IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.facebook.com/watchparty/3742994189127068/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

      Харито ме накара да се замисля дали да не участвам
      Няма лошо, - "парите ваши, идеите наши"

      Коментар


      • Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Харито ме накара да се замисля дали да не участвам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
            В интерес на истината, това се очертава да е първата компания и ИПО на нещо по тек, технологично. Зачетох се преди време, тук във форума, за първи в тоя форум, имаше реални коментари и информация от личи си компетентен човек. За разлика от другите набедени за технологични компании, тук има реално репшение на проблеми с технологични средства, технология, иновация, познаване на пазара, мисия за продукта, услугата. Не прочетох неща като кога влиза в Софикс или Дакс, които са смешни иначе за компания, която тепърва има ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЗАДАЧА, ДА ПРАВИ ИНОВАЦИИ, КОИТО ДА МОЖЕ ДА НАЛАГА НА ПАЗАРА, защото не винаги добрите решения намират приложение - има политика, има регулации и т.н.
            Лесно се прави разликата и със Сирма, камо ли Лешперко, в което има само копи пейст на известни технологии и игрички, как чрез мобилен оператор да си продават стоката или нещо такова. Тука Био Одит, поне така разчитам името на компанията, има реално продукция и софтуер и услуга и инсталация, човек много добре направи разликата с Амазон, която може да е растежна компания, но е държавно подкрепяна, като държавно охранен котарат, от не коя да е държава, познава пазара в целият свят в нишата която оперират, имат много години изглежда в разработката на тоя софтвер и решение, не са като Лешперко още не наели деволоперите, щели сега да ги обучават, но вече имат план за ДАКС, представяте ли си, за Франкфурт.
            Аз лично няма да участвам, защото макар и да не съм виждал отчет, знам, че акциите ще бъдат пуснати прелакено скъпо за нивото на пазара ни. Пример - Зрънчо е по 15 ст. , ако ги пуснат по 10 ст като за ново ИПО ще уствавам, но знам, че ще ги пуснат по 2 лв.
            Това което мога да ти посъветвам, е с ИПОто да приключат конатактите си с посредниците, Пенсионните и други фондове, които през целият им път, ще искат от тях нереални новини, схемички, как да се вдинегне бройката акциоери и други подобни, ще ги държат за гушата, и вместо да се развиват по пътят на тех компания, ще се превърнат с Сирма или Лешперко - БФБ пародии.
            Гелдайте си бизнеса, БФБ го ползвайте само за платформа да си направят акциите дигитални и оттам само бизнес и никакви контакти с поредниците, никакви схеми и подобни.

            Коментар


            • Здравейте,
              имам удоволствието да напомня, че днес, от 17:30ч в офиса на Карол ще се проведе официалната презентация на BIODIT, предназначена за инвеститори.

              Подготвили сме live излъчване във фейсбук страниците на BIODIT (https://www.facebook.com/biodit/) и Карол (https://www.facebook.com/karollgroup/)

              Очакваме ви!

              Коментар


              • Информация за членове на БФБ:

                Във връзка с предстоящото провеждане на 21.01.2021 г. на Първично публично предлагане на акциите на Биодит АД през търговската система Т7, Ви уведомяваме, че временната емисия акции с присвоен борсов код BDT1, е налична в инструментна група BGI0 – BEAM IPO. Обръщаме Ви внимание, че за да могат да бъдат подадени поръчки за IPO аукциона, е необходимо предварително Администраторът на системата на Xetra T7 да даде права за търговия с инструментите, достъпни на пазар BEAM в реална среда, на борсовите посредници, включително на DMA users, които ще участват в аукциона. Съответно администраторът следва да влезе в T7 Admin GUI Production > User Maintenance, да избере Modify на дадения User и на стъпка 3. On-Exch Roles да сложи тикчета на инструментите на пазар BEAM, в частност на BGI0 – BEAM IPO.

