IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На базата на предварителни данни за финансовите резултати към края на първото шестмесечие на 2023 г. „Шелли Груп“ АД, предишно наименование „Алтерко“ АД, (борсов код A4L / ISIN: BG1100003166) (“Шелли Груп” / "Дружеството"), уведомява следното:
    По предварителни данни към края на първото шестмесечие на 2023 г. Шелли Груп отчита 53,3% увеличение на приходите от продажби на устройства и свързаните с тях услуги спрямо същия период на предходната година до EUR 28.0 млн. (BGN 54,8 млн.). Приходите от продажби на устройства за автоматизация на дома и IoT устройства с марката Shelly са се увеличили с 53,9% и възлизат на EUR 26.8 млн. (BGN 52.4 млн.). Приходите от продажби на устройствата за проследяване MyKi са се понижили с 27.1 % до EUR 0.6 млн. (BGN 1.2 млн.).
    Last edited by Gerasim_Burgaski; 11.07.2023, 12:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      10 юли е, няма ли вече да обявят предварителните данни за продажбите за Q2?!?! Нужно ли е да ни държат така в напрежение
      Трябва да имат предварително обявен график на кои дати ще пускат отчетите,
      както подобава на фирма претендираща да е открита към акционерите
      пускали са и на 7-мо и на 13-то число

      Коментар


      • 10 юли е, няма ли вече да обявят предварителните данни за продажбите за Q2?!?! Нужно ли е да ни държат така в напрежение

        Коментар


        • [QUOTE=Van Basten;n4086878]


          Отделно има още един фактор - Всички вярващи вече са влезли, за да се движи цената ........

          Basten, рядко пиша, но с това гортното не мога да се съглася. Звучи ми като "всичко вече е изобретено и няма какво да се открие".

          Преди няколко години в Щатите се колебаех м/у 2 акции. Тази , която не взех защото вече бяха влезли от 4$ стигна към 85, е сега е 9. Другата не мръдна и върна с 50%. Имам от нея / койотче /.

          Това, което разбрах е, че сантимента е голяма лудост.

          Като цяло тук това, което прочетох от интервюто във Форбс мисля казва, че има още път нагоре,

          Не е препоръка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

            Виж ти ако разбираше от акции не би работил вероятно това което работиш... борсата е за смели сърца такова каквото ти видимо не си... счетоводителите не ставате за тази работа... би могъл да оцениш само дивидентските атера бреф итн ... успех ти желая... и не се мъчи тук и по дрона с неща които не разбираш видимо
            "Смело сърце" - голям филм !!! Много му се кефих едно време !

            Иначе извън приятната аналогия, изобщо не съм съгласен с теб.... Борсата е и за смели инвеститори (айде нека бъдат "сърца" за по-роматично) и за по-консервативни и за спекуланти и за диверсифициращи и т.н.... Изобщо не може и не трябва да се се слагат всички участващи в борсовата търговия под един знаменател....

            Коментар



            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Еми то на БФБ коя акция не е подценена?
              Която и да купиш, все взимаш повече стойност ,отколкото е цената.С малки изключения
              Така,че и тази логика не е много правилна на БФБ !
              Абе има си акции и с едни нива на P/E и P/B, и акции с други нива на P/E и P/B.... Изобщо не може да се каже, че всички акции са ни подценени - имаме и точно обратните примери....

              Коментар


              • Click image for larger version

Name:	347560471_10229468605442091_3769335548833490173_n.jpg
Views:	1
Size:	10.8 КБ
ID:	4087371

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                  Човек, ако мислиш, че ме впечатляваш или обиждаш с тези съвети....
                  Говориш на човек, който СЪЗНАТЕЛНО на се включи в Биткойн пирамидата.... Там съм изтървал стотици или хиляди пъти повече отколкото в тази... Не знам защо мислиш, че преживявам тежко пропускнати ползи?.... особено пък по спекулативни позиции, дето да разчитам, че ще нацеля правилен момент на вход и изход и да разчитам, че ще мога да продам на някой шаран след мене.... Ако някъде ме е било яд за пропуснати печалби е било там където съм анализирал потенциала на дадена компания, но от страх не съм влязъл, а след това наистина е скочила....

                  Следвам един цитат, който ме е впечатлил преди време:
                  "Проблема на инвеститорите е, че знаят цените на акциите, но не знаят стойността им".
                  Просто винаги се опитвам да пречупя решенията си през стойността на компанията/акцията....

                  Колкото за "Алтерко" - не ме мисли... направил съм врътката си с успех преди време - вход под 10 лв. и изход над 20 лв.....
                  Но дали имам смелостта пак да се правя на спекулант е отделен въпрос....

