IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
    Компанията не престава да ме удивлява със своята креативност . Мисля че е добра стратегия да рекламират чрез инфлуенсъри. Особено на Западните пазари.
    Точно така е, за да продаваш тези дранкулки, ти трябват такива клипчета, инфлуенсъри, да излъжат някой да си купи нещо което не му трябва, аз така се излъгах веднъж си купих фитнес гривна за 100 лв., не повече от седмия я носих, нито ми трябваше, нито нищо, но с тоя тип стока лъжата е оснотовот, да те излъжат че ти трябва, именно това поражда обсолютна несигурност в продажните бъдещите, и другото което те първа ще почнете да си давате сметка е ролята на иновацията и колко динамичен е тоя пазар, ако днес продаваш нещо, след 6 месеца няма никаква гаранция че ще се търси още, а за след 2-3 г. е сугурно, че вече такава стока няма и да има въобще. Трябва ти нов продукт, всеки месец. Другото, което не си давате сметка, е че тези продажби през Амазон са също конторлирани, сега те пускат, излизаш на първа линия, после някой решава да те премахнат - примерно китайският ти конрутент, си плаща на Амазон, да те изхвърлят от листата им или да не излизаш в търсенето и изчезваш, стоката ти спира да се продава. Въобще борса на която това е водеща компания по оборот и сделки, не може да бъде унищожена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      Доколкото знам те така тръгнаха. Тони е писал преди час и половина за 27000 гледания ама вече са 34000

      Браво, браво!
      Ми то като гледам същата работа и на бфб. ....
      И днес ли алтеркото ще прави оборота на борсата!?
      - няма и час от старта и вече убедително води по оборот.
      До 6,50 се търсят има няма книжа за 150 000 лв. Песимистите дали се усещат, че толкова беше целия дневен оборот на бфб само до преди няколко месеца ...!? Явно си плаче за за софикс компанийката, - да видим една силно действаща технологична компания в изстрадалия индекс най-после, която да може и да го събуди

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        Доколкото знам те така тръгнаха. Тони е писал преди час и половина ама гледанията вече са 34000
        Пожелавам да продъджават в същия дух. Въпреки че кеширах на 75% продължавам да вярвам в компанията . Пожелавам успех и много печалби
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
          Компанията не престава да ме удивлява със своята креативност . Мисля че е добра стратегия да рекламират чрез инфлуенсъри. Особено на Западните пазари.
          Доколкото знам те така тръгнаха. Тони е писал преди час и половина за 27000 гледания ама вече са 34000

          Браво, браво!
          Last edited by BSEtrader; 09.01.2021, 22:10.

          Коментар


          • Компанията не престава да ме удивлява със своята креативност . Мисля че е добра стратегия да рекламират чрез инфлуенсъри. Особено на Западните пазари.
            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

            Коментар


            • Клипчето е от днес и е вече с 27 000 гледания
              Забавлявах се, докато гледах. Успех на Алтерко - England, baby!

              Някои от коментарите:


              Durra Vånemo преди 7 часа
              I love Shelly. Don't have any bulbs though, but their switches and dimmers are amazing.

              Bobby the IT Guy преди 7 часа
              Dammit..now I've gotta go and buy one of these!

              Steve Furniss преди 1 час
              I love Shelly products.. they work flawlessly for me



              ChiefBroady преди 7 часа

              Damn. Now i ordered stuff at 5:39 in the Morning. But they seem real nice...



              Aaron Hall преди 3 часа
              Damn it... Now I've gotta redo my smart home, lolol.
               
              Last edited by tony1975; 09.01.2021, 20:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                Големият въпрос е защо толкова голям акционер продава и е готов да продава на 6.5 ... след като цена беше > 7 за акция!
                Неудобни въпроси за вЕрващите
                Хаха, разбира се че щом държиш можеш да намериш начин да виждаш чашата наполовина празна
                А дали би могъл да ми посочиш друга акция на БФБ при която можеш да продадеш пакети за 5,6 М лв. в един ден и да мръднеш цената само с 5-6% надолу? При това до края на деня е възстановила половината спад..
                А също и може да се запиташ на какво ли се надяват тия купувачи набили 5,6 М в акция, която само допреди 2-3 месеца струваше с 80% по-евтино.. Дали хора с толкова пари не са си преценили добре инвестицията..? При това от търговията и многото сделки се вижда че не са 1-2 ма "заблудените" а десетки такива.. много масова тази "заблуда"

                Помисли добре и си отговори на тези въпроси, за да не се чудиш после как си пропуснал нови 80% ръст

                Коментар


                • Аз да питам биткоина като скача има ли вътрешна информация?

