IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ka64abezgue Разгледай мнение

    Какво представляват "Финансови приходи" и "Печалба от други дългосрочни капиталови инструменти" в отчетите на Алтерко или къде в доклада за дейността са описани тези приходи?

    Имам
    Финансовите приходи се формират от използването на финансовите ресурси на предприятието от трети лица, като например: приходи от лихви (по предоставени земи, от парични средства в депосити и др.); приходи от облигации, от участия в други дружества (получени дивиденти от притежавани дълготрайни финансови активи; акции и дялове на други предприятия) и др.

    По перото "Печалба от други дългосрочни капиталови инструменти" в отчета на Алтерко е осчетоводена продажбата на акциите на норвежкия Линк Холдинг:

    „Алтерко“ е продало 588 599 свои акции от капитала на Link Mobility Group Holding ASA (“Линк Холдинг”) на норвежката фондова борса, като се очаква продажбата да донесе приход в размер на 4,96 млн. лв., съобщи технологичната компания чрез БФБ – София.
    Посочената сума е брутна, като върху нея се начисляват трансакционни разходи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Знам, че не е умишлено. Ти, бсе, Греъм не сте сектанти и многоникови. Успех то желая!
      И вие с Хари споделяте обща черепна кухина, но никой не го прави на въпрос.
      Хайде със здраве! И успех с инвестициите!

      Коментар


      • Знам, че не е умишлено. Ти, бсе, Греъм не сте сектанти и многоникови. Успех то желая!
        п.с. Понеже имаш абонамент за капитал про, можеш да постнеш и другите таблички оттам, за да се види колко назад са алтерко сравнени с телелинк, а борсата ги е оценила с 50% отгоре…
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Ей не се спряхте значи - епъл са днес след час и половина, ама нищо, здраве да е. Халтурко уебинар - кугааа?
          , не е умишлено. Стори ми се, че и трите са на 15ти
          Явно Епъл и Шаоми бързат да отвлекат вниманието ни от новите продукти на Алтерко, но...времето тече- остават 4 години и нещо

          Last edited by tony1975; 14.09.2021, 19:33.

          Коментар


          • Батя
            BSEtrader

            Какво представляват "Финансови приходи" и "Печалба от други дългосрочни капиталови инструменти" в отчетите на Алтерко или къде в доклада за дейността са описани тези приходи?

            Имам



            Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Не била растежна OK
            Това са приходите им от продажба на IOT устройства за първо 6-месечие през последните 4 години и растежа:
            1,841,000 *** ***
            6,764,000 *** +267.4%
            14,243,000 *** +110.6%
            26,062,000 *** +83.0%
            Растежът пада разбира се, ама ние нали сме се разглезили дето всичките ни компании на борсата растат с по над 83% на годишна база

            Казваш че и маржове няма, ОК Това е печалбата на ниво холдинг (има изкривяване в посока надолу от стария бизнес) за първо 6-месечие през последните 4 години:
            -411,000 *** ***
            747,000 *** x
            2,858,000 *** +282.6%
            6,999,000 *** +144.9%
            И тук сме се разглезили, защото сме свикнали да не расте толкова бавно печалбата с някакви си 144%.

            Рискове, че има - винаги има и спор няма в това. Но това беше повече по въпроса дали расте или не расте
            Last edited by ka64abezgue; 14.09.2021, 20:55.

            Коментар


            • Ей не се спряхте значи - епъл са днес след час и половина, ама нищо, здраве да е. Халтурко уебинар - кугааа?
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Тонка използвай правилно подреждане:
                Алтерко
                ......

                Коментар


                • Много време мина без нови продукти.
                  Утре нови продукти презентират:
                  - Apple;
                  - Xiaomi;
                  - Allterco...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                    Казвал съм го и преди. ОТ СМАРТ СГЛОБКИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПЕЧЕЛИ. Може да има печалби в отчетите някоя година, НО НЕ И ДЪЛГОСРОЧНО!!!!
                    Същото и е за продажбите на такива гаджи, може да продадеш нещо на някой Черен петък, някой сезон, НО НЕ И ДЪЛГОСРОЧНО!!!
                    МИСЛЕТЕ!!!
                    Ъх, вземи се опитай ти да помислиш малко, че като ти гледам набълбукванията в други позиции, яко си затънал в батака.
                    Но на нас ни даваш акъли, което може да значи само едно, че не си пиеш редовно хапчетата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ka64abezgue Разгледай мнение
                      Какво представляват "Финансови приходи" и "Печалба от други дългосрочни капиталови инструменти" в отчетите на Алтерко?
                      Казвал съм го и преди. ОТ СМАРТ СГЛОБКИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПЕЧЕЛИ. Може да има печалби в отчетите някоя година, НО НЕ И ДЪЛГОСРОЧНО!!!!
                      Същото и е за продажбите на такива гаджи, може да продадеш нещо на някой Черен петък, някой сезон, НО НЕ И ДЪЛГОСРОЧНО!!!
                      МИСЛЕТЕ!!!

                      Коментар


                      • Какво представляват "Финансови приходи" и "Печалба от други дългосрочни капиталови инструменти" в отчетите на Алтерко?
                        Last edited by ka64abezgue; 12.09.2021, 22:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                          Движението от последните три месеца го описват в книгите по технически анализ като странично движение (консолидация) Сега аз не искам да правя прогноза накъде ще тръгне цената, защото не ми се влиза в излишни спорове, но пък някой техничар може да се пробва да предскаже посоката




                          Консолидацията представлява липса на ясна посока на движение. Наричат я още странично движение (Sideways Action). Индексите и отделните акции или валутните двойки изпадат в консолидация тогава, когато липсва ясно изразена водеща група между биковете и мечките.

                          Въпреки различния си облик всички консолидации имат сходни белези и характеристики. Важна тяхна особеност е, че пазарът напуска страничното движение в същата посока, в която се е движел преди влизането в самата консолидация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                            Не знаеш какво е еднорог.По твоите критерии такива са били и БТК, и ПИБ, и СИБанк./май/...
                            Щом ще става въпрос за тия,
                            Е па я се са сещам за един доста закръглен еднорог направо глиган.

                            Коментар


                            • Въобще не е виц. Все пак това е акцията с най-много сделки за последната една година

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                                Движението от последните три месеца го описват в книгите по технически анализ като странично движение (консолидация) Сега аз не искам да правя прогноза накъде ще тръгне цената, защото не ми се влиза в излишни спорове, но пък някой техничар може да се пробва да предскаже посоката



                                Туй беше нов виц - ТА на БФБ

                                Коментар

                                Working...
                                X