                  Когато влязох, си признавам че не беше изобщо заради компанията, а чисто от спекулантска гледна точка.... Рядко правя такива "инвестиции", но тогава се зараждаше някакво масово зарибяване и реших, че мога с премерен риск да разчитам да изляза сух.... Имаше едно забито знаме наречено "листанве във Франкфурт", след което се очакваше да потекат парите от световните акули към БГ инвеститорите - просто реших, че преди да дойде този момент, може да съм отгоре....

                  Сега играта е друга - цената значително изпреварва фундамента в сравнение с едно време (т.е. риска е значително по-голям) и ако вляза, не знам дали мога да разчитам, че ще има някой на който ще мога да продам на плюс....

                  Отделно има още един фактор - Всички вярващи вече са влезли, за да се движи цената на горе трябва да се намира свежа кръв/пари, а вече за покачване на цената с единица ще се изискват да се зарибяват все повече нови хора, което предполагам е по-трудно отколкото беше преди две години.... а успоредно с това, не знаеш кога хора влезли на по-ниски нива ще решат да си кешират поетия риск.... Общо взето да очаквам да вляза и да намеря някой, който ще е навит да влезе СЛЕД мен и на по-висока цена, е доста по-малко вероятно отколкото беше преди години....

                  Опитах се да ти го обясня през твоята призма (очакването, че помпането на цената може да продължи по някаква причина), а не през моята (оценката през финансовите показатели на компанията) - дано си ме разрбрал....
                  Виж ти ако разбираше от акции не би работил вероятно това което работиш... борсата е за смели сърца такова каквото ти видимо не си... счетоводителите не ставате за тази работа... би могъл да оцениш само дивидентските атера бреф итн ... успех ти желая... и не се мъчи тук и по дрона с неща които не разбираш видимо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                    Следвам един цитат, който ме е впечатлил преди време:
                    "Проблема на инвеститорите е, че знаят цените на акциите, но не знаят стойността им"
                    Просто винаги се опитвам да пречупя решенията си през стойността на компанията/акцията....
                    Еми то на БФБ коя акция не е подценена?
                    Която и да купиш, все взимаш повече стойност ,отколкото е цената.С малки изключения
                    Така,че и тази логика не е много правилна на БФБ !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                      Човек, ако мислиш, че ме впечатляваш или обиждаш с тези съвети....
                      Говориш на човек, който СЪЗНАТЕЛНО на се включи в Биткойн пирамидата.... Там съм изтървал стотици или хиляди пъти повече отколкото в тази... Не знам защо мислиш, че преживявам тежко пропускнати ползи?.... особено пък по спекулативни позиции, дето да разчитам, че ще нацеля правилен момент на вход и изход и да разчитам, че ще мога да продам на някой шаран след мене.... Ако някъде ме е било яд за пропуснати печалби е било там където съм анализирал потенциала на дадена компания, но от страх не съм влязъл, а след това наистина е скочила....

                      Следвам един цитат, който ме е впечатлил преди време:
                      "Проблема на инвеститорите е, че знаят цените на акциите, но не знаят стойността им".
                      Просто винаги се опитвам да пречупя решенията си през стойността на компанията/акцията....

                      Колкото за "Алтерко" - не ме мисли... направил съм врътката си с успех преди време - вход под 10 лв. и изход над 20 лв.....
                      Но дали имам смелостта пак да се правя на спекулант е отделен въпрос....

                      Когато влязох, си признавам че не беше изобщо заради компанията, а чисто от спекулантска гледна точка.... Рядко правя такива "инвестиции", но тогава се зараждаше някакво масово зарибяване и реших, че мога с премерен риск да разчитам да изляза сух.... Имаше едно забито знаме наречено "листанве във Франкфурт", след което се очакваше да потекат парите от световните акули към БГ инвеститорите - просто реших, че преди да дойде този момент, може да съм отгоре....

                      Сега играта е друга - цената значително изпреварва фундамента в сравнение с едно време (т.е. риска е значително по-голям) и ако вляза, не знам дали мога да разчитам, че ще има някой на който ще мога да продам на плюс....

                      Отделно има още един фактор - Всички вярващи вече са влезли, за да се движи цената на горе трябва да се намира свежа кръв/пари, а вече за покачване на цената с единица ще се изискват да се зарибяват все повече нови хора, което предполагам е по-трудно отколкото беше преди две години.... а успоредно с това, не знаеш кога хора влезли на по-ниски нива ще решат да си кешират поетия риск.... Общо взето да очаквам да вляза и да намеря някой, който ще е навит да влезе СЛЕД мен и на по-висока цена, е доста по-малко вероятно отколкото беше преди години....

                      Опитах се да ти го обясня през твоята призма (очакването, че помпането на цената може да продължи по някаква причина), а не през моята (оценката през финансовите показатели на компанията) - дано си ме разрбрал....

