IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение
    Шуусс!
    Абе направо "елха"

    Коментар


    • Шуусс!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

        Хубави са графиките, ако можеш сложи и обема. Фигурата отива към класически Cup with handle т.е. може би сега ще върне малко /желателно не по-надолу от 43-44/, ще поконсолидира няколко седмици и накрая би трябвало да пробие 49-50. Тук един "гений", който изчезна, слава-богу, правеше паралели с NVidia. Парадоксалното е, че може да познае /в обратна посока/ и двете акции да пробият относително синхронно. Все пак NVidia изглежда по-узряла съвсем скоро да мине 500.
        Без да съм гуру на ТА и според мен може да очакваме конслидация на това ниво. Особено като гледах динамките тия дни според мен ще се забави инерцията - крачка две назад и после ще атакува и пробие 50. Това би трябвало да съвпадне с данните за продажбите, които както беше споменато по-долу се очакват скоро.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
          Биковете на БФБ успяха да направят пробив, но във Франкфурт не стана работата Явно нашите са отглеждани по-добре и са по-силни Сега остава да видим дали биковете ще успеят да задържат графиката над чертичката или ще се получи двоен връх.

          Голяма графика



          Извинявам се на всички на които моите графики причиняват дискомфорт, но не можах да се сдържа
          Хубави са графиките, ако можеш сложи и обема. Фигурата отива към класически Cup with handle т.е. може би сега ще върне малко /желателно не по-надолу от 43-44/, ще поконсолидира няколко седмици и накрая би трябвало да пробие 49-50. Тук един "гений", който изчезна, слава-богу, правеше паралели с NVidia. Парадоксалното е, че може да познае /в обратна посока/ и двете акции да пробият относително синхронно. Все пак NVidia изглежда по-узряла съвсем скоро да мине 500.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
            Биковете на БФБ успяха да направят пробив, но във Франкфурт не стана работата Явно нашите са отглеждани по-добре и са по-силни Сега остава да видим дали биковете ще успеят да задържат графиката над чертичката или ще се получи двоен връх.

            Голяма графика



            Извинявам се на всички на които моите графики причиняват дискомфорт, но не можах да се сдържа
            Не мисля, че има дискомфорт! Според мен ще е на това ниво до обявяването на предварителните резултати за миналата година, в средата на месеца и от там нагоре! Аз лично съм уверен, че 140 млн приходи ще са факт! ... а от там нагоре докъде е без значение...
            Last edited by Key Ru; 06.01.2024, 22:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Може би и анонс на годишните продажби - до седмица или две, ще помогне с четричките
              Едно рамо от 8,60 до Телеца, а за Велик ден що не и "козунаци" да плетем за новите върхове. но първо да изтрезнеем за Антонов ден, да зарежем и сплетем венец за трифона


              пп.- Явно не е за показване!!!
              Last edited by inta53; 06.01.2024, 13:38.

              Коментар


              • Може би и анонс на годишните продажби - до седмица или две, ще помогне с четричките
                Last edited by tony1975; 06.01.2024, 12:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                  Биковете на БФБ успяха да направят пробив, но във Франкфурт не стана работата Явно нашите са отглеждани по-добре и са по-силни Сега остава да видим дали биковете ще успеят да задържат графиката над чертичката или ще се получи двоен връх.

                  Голяма графика



                  Извинявам се на всички на които моите графики причиняват дискомфорт, но не можах да се сдържа
                  На мен ми намирисва на класиката в ТА двоен/троен връх ;-)

                  Коментар


                  • Биковете на БФБ успяха да направят пробив, но във Франкфурт не стана работата Явно нашите са отглеждани по-добре и са по-силни Сега остава да видим дали биковете ще успеят да задържат графиката над чертичката или ще се получи двоен връх.

                    Голяма графика



                    Извинявам се на всички на които моите графики причиняват дискомфорт, но не можах да се сдържа

                    Коментар


                    • 1. "Шелли"

                      Дружеството увеличава капацитета си, за да посрещне нараснало търсене. Има висок марж на печалбата и приходите растат с 50%+ на година. Това оправдава високата оценка на акциите на дружеството, но през 2024 очаквам да поскъпват с по-бавен темп.

                      Красимир Йорданов, портфолио мениджър, "Скай управление на активи"

                      "Шелли" е дружество със стабилен фундамент, качествено, ценово конкурентно продуктово портфолио и професионален мениджмънт. Компанията е с безупречно финансово представяне и традиционно спазва всички свои прогнози. Това не очакваме да се промени и в бъдеще.

