IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Click image for larger version

Name:	viber_изображение_2023-08-07_10-15-37-445.jpg
Views:	1
Size:	55.1 КБ
ID:	4100866

    Коментар


    • Пълно разочарование са тези немци. Толкова очаквахме от тях, а те не могат съвсем очевидното да видят. Една елха не могат да разпознаят. Няма ли кой да им обясни и на тях?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        Така е,толкова бе до писането на поста.Все пак няма как да бъда обвиняван в некоректност, след като съм представил и две графики от БГ и от Германия ,на които визуално се вижда обема !
        А той е по-малко от листването и по-малко от тръгването на последния импулс от 11.40е !

        И много по-важното ,акцията направи нов връх с по-малко обем и в Германия и в БГ !!!
        Така че,пак казвам това са факти,а не некоректност.
        Колега прав сте такъв е бил обема в деня до писането на поста Ви, но при условие, че цитирате обема от 70 000, по коректно щеше да е да извадите обема от началото на седмицата до момента на поста Ви. Подвеждащо е да сравнявате частичен дневен обем с такъв за цяла семмица! Възможно е в темата да има хора, които отскоро да следят акцията или да не следят Франфурт. Предполагам ще се съгласите с мен, че поднесена по този начин информацията, никак не би била точна за тези хора!

        Що се отнася до постигнатия връх, съгласен съм с Вас, а и числата го показват, че е с по-малък обем! За мен това показва завишено търсене и слабо предлагане, при което търсещите са склонни да плащат по-висока и по-висока цена, за да придобият този актив. Да прав сте в един друг Ваш пост, в който изразявате мнение, че ако някой тръгне да продава голям обем, може рязко да намали цената! Би било безкрайно аматьорско да ги изсипе по нанадолнището на бида, вместо да ги сложи отдясно. Същевременно без да съм сигурен, но с оглед обявените средносрочни цели от компанията, според мен много от инвеститорите влизат поне с този хоризонт до 2026г. Така че ако компанията върви по предначертаните цели, без негативни изненади и ако инвеститорите са си направили сметката (да не им потрябва извънредно кеш) не мисля, че ще видим такова изсипване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
          И с няколко изречения ще обобщиш ли? Какво казват чертичките - пробило е канала, заради рождения ден на Инта и скоро ще се върне в него или...?
          Last edited by tony1975; 06.08.2023, 19:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            Не мога да смогна да правя ъпдейти на тва объркано момче
            +81% вече за 8-9 месеца .Едва ли има по-добър контра индикатор във форума

            Прави впечатление ,как след уверената прогноза за ново дъно,няма даже и едно мечо движение ,а цената е като ракета.....
            Уникален контра индикатор,уникален

            Би ми било интересна прогнозата му оттук насетне ,а мисля и на повече тук


            https://i.imgur.com/gAVxRUE.png


            Пали свещи Шелито да потъне щото с тия 7 поредни грешни прогнози стана за смех

            Коментар


            • Не мога да смогна да правя ъпдейти на тва объркано момче
              +81% вече за 8-9 месеца .Едва ли има по-добър контра индикатор във форума

              Прави впечатление ,как след уверената прогноза за ново дъно,няма даже и едно мечо движение ,а цената е като ракета.....
              Уникален контра индикатор,уникален

              Би ми било интересна прогнозата му оттук насетне ,а мисля и на повече тук


              https://i.imgur.com/gAVxRUE.png


              Коментар


              • Голяма графика



                Голяма графика

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                  Колега това 1400 е много некоректно число!
                  Така е,толкова бе до писането на поста.Все пак няма как да бъда обвиняван в некоректност, след като съм представил и две графики от БГ и от Германия ,на които визуално се вижда обема !
                  А той е по-малко от листването и по-малко от тръгването на последния импулс от 11.40е !

                  И много по-важното ,акцията направи нов връх с по-малко обем и в Германия и в БГ !!!
                  Така че,пак казвам това са факти,а не некоректност.
                  Last edited by petrg5s; 05.08.2023, 07:19.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    Психоанализата ти не струва и пукнат грош ! Нищо вярно няма
                    Според теб интересуват ли го някой твоите чувства и терзания ? Да,точно,така.Не ни интересуват
                    Форума е публичен и всеки може да си пише.Не съм видял забрана за писане на негативни мнения,каквато бай ганъовската ти същност си представя че има
                    И пиша по същия начин, по който писах 2021 под 30 ,че това това е балон пред пръсване,а камилчетата начело с Батъовия викаха 100 ,после на 17,че е за купуване,сега казвам,че тук търси и рисува върха !

                    А ти кой беше всъщност? Как все излизате пост фактум и "големи" анализатори и "инвеститори" станахте изведнъж?
                    Докажи се първо,после давай "умни" съвети на хора доста по в час в материята от теб

                    Уу... ребром влизаш.

                    Кратката версия:
                    Прав си. Психоанализата ми не струва. Сгрешил съм още в точка 1 (поне за теб).
                    Но пък съм познал т.2

                    По-дългата версия (с обяснения, но не в любов):
                    Никъде не съм говорил за чувства и терзания. В инвестициите място за такива няма.
                    Явно имаш проблем с интерпретиране на прочетеното... Което е разбираемо де - чукча писател, не читател.
                    Пиши, пиши... Може някой ден да проумееш, че пазарът е господар и не се съобразява с ТВОЕТО мнение. Човек, финансовите пазари се движат основно от алчност и страх и са ирационални през 90% от времето. Никой не може да предвиди краткосрочната посока (да, да, тебе те знаем). Имаш мнение - ок, споделил си го, форумите са за това. Ама като очевидно пазарът ти оборва прогнозите, преглътни го и земи се кротни малко.
                    Ако пък се мислиш за такъв капацитет - ами използвай си дарбата да правиш пари от нея. Щото то драскачи и теоретици много.
                    Като си познал движението надолу през 2021 какво направи? Накупи ли мощно в ниското? Предвиди ли ръста след това? Сега продаде ли на тези "набалончени" цени? Направи ли пари от това? Оттогава минаха повече от 2 години.
                    Няма нужда да отговаряш. Отговора го знаем. НЕ СИ. Ма нищо де - за сметка на това правиш хубави графики и рисуваш елхички.