                Аукционът ще протече по следния начин:
                - Pre-trade фаза - от 9.30 часа, като същата ще продължи до 11.00 часа. По време на pre-trade фазата могат да се въвеждат, модифицират и да се оттеглят поръчки „купува”.
                - Call фаза - от 11.00 до 14.00 часа. По време на call фазата няма да се визуализира информация за индикативна цена, изпълним обем и излишък. Могат да се въвеждат, модифицират и да се оттеглят поръчки „купува”.
                - Freeze фаза – от 14.00 часа, като всички поръчки, които са извън ценовия диапазон (в конкретния случай фиксирана цена от 1 лв.), ще бъдат служебно изтрити от борсата. Freeze фазата ще настъпи след ръчна намеса от страна на Борсата.
                - Фаза за определяне на цената – всички сключени сделки ще бъдат с еднаква цена, която съгласно условията на първично публично предлагане в документа за допускане на емитента е 1 лв.;
                След приключване на аукциона отчетът за сделки ще се генерира автоматично.

                Поръчки за участие в аукциона ще могат да се подават и през платформите за търговия на инвестиционните посредници, в случай че са извършени необходимите настройки.

                Напомняме Ви, че ръководството за Xetra T7 IPO Аукцион за Българска фондова борса е налично на адрес http://www.bse-sofia.bg/?page=RulesOfBSE-Sofia. Следва да имате предвид, че във връзка с фиксираната цена на предлагането, лимитираните поръчки с цена различна от 1 лв. ще бъдат служебно изтрити от борсата.

                При необходимост от допълнителна информация може са се свържете с отдел Администриране на търговията на БФБ на следните телефони: 02/9370933 и 02/9370942, както и с отдел Емитенти и членство на телефони: 02/9370930 и 02/9370931.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                  Аз лично няма да участвам, защото макар и да не съм виждал отчет, знам, че акциите ще бъдат пуснати прелакено скъпо за нивото на пазара ни. .
                  Марешки 2 - не съм чел проекта за конституцията,но го подписах.Какво значи скъпо за пазара ни? Ако удвоят, утроят .....цената си какво правим-пак хейтим,че тарикати са набтуали невинни души.Сподели моля те къде си участвал да видим какъв разбирач си.Тук аз участвам.
                  Last edited by 0; 13.01.2021, 14:40.

                  Коментар


                  • В интерес на истината, това се очертава да е първата компания и ИПО на нещо по тек, технологично. Зачетох се преди време, тук във форума, за първи в тоя форум, имаше реални коментари и информация от личи си компетентен човек. За разлика от другите набедени за технологични компании, тук има реално репшение на проблеми с технологични средства, технология, иновация, познаване на пазара, мисия за продукта, услугата. Не прочетох неща като кога влиза в Софикс или Дакс, които са смешни иначе за компания, която тепърва има ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЗАДАЧА, ДА ПРАВИ ИНОВАЦИИ, КОИТО ДА МОЖЕ ДА НАЛАГА НА ПАЗАРА, защото не винаги добрите решения намират приложение - има политика, има регулации и т.н.
                    Лесно се прави разликата и със Сирма, камо ли Лешперко, в което има само копи пейст на известни технологии и игрички, как чрез мобилен оператор да си продават стоката или нещо такова. Тука Био Одит, поне така разчитам името на компанията, има реално продукция и софтуер и услуга и инсталация, човек много добре направи разликата с Амазон, която може да е растежна компания, но е държавно подкрепяна, като държавно охранен котарат, от не коя да е държава, познава пазара в целият свят в нишата която оперират, имат много години изглежда в разработката на тоя софтвер и решение, не са като Лешперко още не наели деволоперите, щели сега да ги обучават, но вече имат план за ДАКС, представяте ли си, за Франкфурт.
                    Аз лично няма да участвам, защото макар и да не съм виждал отчет, знам, че акциите ще бъдат пуснати прелакено скъпо за нивото на пазара ни. Пример - Зрънчо е по 15 ст. , ако ги пуснат по 10 ст като за ново ИПО ще уствавам, но знам, че ще ги пуснат по 2 лв.
                    Това което мога да ти посъветвам, е с ИПОто да приключат конатактите си с посредниците, Пенсионните и други фондове, които през целият им път, ще искат от тях нереални новини, схемички, как да се вдинегне бройката акциоери и други подобни, ще ги държат за гушата, и вместо да се развиват по пътят на тех компания, ще се превърнат с Сирма или Лешперко - БФБ пародии.
                    Гелдайте си бизнеса, БФБ го ползвайте само за платформа да си направят акциите дигитални и оттам само бизнес и никакви контакти с поредниците, никакви схеми и подобни.

