IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Слушахме, че ние не сме таман с това Алтерко, сега слушаме, че и чуждите анализатори нищо не разбират (правят бакалски сметки), чакам да се листнем в Германия и да ни обяснят, че и немските инвеститори идея си нямат от акции. Трябва да се гордеем с гурутата във форума на Инвестор.бг и да сме много благодарни, че ни удостояват с вниманието си

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      Няма лошо, най си падам по "изчистването" и "окопаването" на цената..., но се питам дали не си и ти един от нас???
      Кои сте вие?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        че той БГ пазара 13 години само потъва бре Тия сметки са яко бакалски, инак няма проблем с акцията да се спекулира всякак - едни ще губят, други ще печелят.
        Сега да видим къде зимуват раците - стоката е китайска, оубаче цените на доставка от Китай са тройни вече. Дотук с потенциала на преопаковъчната компания...

        Няма лошо, най си падам по "изчистването" и "окопаването" на цената..., но се питам дали не си и ти един от нас???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          Аз съм много доволен от анализа, явно и чуждите анализатори започват да виждат потенциал в компанията, все пак дават оценка над 10 лв, а дружеството само преди 3 месеца струваше под 4лв. Според мен прогнозите за финансовите резултати са доста консервативни и ще видим преизпълнения, след което и ревизии на оценките. Аз не виждам проблем след година таргета да е двоен, дано не бъркам в очакванията си. Самите те казват, че един от основните сектори, в които работи Алтерко очакват да расте с по 47% на година в следващите 4 години ... колко такива компании има в БГ, които работят в такъв сектор.?! А Алтерко досега определено растяха по-бързо от пазара!
          Очаквам консолидирания отчет с огромен интерес.
          че той БГ пазара 13 години само потъва бре Тия сметки са яко бакалски, инак няма проблем с акцията да се спекулира всякак - едни ще губят, други ще печелят.
          Сега да видим къде зимуват раците - стоката е китайска, оубаче цените на доставка от Китай са тройни вече. Дотук с потенциала на преопаковъчната компания...

          Коментар


          • Аз съм много доволен от анализа, явно и чуждите анализатори започват да виждат потенциал в компанията, все пак дават оценка над 10 лв, а дружеството само преди 3 месеца струваше под 4лв. Според мен прогнозите за финансовите резултати са доста консервативни и ще видим преизпълнения, след което и ревизии на оценките. Аз не виждам проблем след година таргета да е двоен, дано не бъркам в очакванията си. Самите те казват, че един от основните сектори, в които работи Алтерко очакват да расте с по 47% на година в следващите 4 години ... колко такива компании има в БГ, които работят в такъв сектор.?! А Алтерко досега определено растяха по-бързо от пазара!
            Очаквам консолидирания отчет с огромен интерес.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              https://listed-sme.com/CMS/Documents...e8031e1422.pdf

              10,83 лв. таргет с доста консервативни допускания!
              Не искам да коментирам прогнозите, защото всеки има право на такива, но справедливата цена, която са дали е 9.71 или 12% спрямо последната. 10.83 е справедливата цена умножена по цената на капитала за срок от 1 година, за да дадат 12-месечен таргет. По тази логика може да дадат и 24- или 36-месечен таргет – ще изглежда още по-оптимистичен.
              Не мисля обаче, че тук цената се движи от анализаторските очаквания. Иначе трябваше Сирма да лети в небесата с 60% 12-месечен потенциал (спрямо 25% на Алтерко).

              Коментар


              • https://listed-sme.com/CMS/Documents...e8031e1422.pdf

                10,83 лв. таргет с доста консервативни допускания!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Поправка от днес са 735
                  Още 1-2 пъти до 8,20 за да се включат и тези с поправителните и ще е готов за месец март. И без това оборотът е като при флагмана ...
                  Още малко шанс и за байВалю да си пусне една оферта, ако иска да вдигне още % на портфейла
                  (както се казва - без препоръка )
                  Last edited by precakanoto; 27.01.2021, 00:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Какво, да не зачестиха бизнес циклите..? При подобен ръст, не възразявам да си гледам в обувките следващите 3 години
                    Не вярвам в бизнес циклите такива каквито ни ги обясняват. Виж The money masters. Има го в Замундда и Арена.
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Какво, да не зачестиха бизнес циклите..? При подобен ръст, не възразявам да си гледам в обувките следващите 3 години

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                        Прегледахте ли отчета?
                        Как бихте коментирали ?
                        знам, че ще е трудно за разбиране, но все пак https://www.cairn.info/revue-l-europ...-4-page-47.htm

                        Алтерко е заложил на грешна карта! ден два, година две и бизнес моделът ще увехне........
                        Същото е като с мобиларките, забравихте ли 95% от приходите, а ши 5% Браво - добър завой, но пак грешен! просто няма бъдеще по-дълго от 2-3 години за хора дето си гледат в обувките само
                        Преставам с тая тема, защото и без това нямаме нищо там, но ми беше интересно. Дано да скочи на 20, но и дано да видите кеш, а не само преоценки
                        IM d best

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Какво да коментира човек? Това е неконсолидиран отчет. Скучна работа. Печалбата от продадените акции от линк мобилити е вътре. Непродадените са преоценени с което се увеличават резервите и имаме дребна обезценка на азиатският бизнес. Интересният е консолидираният отчет.
                          Ок. Благодаря. Ще дебнем резултатите след месец
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                            Прегледахте ли отчета?
                            Как бихте коментирали ?
                            Какво да коментира човек? Това е неконсолидиран отчет. Скучна работа. Печалбата от продадените акции от линк мобилити е вътре. Непродадените са преоценени с което се увеличават резервите и имаме дребна обезценка на азиатският бизнес. Интересният е консолидираният отчет.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Buyvalue, интересно ми е как роди идеята, че бизнеса на Сирма бил пет пъти по-голям от бизнеса на Алтерко? Какви приходи и печалби очакваш за двете компании през 2021 г.? Мислиш ли, че трицифрено число CGAR при Алтерко и тяхното ROE и рентабилност на приходите заслужава по-високи коефициенти от тези при Сирма? Изобщо как реши да използваш Сирма като пиър на Алтерко?
                              Прегледахте ли отчета?
                              Как бихте коментирали ?
                              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                              Коментар


                              • Buyvalue, интересно ми е как роди идеята, че бизнеса на Сирма бил пет пъти по-голям от бизнеса на Алтерко? Какви приходи и печалби очакваш за двете компании през 2021 г.? Мислиш ли, че трицифрено число CGAR при Алтерко и тяхното ROE и рентабилност на приходите заслужава по-високи коефициенти от тези при Сирма? Изобщо как реши да използваш Сирма като пиър на Алтерко?

                                Коментар

                                Working...
                                X