IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
    Нали днес беше началото на края
    Много добре си забелязал.На тази акция това и беше ръста !
    От другата седмица почват неприятните изненади

    Коментар


    • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

      Ти няма да продадеш и на 30лв,това е ясно.
      800 акции качват 2%,докато вчера лиснаха 13 000 за 12% спад
      ...може и да размишляваш.
      Той може и да размишлява. За теб не е много сигурно.
      Айде, къде е спадът, крашът, балонът? Нали днес беше началото на края?

      Не забравяй, че в една сделка винаги има 2 страни - нормално е купувачът да иска премия за по-голямото закупено количество, а продавачът пък да даде отстъпка в цената, за да продаде такова голямо количество наведнъж. Тук говорим за милиони левове и е нормално такава голяма сделка да обере всичко до офертата, на която са заложени основните бройки на по-ниската цена (в случая от вчера 14к акции на цена от 56.60). Освен това, не виждаш ли връзката с обема в БГ и този в Германия и защо се случиха в един ден тези еднократни ефекти?
      А за днес - не мислиш ли, че в случая щом само с 800 акции са вдигнали цената, значи никой не иска да продава ниско? Щом вчера е имало "паническо" разтоварване на 14к акции, къде са днес паникьорите?
      Я да видим у немско - хм, и там аматьори, нищо не разбират от паника и цената днес скочила с 6.5% до 29.80 евро

      Както попитах и онзи другия апокалиптик - щом е балон, кажи колко е справедливата цена и как стигна до нея?
      Ей така, драсни десетина цифри, за да ти видим логиката и калкулацията.
      Иначе дискусията е, както и написа Key Ru по-долу, като в детската градина.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

        Ти няма да продадеш и на 30лв,това е ясно.
        800 акции качват 2%,докато вчера лиснаха 13 000 за 12% спад
        ...може и да размишляваш.
        Типична "елха" ! Как беше другия лаф, Шеликойн !
        Last edited by RUBLA; 16.02.2024, 12:57.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение
          Объркан съм, да купувам ли сега или да продавам?
          Ти няма да продадеш и на 30лв,това е ясно.
          800 акции качват 2%,докато вчера лиснаха 13 000 за 12% спад
          ...може и да размишляваш.
          Last edited by RUBLA; 16.02.2024, 12:56. Причина: Спазвайте добрия тон!

          Коментар


          • Ясно е че борсата отразява доста емоционалните настроения, но така и не мога да си обясня какъв е мотива да седнеш да лееш негативност - пари не правиш, някъкво вътрешно удовлетворение ли е“

            Иначе без да имам интерес към тази компания ей така странично ми е готино да виждам растящ бизнес без значение Шели ли се казва или Нвидия - все едно.

            Поздрави на всички имали нюх и кураж да купят/продадат, купят/задържат, а не стоят отстрани да сипят празен песимизъм и злорадство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Веселяк си
              На някого му потрябвали спешно пари, решил да селне набързо Шелли и накрая кой взе да пищи на умряло

              п.п. Колко дни останаха до отчета, айде да минават
              Дай му шанс да изживее минутка слава Особено вечерта след като сесията е свършила.
              От 2 години е продал на 27 и "плаче" за спад, но още е извън борда горкия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
                Един слънчев ден,е така без нищо,тази много "сигурна" акция пада с 12% в Германия.
                Как стават тея работи не е ясно,но интересно е с какъв гап надолу ще отвори най-"надеждната" и "сигурна" акция на БФБ?

                -10% ?

                Лошо е,че и ликвидноста куца ....
                Данон, днес трябваше да отворим на 40лв?!? Объркан съм, да купувам ли сега или да продавам?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение

                  Ти си живият пример. Другият вариант е да зарибяваш умишлено планктона.
                  Колега, за кое съм живият пример? Ако е за ловене на върхове НЕ, не съм хванал нито един връх, защото не съм продал нито една акция тук! Относно зарибяването на някого... това е инвестиционен форум, където коментираме новини и икономически данни за компаниите, не мисля че е някой язивир. Ако някой оповава решението си на това какво някой е написал в инвестиционен форум, съвета ми е да не го прави! Съветвам всеки сам да направи анализ било то фундаментален, било то технически, за който каквото работи за компанията в която желае да инвестира и ако тя отговаря на инвестиционния му профил, то тогава да инвестира в нея. Това което аз споделям в темата е добрите показатели на компанията, като например 50% ръст на приходите в последните години и планираните такива за следващите 3 години, в комбинация с множество други положителни неща около компанията.

