доход за акционерите. Напълно разбираемо е да искаме гаранции, че когато растежа свърши печалбата ще бъде разпределена като дивидент, но до там. Вместо да се интересуваш от важните въпроси какъв ще е растежа на компанията и какви инвестиции ще са необходими да се постигне ти издигаш искане за унищожаване на стойност за акционерите.
          Да. И друг път съм слушал такива сложни неща . С тях спокойно може да обучавате студенти които след време да губят парите на пенсионерите в някой пенсионен фонд. Само дето от най - дивидентите компании на БФБ сън изкарал достатъчно % доходност за последните 5 години , вместо да наливаш в компании които не плащат дивидент - ШИТОВЕ ги наричам тези които не разпределят печалбите с всички а само с онези които те решат
          ​​​​​
          Last edited by MrSi; 26.12.2020, 01:07.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

            За мой късмет го пропуснах.
            +
            Значи, поне късметът е по-добрата опция от дивидента

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              В предходният пост описа компании като Амазон, Гугъл и Фейсбук като пълни измамници заради болезнен опит с ХДПАТ.
              Киро не е казал нищо подобно.
              Няма как да знаеш ако ApLe би раздал дивидент в началото какво би станало .
              Поздрави.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Киро, изобщо не си осъзнал същността на дивидентната политика. Те свежда до едно просто правило. Когато възвращаемостта на новите инвестиции е по-висока от желаната от акционерите доходност е по изгодно за акционерите да няма дивидент. При нормални борси с компетентни инвеститори е така. В предходният пост описа компании като Амазон, Гугъл и Фейсбук като пълни измамници заради болезнен опит с ХДПАТ. Каква щеше да е възвращаемостта за Акционерите в Амазон ако беше разпределяла редовно дивидент? Драстично по-ниска от текущата. Същевременно компании които инвестират парите на акционерите с изключително ниска възвръщаемост би трябвало да прекратят тези лоши практики и да разпределят дивидент. Пример за такава лоша практика е Албена. За мен трябва да сведат "инвестициите" до минимум и да разпределят максимален дивидент. Освен това съм потресен от мисълта, че не би могъл да направиш разлика между паричните потоци на Алтерко, Телелинк и Биодит към този момент. Искането ти за дивидент веднага е унищожаване на доход за акционерите. Напълно разбираемо е да искаме гаранции, че когато растежа свърши печалбата ще бъде разпределена като дивидент, но до там. Вместо да се интересуваш от важните въпроси какъв ще е растежа на компанията и какви инвестиции ще са необходими да се постигне ти издигаш искане за унищожаване на стойност за акционерите.

