IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Може и в сирма
    Има още една компания от тех.бранша, листната отдавна и вече позабравена отдавна от участниците - Бианор, дори изглежда и леко по-подценена от Сирма, но е доста неликвидна и доста по-малка. Не е много сигурно какво ще й е бъдещето. То не че и на Биодит е по-сигурно, но сега хващат най-бичия момент покрай алтеркото
    без препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
      Е спекулантите има за какво да съжаляват, но дългосрочните инвеститори не ... на запад стотици компании имат рентабилност над 20% .... казаха си и в презентацията че до една година излиза голям фонд и в допълнение ще има още 1 предлагане на акции в бъдещето .. така че ще има за всички споко... ( и мене не ме огря, ама следващия път)
      Като почнат да се търгуват може да има оферти по 90 стинки.

      А иначе, браво - 2.6 пъти презаписване си е много добре. Взе да се завръща оптимизЪма на БФБ-то.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение

        Ако е по "къдраво" число, може и да е тя! Успех
        За следващия път ще зная - трябва "да се понакъдри"...
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Е спекулантите има за какво да съжаляват, но дългосрочните инвеститори не ... на запад стотици компании имат рентабилност над 20% .... казаха си и в презентацията че до една година излиза голям фонд и в допълнение ще има още 1 предлагане на акции в бъдещето .. така че ще има за всички споко... ( и мене не ме огря, ама следващия път)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            И аз виждам една единствена по моите бройки, но дали е тя
            В колко часа си пуснал поръчката?
            Не е препоръка. Нито съвет. Просто си запълвам времето

            Коментар


            • И моята поръчка гледам, че си стои неизпълнена в платформата. Подадох я около 10:20 ч, пазарна. Преди това постоянно ми даваше грешка и не ми я приемаше... Е ми каквото-такова. Ако е изпълнена - добре, ако не е няма да седна да рева. Предполагам, че ако до понеделник не се появят в портфейла ми, значи не съм се класирал. Здраве да е!
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                И аз виждам една единствена по моите бройки, но дали е тя
                Ако е по "къдраво" число, може и да е тя! Успех

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                  Няма да се класирате. Тук правилата бяха, първите поръчки обират предлагането.
                  За какво имаше тогава пазарни и лимитирани?

                  Пазарната не ти даваше да въведеш цена и беше на 1 лв, лимитираната беше и тя на 1 лв.

                  Прекалено сложно за мене явно, другия път повече.

                  Коментар


                  • И аз виждам една единствена по моите бройки, но дали е тя

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Начи може да не се класирам, щото аз моята поръчка я виждам още активна?

                      Или ще се класирам ама не с бройките, а с 2.6 пъти по-малко?

                      Тея правила 3 пъти ги четах и нищо не разбрах.
                      Няма да се класирате. Тук правилата бяха, първите поръчки обират предлагането.

                      Коментар


                      • Да, аукционът приключи.

                        Презаписването означава, че е имало търсене за 2,6 млн. лв. при 1 млн. лв. ограничен обем на цялото предлагане.

                        По този начин са удовлетворени поръчките до 1 млн. лв., а над тях - не.

                        Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        Начи може да не се класирам, щото аз моята поръчка я виждам още активна?

                        Или ще се класирам ама не с бройките, а с 2.6 пъти по-малко?

                        Тея правила 3 пъти ги четах и нищо не разбрах.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                          Ще има ли търговия тук, кога се очаква да стартира?
                          След около месец - трябва да се регистрират акциите в депозитаря, някакви правила и процедури има и като минат тогава.

                          Коментар


                          • Начи може да не се класирам, щото аз моята поръчка я виждам още активна?

                            Или ще се класирам ама не с бройките, а с 2.6 пъти по-малко?

                            Тея правила 3 пъти ги четах и нищо не разбрах.

                            Коментар


                            • Ще има ли търговия тук, кога се очаква да стартира?

                              Коментар


                              • Съобщение от БФБ

                                21.01.2021 14:24:12 (местно време)

                                София, 21 януари 2021 г. – Първичното публично предлагане на Биодит е грандиозен успех. Над 2,6 пъти бяха презаписани акциите на технологичната компания по време на аукциона днес. Това е първото IPO на пазарa за растеж на малки и средни компании BEAM на Българска фондова борса.

                                „По този категоричен начин пазарът даде голям кредит на доверие на Биодит и на пазар BEAM.”, коментира доц. д-р Маню Моравенов, изпълнителен директор на Българска фондова борса.

                                БФБ допусна до търговия временна емисия акции, издадена от Биодит с цел осъществяване на първично публично предлагане на до 1 милион обикновени безналични акции. Номиналната стойност на една акция е 1.00 /един/ лев.

                                Коментар

                                Working...
                                X