IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
    Ще го кажа кратко и ясно - вашия часовник избързваше и ония във Франкфурт ясно ви го показаха.

    Не се оплаквам,- бях и най на върха (два пъти), а и най от долу кога трябваше, че и за сега де !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      още не са го показали толкова ясно, късите още не са ги ударили, има още мноого надолу!
      Какви къси, скъсал се от къси
      Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        А ти защо не сложиш някой лев на къси щом си толкова убеден в спада!? Спечели от своята "прозорливост" Докажи че си играч, а не хейтър - лаладжия по форуми!
        точно 2 пъти питах как може да заложа на късо, при кой ИП от тук! Но никой не ми отговори ...
        пп. изглежда, че ти знаеш как може да стане това, но защо не казваш? Това го питах, когато беше над 25(прегледай темата назад). Аз в Европа играя с маржин х5 , щях вече да съм 50% печалба ..
        Last edited by petyob; 11.12.2021, 18:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

          още не са го показали толкова ясно, късите още не са ги ударили, има още мноого надолу!
          А ти защо не сложиш някой лев на къси щом си толкова убеден в спада!? Спечели от своята "прозорливост" Докажи че си играч, а не хейтър - лаладжия по форуми!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
            Ще го кажа кратко и ясно - вашия часовник избързваше и ония във Франкфурт ясно ви го показаха.
            още не са го показали толкова ясно, късите още не са ги ударили, има още мноого надолу!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
              Ще го кажа кратко и ясно - вашия часовник избързваше и ония във Франкфурт ясно ви го показаха.
              Може техния да е изостанал !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                Ще го кажа кратко и ясно - вашия часовник избързваше и ония във Франкфурт ясно ви го показаха.
                Тълпата има това свойство...
                нооо отново сме в тренда. Ще го кажа кратко и ясно - оттук надолу кибиците излезли от акцията - губят!!!

                Коментар


                • Ще го кажа кратко и ясно - вашия часовник избързваше и ония във Франкфурт ясно ви го показаха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                    Нямам тук и не е моя работа да се меся, но с интерес наблюдавам ФФ и със страх пресмятам стойността му.

                    Не се къхъри, тя промяната е от 18,11,21г. , и си мисля да е резултат от това решение ;-

                    https://www.investor.bg/novini-i-ana...niiata-340151/

                    пп.- както и броя на акционерите с над 100 за трите седмици...
                    а и гласуваните стимоли на ОС със сигурност имат връзка
                    Last edited by inta53; 11.12.2021, 15:16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                      Аз нито мисля, че растежа за годината ще е само 30%, нито мисля, че акцията ще отиде на 12 лв.

                      На мен един друг въпрос ми е интересен - защо сега мислиш, че акцията отива на 12 лв, а не мислеше така преди година и половина?! Това е важния въпрос според мен. Аз обикновено сверявам часовника си, какво мисля и какво показва живата реалност и се опитвам да се уча и да се справям по-добре. Имам предвид сега някой ако ти казва че акцията ще отива на 30 лв, а ти казваш не - догодина да не стане така да е на 40лв, а ти тогава да смяташ, че отива на 30лв.

                      Пиша това с най-добри чувства, щото аз поне ежедневно поставям под съмнение това дали съм прав или не.
                      Това е нормален отговор и аз ще отговоря нормално. (С останалите камилчета ще направя нещо, което не правя - да се присмивам когато загубят, да грозно е, но те го заслужават.) Та за Алтерко - макар, че има добри резултата, продаде бизнес и парите успя да превърти през повече продажби, но бизнеса им не е толкова стабилен, не могат да разчитат, че всяка година ще го правят, даже не е сигурно и за следващото тримесечие. Смешно е да се изтъква, че са технологична компания, едва ли не като Епъл и имат потенциал за растеж и съответните коефициенти. Даже Сирма е много по-технологична компания.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        може би не е трагично, ако да речем при растеж от 30%, цената падне наполовина и тези купили на 25 трябва да продават на 12, дали не е комично ?
                        Аз нито мисля, че растежа за годината ще е само 30%, нито мисля, че акцията ще отиде на 12 лв.

