IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

    Спомням си, че в проспекта когато правиха увеличение на капитала бяха прогнозирали 82 млн. лв. приходи за 2022-ра. От уведомлението, което колегата е публикувал гледам, че сега прогнозата им за тази година е 43,5 млн. евро (85 млн. лв.). Ако успеят да ги стигнат, ми звучи като да са си изпълнили прогнозата. А форуърд п/е ми се струва някъде около 20.
    Мерси, значи тази година ще им е нулева, няма да бият и инфлацията горе-долу.

    тони, усоех, дано ти е малък процент от портфейла
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Това е част от усилията да засили енергийната си ефективност

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Тази от миналата година, ако не ме лъже паметта, за следващите 3. Какво се предвиждаше за тази. И то при сегашната брутална инфлация
        Миналата не съм присъствал на оса и не съм попадал след него на публична информация за прогноза - следях тази на Удс, която обикновенно бият. Сега бе интересно за мен да видя цифрите през очите на един реалист и нов човек за компанията, какъвто е новия директор Волфганг Кирш, Еми човека каза постижими са числата още повече имайки сурови данни за полугодието вече

        Коментар


        • Тази от миналата година, ако не ме лъже паметта, за следващите 3. Какво се предвиждаше за тази. И то при сегашната брутална инфлация
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Мда, светлото бъдеще пак си остава просто бъдеще. Някой ще постне ли миналата година колко беше прогнозата за тази и с колко няма да се изпълни? Колко стана форуърд п/е за тази година или това не е важно?
            Спомням си, че в проспекта когато правиха увеличение на капитала бяха прогнозирали 82 млн. лв. приходи за 2022-ра. От уведомлението, което колегата е публикувал гледам, че сега прогнозата им за тази година е 43,5 млн. евро (85 млн. лв.). Ако успеят да ги стигнат, ми звучи като да са си изпълнили прогнозата. А форуърд п/е ми се струва някъде около 20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Мда, светлото бъдеще пак си остава просто бъдеще. Някой ще постне ли миналата година колко беше прогнозата за тази и с колко няма да се изпълни? Колко стана форуърд п/е за тази година или това не е важно?
              Не знам коя прогноза имаш в предвид, но впечатлението ми е че досега винаги са биели и собствените и прогнозите на Уудс и Ко

              Коментар


              • Мда, светлото бъдеще пак си остава просто бъдеще. Някой ще постне ли миналата година колко беше прогнозата за тази и с колко няма да се изпълни? Колко стана форуърд п/е за тази година или това не е важно?
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                  ДО: КОМИСИЯ ЗА ФИНАНСОВ НАДЗОР 1000 София, ул. "Будапеща" 16 ДО: БЪЛГАРСКА ФОНДОВА БОРСА София ул. "Три уши" 6 ДО: ОБЩЕСТВЕНОСТТА ОТНОСНО:
                  Уведомление за вътрешна информация относно прецизиране на насоките за 2022 г. и актуализиране на средносрочните цели за растеж до 2025 г. УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
                  С настоящото Ви уведомяваме, че Алтерко АД прецизира насоките си за текущата 2022 финансова година и актуализира средносрочните си цели за растеж до 2025 г.
                  За текущата 2022 финансова година Съветът на директорите очаква приходите от продажба на стоки и продукция да се увеличат с до 43,0% до приблизително 43,5 млн. евро (2021 г.: 30,4 млн. евро).
                  Вследствие на инвестициите в разширяване на бизнеса, печалбата преди лихви и данъци (EBIT) за 2022 г. вероятно ще бъде на нивото от предходната година от приблизително 9,6 млн. евро (2021 г.: 9,6 млн. евро).
                  Въз основа на усилията си за разширяване на дейността и пускането на пазара на нови продукти „Алтерко“ АД прогнозира среден годишен ръст от около 42,2 % в средносрочен план до целеви приходи от около 125,0 млн. евро до края на 2025 г.
                  Средносрочната цел за EBIT е приблизително 38,8 млн. евро до края на 2025 г. при среден годишен ръст от около 59,3 %.
                  Деница Стефанова
                  +1 Браво за предоставянето на ключова информация от прогнозите посочени на ОСА до всички акционери!!!

