IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Е, те тогава ще видим нови ол тайм дъна на суфлекса, особено с телешита и илевън-туелв, за лешперко, както неведнъж съм казвал, съм с особено мнение. Много по-добре е в суфлекса да влязат заложните жабоци, шпидиту, чезките, трейдинга, особено на мястото на флагламни като холдинг варна, еврошита, сирми и прочие простотии, но това е друга тема и не е за тук. Както вече казах - успех, ще следя с интерес търговията с правата
    Сега видях. Ама ти това - за жабата, сериозно ли го мислиш. Гръм от ясно небе, Недей сваля нивото, моля

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Изместваме темата - а тя е увеличението!
      Записвам и ще следя цената на правата, при сегашната пазарна няма логика да видим 1ст, но кой знае...
      Да видим и какво ще направят с кеша.
      Тонка, извинявай, че те питам, ама ти колко вида акции имаш. Бройките ти от съответната акция не ме интересуват, тук всички сме милионери като минимум, само колко вида акции имаш - чисто любопитство, защото си ми репрезентативна извадка за интелигентаната част от форума с леки залитания към НАЙ (това трябваше да прозвучи като комплимент, без "най"-я накарая, да не ме разбереш погрешно)
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Изместваме темата - а тя е увеличението!
        Записвам и ще следя цената на правата, при сегашната пазарна няма логика да видим 1ст, но кой знае...
        Да видим и какво ще направят с кеша.
        Логиката е около 18стинки за правата, но както казваш, - кой знае?!
        Last edited by precakanoto; 01.10.2020, 14:02.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Не знам, защо си мислиш, че като влязат 3-4 балонни дружества в Софикс може нещо да променят. То първо бройката акционери трябва, а дотогава, ако са още по-балонни какво да правят, в който и да е индекс? Айде Амазон бива да е балонна, ама тея да ги сравнявате с тях? Едното е монополист и на световните пазари, а нашите са просто смешни, и много бързо ще разберете тази смешка и вие, само че няма да е смешно (като при Сирма).
          Софикс има нужда от пречистване. Има дружества с голям % "мъртъв" флоут. Попаднали са вътре изкуствено, от времето на масовата приватизация. Ей го пресния случай с албена - докара го до влез излез. А има и по-незаслужаващи да са в индекс и от Албена

          Коментар


          • Изместваме темата - а тя е увеличението!
            Записвам и ще следя цената на правата, при сегашната пазарна няма логика да видим 1ст, но кой знае...
            Да видим и какво ще направят с кеша.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              Да влизат по-скоро с Телелинк и Илевън в Софикс и да формират нашия ФАНГ , че БФБ има нужда от нови локомотиви, явно с рециклираните не става!
              Не знам, защо си мислиш, че като влязат 3-4 балонни дружества в Софикс може нещо да променят. То първо бройката акционери трябва, а дотогава, ако са още по-балонни какво да правят, в който и да е индекс? Айде Амазон бива да е балонна, ама тея да ги сравнявате с тях? Едното е монополист и на световните пазари, а нашите са просто смешни, и много бързо ще разберете тази смешка и вие, само че няма да е смешно (като при Сирма).

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Всеки си знае, аз не правя сметка на парите и папирите на никого. Тук винаги съм подхождал с неразбиране, просто защото нищо не схващам от бизнеса им и го считам за булшит с всички смарт простотии, като гасене на тока и лампи в 16 милиона цвята, да речем Но това не пречи на акцията да се държи повече от отлично и акционерите да са направили хубави кинти тук, нали? Виж това за имотите ми е малко непонятно, ама...

                Аз лично считам, че правата много трудно ще достигнат двуцифрени стойности, измерено в стинки, т.е. който продава сега, би бил на плюс. Но това си е мое виждане, аз самият нямам папири тук и следя акцията просто от любопитство. Желая успех и да удвоите кинтите от инвестицията си тук.

                Не е препоръкЪ
                Ако има огромен пазар за "простотии", както ги казваш, но пък имаш и компания която ги дава на гладния пазар, не е проблема да инвестираш в компанията, вместо в "простотиите"
                А както е казал Костолани - като има златна треска, по-добре инвестирайте в лопати!

