IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • от: 11.04.2023г Целева цена: 42.00 лв Целева цена за период от: 12 месеца Последна промяна в рейтинга: - Анализатор: Тим Крус, CFA; Нилс Шарвяхтер

    Коментар



    • Иновативна компания на 2023

      Allterco – победител
      Светлините са на макс, вълнението – над девет бала, това е кулминацията на 12-тите Forbes Business Awards. Водещият Стефан А. Щерев обявява „Компанията на 2023“. И това е myPOS

      Коментар


      • Глашатайте, няма ли кой да пусне резултатите тук?!

        Коментар


        • Еее, не! Какви са тези работи сега? Миналата година ще ми завършват с 57% ръст, тази ще започват с 62%. Няма ли кой да информира ръковдството, че е криза, инфлация, война, повишават лихвите... и т.н. Те както са я подкарали, изобщо не мислят да ги чакат прогнозите нито на БаадерБанк, нито на Монтега!

          Коментар


          • Браво!!!

            Коментар



            • На база на предварителни данни за финансовите резултати наАлтеркоАДкъм края на
              първото тримесечие на2023г., дружеството уведомява следното:
              По предварителни данни към края на първото тримесечие на 2023г .АлтеркоАД отчита
              62,2% увеличение на приходите от продажби на устройства и свързаните с тях услуги спрямо
              същия период напредходната година до14.2млн.евро(27.8млн. лева). Приходите от
              продажби на устройства за автоматизация на дома иIoT устройствас марката Shelly са се
              увеличили с 63.9% и възлизат на13.9млн. евро(27.2млн. лева),следвани от приходите от
              продажби на устройствата за проследяване MyKi, които са се увеличили с 14,1% до0.3млн.
              евро(0.6лмн. лева).
              Last edited by Yori; 05.04.2023, 17:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                според теб как германски брокер и асет мениджър /не банка според БГ аналога, нищо че в името има банка/ започва да покрива българска акция , която има оборот на немския пазар под 2 млн. евра откакто е листната там /2г/? Не вярвам да има много запитвания от заинтересовани клиенти...
                Тарифата да ти направят анализ е между 10 000 и 30 000 евро.
                Понеже имам наблюдения и върху крипто пазара, там даже е по-скъпо вече. Американските инфлуенсъри искат по $100 000 за 10 мин. видео. Така, че всеки инвеститор трябва да разчита на собствената си глава...
                90000euro е поискала въпросната банка от алтерко за анализите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
                  ще си позволя един коментар относно листванията на чужди борси на БГ компании. Доколкото помня такива са Интеркапитал АДСИЦ /Полша/ и Софарма /Полша/.

                  Идеята е добра по принцип, но лишена от много смисъл, понеже европейците много лесно могат да си отворят сметки у нас и да купят компаниите без да са листнати на техен пазар ако има харесва компанията за инвестиране.
                  Най-голяма е ползата на мажоритарите и самите компании за позиционирането/презентирането пред местните акционери, че европейците ще купуват по-лесно акциите им и се създава изкуствено впечатление за търсене...

                  Наистина се надявам това да е така и се моля да се появи компанията която ще го постигне, защото е добре за нашия пазар също...за съжаление все още не сме достигнали този етап...
                  Съвсем не мисля, че е лесно като чуждестранен гражданин да сключиш договор с инвестиционен посредник в България, особено пък дистанционно. А за чуждестранно ЮЛ не ми се мисли

                  Коментар


                  • ще си позволя един коментар относно листванията на чужди борси на БГ компании. Доколкото помня такива са Интеркапитал АДСИЦ /Полша/ и Софарма /Полша/.

                    Идеята е добра по принцип, но лишена от много смисъл, понеже европейците много лесно могат да си отворят сметки у нас и да купят компаниите без да са листнати на техен пазар ако има харесва компанията за инвестиране.
                    Най-голяма е ползата на мажоритарите и самите компании за позиционирането/презентирането пред местните акционери, че европейците ще купуват по-лесно акциите им и се създава изкуствено впечатление за търсене...

                    Наистина се надявам това да е така и се моля да се появи компанията която ще го постигне, защото е добре за нашия пазар също...за съжаление все още не сме достигнали този етап...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                      Aйде сега приказки от 1001 нощ, както беше по-долу споменато. Значи според теб, анализатори които пускат анализи на франкфуртска борса (не само за алтерко, а и за други "измамници") ще си плюят на името, защото алтерко им платило. Никому неизвестното там алтерко подкупило анализаторите ....
                      Еми аферим на Алтерко щом са толкова силни, че да си поръчват хвалебствия във Франкфурт и при това без да им се отразява като препъникамък в постоянния растеж. Растеж, обявен за неверниците предварително и потвърден и изпълнен за всяко следващо тримесечие
                      Я дай да дефинираме, кои са тези неща за които говориш и каква е дефиницията за неизмерими неща. Кое е неизмеримото. В алтерко, отчетите доколкото чета, са си съвсем измерими. Може би проблемът е в дефиницията на "нещата"
                      според теб как германски брокер и асет мениджър /не банка според БГ аналога, нищо че в името има банка/ започва да покрива българска акция , която има оборот на немския пазар под 2 млн. евра откакто е листната там /2г/? Не вярвам да има много запитвания от заинтересовани клиенти...
                      Тарифата да ти направят анализ е между 10 000 и 30 000 евро.
                      Понеже имам наблюдения и върху крипто пазара, там даже е по-скъпо вече. Американските инфлуенсъри искат по $100 000 за 10 мин. видео. Така, че всеки инвеститор трябва да разчита на собствената си глава...
                      Last edited by the prophet; 04.04.2023, 21:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                        анализаторски фирми са платени от Алтерко, така че може да се очаква да не са точни особено ако се касае за неща, които не са точно измерими
                        Aйде сега приказки от 1001 нощ, както беше по-долу споменато. Значи според теб, анализатори които пускат анализи на франкфуртска борса (не само за алтерко, а и за други "измамници") ще си плюят на името, защото алтерко им платило. Никому неизвестното там алтерко подкупило анализаторите ....
                        Еми аферим на Алтерко щом са толкова силни, че да си поръчват хвалебствия във Франкфурт и при това без да им се отразява като препъникамък в постоянния растеж. Растеж, обявен за неверниците предварително и потвърден и изпълнен за всяко следващо тримесечие
                        Я дай да дефинираме, кои са тези неща за които говориш и каква е дефиницията за неизмерими неща. Кое е неизмеримото. В алтерко, отчетите доколкото чета, са си съвсем измерими. Може би проблемът е в дефиницията на "нещата"
                        Last edited by AF Debugger; 04.04.2023, 21:10.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Понеже наближава време за ОСА, някой би ли ми разяснил следния факт:
                          Имаме 2 немски анализаторски фирми - първата прави анализи от близо година, а втората направи само един но задълбочен(мотаха го месеци)... И двете компании твърдят пред потенциалните инвеститори, че Алтерко е раздала 20ст. дивидент от резултата за 2021г., а аз съм почти 100% уверен, че беше наполовина от цитираната в платените анализи сума!?!?