                  Същевременно се сблъсквам с Вашите изказвания и тези на други колеги, които ми говорите за шускания, балони, дирижабли и всякакви такива, колко аз и други колеги сме в грешка, колко ще загубим и т.н... Е колко да съм в грешка и колко да съм загубил когато съм влязъл още на 1,45лв, а сега цената е 57лв?

                  В изказванията си нямате никакви аргументи, защо цената да спадне! Нямам против някой да изкаже мнение за това, ама обосновете се защо... защото спадат приходите, спада нормата на печалба, спада свободния паричан поток, увеличава се задлъжнялостта и, друга компания има по-иновативни продукти, или по-добра норма на печалба, или нещо друго каквото и да било, за да водим конструктивен разговор! А Вие какво "Шусс, плясс". Не зная възрастта Ви, но това са разговори за детската градина. Ето например колегата Спекулант79 споделя своите възглади на база ТА, това е мнение, което има някаква логика зад себе си. На такова мнение може да са отговори и както съм казвал на колегата, чертичките не могат да отразят фундамента!

                  На Вашето "Шуссс", ако искате мога да Ви доведа 6 годишния ми син да Ви отговаря, но трябва да е в друга тема, за да не пречим на останалите!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Веселяк си
                    На някого му потрябвали спешно пари, решил да селне набързо Шелли и накрая кой взе да пищи на умряло

                    п.п. Колко дни останаха до отчета, айде да минават
                    По-скоро изглежда да е договорено. Не минава току така пакет от 15К акции. Подплашиха се някои и цената слезе малко надолу.
                    Днес Германия ще върне до към 29 евро, а ние ще се въртим 56-58лв
                    Last edited by polax; 16.02.2024, 11:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
                      Един слънчев ден,е така без нищо,тази много "сигурна" акция пада с 12% в Германия.
                      Как стават тея работи не е ясно,но интересно е с какъв гап надолу ще отвори най-"надеждната" и "сигурна" акция на БФБ?

                      -10% ?

                      Лошо е,че и ликвидноста куца ....
                      Веселяк си
                      На някого му потрябвали спешно пари, решил да селне набързо Шелли и накрая кой взе да пищи на умряло

                      п.п. Колко дни останаха до отчета, айде да минават

                      Коментар


                      • Един слънчев ден,е така без нищо,тази много "сигурна" акция пада с 12% в Германия.
                        Как стават тея работи не е ясно,но интересно е с какъв гап надолу ще отвори най-"надеждната" и "сигурна" акция на БФБ?

                        -10% ?

                        Лошо е,че и ликвидноста куца ....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
                          Е го още един апокалиптик.
                          Все още има заблудени глупаци ,които не са наясно какво ги чака.

                          Е,не съм аз този който ще търпи огромни загуби още от днес

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

                            В Германия вече е толкова
                            Утре тук ще отвори на 50
                            Ако в Германия натиснат още малко може и на 40 да отвори хахах.
                            При много въздух цифрите падат бързо !


                            Охххх, душичка златна, сбъдна ли ти се мечтата! Давай, вади ракията и почерпи комшиите от блока.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение

                              А, ясно. Прецакал се стратега и продал на ниското. Е, гадничко е, да. Заради това разлайваш кучетата, белким се паникьосат зайците, та да свалят цената и да се качиш отново на влака... Хубавите дружества на БФБ са като белите лястовици - рядко се намират и като ги хванеш не трябва да ги пускаш. Щото пуснеш ли ги, отиват в небето. А ти си седиш на плажа и около тебе само костенурки...
                              No comment
                              Last edited by RUBLA; 16.02.2024, 10:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение

                                Удовлетворение получих, след като продадох на 47 лв. при положение, че бях купил на 9 лв.
                                Но, като гледам, тук всичките сте ловци на дъна и върхове.
                                А, ясно. Прецакал се стратега и продал на ниското. Е, гадничко е, да. Заради това разлайваш кучетата, белким се паникьосат зайците, та да свалят цената и да се качиш отново на влака... Хубавите дружества на БФБ са като белите лястовици - рядко се намират и като ги хванеш не трябва да ги пускаш. Щото пуснеш ли ги, отиват в небето. А ти си седиш на плажа и около тебе само костенурки...
                                Last edited by RUBLA; 16.02.2024, 10:17. Причина: Спазвайте добрия тон!

                                Коментар

                                Working...
                                X