                      Георги М. Мартинов, директор "Корпоративни финанси", "Карол"

                      "Шелли" демонстрира впечатляваща динамика на финансовите резултати, която не остана незабелязана. Освен това експозицията на компанията към Германия, най-големият регионален пазар на IoT устройства в Европа, дава увереност на мениджмънта за над 40% CAGR на приходите за периода 2023-2026. Изпълнението на средносрочните цели заедно с потенциална M&A стратегия за пазара на САЩ са основните фактори за растеж в средносрочен период.

                      Степан Семков, анализатор, ПФБК

                      Лидерът по повишение през 2023 г. ще остане една от най-интересните позиции на пазара благодарение на интересните си проекти в страни като Франция.

                      Цветослав Цачев, главен инвестиционен консултант, "Елана трейдинг"

                      "Шелли груп", по-позната като "Алтерко", остава един от фаворитите на Българската фондова борса. Блестящото представяне на компанията се очаква да продължи и ръстовете на приходите и печалбите да се запазят. Имайки предвид, че пазарът на интернет на нещата (Internet of Things) се очаква да се удвои в следващите пет години и да достигне на 2 трилиона долара в глобален мащаб, "Шелли груп" остава една от най-добре позиционираните компании на родната борса.

                      Ивайло Чаушев, главен пазарен анализатор, "Делтасток"

                      Бързо разрастваща се компания (икономическа група от компания майка и 6 дъщерни дружества) със асоциирано участие в компании от различни краища на света/търгува се на 2 регулирани пазара в ЕС. Консолидирана печалба в размер над 19 млн. лв., или увеличение от 66% за същия период на миналата година.

                      Габриела Станчева експерт, БФБ, "Бенчмарк финанс"

                      Анализаторите очакват по-слаб ръст тази година

                      Коментар


                      • Логистичните умения на компанията стават все по-важни на фона на засилващата се конкуренция от страна на водещи търговци като Walmart и на китайски компании за електронна търговия

                        Коментар


                        • The European manufacturer announced a 3rd-generation IoT processor, Z-Wave-based smart plugs and controller modules, a Wi-Fi smart sensor, and more.

                          Коментар


                          • After a rough 2022, the custom electronics industry-related publicly traded companies experienced bullish growth of 26.4% in 2023.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Поправяме те Груйка, да, защото грешиш тотално за Ендер. И няма нужда да знаеш повече. Ти и без това си живееш в своята реалност, поне се спри с коментарите за хора които не познаваш. Пък и не ти е нужно, За какво са ти, постфактум. Приживе не си ги разбрал, та посмъртно ли да се случи?? Нека са ти в игнора, остави си ги там. Ендер няма да се сърди, сигурно е, доколкото го познавах, па и мен ме закопчай там ако ти е кеф, И аз съм от "гещалта". Все още от живите. Гещалта - както го казваше Ендер... ех груйка, груйка... докъде сме по-близо, до левски или ...до чикаго и назад
                              За успеха дори няма нужда да се пожелава. Ендер наистина го предрече още преди основните акционери да разберат напълно "процеса"....
                              ps просто ми е тежко на душата...

                              Моляте,- изтрий тази ГРУЮуе.а мерзост, защото едва се сдържам;- остави си само твоя ПОСТОЛАТ БРИЛЯНТЕН!
                              Last edited by inta53; 04.01.2024, 12:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Ок, няма да споря, просто мразя неизречените неща и аварките по тъмно доба за полупросветени адепти и масони. Изтривам коментара, няма смисъл - вие сте си вие тук и сте бетер секта (но може пък така да е по-добре).
                                П.С. Когато казаха, че Киро е починал, макар и да не съм знаел никога кой е и да съм спорил с него за какво ли не, някой пусна и линк кой е - просто разбрах и толкова (това не промени нищо, човекът така ли иначе го нямаше вече), но обясни доста неща. както и да е - светла му памет, може и да спорим някъде другаде, някога, ако има и нещо след нас...
                                А не бе човек, остави си коментара. Този изтрий. Онзи е бил все пак от желание да разбереш, А този с полупросветените адепти масони и тъмните доби е толкова нон сенс, че не само на нищо не прилича, ами даже и за кошчето не става!!
                                Казвам както изглежда изглежда отстрани за "непросветените от форума" . Не е нужно да се палиш, защото ептен я вапцаме!

                                Коментар

                                Working...
                                X