                    Ти си от продавачите на страх, ала Кийосаки (тотално изперка в последно време, горкия). Те така, много разбират, подковани теоретици, вдигат лай до небесата открай време за края на света, как пазарите ще се сринат, купувайте сребро, злато, спасявайте се... Ако достатъчно дълго плямпаш едно и също, все някога ще познаеш, пък било и след години. Това, че пазарът е скочил и другите са спечелили по 200-300% през това време не е от значение . Ще бъдеш ПРАВ!!! Пазарът върна 20%. Гордо ще напишеш "Аз казах ли ви?".

                    Пишеш за Бай Ганьовската (макар и с правописна грешка) ми същност, но самият ти изригваш с оригиналното "Ти кой беше всъщност?". Учудвам се, че не си добавил и "Ти мен уважаваш ли ме?", че на всичкото отгоре трябва и да ти се доказвам ))).
                    Пич, отдавна нямам потребност да се доказвам, най-малко пък пред теб. Нямам претенции (за разлика от теб) нито да съм "голям анализатор", нито "голям инвеститор". Почти 20 години инвестирам, повече от доволен съм, не се оплаквам. И кризи съм видял, и добри години.
                    Съвети не давам (още по-малко пък "умни"). Дали си повече в материята от мен е доста под въпрос, но честно казано, не ми и пука.

                    Айде, бъди здрав!


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Със смешен оборот от 1400 акции при 70 000 когато тръгна от 11.40....
                      Колега това 1400 е много некоректно число! 70 000 (73 471, ако трябва да сме точни) е седмичен обем, не за част от деня, както тези 1400бр. Прегледах обемите и тази седмица е 4-а по обем след горецитираната от средата на Май, първата при листването във Франкфурт и предпоследната седмица на Юни тази година. Та четвърта по обем от над 80 седмици търговия... не е като да няма обем!

                      Коментар


                      • The Important Differences Between Price And Value

                        One of Warren Buffett's most famous quotes (via Benjamin Graham) is, "Price is what you pay; value is what you get." It's an idea that largely guides his investment decisions and one that he has used to achieve an unparalleled level of success.


                        https://www.forbes.com/sites/forbesf...ice-and-value/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
                          После съм допълвал периодично. Дали съм за мислене)
                          Психоанализата ти не струва и пукнат грош ! Нищо вярно няма
                          Според теб интересуват ли го някой твоите чувства и терзания ? Да,точно,така.Не ни интересуват
                          Форума е публичен и всеки може да си пише.Не съм видял забрана за писане на негативни мнения,каквато бай ганъовската ти същност си представя че има
                          И пиша по същия начин, по който писах 2021 под 30 ,че това това е балон пред пръсване,а камилчетата начело с Батъовия викаха 100 ,после на 17,че е за купуване,сега казвам,че тук търси и рисува върха !

                          А ти кой беше всъщност? Как все излизате пост фактум и "големи" анализатори и "инвеститори" станахте изведнъж?
                          Докажи се първо,после давай "умни" съвети на хора доста по в час в материята от теб
                          Last edited by petrg5s; 04.08.2023, 19:55.

                          Коментар


                          • Ако една трета от ФФ е в Германия, Шели е вкарал на БФБ-то 40-50 млн свежи пари

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Със смешен оборот от 1400 акции при 70 000 когато тръгна от 11.40....
                              Bid support и в Германия и в БГ е почти нулев.Едно леко пръцване и всички ще се посерат


                              https://invst.ly/10y2xe


                              Похвално е, колко усилия хвърляте с Груьо, за да ни показвате колко сме тъпи, късогледи, и какви загуби ще претърпим.
                              То не бяха графики, анализи, рисунки със стрелкички надолу, елхички, чукове... абе, титанична работа.
                              Само се чудя, що не хвърляте тези усилия към нещата, които са стойностни за вас? Защото, според всичко изписано от вас дотук, Шели (Алтерко) очевидно не е сред тях.
                              Вариантите защо го правите, всъщност, не са много:
                              1. Тъпи сте ( в това се съмнявам, изглеждате интелигентни и двамата)
                              2. Завист и злоба (Не бива така, скъсява живота. Кофти е като изпуснеш влака, но... Нищо, оглеждайте се за следващия).
                              3. Скучаете (намерете си нещо по-смислено. Аз примерно не понасям чалга, но не влизам във форумите за чалга да обяснявам на феновете, колко тъпа музика слушат. Грам не ме интересуват).
                              4. Загрижени сте за другите (Айде няма нужда, занимавайте се с благотворителност, нас не ни мислете. Имам Алтерко още когато цената беше 2,20лв. После съм допълвал периодично. Дали съм за мислене?)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Значи за Никулден голям шаран?

                                Аз не съм много за вярване (мечтател), но се надъм на косатка, че си е баш и красавица, и вярна, дор не я разгневиш!

                                Коментар

                                Working...
                                X