IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
    Разгледах малко фирмата, и ми направи впечатление няколко неща.
    Основана е в 2010 година. Основния капитал е доста висок - 13 милиона лева, като основателите правят вноски със акции на "ТЕРА КОМЮНИКЕЙШЪНС".
    В нея работят 4 човека. Работят е малко силна дума.
    Още през първата година имат дялови участия в 5-6 фирми от хонконг, сингапур и други подобни.
    Още през първата година са си раздали заплати около 10 бона на човек на месец.
    Не ми стана ясно от къде са дошли парите.
    От тогава така действат - явно купуват дялове от фирми в азия.

    Тези приказки за умни часовници и контролер за умни домове не ги виждам никъде (само в проспекта явно си стоят).

    Изглежда ми че са решили да си закупят още някоя китайска фирма за производство на "умни" часовници" им трябва някой милион.

    Ако акциите бяха с дивидент, можеше и да запиша нещо, но те си прибират печалбата под формата на заплати, а акциите ще си висят някъде на или под минималната цена.

    Или поне аз така си мисля.
    Аз пък потърсих и намерих доста материали който твърдят обратното:
    www.getshe.com е портала им за автоматизация
    www.MyKi.com е за детските часовници. Намерих ги също и на портала на Мтел явно са им партньор: https://www.mtel.bg/ustroystva/mc/de...B5%D1%82%D0%BE

    Във Facebook изглежда че продуктите им имат много потребители и повечето са доволни от тях. До колкото може да се види от публикациите, снимките и клиповете найситина T-mobile ги продава, което си доста сериозно.

    На сайта на компанията www.allterco.bg си пишат всички направления, доста са но пък ясно е защо и новите им продукти работят с телекомите - проверка в регистъра показва че същите хора се занимават с телеком индустрията от може би 2005-2007-ма година под името Теракомм и Теракомюникешънс.

    Не ми изглежда като компания от 4 човека в сайта им има презентация че са около 100-на което май е по-реално за мащабите с който работят.

    Мене ми се струва доста диверсифицирано портфолио от услуги което значи сигурност стига да може да го управляват добре.

    Коментар


    • Разгледах малко фирмата, и ми направи впечатление няколко неща.
      Основана е в 2010 година. Основния капитал е доста висок - 13 милиона лева, като основателите правят вноски със акции на "ТЕРА КОМЮНИКЕЙШЪНС".
      В нея работят 4 човека. Работят е малко силна дума.
      Още през първата година имат дялови участия в 5-6 фирми от хонконг, сингапур и други подобни.
      Още през първата година са си раздали заплати около 10 бона на човек на месец.
      Не ми стана ясно от къде са дошли парите.
      От тогава така действат - явно купуват дялове от фирми в азия.

      Тези приказки за умни часовници и контролер за умни домове не ги виждам никъде (само в проспекта явно си стоят).

      Изглежда ми че са решили да си закупят още някоя китайска фирма за производство на "умни" часовници" им трябва някой милион.

      Ако акциите бяха с дивидент, можеше и да запиша нещо, но те си прибират печалбата под формата на заплати, а акциите ще си висят някъде на или под минималната цена.

      Или поне аз така си мисля.
      Last edited by dzk; 13.07.2016, 09:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
        Не съм с предубеждение, но имам някакво предчувствие, че може да прилича на сирма -ipo-то (малко набутвация)
        При Сирма имаше няколко кофти индикации преди самото IPO. След като публикуваха проспекта, някой тук каза, че те просто няма как да изпълнят програмата си такава, каквато са я замислили. И сега последно разтягат плановете си за IPO на чуждестранна борса за след 2020-та година. Ама всичко това е за другата тема.

        Дали това IPO ще е набутвация - много зависи от ценовия диапазон, както и от плановете за експанзия и продажби. Всичко това би трябвало да го видим в проспекта, който не ми е известно да е публичен.
        BSE is dark and full of terrors...