                Коментар


                • Те само обещаха и излъгаха Импето..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Дано си пропуснал Меком. Там уважаваха с едни 18%
                    За мой късмет го пропуснах. Ама освен дивидент дружеството трябва да отговаря и на други условия. Вече казах кои са .
                    Поздрави.
                    Last edited by MrSi; 26.12.2020, 00:44.
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                      Точно за това говоря Киро. Влизам там където има уважение към акционерите.
                      Дано си пропуснал Меком. Там уважаваха с едни 18%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        През годините имаше плеяда от големи разбирачи с претенции и твърдения, че нямало смисъл от раздаване на дивиденти , а е важен растежа..На аргументите , че най-големите и стабилни световни компании раздават редовно дивиденти, те измисляха куп глупави отговори..И ХДПАТ и МОСТ и куп други достигнаха рекордни нива и фалираха..Разбира се все растяха уж и не даваха дивидент..
                        Който не иска дивиденти има богат избор на БФБ.. Аз инвестирам у нас само в дивидентни компании, Вие се пробвайте в не дивидентните.. Може да се направи едно сравнение за цените на дивидентните и не дивидентни компании на БФБ..
                        Точно за това говоря Киро. Влизам там където има уважение към акционерите.
                        Мисля че от тук нататък който и да се листне на БФБ, дивидентната политика е задължителна .
                        Last edited by MrSi; 26.12.2020, 00:35.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • През годините имаше плеяда от големи разбирачи с претенции и твърдения, че нямало смисъл от раздаване на дивиденти , а е важен растежа..На аргументите , че най-големите и стабилни световни компании раздават редовно дивиденти, те измисляха куп глупави отговори..И ХДПАТ и МОСТ и куп други достигнаха рекордни нива и фалираха..Разбира се все растяха уж и не даваха дивидент..
                          Който не иска дивиденти има богат избор на БФБ.. Аз инвестирам у нас само в дивидентни компании, Вие се пробвайте в не дивидентните.. Може да се направи едно сравнение за цените на дивидентните и не дивидентни компании на БФБ..
                          Last edited by Kiro; 26.12.2020, 00:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Дълбоко съм озадачен от въпросите за дивидент. Продължавам да вярвам, че в случаите когато възвращаемостта на новите инвестиции е по-висока от желаната от инвеститорите доходност то разпределянето на дивидент е в ущърб на акционерите. Така погледнато е ясно, че без нови инвестиции и растеж на компанията няма как текущата цена да се изплати през дивиденти. Затова е логично акционерите да се фокусират върху скоростта на растежа а не да го ограничават през дивидент тук и сега. Който държи на дивидент в първата година, когато компанията излезе на печалба дълбоко не осъзнава същността на нещата. Същевременно е логично да се търсят някакви гаранции, че след като спре растежа по-голямата част от печалбата ще се разпределя като дивидент. Но в този случай трябва да се молите поне пет години да не получите и стотинка. За мен който е ориентиран към дивидент не е точно за тук. Тук въпроса е с каква скорост ще расте компанията и дали растежа е включен в цената или не е. За сега нямам ясен отговор на тези въпроси. Но пък Алтерко по време на ИПО също не го виждах ясно. За мен стана очеизвадно чак пролетта на 2019 г. Явно ми трябва повече време. Но определено ако съм фокусиран към дивидент бих избрал друг тип компании.
                            Абсолютното неразбиране към дивидентната политика тука би довела към изкривено мислене на мениджмънта :
                            1 - Плащането на дивидент е добър стимул на мениджмънта . Мисля че вероятноста от раздаване на бонуси и високи заплати ще се обезсмисли при раздаване на дивидент защото разхода е само 5% и не се плащат осигуровки и данък.
                            2 Раздаването на дивидент подкрепя мнението че дружеството е платежоспособно и произвежда реален кеш.

                            Ако предпочиташ дружества които не изплащат дивидент може да инвестираш в ПИБ или пък ЦКБ.

                            ПС: Алтерко и ТБС що раздават дивидент ?
                            ТБС дават мазни дивиденти ÷ обратни изкупувания. Те да не би да не се развиват ?
                            Last edited by MrSi; 26.12.2020, 00:08.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Дълбоко съм озадачен от въпросите за дивидент. Продължавам да вярвам, че в случаите когато възвращаемостта на новите инвестиции е по-висока от желаната от инвеститорите доходност то разпределянето на дивидент е в ущърб на акционерите. Така погледнато е ясно, че без нови инвестиции и растеж на компанията няма как текущата цена да се изплати през дивиденти. Затова е логично акционерите да се фокусират върху скоростта на растежа а не да го ограничават през дивидент тук и сега. Който държи на дивидент в първата година, когато компанията излезе на печалба дълбоко не осъзнава същността на нещата. Същевременно е логично да се търсят някакви гаранции, че след като спре растежа по-голямата част от печалбата ще се разпределя като дивидент. Но в този случай трябва да се молите поне пет години да не получите и стотинка. За мен който е ориентиран към дивидент не е точно за тук. Тук въпроса е с каква скорост ще расте компанията и дали растежа е включен в цената или не е. За сега нямам ясен отговор на тези въпроси. Но пък Алтерко по време на ИПО също не го виждах ясно. За мен стана очеизвадно чак пролетта на 2019 г. Явно ми трябва повече време. Но определено ако съм фокусиран към дивидент бих избрал друг тип компании.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от galaxy Разгледай мнение
                                Здравейте,

                                Много ми харесва компанията и обмислям да участвам в ИПО. Единственият червен флаг за мен е, че доказан фонд от ранга на NEVEQ излиза от компанията Ви. Това наистина ме тревожи, как бихте го обяснили?

                                Поздрави,
                                Пич,
                                след като невек разбират че Радев влизат вместо тях решават да си запазят 7% и не продават всичките 26%
                                та видимо и те са се усетили какво ще се случва...

                                Коментар

                                Working...
                                X