                      Но пък и това е хубавото на нашия пазар, че е дялов, няма особена перспектива, освен за мажовците, а всички играчи са принудени, за да не се минат - да чакалят, за да купят евтинджос Разбира се рано или късно ще изплува и по някое изключение. което играочорите ще пропуснат неминуемо
                      200 души си менкат хартишките от една позиция в друга - правят .... врътки Успешни при това
                      Жив и здрав и да направиш още много врътки тук, (има мегдан), докато цената... изравни на Спиди
                      Last edited by precakanoto; 06.07.2023, 11:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Бастен,ти и преди разпъваше някакви фундаментални анализи кое,как и тогава пак обърка.Сега пак.
                        Приеми,че проблема е в твоя телевизор.Бяга ти нещо така да се каже
                        Опитай се да се адаптираш към пазара,иначе ще продължиш да пропускаш много добри печалби !
                        Най-добър е този,който се адаптира най-добре ! И в природата е така и на финансовите пазари е същото,макар тук да има повечко акули и хиени
                        Човек, ако мислиш, че ме впечатляваш или обиждаш с тези съвети....
                        Говориш на човек, който СЪЗНАТЕЛНО на се включи в Биткойн пирамидата.... Там съм изтървал стотици или хиляди пъти повече отколкото в тази... Не знам защо мислиш, че преживявам тежко пропускнати ползи?.... особено пък по спекулативни позиции, дето да разчитам, че ще нацеля правилен момент на вход и изход и да разчитам, че ще мога да продам на някой шаран след мене.... Ако някъде ме е било яд за пропуснати печалби е било там където съм анализирал потенциала на дадена компания, но от страх не съм влязъл, а след това наистина е скочила....

                        Следвам един цитат, който ме е впечатлил преди време:
                        "Проблема на инвеститорите е, че знаят цените на акциите, но не знаят стойността им".
                        Просто винаги се опитвам да пречупя решенията си през стойността на компанията/акцията....

                        Колкото за "Алтерко" - не ме мисли... направил съм врътката си с успех преди време - вход под 10 лв. и изход над 20 лв.....
                        Но дали имам смелостта пак да се правя на спекулант е отделен въпрос....

                        Когато влязох, си признавам че не беше изобщо заради компанията, а чисто от спекулантска гледна точка.... Рядко правя такива "инвестиции", но тогава се зараждаше някакво масово зарибяване и реших, че мога с премерен риск да разчитам да изляза сух.... Имаше едно забито знаме наречено "листанве във Франкфурт", след което се очакваше да потекат парите от световните акули към БГ инвеститорите - просто реших, че преди да дойде този момент, може да съм отгоре....

                        Сега играта е друга - цената значително изпреварва фундамента в сравнение с едно време (т.е. риска е значително по-голям) и ако вляза, не знам дали мога да разчитам, че ще има някой на който ще мога да продам на плюс....

                        Отделно има още един фактор - Всички вярващи вече са влезли, за да се движи цената на горе трябва да се намира свежа кръв/пари, а вече за покачване на цената с единица ще се изискват да се зарибяват все повече нови хора, което предполагам е по-трудно отколкото беше преди две години.... а успоредно с това, не знаеш кога хора влезли на по-ниски нива ще решат да си кешират поетия риск.... Общо взето да очаквам да вляза и да намеря някой, който ще е навит да влезе СЛЕД мен и на по-висока цена, е доста по-малко вероятно отколкото беше преди години....

                        Опитах се да ти го обясня през твоята призма (очакването, че помпането на цената може да продължи по някаква причина), а не през моята (оценката през финансовите показатели на компанията) - дано си ме разрбрал....
                        Last edited by Van Basten; 06.07.2023, 10:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                          Аа, дойде ми той
                          просто се закачам с интата
                          Готино "животинче" си тиии

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Няма страшно Йори, ще дойде. Подозрам, че и при мен ще е измежду последните, но ще доде
                            Ама голямо стискане става тука и никой не си пуска хартишките, айде малко по-смело, че хем и Груйката да се включи при едно слизане с някой мижав лев
                            Не е препоръка, да не се повтаряме
                            Аа, дойде ми той
                            просто се закачам с интата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение


                              Баси, ти пак си с връзки
                              Няма страшно Йори, ще дойде. Подозрам, че и при мен ще е измежду последните, но ще доде
                              Ама голямо стискане става тука и никой не си пуска хартишките, айде малко по-смело, че хем и Груйката да се включи при едно слизане с някой мижав лев
                              Не е препоръка, да не се повтаряме

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение


                                Баси, ти пак си с връзки

                                Я си презареди платформата на ново и ще лъсне и твоя
                                ;- не може да изпреварваш, ЕГНето ми е в първата десятка

                                Коментар

                                Working...
                                X