                  Аз си взеха малко акции обаче нито забелязах че има много поръчки, нито нищо. Чак сега като взехте да се карате ми направи впечатление.

                  Алтерко го бях пропуснал. Покрай темата за Биодита (понеже там няколко човека го споменаха) хвърлих му едно око и видях че се развиват добре. По традиция дивидента го вкарвам изключително само в дивидентни акции до момента. Обаче реших миналогодишния дивидент да го вкарам в Биодит и Алтерко, стига вече с дивидентни акции.

                  Очевидно моите бройки са изключително малко (нищожни даже) на фона на това, което е минало. Но видях че има на продажба на 6.65, на 6.50 нямаше много поръчки - после май са се наредили доколкото разбирам. Та си купих малко на 6.65. Основното ми занимание не е търговия с акции, така че като купувам нещо обикновено го държа с години.


                  п.п.

                  не е препоръка за нищо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Да върнем лентата малко по зади и да осветим сцената на "ЗАДКУЛИСИЕТО" изначално в спора- бива ли?
                    Помагайте ако пропусна негде!
                    На 08,10.20г. се почна тая отврат с "вътрешарството" от Груйч Петьоф и тттннн.+
                    Питам Ви без извинения, след като акцията се търгуваше повече от три месеца след мартенския срив на цена над 3,50-3,90 , ЗАЩО никой от Вас критици- кибици не си сложи ордер отговарящ на 1;към 5 за сделка на 3,70 (3,00+5*0,14=) , то си беше дисконт от натисната цена + съпъстващи резултати не от ден два,
                    а от месеци, но Вие усложливо си премълчавате и пасувате за този предходен период, а сега само
                    си мечтаете на глас със ярост и злъч, за пропуснати профити и не преставате да дирите телето под вола!
                    Ще изтървете и близнето му! Дерзайте , но не ни винете, аз съм един от малкото примери с не изпълнени
                    поръчки от 0,10-0,11 -0,115 за право, който е купувал и над 0,20 до 0,40 и продавал по пътем налични
                    реципрочни на над цена по 5 за право+3,00 и от мерак за 6-8000бр. ги удвоих , щото и в мен преживява
                    един Тома-неверни, като при всеки от Вас, ала не му пущам йола да се вихри.
                    С туй съм далеч да Ви река, че съм се изучил, ала таквиз кат Груйо (Петьо не го е казвал) туй що знай
                    от преди мене, нема да му помогне кат са тупат по гърдите , че видите ли,- "Вие нищо не сте видели за да сте пред мене"!
                    Груйче, и от теб съм се учил,- но не съм крал, а съм търпял и дирил!!!

                    пп. Груец, не съм изучен -образован , но не съм се спирал и пред нищо, та ко ще и да иска да го изучавам,
                    а ти си по малечък и от синковците ми, тк че веднъж го рекох ще повторя, - от опит ще го докарам!
                    Защото явно си имаш работа с завистливи парчета или лаладжии. Да си стоят по темите, вместо да дразнят нормалните инвеститори в печелившите теми

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                      Аз си бях сложил и на 6,50 и на 6,55. В случая взех и на двете. А като видиш такова количество и брой поръчки можеш да се насочиш към вариант, в който наистина се подготвя сделка и се подреждаш. Поръчките стоят от два дни. Не е направено за две секунди, че никой да не може да се включи.