                Прав си, че всеки си знае, макар, че за подобни простотии и интернетски технологии растат и лродажбите ....на Спиди
                Last edited by precakanoto; 01.10.2020, 13:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Да влизат по-скоро с Телелинк и Илевън в Софикс и да формират нашия ФАНГ , че БФБ има нужда от нови локомотиви, явно с рециклираните не става!
                  Е, те тогава ще видим нови ол тайм дъна на суфлекса, особено с телешита и илевън-туелв, за лешперко, както неведнъж съм казвал, съм с особено мнение. Много по-добре е в суфлекса да влязат заложните жабоци, шпидиту, чезките, трейдинга, особено на мястото на флагламни като холдинг варна, еврошита, сирми и прочие простотии, но това е друга тема и не е за тук. Както вече казах - успех, ще следя с интерес търговията с правата
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Груйче, ай ся, не ни подценявай толкова. Абсурдно е да нулираме спидито, че да купим само 1/5 от картонките които имаме тук
                    А има и други по-сгодни за продажба, но всеки уважаващ се бфб-инвеститор държи достатъчно кеш за удобни моменти, кат този (примерно)
                    Всеки си знае, аз не правя сметка на парите и папирите на никого. Тук винаги съм подхождал с неразбиране, просто защото нищо не схващам от бизнеса им и го считам за булшит с всички смарт простотии, като гасене на тока и лампи в 16 милиона цвята, да речем Но това не пречи на акцията да се държи повече от отлично и акционерите да са направили хубави кинти тук, нали? Виж това за имотите ми е малко непонятно, ама...

                    Аз лично считам, че правата много трудно ще достигнат двуцифрени стойности, измерено в стинки, т.е. който продава сега, би бил на плюс. Но това си е мое виждане, аз самият нямам папири тук и следя акцията просто от любопитство. Желая успех и да удвоите кинтите от инвестицията си тук.

                    Не е препоръкЪ
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      ++
                      А за правата има очаквана и пазарна цена
                      Очакваната е = (4 кинта минус 3 кинта) и всичкото делено на 5.
                      Пък ще видим каква ще е пазарната, особено в края на периода за търговия
                      А ако се запише цялата емисия, очакваната цена на книгата след успешното увеличение на капитала е = 15x4 (текуща капитализация)+ 9 мил. ( набран капитал) и всичко това разделено на 18 (броят на книгите след емисията)
                      Разбира се това е чисто хипотетично, ако не се случи някоя патаклама покрай турция, или някоя избушвация на Дао-Жо покрай щатските избори , ковида или друго непредвидено обстоятелство
                      Но все пак Алтеркото показа, че се справя с кризата от последната година
                      Да влизат по-скоро с Телелинк и Илевън в Софикс и да формират нашия ФАНГ , че БФБ има нужда от нови локомотиви, явно с рециклираните не става!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        мисля да запиша, каквото ми се появи като права другата седмица... а и да видим пазарната цена на правата каква ще е
                        ++
                        А за правата има очаквана и пазарна цена
                        Очакваната е = (4 кинта минус 3 кинта) и всичкото делено на 5.
                        Пък ще видим каква ще е пазарната, особено в края на периода за търговия
                        А ако се запише цялата емисия, очакваната цена на книгата след успешното увеличение на капитала е = 15x4 (текуща капитализация)+ 9 мил. ( набран капитал) и всичко това разделено на 18 (броят на книгите след емисията)
                        Разбира се това е чисто хипотетично, ако не се случи някоя патаклама покрай турция, или някоя избушвация на Дао-Жо покрай щатските избори , ковида или друго непредвидено обстоятелство
                        Но все пак Алтеркото показа, че се справя с кризата от последната година

                        Коментар


                        • мисля да запиша, каквото ми се появи като права другата седмица... а и да видим пазарната цена на правата каква ще е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Пишете, пишете, само не забравяйте и да поразпродадете малко от някой друг "балоняк", че да финансирате имота в Кръстова вада или където беше. Все пак парите са крайна величина, освен сред инвеститорите на БФБ, които винаги имат едни резервни 50-100К в джожа, ей така, да си харчат и да допълват при всеки спад или да записват на сгодни цени

                            Груйче, ай ся, не ни подценявай толкова. Абсурдно е да нулираме спидито, че да купим само 1/5 от картонките които имаме тук
                            А има и други по-сгодни за продажба, но всеки уважаващ се бфб-инвеститор държи достатъчно кеш за удобни моменти, кат този (примерно)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                              Аз записвам директно на 3 кинта.
                              Даже пуснах една малка оферта купува с днешна дата. Ако стане -стане. . Да дотамЪня бройката

                              Коментар


                              • Пишете, пишете, само не забравяйте и да поразпродадете малко от някой друг "балоняк", че да финансирате имота в Кръстова вада или където беше. Все пак парите са крайна величина, освен сред инвеститорите на БФБ, които винаги имат едни резервни 50-100К в джожа, ей така, да си харчат и да допълват при всеки спад или да записват на сгодни цени
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X