IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение

    ОнИкаЛен поглед над компанията! Благодаря за анализа! Доста ми помогна!
    Момчето помага с "експертния" си анализ още откакто акцията е 4 лв. Ако все пак някой му се е вързал тогава на "анализа", вероятно сега го издирва под дърво и камък да му "благодари" подобаващо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
      А най-смешното е онези приказки за оценка на компания през т.н. растеж, по пример на Биг тек отвън океана, които са охранени котараци на американскито правитество, които владеят цели сегменти до степен на глобален монопол, при които растежа е наистина донякъде сигурен, но при Лешпекко кое е сигурното? То има ли нещо въобще - накакво преопаковане, реселване, никой не знае какво и как произежда, няма 100 милиона продажби за цялата си история но борсоава цена от сторици милиони вече. Муки часовнице вървят ли? Преди вървяха, вече май не. Те така са остананлите преопаковани джаджи от Китай реселинг.
      ОнИкаЛен поглед над компанията! Благодаря за анализа! Доста ми помогна!

      Коментар


      • А най-смешното е онези приказки за оценка на компания през т.н. растеж, по пример на Биг тек отвън океана, които са охранени котараци на американскито правитество, които владеят цели сегменти до степен на глобален монопол, при които растежа е наистина донякъде сигурен, но при Лешпекко кое е сигурното? То има ли нещо въобще - накакво преопаковане, реселване, никой не знае какво и как произежда, няма 100 милиона продажби за цялата си история но борсоава цена от сторици милиони вече. Муки часовнице вървят ли? Преди вървяха, вече май не. Те така са остананлите преопаковани джаджи от Китай реселинг.

        Коментар


        • Българският game stop. Форумни новинки, тук там коментарчета ,надъхване, и цената скача. За 20те милиона които се наляха в тази позиция, дори е малък скока, но е така, когато базата на покачване е била висока, сега влизат парите, после като почнат да излизат, си знаете как ще е. Учебникарска пример за надуване на борсов балон.

          Коментар


          • тук продавачи - там продавачи, няма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Имам голямо нетърпение да проверя тази теза. Не е много разумно да правим изводи и сравнения с индексен фонд. Но пък точно ако Алтерко влезе в индекса и после и във франкфурт, може да увеличи интереса там и към фонда. Положителна обратна връзка,, затова нямам търпение да я проверим тезата на практика
              каквото и да си говорим трябват резултати от оперативна дейност. има ли добри резултати - таван е небето.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Ша я провериш, няма де да идеш - мажи ските отсега Тук не ти е БФБ.
                Явно доста парички сте загубили на БФБ за да говорите така за родната борса . Еее... винаги може да си купите някоя акция на Алтерко за да оправите баланса .... не останаха!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Имам голямо нетърпение да проверя тази теза. Не е много разумно да правим изводи и сравнения с индексен фонд. Но пък точно ако Алтерко влезе в индекса и после и във франкфурт, може да увеличи интереса там и към фонда. Положителна обратна връзка,, затова нямам търпение да я проверим тезата на практика
                  Ша я провериш, няма де да идеш - мажи ските отсега Тук не ти е БФБ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    Не че нещо ама това Франкфурт не го ли преекспонираме малко..........сещам се какви надежди се възлагаха на Експат за Франкфурт че и за Лондон........Навън БГ акциите не ги тачат особенно
                    Имам голямо нетърпение да проверя тази теза. Не е много разумно да правим изводи и сравнения с индексен фонд. Но пък точно ако Алтерко влезе в индекса и после и във франкфурт, може да увеличи интереса там и към фонда. Положителна обратна връзка,, затова нямам търпение да я проверим тезата на практика

