IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
    За текущия отчет - видях, че си ме споменал в предизвикателството за анализ, но в момента нямам достатъчно време да пиша, така че ще ти отговоря по-късно... НЕ съм се скрил....
    Гледам,че месец по-късно отново не си намерил време.Вероятно си много зает и не е заради това,че нямаш никаква идея къде ще иде цената след този отчет.

    Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
    След Ноември акцията се срути по съвсем ясна причина, нямаща нищо общо с чертичките.... Като цяло цената на акцията нарастваше значително изпреварващо спрямо подобрението на стойността на акцията (изразена през финансовите отчети).
    Глупости на търкалета от 1001 нощ
    Много добре си спомням всичко, защото бях в тази тема почти нон-стоп от над 20-22 лв и се забавлявах с рибите.
    И ще ти кажа какви бяха нещата.
    Нито един ,повтарям НИТО ЕДИН ,не очакваше не 50% спад ,ами и даже корекция ! Погледите и насторенията бяха за над 50лв и тук- там плахи подвиквания за 100лв
    Оная риба Грахам беше най-гръмогласния за 50лв и след като почнах да поствам графики и анализи продаде и после вместо да ми благодари ,взе да се прави на мъж.Азис също продаде след като аз взех да поствам !
    То не бяха предложения за басове и какво ли не хаха
    После останалите риби почнаха да "ловят" дъна от 26,24 и надолу.
    Ето това са фактите и ги има в тази тема.Ако ти се чете, виж датите,върни 40-50 страници и дерзай
    Last edited by petrg5s; 02.09.2022, 14:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Намерих го
      Мерси, Тони!

      Коментар


      • Намерих го
        The distribution of this video in certain jurisdictions is restricted by law. Therefore, it must not be distributed, published, or reproduced (in whole or in part)…

        Коментар


        • Здравейте, едва намерих анализа - бяха го закътали ...
          Предния път качиха видео във Vimeo, чакаме
          Last edited by tony1975; 23.08.2022, 08:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            А презентацията от Conference call-a виждал ли си я качена някъде?
            А самия Conference call дали го има някъде като запис?
            Че го пропуснах и бих го изгледал с интерес.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              А презентацията от Conference call-a виждал ли си я качена някъде?

              Коментар


              • https://allterco.com/documents/FINAN...%202022_en.pdf

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Набързо погледнах ,че преди 2 седмици е минал за Q2 затова,иначе за консолидирания си прав.Прав си и че винаги няма да са минали някакви отчети..


                  Ръста на така наречените "чертички" ,а те всъщност са ценовото ниво на акцията,не е само от изминалата седмица !

                  И второ, схванал ли донякъде,но не напълно.Така наречените "чертички" показват очакванията на инвеститорите.
                  По-нататък, ако успееш да се развиеш,ще разбереш ,че отчетите НЯМАТ никакво значение,а това което има е ОЧАКВАНИЯТА и НАСТРОЕНИЯТА на инвеститорите.


                  Ето ти едно домашно.Ще те оставя да прецениш сам,както казваш .....


                  Ноември месец ,кой отчет показа,че цената ще се срути 51% ???

                  Много е просто и според мен доста хора са го очаквали, дори без да са го афиширали изрично като прогоза тук (с малки изключения като Eminem например).

                  След Ноември акцията се срути по съвсем ясна причина, нямаща нищо общо с чертичките.... Като цяло цената на акцията нарастваше значително изпреварващо спрямо подобрението на стойността на акцията (изразена през финансовите отчети). Всички надежди на инвестиралите бяха насочени към листването в Германия. Когато то се оказа - (не знам как да го охарактеризирам), последва разпродажба на инвеститорите (българските), след като се видя че няма кой да даде тази цена в Германия, което пък си беше директно следствие именно на анализа на съответствието "Цена - стойност" на германските инвеститори.

                  За текущия отчет - видях, че си ме споменал в предизвикателството за анализ, но в момента нямам достатъчно време да пиша, така че ще ти отговоря по-късно... НЕ съм се скрил....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


                    Както се и очакваше,пълна тишина !
                    Graham мълчи като *** заедно с останалите "четящи" и нито имат идея отчета добър ли,лош ли е,нито какво следва,нито знаят изобщо къде се намират . Един-двама напълниха памерсите от отчета и това е,но ще си е за тяхна сметка.

                    Изчакай малко да стегне плочата и вдигаме етажа,- ти все бързаш, за къде?
                    Сбирай шишарки и ги качвай на тавана за зимъска

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                      А плана и картината си е все същата от месец-два насам и този отчет няма абсолютно никакъв ефект върху него !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Graham,като си такъв ербап,кажи какво казва този отчет ? Ти даже това не знаеш.
                        Къде ще ходи цената според отчета ? направи една прогноза? дай КОНРЕТИКА ,стига ала-бала глупав спам

                        Въпроса е валиден и към уорчо спама,бастен,прецакания ...... но естествено ще напълнят памперсите.

                        Както се и очакваше,пълна тишина !
                        Graham мълчи като *** заедно с останалите "четящи" и нито имат идея отчета добър ли,лош ли е,нито какво следва,нито знаят изобщо къде се намират . Един-двама напълниха памерсите от отчета и това е,но ще си е за тяхна сметка.
                        Last edited by petrg5s; 17.08.2022, 14:06.

                        Коментар


                        • Да, коментираха го и на уебинара вчера.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            "Във връзка със сключения през 2019 г. между „Алтерко“ АД и Link Mobility Group, Норвегия Share Purchase Agreement (SPA) за придобиване на телекомуникационния му бизнес в Европа, през отчетния период е постигнато споразумение за изплащане на просрочената последна вноска, за която бе образувано арбитражно производство пред Международния Арбитраж във Виена. В резултат на споразумението Link Mobility Group заплати 2 151 хил. лв. от дължимата сума, а остатъка от 902 хил. лева е отписан."
                            И аз това прочетох. Добре, че са успели поне 2 млн. лв. да си вземат. За това вземане бях започнал да се съмнявам, че въобще ще получат нещо.

                            Коментар


                            • "Във връзка със сключения през 2019 г. между „Алтерко“ АД и Link Mobility Group, Норвегия Share Purchase Agreement (SPA) за придобиване на телекомуникационния му бизнес в Европа, през отчетния период е постигнато споразумение за изплащане на просрочената последна вноска, за която бе образувано арбитражно производство пред Международния Арбитраж във Виена. В резултат на споразумението Link Mobility Group заплати 2 151 хил. лв. от дължимата сума, а остатъка от 902 хил. лева е отписан."
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • "Опростили" са пари на Линк....Пише си.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X