IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 751 - четата е попълнена, но ако има още желаещи воеводи - да заповядат!
    http://csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20210128.pdf

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
      Абе Грую що така пълен radio silence у целия форум? Някой знае ли всичко наред ли е?
      добре е .споко

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
        Абе Грую що така пълен radio silence у целия форум? Някой знае ли всичко наред ли е?
        Написа, че се е самоцензурирал за месец. Аз обаче си мисля за Монти къде изчезна. Дано е жив и здрав.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
          Абе Грую що така пълен radio silence у целия форум? Някой знае ли всичко наред ли е?
          Помага на Спиди с доставките !

          Коментар


          • Абе Грую що така пълен radio silence у целия форум? Някой знае ли всичко наред ли е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Виждам че имаме в темата нов яростен "доброжелател", готов да громи "преопаковачната фирма", в която ние глупаците така упорито инвестираме! Предишните такива - Хари и Грую ни "обгрижваха" редовно, докато акцията растеше от 3,70 до 8 лв. Докъде ли ще издържи този нов герой преди да се покрие.. до 10, 12 или 15 лв.
              На 10 може да се покрие, за да се появи пак на 12. Казвам му, че бфб не е това което е преживял преди 10г. ама не вярва. Нищо де, вярата не е задължителна борсова компонента, ще се разчита в случая на емпиризма с числата от редичката, която горе си предложил ...

              Коментар


              • Van Basten, и аз съм за safety допускания в публичен анализ, но написах последният си пост защото според мен са отишли много отвъд сейфти допусканията. Съгласен съм с теб, че слабото място е логистиката, но тя ще се издъни при значително превишен потенциал на продажбите над планираните. Ясно се видя как търсенето при черният петък значително надвиши очакванията на фирмата и имат проблеми с доставките на стоката. В момента доста артикули ги няма в интернет магазина им. Но това е причинено от търсене много над очакваното, което не обуславя да се ползват очаквания за неизпълнение на прогнозите. Просто според мен woods са отишли отвъд разумната консервативност и ще им се наложи да апдейтнат анализа си още след годишен консолидиран отчет.
                Много съм доволен от наличието на такъв анализ. Всяка публичност за българска компания е добре дошла. Просто изразих умерен скептицизъм за някои от допусканията в анализа.
                Възможно е да съм пристрастен защото имам акции и това е най-тежката позиция в портфейла ми. Въпреки, че съм подлагал на съмнение и проверка възгледите си здравият разум сочи, че вероятно съм прав.

                Коментар


                • Виждам че имаме в темата нов яростен "доброжелател", готов да громи "преопаковачната фирма", в която ние глупаците така упорито инвестираме! Предишните такива - Хари и Грую ни "обгрижваха" редовно, докато акцията растеше от 3,70 до 8 лв. Докъде ли ще издържи този нов герой преди да се покрие.. до 10, 12 или 15 лв.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    До момента ...... В задачата се пита как след като се увеличиха толкова много продуктите през последните 12 месеца и се навлиза на нови пазари изведнъж рязко растежа ще се свие от около сто процента до около 20-25. Така изведнъж. Освен това до сега растяха много по-бързо от пазара на IoT устройства и изведнъж се залага да се забавят под пазарният ръст. Тотално нереалистично според мен....
                    Без да се опитвам да адвокатствам на анализаторите изготвили анализа и без да визирам конкретно бизнеса на "Алтерко", допускам че може да са отчели някои чисто принципни постулати, които важат за всички бързо разрастващи се бизнеси:
                    1.) 100 % ръст от по-ниска база се прави по-лесно, отколкото от по-висока база.... В повечето случаи е нормално, ако един бизнес прави бързо удвояване от ниска база, в последствие дори ръста като тренд да се запази, то вече спрямо по-високата "нова" база да не е толкова голям....
                    2.) Възможни производствени и логистични проблеми пред едно по-раяко разрастване. Всички сме съгласни, че основното нещо което движи бизнеса е търсенето на продуктите, но когато се прави бърз ръст често възникват проблеми с налични производствени капацитети, необходимост от разширяване, нови машини, набиране на персонал и време за неговото обучение.... Логистично също може да възникнат проблеми - вериги на доствки на материали и/или след това на изделията, транспорт и т.н.