        Коментар


        • Има потенциал!
          На 1.06. купих часовник МайКи за моята принцеса и се наложи да ми го доставят от Сф, в Пд бяха свършили във всички магазини на Мтел. Часовничето е супер и всички майки в махалата се навиха да купят, като видяха нашето.
          Второ, но не и на второ място, като знам кой се е заел с ИПО-то - един от най-съфорумците вярвам че има потенциал!
          Поздрави и успех на Алтерко, Карол и на ************* - много се разприказвах!
          Last edited by tony1975; 12.07.2016, 20:52.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Хм-м-м-м: наистина: звучи интересно. Ама то и Воеводката звучеше, пък нещо....
            Импе, а "троянска сливова" как ти звучи !??? )))))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
              Не съм с предубеждение, но имам някакво предчувствие, че може да прилича на сирма -ipo-то (малко набутвация)
              Имам подобен "пресантиман" )))))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Хм-м-м-м: наистина: звучи интересно. Ама то и Воеводката звучеше, пък нещо....
                Аз за такава компания не знам да има!
                BSE is dark and full of terrors...

                Коментар


                • Хм-м-м-м: наистина: звучи интересно. Ама то и Воеводката звучеше, пък нещо....
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Не съм с предубеждение, но имам някакво предчувствие, че може да прилича на сирма -ipo-то (малко набутвация)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                      Предполагам повечето хора тук си нямат идея какви са продуктите на Аллтерко. Ето тези, за които ще си говорим в близкото бъдеще:

                      She - Home Automation Controller

                      MyKi: Детски GPS/GSM часовник

                      Изглежда доста впечатляващо до момента, в който човек осъзнае, че всичко това вече го има на пазара! Нещо повече - продуктите на Аллтерко към настоящия момент не са сред топ продуктите на пазара!

                      Top 10 Home Automation Systems

                      8 Of The Best Smartwatches for Kids

                      Това не означава, че продуктите на Аллтерко са лоши, а че реално никой (все още) не ги знае. И двете ниши са много специфични, а ако се разчита само на БГ пазара (тук у нас и за двете ниши няма никаква развита конкуренция), то Аллтерко могат да разчитат на твърде малко продажби.

                      Какви са положителните страни - ами в световен мащаб тези ниши все още са слабо покрити и има място за нови играчи. Друг е въпросът до колко новите играчи ще успеят да се наложат. Другата положителна страна е тенденцията към все по-силно обвързване с технологиите, което наблюдаваме през последните... 20 години, че и повече. И до тук. Само времето ще покаже дали и до колко подобни тенденции в автоматизацията на дома ще се наложат като нещо масово.

                      Какви са отрицателните страни - от чисто инвеститорска гледна точка това е точно "all or nothing". Забележете, че тук визирам специалнно хардуерните компоненти - She и MyKi. Има и един друг компонент, за който не се говори, а именно, че Allterco имат необходимото know-how, контакти и ресурси като софтуерни разработчици, специализирани в областта на мобилната индустрия. Там положението не е точно "all or nothing", но ми се иска да прочета проспекта, преди да спекулирам по темата, тъй като има намесени много фирми и специфики.

                      И докато сме на темата - Allterco и Teracomm (да не се бърка с "Тераком" с едно "м", макар че хардуерът, който Тераком произвеждат, много прилича по функционалност на това, което Allterco/She предоставят) са много силно свързани фирми. Не съм влизал в дълбочина по връзката, но или Teracomm е старото име на Allterco, или Teracomm е собственост на Allterco. И в двата случая това не е от съществено значение, но е интересно. Teracomm е фирмата, която поддържа платформата VIVA Apps и по последни мои данни имат бизнес интерес и към подобни приложения за Mtel.

                      Предполагам, че Мариян ще направи много обстоен анализ на Allterco, когато му дойде времето, както направи и със "Сирма Груп Холдинг".
                      Добър анализ. Концепцията "всичко или нищо" напълно отговаря към момента на моята представа за такъв тип инвестиция. Добра стратегия, приоритети и позициониране на пазара може да донесе големи успехи и съответно печалби, а е възможно да не се наложат и да е пълен крах.