                          Влизам в Екстри и виждам:

                          "Уведомление за паричен дивидент 21-07-2022 19:00
                          Алтерко АД-София представи уведомление за паричен дивидент.
                          Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 27-06-2022 г. в 1104. На ОСА е гласуван дивидент за 2021 г. в общ размер на 1799999.90 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.10 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.095 (само за акционери физчески лица) лв."



                          а от друга страна Баадер банк твърдят, че доходността от дивидент е 1%(20ст) :


                          и от Монтега казват(последния анализ на английски не се отваря):


                          Вярно че гледам цифрите безплатно, но къде бъркам?

                          п.п. Отварям сайта на компанията -> секция дивидент -> там и за 2021г. и за 2022г. е качено уведомлението от 2021г. за 20ст дивидент - подвеждащо малко, но чак пък анализаторите да не забележат или аз съм забравил за допълнителни 10ст?

                          В един от последните анализи видях за 21г. 0,05ев. за 22г. 0,07ев. и се надъм да е 0,15лв. поне

                          пп.- от Yori е качен ;-
                          https://www.boersengefluester.de/allterco-wir-werden-viel-positives-zu-berichten-haben/

                          ПП. -И тъй като преизпълняват своите прогнози...
                          Що не и 0,20/акц. да речем след като Кирш го е рекъл!!!
                          Last edited by inta53; 02.04.2023, 12:20.

                          Коментар


                          • анализаторски фирми са платени от Алтерко, така че може да се очаква да не са точни особено ако се касае за неща, които не са точно измерими

                            Коментар


                            • Понеже наближава време за ОСА, някой би ли ми разяснил следния факт:
                              Имаме 2 немски анализаторски фирми - първата прави анализи от близо година, а втората направи само един но задълбочен(мотаха го месеци)... И двете компании твърдят пред потенциалните инвеститори, че Алтерко е раздала 20ст. дивидент от резултата за 2021г., а аз съм почти 100% уверен, че беше наполовина от цитираната в платените анализи сума!?!?

                              Влизам в Екстри и виждам:

                              "Уведомление за паричен дивидент 21-07-2022 19:00
                              Алтерко АД-София представи уведомление за паричен дивидент.
                              Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 27-06-2022 г. в 1104. На ОСА е гласуван дивидент за 2021 г. в общ размер на 1799999.90 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.10 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.095 (само за акционери физчески лица) лв."



                              а от друга страна Баадер банк твърдят, че доходността от дивидент е 1%(20ст) :


                              и от Монтега казват(последния анализ на английски не се отваря):


                              Вярно че гледам цифрите безплатно, но къде бъркам?

                              п.п. Отварям сайта на компанията -> секция дивидент -> там и за 2021г. и за 2022г. е качено уведомлението от 2021г. за 20ст дивидент - подвеждащо малко, но чак пък анализаторите да не забележат или аз съм забравил за допълнителни 10ст?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                А със сградата ма КБС кво стана - нали и там уж слагаха нещо и чакахме яките продажби. Или нищо? Ма пък важно е да се похвалят. Предложението за бас е валидно и към теб - Кирш какво е казал по въпроса, кога чакаме 34 лева? Или вече не ги чакаме, щото предпочитаме ретроспекция, както казваше оня, дето късаше от залъка си на въпросите, които му задаваха - ама пък Балонерко качи 10 пъти. То и Мирча Кришан едно време си лафеше за краставицата
                                П.С. Очаквам, като падне пак под 20, да има поне 2-3, дето ще си кажат, че вече са продали и чакат надолу в ниското, докато сега венцеславят и търсят шарани - не е като да не сме го играли вече толкова пъти
                                Груйка, груйка ....Ако падне под 20, примерно на 19, от сега още ти казвам че мисля да допълня
                                За 15 акции разбира се не е препоръка, затова мисля да купя повече
                                Грам не ме интересува кога ще става 34 или 134 - усвоих тази "борсова функционалност" - от мойто си "гещалт" - ако ти е по-комфортно наричай го за краткост "яхтата", "адептите", яхтсмените и тем подобни шехерезади тип 1001 нощ. (пушката окачена на стената по твоя сценарий, вече трябвае да я гръмнала хронологически но нещо май е заял чакмака )
                                Алтерко е бфб-бумагата, която измежду всичките картони на бфб, най-малко я касае лихвената, банковата, газовата, футболната и т.н. кризи

                                Коментар

                                Working...
                                X