IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
    А кое твое очакване е станало реалност? Аз нямам спомен ти да си чакал нещо и то да е станало.
    Доколкото си спомням Тони записа акции в Алтерко при увеличението 2020-та., т.е. придобил е акциите на цена 3,65 /вкл. цената на правата/. Как ти се струва.. дали му са се реализирали тогава очакванията за инвестицията или са били надхвърлени многократно!?

    А ти заядливко, имаш ли подобна инвестиция последните години.. с над 500% доходност!?
    Споко, въпроса ми е риторичен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
      А кое твое очакване е станало реалност? Аз нямам спомен ти да си чакал нещо и то да е станало.
      Ами не ми се получават допусканията, ако мен визираш. Понякога ме подвеждат хора, друг път средата, трети път просто защото съм оглупял оптимист и мечтател по душа... Но понеже ме чоплиш за Софикс 640, каквото е казала баба Ванга ще стане ти от 5 месеца говореше за срив докато преди седмица Еврохолд не се о*ра, дай ми малко време и на мен не ме питай на 30 Мин , тази година ще стане - споко
      И ще.ти напомня


      п.п.На теб как точно чертичките ти предрекоха че Путин.ще.влезе в Украйна или че румънското КФН ще вземе лиценза на Евроинс или че Софрониев ще се увлече по политиката, вместо по продажбите ? Ама хайде да не цапаме темата - има си тема за всичко "Оптимизъм на БФБ"
      Last edited by tony1975; 29.03.2023, 11:04.

      Коментар


      • А кое твое очакване е станало реалност? Аз нямам спомен ти да си чакал нещо и то да е станало.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Блажени са вярващите, защото тяхно е царството небесно...
          Предлагам бас - някъде надолу мернах цифрата 34-38 лева - бас на 200 кинта, че тази цифричка няма да бъде достигната през настоящата година (по което и да е време) с поне 5000 акции, прехвърлени на и над тази цена от 34 лева (вземам долната граница, щото съм ларж). Желаещи?
          Аз очаквам да я видим 2024г., никой не е говорил за настоящата година, е ако стане по рано берекет

          Коментар


          • Блажени са вярващите, защото тяхно е царството небесно...
            Предлагам бас - някъде надолу мернах цифрата 34-38 лева - бас на 200 кинта, че тази цифричка няма да бъде достигната през настоящата година (по което и да е време) с поне 5000 акции, прехвърлени на и над тази цена от 34 лева (вземам долната граница, щото съм ларж). Желаещи?
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
              ... Важно е как ще се отговори на очакванията на клиентите, спрямо конкурентите и тук колегата Тони е прав повдигайки въпроса за няколкото нови продукта, които трябваше да се появят след Китайската нова година, както бе анонсирано на извънредното ОСА в края на миналата година. На последната среща този месец, някой попита за тях, не знам колега Тони Вие ли бяхте? ...
              Аз се опитах да попитам, но явно въпроса ми на английски не бе формулиран добре и Митко по-скоро се засегна и не разбра, че го питам за обещаните за март джаджи. Колкото до тока - само казвам дано не повлияе на продажбите и планираните ръстове да продължат. Все пак, според мен - цената на ел.енергията е част от уравнението за продажбите на компанията, защото една от най-скъпите джаджи с високи продажби доскоро бе Shelly 3EM

              Коментар


              • Тук не става въпрос за мечти. Да няма да удвояваме оборотите всяка година, ще е през година. Колко са компаниите с такъв потенциал? Тук става въпрос за пазарна ниша, която тепърва ще се развива. Нима има някой който да каже, че ще спре автоматизацията на домовете? Това е като да се отрече еволюцията! Важно е как ще се отговори на очакванията на клиентите, спрямо конкурентите и тук колегата Тони е прав повдигайки въпроса за няколкото нови продукта, които трябваше да се появят след Китайската нова година, както бе анонсирано на извънредното ОСА в края на миналата година. На последната среща този месец, някой попита за тях, не знам колега Тони Вие ли бяхте? Аз също, като колегата Ендер не мисля, че цените на енергоносителите са от значение. Войната към момента няма никакъв ефект към бизнеса на Алтерко и няма предпоставки да се отрази и за напред. Ефектите на повишените лихви ще трябва да ги наблядаваме, но и те към момента нямат негативен ефект. Чакаме резултатите от първото тримесечие да видим дали сме се справили добре или много добре!

