IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Законът за чиповете на Европейския съюз (ЕС) получи окончателно одобрение от представителите на държавите членки. Регламентът предвижда отпу...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Прамод Миттал Разгледай мнение

      Каква я мислихме, а тя каква стана!!!
      Е каква стана? Нали и техничарите трябва да си оправдаят чертите, които чертаят. Ще върне докъм 29. За България това бе предишния връх (28,80 ако трябва да сме точни) от ноември 2021, който бе пробит и е нормално да бъде тестван. За Германия това е 0,786 по Фибоначи на движението от 16,80Е до 7,80Е, което ниво бе и спирачката от началото на юни, така че и това дава сигнал за движение дотам. Същевременно в Германия вчера мина под 1/3 от обема, който се изтъргува у нас. За тази акция вече трябва да се следят и двата пазара! Започна да се търгува в по-големи обеми, което е супер разбира се, но в историите на много големи инвеститори, те са генерирали много добри приходи при търговия на един инструмент на различните пазари. Вчера деня там приключи на 29,30лв днес стартира на 29,70лв, като средната цена за днес е 30лв. Доскоро цената там се движеше между 50ст и левче отгоре, доскоро от тук се изнасяше обем натам, сега някой може и обратната врътка да направи. Много зависи какви играчи започват да влизат в компанията! Не взимайте на сериозно думите ми, просто споделям някакви наблюдения!
      Last edited by Key Ru; 25.07.2023, 23:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
        Колеги и сега да не вземете да се разбягате, като видите цена под 30, някои други да не започнете да казвате, че нещо се е спукало. Всичко е под контрол!
        Каква я мислихме, а тя каква стана!!!

        Коментар


        • Колеги и сега да не вземете да се разбягате, като видите цена под 30, някои други да не започнете да казвате, че нещо се е спукало. Всичко е под контрол!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Привет, Van Basten,

            Брутната печалба си я смятам сам от едно време за собствено ползване, когато имаше много приходи от услуги и не можех да разделя кои разходи с кой бизнес са свързани. И си го смятам като Приходи от стоки - Балансова стойност на продадени активи (без продукция). Това е груб ориентир предвид бизнеса им за брутния марж (продажната цена на стоката минус доставната цена на тази стока). Иначе в бележките към отчета дават: Приходи - Себестойност на продажбите = Брутна печалба; Има известно разминаване с моите цифри, но като цяло са близки и за по-удобна съпоставка с предните години продължих да си ги смятам. Сега ме караш да се замисля да си направя една табличка само с техните цифри от бележките. Иначе нетния марж и ЕБИТДА марж са различно нещо. Миналата година там имаше влошаване, което тази вече би трябвало да го виждаме с обратен знак - видя се още в отчета за Q1. Миналата година разшириха силно екипа (вкл немците) - имаше разходи без на момента да се вижда ефект от този разширен екип. Тази година вече няма такова нарастване на рзходите за персонал, но приходите отразяват свършената работа от новите хора.

            Надявам се да съм бил полезен.

            Поздрави!
            Здравей BSE Trader !

            Видях отговора, но така и не ми остава време да пиша по темата - от много текущи задачи, все го оставям за "утре", но понеже мина вече доста време, все пак реших да се логна поне ти Благодаря за разяснението и да - полезен си естествено !

            Казано честно, още като беше писал в началото и преди да ми отговориш, се замислих откъде може да идва това голяма разминаване и емпирично предположих на база числата посочени от теб, че смяташ нещо от сорта.... В интерес на истината и аз го следя този показател, но го смятам като % "стойност на закупените стоки"/ "Приходи от стоки", което на практика е същото, само че в реципрочно изражение....

            Но, лично аз този показател го позиционирам извън TOP 5 на показателите, които анализирам и ми е по-скоро с информативен характер.
            Относно ефективността и рентабилността на даден бизнес, отдавам значение на Нетната печалба или EBITDA, които наистина измерват ефективността, защото иначе ако се гледа само един елемент от формиране на печалбата, се получават точно такива диспропорции като в случая....

            Както и да е, може да пиша малко повече като ми остане време, но засега просто исках да ти Благодаря още веднъж за конструктивната обратна връзка ! ( която междудругото смятам е полезна за всички тук...)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
              Къде е груеца
              Неофициално - на индулгенции в брефа. А официално - въпрос не за 1 млн а за 15 тукашни артишки, които за съжаление, от хилядонер няма да го ретранслират в "мельонер"

              Коментар


              • Къде е груеца

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Честито следващо стъпало 30!
                  Даже няма и да спре на тази гара. Нещо няма много слизащи.

                  Коментар


                  • Фракфуртерите дават даже по 30.50 в лева.
                    Срамота, стига сте се стискали на 30 лева, давайте да я правим х2

                    Коментар


                    • Честито следващо стъпало 30!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                        Над 30 кинта до първия учебен ден
                        Стискай палци!
                        Много съм добър в прогнозите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                          Инта, нали не забравяш, че в този форум пишат и четат достатъчно интелигентни хора, за да преценят на кой прогнозите колко струват. Ти хем имаш не повече от 2-3точни прогнози откакто въобще пишеш във форума хем намираш кусури на хора които са 1000 пъти по добри в прогнозите от теб. Айде спри се малко! Само да ти припомня колко пъти нацели гредата с прогнозата ти за спад при трейдинга
                          Какви 2-3? Аз нито една не съм виждал за 5г !!! Без майтап
                          И едно изречение не може да напише правилно,а със самочувствие до небето !
                          Някъде е глътнал боя водичка и затова е толкова нервен

                          Коментар


                          • Опппа ! Вече сме близо до 30-ка А с тия обеми, мамата си трака

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Изпращат специален сигнал за Груйката. Поне там да може да добави още 15 златни яйчица.
                              Преди да е отлетяло към цената на Спиди
                              Той си пада по лъскави офиси, а не по гаражни китайски ребрандировачи !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Монтега пак отсичат - 52лв!
                                Изпращат специален сигнал за Груйката. Поне там да може да добави още 15 златни яйчица.
                                Преди да е отлетяло към цената на Спиди
                                Last edited by precakanoto; 20.07.2023, 20:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X