                      Да върнем лентата малко по зади и да осветим сцената на "ЗАДКУЛИСИЕТО" изначално в спора- бива ли?
                      Помагайте ако пропусна негде!
                      На 08,10.20г. се почна тая отврат с "вътрешарството" от Груйч Петьоф и тттннн.+
                      Питам Ви без извинения, след като акцията се търгуваше повече от три месеца след мартенския срив
                      на цена над 3,50-3,90 , ЗАЩО никой от Вас критици- кибици не си сложи ордер отговарящ на 1;към 5 за
                      сделка на 3,70 (3,00+5*0,14=) , то си беше дисконт от натисната цена + съпъстващи резултати не от ден два,
                      а от месеци, но Вие усложливо си премълчавате и пасувате за този предходен период, а сега само
                      си мечтаете на глас със ярост и злъч, за пропуснати профити и не преставате да дирите телето под вола!
                      Ще изтървете и близнето му! Дерзайте , но не ни винете, аз съм един от малкото примери с не изпълнени
                      поръчки от 0,10-0,11 -0,115 за право, който е купувал и над 0,20 до 0,40 и продавал по пътем налични
                      реципрочни на над цена по 5 за право+3,00 и от мерак за 6-8000бр. ги удвоих , щото и в мен преживява
                      един Тома-неверни, като при всеки от Вас, ала не му пущам йола да се вихри.
                      С туй съм далеч да Ви река, че съм се изучил, ала таквиз кат Груйо (Петьо не го е казвал) туй що знай
                      от преди мене, нема да му помогне кат са тупат по гърдите , че видите ли,- "Вие нищо не сте видели за да сте пред мене"!
                      Груйче, и от теб съм се учил,- но не съм крал, а съм търпял и дирил!!!

                      пп. Груец, не съм изучен -образован , но не съм се спирал и пред нищо, та ко ще и да иска да го изучавам,
                      а ти си по малечък и от синковците ми, тк че веднъж го рекох ще повторя, - от опит ще го докарам!
                      Last edited by inta53; 08.01.2021, 21:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                        Факта, че поръчките стояха и се трупаха от няколко дена, е показателен, че нищо скрито не се е гласяло и направено. както писа някой по-долу - не е станало за няколко секунди, че да мрънкате... Или може би искате предварително официално да ви съобщят какви сделки ще стават? И да ви поканят да участвате? Има една много хубава приказка "кьорав карти не играе", тя важи и за борсите.
                        Аз съм кьорав,но не спирам да играя...ха ха
                        ако има друг-да ми пише на лично моля!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Мда, в България никой няма данни за нищо, а когато се говори за нещо като корупция се измъкваме или с фрази като - ами вие ги знаете кои са - или пък - ми то няма доказателства! Апропо, ти беше ли протестите срешу Шиши през 2013, шото той си беше напълно легитимно избран, има си и диплома за юрист от ЮЗУ, няма никакви доказателства за корупция при него или негови фирми и т.н. Е, тогава що скачахме? Ми идеален си беше! Усещаш ли иронията?
                          Неуместно сравнение мисля, че правиш ! А относно Шиши, то май само Тиквун, Каскети и Цаци не виждат проблем в него ! Бил съм на протести и тогава и сега въпреки, че не съм от София. Бих ходил да протестирам винаги когато имаме некадърно и корумпирано управление. По отношение на борсата всички знаем какви са и минусите, но те са следствие от липсата на работещи институции. Сега в случая не виждам какъв е спора, след като всичко се случва пазарно и пред очите ни при тези сделки на Алтерко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            стига с това "мрънкане" !!! Значи точно това е въпроса - как няколко дена определели, избрани хора са знаели за пакета като него го нямаше още в аска ???
                            Ама ти наистина ли не разбираш, че НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да са знаели?

                            Коментар


                            • Принципно " аукциона " за това е направен , но понеже не сме свикнали ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                                Факта, че поръчките стояха и се трупаха от няколко дена, е показателен, че нищо скрито не се е гласяло и направено. както писа някой по-долу - не е станало за няколко секунди, че да мрънкате... Или може би искате предварително официално да ви съобщят какви сделки ще стават? И да ви поканят да участвате? Има една много хубава приказка "кьорав карти не играе", тя важи и за борсите.
                                стига с това "мрънкане" !!! Значи точно това е въпроса - как няколко дена определени, избрани хора са знаели за пакета като него го нямаше още в аска ???
                                Last edited by petyob; 08.01.2021, 17:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X