IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    4-ма са ти, а не двама
    +1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Акционерите нарастват до 568!

      От мен тази седмица ще имате още 2-ма

      Успех!

      4-ма са ти, а не двама
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Акционерите нарастват до 568!

        От мен тази седмица ще имате още 2-ма

        Успех!

        Жената и бабата ли ще добавиш като акционери ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

          Може още да нараснат след резултатите от продажбите покрай предстоящите празници.
          Не е много ясно дали повишения оборот компенсира намалението на печалбата от снижението на цените,
          но карай да върви - алъш - вериш да има.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Акционерите нарастват до 568!

            От мен тази седмица ще имате още 2-ма

            Успех!

            Може още да нараснат след резултатите от продажбите покрай предстоящите празници.

            Коментар


            • Акционерите нарастват до 568!

              От мен тази седмица ще имате още 2-ма

              Успех!

              Коментар


              • Супер яка дискусия се получила вчера с готини смислени мнения и в двете посоки....бравооо!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Да, но тук акциите не са придобити от ФЛ с ръководни функции или негово ЕООД.
                  Да, исках да кажа, че донев инвест уведомява, защото е на ръководна длъжност, а не защото държи над 5%.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                    Абе май не е точно така. Лицата с ръководни функции също пускат уведомления без значение дали имат над 5% или не.
                    Да, но тук акциите не са придобити от ФЛ с ръководни функции или негово ЕООД.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                      А тъй като много се отплеснах за което се извинявам , при ДИ имаме дружество със значително дялово участие което е длъжно да информира. Значително участие е над 5 %.
                      Дъщерните на Алтерко холдинг за сега са с 0.11 %.
                      Абе май не е точно така. Лицата с ръководни функции също пускат уведомления без значение дали имат над 5% или не.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                        а Донев Инвестмънт е публично дружество и за това обявява като търгува Софарма - така ли си мислиш?
                        А тъй като много се отплеснах за което се извинявам , при ДИ имаме дружество със значително дялово участие което е длъжно да информира. Значително участие е над 5 %.
                        Дъщерните на Алтерко холдинг за сега са с 0.11 %.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                          Mr.Si ти си истински джентълмент /Mr./ благодаря за комплимента!
                          Уверявам те, че няма никакви емоции - това е най-вредното при инвестиране.....
                          Когато мой колега /чужденец/ 2007 г. предложи да следим по-задълбочено България, че като паднат цените да инвестираме, аз го обявих за луд, защото това няма как да стане - само ще расте нагоре, е, оказва се че не е така!
                          Обаче, за да дойдат големите пари трябва да се спазват правилата на "играта"
                          Все нагоре - трудно ( като изключим Чайкафарма за сега )

                          Без да препоръчвам нищо, но направиш ли си пакет от акции на 5 читави дружества, колкото и надценени да изглеждат, дългосрочно ще бият всеки един БГ индекс.
                          Last edited by MrSi; 05.12.2020, 06:49.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                            Кой какво обявява няма никакво значение тук.
                            Добра трейдърка като теб няма нужда да се разочарова и ядосва че е изпуснала едно движение. Има и много други.
                            Mr.Si ти си истински джентълмент /Mr./ благодаря за комплимента!
                            Уверявам те, че няма никакви емоции - това е най-вредното при инвестиране.....
                            Когато мой колега /чужденец/ 2007 г. предложи да следим по-задълбочено България, че като паднат цените да инвестираме, аз го обявих за луд, защото това няма как да стане - само ще расте нагоре, е, оказва се че не е така!
                            Обаче, за да дойдат големите пари трябва да се спазват правилата на "играта"
                            IM d best

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                              Чета толкова небивалици и се чудя какво да напиша. Хем си казвам няма да се ядосвам на глупостите дето се пишат, хем пак решавам че има смисъл. Това увеличение на капитала го чакам от началото на годината и все се чудех само аз ли виждам тази възможност на масата. Аз такава възможност не съм виждал на нашия пазар от много години. Е мина увеличението и виждам, че не съм бил само аз.

                              Когато видиш една компания дето прави CAGR от над 70% за последните 3 години, после за шестмесечието расте със 100% спрямо 6-месечието на предходната година, виждаш че работи с грубо 30% ЕБИТДА марж. Знаеш какви са оценките на технологичните компании по земята, дето никога не са виждали печалба, а пазарът ги оценва на по 10-20, че дори и 100 пъти продажби (Snowflake).
                              2015 *** 139
                              2016 *** 3,820
                              2017 *** 7,374
                              2018 *** 10,949
                              2019 *** 21,039
                              Това са продажбите на джаджи. За 9-месечието вече са продали повече отколкото за цялата предходна година. Нужно ли е някой да го смели това, за да си направиш труда да разиграеш няколко варианта за следващите години. Дружество в сектор, който прогнозите са да расте с над 30% годишно през следващите 5 години, това е 30% средно! Добрите растат с повече, а очевидно Алтерко са от добрите.

                              Разбирам, че някои виждат дадена възожност, други не. Ама достойноство е хубаво да има човек. И да не плюете малкото добри примери на нашия пазар.

                              п.п. Разбира се, риск има и може да се провалят. Това винаги го има на масата. И не трябва да се забравя. Но засега не изглежда толкова голям този риск според мен.
                              БСЕ, подкрепям и само да допълня че дори само отношението e/s да погледне човек (печалба/продажби) веднага му светва лампата. Всички дружества с над 20% ги слагам в групата "генератор" на кеш и неминуемо или въпрос само на време е да концентририра погледите на борсовия кеш, Това между другото може да обясни на Груйчето, защо мцх е било "балоняк Това е/с говори страшно много за пазар, за иновация, за конкурентност и т.н. и е трудно да се опише накратко цялата зависимост към която е в състояние да повлече акцията ако се удържи за един период 2-3 години да е над 20%. По този показател Алтерко е наподобява на новото "мцх", нека играчите си спомнят какво се случи с мцх след увеличението на капитала , въпреки, че тогава бяхме в бичи период, но пък капитала там беше 50-кратно разводнен а самото увеличение беше със собствени средства, без приток на нов капитал. Има разлика и тя ще се разбере. Въпрос на време и за другите неща, както спомена и дддд.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                                а Донев Инвестмънт е публично дружество и за това обявява като търгува Софарма - така ли си мислиш?
                                Кой какво обявява няма никакво значение тук.
                                Добра трейдърка като теб няма нужда да се разочарова и ядосва че изпуснала едно движение. Има и много други.
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X