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Само аз помогнах 3ма нови, които искаха сами да се чувстват сред множеството нa акционеритете. Същия брой се получи при мой приятел, също акционер. Като гледам няма да е много учудващо в края на месеца да са 850, а не 750. A колко ли ще станат ако се приключи със спиди и чез. Книжката е единствената на бфб, която дава надежда, че може да си позволи лукса да расте след всеки отчет. Познай след като го забележи публиката, колко реални акционери ще има. Ами щом влезе успешно и във Франкфурт, дали ще са реални или изкуствени акционерите. Толкова ни блъскаше тази борсова депресия, че сами не си вярваме след само 10% ръст
                      Не забелязвате ли, че борсата не спи зимен сън, даже една низгверната хартия като тази на холдчето, влезе само преди половин година в индекса, а сега е вече с най-голямото тегло. Динамика. Представям си, колко ще са акционерите тук, ако по тегло надминем хима или фармата след 1г. Говорим за новите флагмани, старите ги пращаме отстрани да не пречат
                      ps. Всъщност, хима може и да сме го изпреварили по тежест към момента .
                      Не че нещо ама това Франкфурт не го ли преекспонираме малко..........сещам се какви надежди се възлагаха на Експат за Франкфурт че и за Лондон........Навън БГ акциите не ги тачат особенно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Значи теб таман 3-ма ще те търсят да те бият...
                        Дай боже да ме суровакат догодина

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Само аз помогнах 3ма нови, които искаха сами да се чувстват сред множеството нa акционеритете. Същия брой се получи при мой приятел, също акционер. Като гледам няма да е много учудващо в края на месеца да са 850, а не 750. A колко ли ще станат ако се приключи със спиди и чез. Книжката е единствената на бфб, която дава надежда, че може да си позволи лукса да расте след всеки отчет. Познай след като го забележи публиката, колко реални акционери ще има. Ами щом влезе успешно и във Франкфурт, дали ще са реални или изкуствени акционерите. Толкова ни блъскаше тази борсова депресия, че сами не си вярваме след само 10% ръст
                          Не забелязвате ли, че борсата не спи зимен сън, даже една низгверната хартия като тази на холдчето, влезе само преди половин година в индекса, а сега е вече с най-голямото тегло. Динамика. Представям си, колко ще са акционерите тук, ако по тегло надминем хима или фармата след 1г. Говорим за новите флагмани, старите ги пращаме отстрани да не пречат
                          Значи теб таман 3-ма ще те търсят да те бият...

                          Коментар


                          • @предполагам, че въпроса ви към БайВалю е риторичен и не очаквате някаква аргументация. Поне аз не бих очаквал на ваше място...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              И в този ред на мисли сигурно и броя акционери е създаден изкуствено ! Само питам за един приятел и аз
                              Само аз помогнах 3ма нови, които искаха сами да се чувстват сред множеството нa акционеритете. Същия брой се получи при мой приятел, също акционер. Като гледам няма да е много учудващо в края на месеца да са 850, а не 750. A колко ли ще станат ако се приключи със спиди и чез. Книжката е единствената на бфб, която дава надежда, че може да си позволи лукса да расте след всеки отчет. Познай след като го забележи публиката, колко реални акционери ще има. Ами щом влезе успешно и във Франкфурт, дали ще са реални или изкуствени акционерите. Толкова ни блъскаше тази борсова депресия, че сами не си вярваме след само 10% ръст
                              Не забелязвате ли, че борсата не спи зимен сън, даже една низгверната хартия като тази на холдчето, влезе само преди половин година в индекса, а сега е вече с най-голямото тегло. Динамика. Представям си, колко ще са акционерите тук, ако по тегло надминем хима или фармата след 1г. Говорим за новите флагмани, старите ги пращаме отстрани да не пречат
                              ps. Всъщност, хима може и да сме го изпреварили по тежест към момента .
                              Last edited by precakanoto; 03.02.2021, 22:11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                                Вече напълно прилича ситуацията на Reddit и GameStop, където дечица между 16 и 24 гледат клипчета, надъхват се един друг и търгуват
                                Интересно е кога играта ще приключи, както стана при GameStop
                                Бихте ли дали дефиниция за приключи. Каква според вас е обективната цена на акцията и какво не и е наред в ситуацията? Бихте ли споделили защо според вас акцията е надценена? Ще се радвам на обективно, песимистично мнение. От доста време критикувате как цената расте, но още не сте дали аргументи защо според вас това не е правилно. Вие пишете а цената си расте. Наистина ми е интересно. Това ми е най-тежката експозиция и може да ми покажете къде съм сбъркал.

                                Коментар

                                Working...
                                X