                Коментар


                • Моля ако някой има материали за Strategic Analysis за Алтеро, както и PESTEL както и VRINE модел за resources and capabilities за Алтерко да дава. Ще черпя лееко е спешно, за курсова.
                  Мерси

                  Коментар


                  • Мечтите са без пари,но нека отчитаме и заобикалящата ни икономическа среда+последиците от войната+ефекта който ще окажат 5% американски лихви на всичко и чак тогава да правим прогнози за удвояване и то всяка година.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      По принцип е така, но дано нислите цени на ток-а не опорочат продажбите.
                      Не бих заложил на корелация между продажбите на Алтерко и цените на енергоносителите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        +
                        Точно така е Тони, няма грешка Планираният ръст е по 2 за 2 години
                        И това не е новост. Още когато дойде немският мениджънт даде прогноза за 4 години напред - ръст от 40% за всяка от четирите последващи години. (първата година надхвърлиха 40те %)
                        Това разбира се, за всеки 2 години е 1,4*1,4= 1,96 а дори е над 2, защото дори и с малко но си преизпълняват прогнозите.
                        Те Така стоят нещата - на 2 години удвояваме. Дано не побелеят косите на Груйката, докато чака краха на Алтерко Разбира се, без препоръка
                        По принцип е така, но дано ниските цени на ток-а не опорочат продажбите. Щяха да пускат и 2-3 джаджи(дисплея, бутона и още нещо) след китайската нова година...за март ги чакахме, а ги няма.
                        Last edited by tony1975; 28.03.2023, 19:07.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                          Немския анализатор очаква 2024г почти всичко да е по две спрямо 2022г
                          https://allterco.com/documents/FINAN...%202023_de.pdf
                          +
                          Точно така е Тони, няма грешка Планираният ръст е по 2 за 2 години
                          И това не е новост. Още когато дойде немският мениджънт даде прогноза за 4 години напред - ръст от 40% за всяка от четирите последващи години. (първата година надхвърлиха 40те %)
                          Това разбира се, за всеки 2 години е 1,4*1,4= 1,96 а дори е над 2, защото дори и с малко но си преизпълняват прогнозите.
                          Те Така стоят нещата - на 2 години удвояваме. Дано не побелеят косите на Груйката, докато чака краха на Алтерко Разбира се, без препоръка

                          Коментар


                          • Die Allterco JSCo ist ein Anbieter von IoT- und Smart-Home-Lösungen und trotz des Listings im Prime Standard der Deutschen Börse AG bisher nur wenigen Anlegern geläufig. Die vor kurzem veröffentlichten Zahlen für das Geschäftsjahr 2022 lesen sich indes sehr gut: Der Konzernumsatz kletterte kräftig von 30,6 auf 48,1 Mio. Euro, der Nettogewinn erhöhte sich um […]

                            Коментар



                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Немския анализатор очаква 2024г почти всичко да е по две спрямо 2022г
                              https://allterco.com/documents/FINAN...%202023_de.pdf

                              И аз като тях;- по зареден не съм бил...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Дааа, - все купете!
                                А кога ще рекът,- продайте ни на 34,00, дали догодина по туй време ???
                                Немския анализатор очаква 2024г почти всичко да е по две спрямо 2022г
                                https://allterco.com/documents/FINAN...%202023_de.pdf
                                Last edited by tony1975; 24.03.2023, 18:43. Причина: https://allterco.com/documents/FINANCIAL%20ANALYSES/A4L%20Comment%2024%2003%202023_de.pdf

                                Коментар

                                Working...
                                X