                        На мен един друг въпрос ми е интересен - защо сега мислиш, че акцията отива на 12 лв, а не мислеше така преди година и половина?! Това е важния въпрос според мен. Аз обикновено сверявам часовника си, какво мисля и какво показва живата реалност и се опитвам да се уча и да се справям по-добре. Имам предвид сега някой ако ти казва че акцията ще отива на 30 лв, а ти казваш не - догодина да не стане така да е на 40лв, а ти тогава да смяташ, че отива на 30лв.

                        Пиша това с най-добри чувства, щото аз поне ежедневно поставям под съмнение това дали съм прав или не.

                        Коментар


                        • Нямам тук и не е моя работа да се меся, но с интерес наблюдавам ФФ и със страх пресмятам стойността му.
                          Last edited by марин; 11.12.2021, 14:46.

                          Коментар


                          • чудя се защо камилчетата, купили на 25, са толкова нервни и скачат и обиждат, като някой заговори за спад, може би са им се възпалили хемороидите вече при само 10% спад!?! ами при 50 ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              не е трагично, но изобщо не отговаря на сегашната цена на акцията, която я смятахте на КАГР 100% за тази година и предстоящите, пък тя май ще е към 30% и ще продължи да пада. Затова и цената следва доста коригира - с едни 50% минимум, за да е поне малко близо до реалността. За мен цена над 10 лева тук е тотално неоправдана с оглед на резултатите, но всеки си знае. Здрав и успехи желая.

                              П.С. А и сам знаеш, че намаляването на темпа на ръст обикновено води със себе си следващата стъпка, а именно реален спад. Бъди здрав и успех - знам, че тук са заровени много пари и са обещани много неща, като са включени и много хм, как да ги нарека, инфлуенсъри, включително във форума, но реалността и особено фундаментът винаги бият всичко, а и кинтите на яхтсмените, особено при тези мижави обороти в "панацеята" Франкфурт, попривършиха. остава само няколко по-големи адепта да продадат и всичко си идва на мястото. Сценарият на пиесата Халтурко върви по план
                              Мислех че ти е останала капка разум в главата все пак
                              При двоен спад на акцията п/е става по-малко от 10
                              ​​​​​​И това за технологична компания ....мале мале
                              Вярно че напълнихте много памперсите но вече миришат грозно
                              Някой трябва да ви обслужва за да не изгубите тотална връзка къде се намирате
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                                Толкова ли е трагично положението според теб с бизнеса на Алтерко? Колко продажби ще видим с отчета за годината, интересно какво очакваш. 30% растеж на приходите за 2021 спрямо 2020, или 40% растеж, или 50% растеж, или 60% растеж? Кое според теб е трагичното ниво?
                                не е трагично, но изобщо не отговаря на сегашната цена на акцията, която я смятахте на КАГР 100% за тази година и предстоящите, пък тя май ще е към 30% и ще продължи да пада. Затова и цената следва доста коригира - с едни 50% минимум, за да е поне малко близо до реалността. За мен цена над 10 лева тук е тотално неоправдана с оглед на резултатите, но всеки си знае. Здрав и успехи желая.

                                П.С. А и сам знаеш, че намаляването на темпа на ръст обикновено води със себе си следващата стъпка, а именно реален спад. Бъди здрав и успех - знам, че тук са заровени много пари и са обещани много неща, като са включени и много хм, как да ги нарека, инфлуенсъри, включително във форума, но реалността и особено фундаментът винаги бият всичко, а и кинтите на яхтсмените, особено при тези мижави обороти в "панацеята" Франкфурт, попривършиха. остава само няколко по-големи адепта да продадат и всичко си идва на мястото. Сценарият на пиесата Халтурко върви по план
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X