                      Такъв тип продукти ми харесват, не ползвам към момента, но бих, след време вярвам, че ще ги има във всеки дом, какъв % обаче ще бъдат на Allterco?

                      Проспекта трябва да даде яснота и наклони везните.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Предполагам повечето хора тук си нямат идея какви са продуктите на Аллтерко. Ето тези, за които ще си говорим в близкото бъдеще:

                        She - Home Automation Controller

                        MyKi: Детски GPS/GSM часовник

                        Изглежда доста впечатляващо до момента, в който човек осъзнае, че всичко това вече го има на пазара! Нещо повече - продуктите на Аллтерко към настоящия момент не са сред топ продуктите на пазара!

                        Top 10 Home Automation Systems

                        8 Of The Best Smartwatches for Kids

                        Това не означава, че продуктите на Аллтерко са лоши, а че реално никой (все още) не ги знае. И двете ниши са много специфични, а ако се разчита само на БГ пазара (тук у нас и за двете ниши няма никаква развита конкуренция), то Аллтерко могат да разчитат на твърде малко продажби.

                        Какви са положителните страни - ами в световен мащаб тези ниши все още са слабо покрити и има място за нови играчи. Друг е въпросът до колко новите играчи ще успеят да се наложат. Другата положителна страна е тенденцията към все по-силно обвързване с технологиите, което наблюдаваме през последните... 20 години, че и повече. И до тук. Само времето ще покаже дали и до колко подобни тенденции в автоматизацията на дома ще се наложат като нещо масово.

                        Какви са отрицателните страни - от чисто инвеститорска гледна точка това е точно "all or nothing". Забележете, че тук визирам специалнно хардуерните компоненти - She и MyKi. Има и един друг компонент, за който не се говори, а именно, че Allterco имат необходимото know-how, контакти и ресурси като софтуерни разработчици, специализирани в областта на мобилната индустрия. Там положението не е точно "all or nothing", но ми се иска да прочета проспекта, преди да спекулирам по темата, тъй като има намесени много фирми и специфики.

                        И докато сме на темата - Allterco и Teracomm (да не се бърка с "Тераком" с едно "м", макар че хардуерът, който Тераком произвеждат, много прилича по функционалност на това, което Allterco/She предоставят) са много силно свързани фирми. Не съм влизал в дълбочина по връзката, но или Teracomm е старото име на Allterco, или Teracomm е собственост на Allterco. И в двата случая това не е от съществено значение, но е интересно. Teracomm е фирмата, която поддържа платформата VIVA Apps и по последни мои данни имат бизнес интерес и към подобни приложения за Mtel.

                        Предполагам, че Мариян ще направи много обстоен анализ на Allterco, когато му дойде времето, както направи и със "Сирма Груп Холдинг".
                        Last edited by White Walker; 11.07.2016, 23:48.
                        BSE is dark and full of terrors...

                        Коментар


                        • Много интересно! Аз пак ще кажа, че тук можем да очакваме ръст години след IPO-то, заради спецификата на точно този пазар.
                          BSE is dark and full of terrors...

                          Коментар


                          • На заседанието си на 08.07.2016 г. Комисията за финансов надзор (КФН) реши, че потвърждава проспект за първично публично предлагане на емисия акции, издадени от „Алтерко" АД
                            Очакваме проспекта в най - скоро време.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Алтерко имат интересни намерения. Ще е интересно да видим проспекта, а после и проекта. Имайки предвид специфичната пазарна ниша, както и все още не добре развития пазар за подобни джаджи *в световен мащаб*, всичко много зависи от бъдещите прищевки на крайните клиенти.

                              Много хора се засилват да инвестират в хай-тек IPO-та без да си дават сметка, че не всичко "тек" е много "хай". Нещо като с надуването на дотком балона в края на миналия век, ама по-младите тук дори не са го чували това историческо събитие.

                              Шалом!
                              BSE is dark and full of terrors...

                              Коментар


                              • Аз пък съм обнадежден и очаквам документите с нетърпение.
                                Last edited by Iburg; 23.06.2016, 13:33.
                                Оползотворяване на отпадъци

                                Коментар

                                Working...
                                X