                    Подчертавам, че не визирам, че горните потенциални проблеми важат за "Алтерко", а просто че Анализаторите може да са допуснали възникването на такива, тъй като няма да е необичайно едно компания с рязък старт от ниска база да се сблъска с такива....

                    И не на последно място - към допълнение към горните, поне за мен е похвално един анализатор да прави "safety" допускания (особено за един нека сме откровени нов и тепърва развиващ се бизнес), т.е. да не залага; на най-добрите възможни варианти, дори да изглеждат реалистични, а да работи по' "на сигурно", с известна застраховка...

                    Така че нека не съдим анализатора твърде строго - може да си работи качествено, дори да не ни харесват числата като хора, които вече сме си вкарали парите в компанията....
                    Last edited by Van Basten; 28.01.2021, 09:16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Ей там има едни числа, дето показват кой къде спи от 2000 Софикс се размаза и вече 10 години се клати около 500 - ВСИЧКИ други ЕС индекси надминаха нивата си отпреди 2008-а. Ей туй е за срам, както и другото че има 2-3 артии дето ги надуе някой тарикат и после се издавите всичките - и така през 1-2 години
                      Мисля, че сте сгрешили темата за Алтерко с тема за SOFIX.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Сега ме чуй добре - БФБ е уникална в ЕС поне с това, че забрави да се възстанови след кризата 2008 (с което лъсна и реалното състояние на нещата досега чак) - а вие просто се ловите за сламка, пак класика за БФБ инвеститори. Ще я понадуете, ще спихне, който се забавил да излезе - ще пие една студена вода, знаете как става всичките
                        Много е тъжно, че не можеш застанеш с пари зад думите си и да направиш удар от такива баламурници като мен. Ако имаше къси щеше да можеш да отиграеш това, което мислиш, а не само да пишеш из форумите. Аз имам възможност да спечеля ако съм прав, а ти само пишейки нямаш никакъв шанс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Заспал си на парапета отпреди 10г. и си излязал от час. Слушай какво ти казва ддд и го давай по-кротко - да не те е срам след 1г какви си ги стихоплетствал
                          Ако нямаш интерес към артията, не се коси излишно
                          Ей там има едни числа, дето показват кой къде спи от 2000 Софикс се размаза и вече 10 години се клати около 500 - ВСИЧКИ други ЕС индекси надминаха нивата си отпреди 2008-а. Ей туй е за срам, както и другото че има 2-3 артии дето ги надуе някой тарикат и после се издавите всичките - и така през 1-2 години

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Заспал си на парапета отпреди 10г. и си излязал от час. Слушай какво ти казва ддд и го давай по-кротко - да не те е срам след 1г какви си ги стихоплетствал
                            Ако нямаш интерес към артията, не се коси излишно
                            Ти да не се изявяваш като шаман на балона.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Сега ме чуй добре - БФБ е уникална в ЕС поне с това, че забрави да се възстанови след кризата 2008 (с което лъсна и реалното състояние на нещата досега чак) - а вие просто се ловите за сламка, пак класика за БФБ инвеститори. Ще я понадуете, ще спихне, който се забавил да излезе - ще пие една студена вода, знаете как става всичките
                              Заспал си на парапета отпреди 10г. и си излязал от час. Слушай какво ти казва ддд и го давай по-кротко - да не те е срам след 1г какви си ги стихоплетствал
                              Ако нямаш интерес към артията, не се коси излишно
                              Last edited by precakanoto; 28.01.2021, 00:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Слушахме, че ние не сме таман с това Алтерко, сега слушаме, че и чуждите анализатори нищо не разбират (правят бакалски сметки), чакам да се листнем в Германия и да ни обяснят, че и немските инвеститори идея си нямат от акции. Трябва да се гордеем с гурутата във форума на Инвестор.бг и да сме много благодарни, че ни удостояват с вниманието си
                                Сега ме чуй добре - БФБ е уникална в ЕС поне с това, че забрави да се възстанови след кризата 2008 (с което лъсна и реалното състояние на нещата досега чак) - а вие просто се ловите за сламка, пак класика за БФБ инвеститори. Ще я понадуете, ще спихне, който се забавил да излезе - ще пие една студена вода, знаете как става всичките

                                Коментар

                                Working...
                                X