                  Коментар


                  • ДО: КОМИСИЯ ЗА ФИНАНСОВ НАДЗОР 1000 София, ул. "Будапеща" 16 ДО: БЪЛГАРСКА ФОНДОВА БОРСА София ул. "Три уши" 6 ДО: ОБЩЕСТВЕНОСТТА ОТНОСНО:
                    Уведомление за вътрешна информация относно прецизиране на насоките за 2022 г. и актуализиране на средносрочните цели за растеж до 2025 г. УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
                    С настоящото Ви уведомяваме, че Алтерко АД прецизира насоките си за текущата 2022 финансова година и актуализира средносрочните си цели за растеж до 2025 г.
                    За текущата 2022 финансова година Съветът на директорите очаква приходите от продажба на стоки и продукция да се увеличат с до 43,0% до приблизително 43,5 млн. евро (2021 г.: 30,4 млн. евро).
                    Вследствие на инвестициите в разширяване на бизнеса, печалбата преди лихви и данъци (EBIT) за 2022 г. вероятно ще бъде на нивото от предходната година от приблизително 9,6 млн. евро (2021 г.: 9,6 млн. евро).
                    Въз основа на усилията си за разширяване на дейността и пускането на пазара на нови продукти „Алтерко“ АД прогнозира среден годишен ръст от около 42,2 % в средносрочен план до целеви приходи от около 125,0 млн. евро до края на 2025 г.
                    Средносрочната цел за EBIT е приблизително 38,8 млн. евро до края на 2025 г. при среден годишен ръст от около 59,3 %.

                    Цифрите в детайли:

                    Средносрочни цели за растеж 2022 - 2025 г. (в млн. евро)
                    Цели 2022 насока 2023 цел 2024 цел 2025
                    Приходи 43.5 62.5 89.0 125.0
                    Годишен ръст (в %) 43.0% 44.0% 42.0% 40.0%
                    Марж на бр. печалба (в %) 50.0% 49.5% 49.0% 48.5%
                    EBIT 9.6 15.2 24.6 38.8
                    Марж на EBIT (в %) 22.0% 24.0% 28.0% 31.0%

                    За допълнителна информация, моля, посетете www.allterco.com ………………………………… Деница Стефанова

                    Коментар


                    • ... мишоци мълчите сега.....чичо ви. Вълчо- Пт Германия лекинко ви по запуши неориентираните усти... временно!

                      Коментар


                      • Днес на събранието да не са приели по-голям дивидент!! Някой има ли инфо?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Мда, честно казано този път и на мен не ми харесва това изпълнение! Защо трябва да е извънборсово и на цена с близо 10% над текущата пазрна?!
                          Черна точка записвам!
                          Сори че ставам адвокат тук таме... но явно се налага
                          1.забравяш че 10% е данъка който се плаща за извънборсовите сделки

                          2.мартинов е буквоядец и педант на тема коректност... предполагам има нещо което не знаем, според мен е правило или директива свързано с немската борса

                          споко в понеделник ще разберем... със сигурност не сме прецакани... разсъждавай като при агрия- “мажо щом купува на тази цена...той знае най добре...”
                          единствено спекулантска та ти душа има право да страда ако се е надявала да продава... но бъди сигурен- не си ощетен...

                          Коментар


                          • Мда, честно казано този път и на мен не ми харесва това изпълнение! Защо трябва да е извънборсово и на цена с близо 10% над текущата пазрна?!
                            Черна точка записвам!

                            Коментар


                            • Ахахахаха, а тук някои чакаха обратното, за да продадат или поне да подпират цената. Евала, гусин Димитров пак рулира, просто великан
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
                                С настоящото Ви уведомяваме занамерението наАлтеркоАД(Алтерко или
                                Дружеството) да придобие до 40 000 броя собствени акции, представляващи 0,22% от
                                капитала наДружеството чрез извън борсови сделки (OTCсделки) от двама независими
                                акционери. Страните са постигнали предварителна договореност за индикативна цена от
                                19,50 лева за акция (9,97 евро).ОТС сделките са предназначени да осигурят акции за
                                плащане на част от цената при евентуалното придобиване на Словенскaта IoTкомпания
                                GOAP d.o.o.Nova Gorica(GOAP).Очаква се OTC сделките да бъдат сключени в периода
                                27-30 юни.
                                Алтерко оповести намерението си да придобие 100% откапитала на GOAP на 8 юни
                                2022 г. Aлтернативно,в случай че Алтерко и акционерите на GOAP не постигнат съгласие
                                посделката, придобитите собствени акции могат да бъдат използванив програма за
                                стимулиране на служителите или продаденина частни инвеститори.
                                За допълнителна информация, моля, посететеwww.allterco.com
                                Last edited by tony1975; 24.06.2022, 20:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X