                    Коментар


                    • Темата замръзна нещо. Ще гледате ли презентацията утре ?

                      Презентация за инвеститори:

                      На 14 януари от 17:30 ч. ще излъчим на живо презентацията на Юлиан Софрониев, който ще разкаже повече за компанията, за бъдещите ѝ цели и за плановете относно търсения от публичното предлагане капитал.

                      Ангел Рабаджийски, Изпълнителен директор на ИП Карол АД също ще се включи, за да поясни как всеки може да участва в предлагането. Можете да се включите в онлайн събитието, като регистрация не е необходима.


                      Мнения и настроения дали ще се включите в публичното предлагане ?

                      Коментар


                      • Здравейте!

                        Честита Нова 2021 година на всички участници във форума.
                        С пожелания да е много по-добра, спокойна и да донесе много положителни емоции на инвестиционния хоризонт.

                        Когато се присъединих да пища в темата, поех ангажимент, участниците да бъдат винаги своевременно информирани за интересни неща около компанията лично от мен.

                        В тази връзка искам да споделя, че за нас годината вече започна и стартирахме ( 04.01 ) оборудването на нов хотел в България ( Хотел Гела ). Инсталацията, ще приключи утре, а пускането на системата, ще бъде в края на седмицата.

                        Също така, искам да споделя, че обявяваме дни на отворените врати.
                        На 06.01, 07.01 и 08.01 от 13ч до 17ч, всеки който проявява интерес да се запознае на живо със продуктите на компанията, да научи повече за нас и за бъдещите ни планове е добре дошъл.


                        Тъй като имаме и запитвания от FB i LinkedIn, ще помоля заинтересованите да се свържат с мен тук или на sofroniev@biodit.com

                        Поздрави,
                        Last edited by Julian Sofroniev; 04.01.2021, 10:42.

                        Коментар


                        • Благодаря и успех!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ipsie Разгледай мнение
                            Малко оф топик.
                            Търговията на BEAM освободена ли е от данъци??
                            Здравейте!

                            Преди месец, бяха гласувани изменения, в закона за корпоративно подоходно облагане с цел отпадане плащането на данък за реализирани печалби през BEAM пазара.

                            https://www.bse-sofia.bg/bg/growth-market-beam

                            "Съгласно изменения в Закона за корпоративното подоходно облагане и Закона за данъците върху доходите на физическите лица, към разпоредбите, регламентиращи данъчните облекчения, свързани с доходи от лихви от облигации и други дългови ценни книжа и с доходи от разпореждане с финансови инструменти, които са търгувани на регулиран пазар, се добавя и Пазар beam за период от 01.01.2021 до 31.12.2025 г.

                            Предвид изложеното, за периода на облекчение, реализираната на Пазар beam капиталова печалба от разпореждане с акции няма да подлежи на облагане с данък (по отношение на физически лица) и предвижда намаляване на данъчния финансов резултат на юридическите лица с печалбата от разпореждане с финансови инструменти, реализирана на този пазар."

                            Поздрави,

                            Коментар


                            • Малко оф топик.
                              Търговията на BEAM освободена ли е от данъци??

                              Коментар


                              • На времето същото се пишеше и за Алтерко.Но докато умните се наумуваха,лудите се на......гювечиха /лаф на импето/.Аз ще участвам.

                                Коментар

                                Working...
                                X