IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Няколко мечета се освободиха от хартишките ...и се наредиха да си ги върнат с 1-2 лв разлика ...
    Ако не ги огрее, довечера очакваме поредната серия мечкадарски изблици във форума
    Ех мечета, утре ще се чудите защо купувате на 60 и защо акцията расте?
    Расте, защото и мечки я купуват
    В Германия в момента е 60

    Коментар


    • Готови ли сме ?
      https://media.tenor.com/3SBqhErIPE8A...-explosion.gif

      Коментар


      • Категория "Стратегически партньор за развитие на бизнеса"

        Светозар Илиев, "Шелли груп"




        Светозар Илиев има над 20 години опит в областта на корпоративните финанси, а от 14 години е главен финансов директор в "Шелли груп". С екип от 14 души, разположени в пет държави и три континента, Светозар Илиев налага гъвкава финансова политика, с която групата отбелязва забележителни финансови резултати. През последните години приходите растат средно с 50% годишно и достигат 141 млн. през 2023 г., а нормата на оперативната печалба достига 27%. Турбулентните години на ковид, нарушените вериги на доставки на електронни компоненти и периодът на висока инфлация са критични за "Шелли груп", но благодарение на активната роля на Светозар Илиев, групата предприема мерки за неутрализиране на очакваните негативни ефекти и постига непрекъсваемост на производствените процеси. Като публична компания, листвана на борсите в България и Франкфурт, Светозар Илиев въвежда пълна прозрачност и дори отчитане "на живо" на финансовите резултати на групата. През последната година води придобиване на две компании от "Шелли груп", а в момента ръководи разработването на цялостна ESG стратегия на групата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

          Тони със какво си заслужил инвеститор,като преди малко купих 500 акции тук???Сам ли да я търгувам тая позиция???P.S.Препоръки никакви нямам разбира се!
          не вярвай на надписите - всичко е връзки

          Коментар


          • Тони със какво си заслужил инвеститор,като преди малко купих 500 акции тук???Сам ли да я търгувам тая позиция???P.S.Препоръки никакви нямам разбира се!

            Коментар


            • Българската публична компания надмина лидера на БФБ по капитализация при ликвидните компании "Софарма" и достигна оценка 1.06 млрд. лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                Колега това ФФ с броя акционери ли е, за да не влизам в депозитаря?

                да

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Как проста бе Инта.. нали капитала се реинвестира постоянно.. за да е проста е трябвало всяка година да харча всичко спечелено

                  п.п. предлагам да не цапаме повече темата

                  Go Shelly Go!
                  Колега, не го гледайте като цапане, а като сравнение. При Шелли от листването е 70%, което показва колко по-различно е представянето и, от това на успешен инвеститор. Ще се съгляся с Вас, че въпреки кусурите на нашата борса е възможно, тя да донесе много добра възвръщаемост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                    5664593> 2,02,24> 1506
                    5692806> 11,01,24> 1440
                    5694006> 29,12,23> 1432
                    5694006> 21,12,23> 1431
                    Колега това ФФ с броя акционери ли е, за да не влизам в депозитаря?

                    Коментар


                    • CAGR калкулатор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53


                        Проста или сложна възвращаемост? (28%*22г.= 616% от стартовия капитал ? или...)
                        Отнесена 22год. във времето назад, най важното е, че ти е покривала разходите за живот и си бил ВИДИМО инфлацията...
                        Някъде м/у редовете на една книга ми се стори, че си пооскубал перата на една Гълъбица!
                        При мен картинката от 14пълни год. е над 770%..., но големият принос си е в трите основни позиции +4, 5, 6 и 7... на куц крак с прибежки тук там, но то без залитане не може!
                        Как проста бе Инта.. нали капитала се реинвестира постоянно.. за да е проста е трябвало всяка година да харча всичко спечелено

                        п.п. предлагам да не цапаме повече темата


                        Go Shelly Go!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Какво съвпадение, точно 2001-ва започнах и аз. И за тези 22 г. БФБ ми е донесла над 28% средногодишна възвръщаемост. Въпреки всичките й недъзи и проблеми, няма как да не си я обичам.
                          А и редовно през годините се появяват перли като Шелли, които придават особена емоция и удовлетвореност
                          Аз нямаше как да почна да инвестирам тогава - бях на 14 а и нямах капитал. Ама помня как се бях класирал на второ място на някакъв конкурс на Булброкърс
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • 5664593> 2,02,24> 1506
                            5692806> 11,01,24> 1440
                            5694006> 29,12,23> 1432
                            5694006> 21,12,23> 1431

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              Може и от носталгия да е, следя тази борса от 2001г. Бях още в гимназията
                              Какво съвпадение, точно 2001-ва започнах и аз. И за тези 22 г. БФБ ми е донесла над 28% средногодишна възвръщаемост. Въпреки всичките й недъзи и проблеми, няма как да не си я обичам.
                              А и редовно през годините се появяват перли като Шелли, които придават особена емоция и удовлетвореност

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Или пък от сеирджийство? :-)
                                Може и от носталгия да е, следя тази борса от 2001г. Бях още в гимназията
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X