IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И някой обърка поръчките вместа да пусне продава май купи

    Коментар


    • Ауу.вече. стигна 18.40.
      По-добре ли е според вас Телементик или СмартМорганик. Ми не, - Многото бийм-койн изконсумирват кинтите от пазара и сега за качествените дружества навитаците се назландисват
      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
        Привет балонери
        Докога така нагоре, как виждате картината
        До кривата круша, хаха

        Коментар


        • Привет балонери
          Докога така нагоре, как виждате картината

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            *******,като не разбираш нищо ,що се обаждаш?

            Първо е писал 10 дена,после го е променил на 15 дена ,а пък графиката е за 17 седмици.Бати неориентирания
            ЕДВА ли имате и 15 броя дори
            ама ЗЛОБАТА която имате защото ПЕЧЕЛЯТ другите Ви изяжда
            завистта че Вие губите а ДОСТА ХОРА умножават печалби .................... СЪН НЕ Ви лови
            всъщност се САМОнаказвате и ставате за СМЯХ

            споредн ден

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              *******,като не разбираш нищо ,що се обаждаш?

              Първо е писал 10 дена,после го е променил на 15 дена ,а пък графиката е за 17 седмици.Бати неориентирания
              Не бе и 10 или 20 са без нзачение. Не се кахъри
              просто ти преброих баровете... а тоя анализ направо го пускай в кофата
              Не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                това графика за 10 дни ли е? бати анализа в такъв случай
                *******,като не разбираш нищо ,що се обаждаш?

                Първо е писал 10 дена,после го е променил на 15 дена ,а пък графиката е за 17 седмици.Бати неориентирания
                Last edited by petrg5s; 20.03.2022, 13:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  За да е булиш, трябва да избяга от този канал
                  Не е препоръка

                  https://i.imgur.com/sHxecdp.png


                  Това графика за 15 дни ли е? баси анализа в такъв случай
                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • За да е булиш, трябва да избяга от този канал
                    Не е препоръка

                    https://i.imgur.com/sHxecdp.png


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                      4+ лева печалба на акция. Отново съм аут! Успех и бъдете здрави!
                      Много добре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Гледайки днешната търговия, явно играеш с доста малки обеми.. в такъв случай разбирам уклона ти към краткосрочен трейдинг. С по-големи обеми обаче се играе на по-дълга писта.. Важното е да има ликвидност на БФБ и да могат всякакви стратегии да се разиграват
                        Колко деликатен израз - " малки обеми " !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                          4+ лева печалба на акция. Отново съм аут! Успех и бъдете здрави!
                          Гледайки днешната търговия, явно играеш с доста малки обеми.. в такъв случай разбирам уклона ти към краткосрочен трейдинг. С по-големи обеми обаче се играе на по-дълга писта.. Важното е да има ликвидност на БФБ и да могат всякакви стратегии да се разиграват

                          Коментар


                          • 4+ лева печалба на акция. Отново съм аут! Успех и бъдете здрави!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                              Предолагам всеки сам си прави "прочит" на продуктите, но смяташ ли наистина че някой ги купува за да пести енергия ? (сигурен съм, че от всички инвеститори тук, вероятно 90%+ ползваме енергоспестяващи крушки, но май все още не съм видял дори сред на върлите фенове на компанията тук, някой да сподели да си е сложил релета вкъщи ).

                              От всички клипчета които изгледах, според мен фокуса на продуктовата гама не е към енергоспестяващи клиенти, а по-скоро към "Арт" ел-техничари. Хора имащи страстта към тия технологични заигравки - някой, който ще си отдели няколко дни от свободното време да пробива, върже жици, тества, пита по форуми, пак връзва, за да може накрая да направи клипче, как като легне на дивана засилва или намалява светлината.... или примерно да направи кеф на детото, как от телефона може да смени цвета на осветлението в детската... или да шашне дошлите гости, като им покаже някой и друг трик от телефона.....
                              Идеята зад Умните къщи е точно да пестиш енергия и/или да ти е по-удобно без да си увеличаваш разхода на енергия.

                              Наскоро ми разказваха за умен бойлер който навъртял сметка само от 27 лв за ток. Забравих да питам дали тоя човек си е вземал душ веднъж седмично или веднъж месечно.

                              Бойлера се "самообучава" така че да затопля водата само в тези дни и часове от седмицата, когато я хабиш най-много - примерно когато си вземаш душ. Да кажем вечер като миеш чиниите нямаш нужда от чак толкова топла вода, съответно той не се задейства.

                              Което е идея - Алтерко да правят контролери с Wi-Fi за такива бойлери дето да ги вграждат Теси и Елдома, примерно


                              Идеята е с умните контакти да си нагласиш климатици, печки, радиатори (с вентилите за радиатори) да се включват от телефона или в зададено време, така че да ти е топло като се прибереш. Или да се обучават кога се прибираш и да са затоплили вече, примерно (само че тука ти трябват и датчици да знаеш кога се прибираш у дома). А на да оставяш климатика да духа на минимална температура цял ден докато си на работа.


                              А умните прекъсвачи имат "електромери" вътре и в реално време може да гледаш кое колко ти хаби.

                              Тука имаше едно интервю дето го бяха пускали по-назад в темата - https://www.youtube.com/watch?v=U3oZAPuYPzY

                              Собственика къмпинга прави решение с умните прекъсвачи - така че всяка каравана в къмпинга, която е закачена към тока да е на отделен прекъсвач и всеки да си следи консумацията на ток и да си я плаща. Щото не върви да дойде някой да ти остави 50 лв за престой но през това време да навърти 100 лв сметка за ток, щото е забравил нещо включено или го е мързяло да го изключва, щото нали тока му е включен в сметката. Е да ама вече тока не му е включен в сметката или е включен до определена сума.

                              Това за къпнги, бюджетни бунгала и прочие е удобно решение. Да извадиш сметката на ток в отделна графа или над определена сума да се заплаща. Щото хората като не им бъркаш в джоба обикновено не им пука дали изключват електроуредите или не, щото тока им е без пари - включен в общата цена. Но когато е скъп - може да се раздели на отделна сметка от престоя и тогава вече ще имаш стимул да пестиш.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                                Предолагам всеки сам си прави "прочит" на продуктите, но смяташ ли наистина че някой ги купува за да пести енергия ? (сигурен съм, че от всички инвеститори тук, вероятно 90%+ ползваме енергоспестяващи крушки, но май все още не съм видял дори сред на върлите фенове на компанията тук, някой да сподели да си е сложил релета вкъщи ).
                                Аз съм си накичил релета и други щуротии. Накупих си, за да се убедя в качеството на продуктите от първа ръка. Отделно, малко нърд си падам...

                                Коментар

                                Working...
                                X