IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
    То аз елементарно ги гледам нещата. Последните няколко години с по над 50% растеж на приходите, за миналата година очакваме и над 50% растеж на печалбата. Никакъв дълг (милион и нещо по кредита за офиса) Огромен свободен паричен поток. Ръст на сегмента, в който оперира компанията и т.н. и т.н. ... И то видиш ли във Франкфурт бол компании с такъв фундамент, та затова ще си продават акциите на Шелли, за да се набият в някоя компания дето може и да направи 5% ръст, та затова очакваме лоши новини от там ... Еми който иска сяда на седалището и си чака лошите новини, накои отдавна сме на бързия влак!
    Защо трябва да се оттървеш от нещо, за да се набиеш на по- лошо място? Какви са тези глупости и тъпотии?

    Коментар


    • То аз елементарно ги гледам нещата. Последните няколко години с по над 50% растеж на приходите, за миналата година очакваме и над 50% растеж на печалбата. Никакъв дълг (милион и нещо по кредита за офиса) Огромен свободен паричен поток. Ръст на сегмента, в който оперира компанията и т.н. и т.н. ... И то видиш ли във Франкфурт бол компании с такъв фундамент, та затова ще си продават акциите на Шелли, за да се набият в някоя компания дето може и да направи 5% ръст, та затова очакваме лоши новини от там ... Еми който иска сяда на седалището и си чака лошите новини, накои отдавна сме на бързия влак!
      Last edited by Key Ru; 14.02.2024, 00:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

        И да има какво? Какви новини могат да дойдат от Франкфурт? Седелището на компанията е в София
        Седалището не играе на борсата или трябва да се учим на елементарни неща.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение
          Утре да няма лоши новини от Франкфурт.
          И да има какво? Какви новини могат да дойдат от Франкфурт? Седелището на компанията е в София

          Коментар


          • Утре да няма лоши новини от Франкфурт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
              Време му е и тук да се пръсне балона
              О тук още сме в 3тата вълна а 5тата още не е започнала....

              (в памет на Ендер, но когото скоро беше 40 дни)

              Коментар


              • Време му е и тук да се пръсне балона

                Коментар


                • Good Morning America

                  Last edited by tony1975; 12.02.2024, 19:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                    Не познавам немската борса. Не знам какво е Монтега за тях. Дали я възприемат като борсово гуру и каквото им каже - това правят, т.е. до колко й се доверяват и това не е само за Шели. Само знам, че немската борса няма нищо общо с нашата.
                    Кой е казал, че са само немски инвеститори? Доколкото се вижда от някои публикации в X, има инвеститори и фондове от цяла Европа, Израел, САЩ...

                    Коментар


                    • Не познавам немската борса. Не знам какво е Монтега за тях. Дали я възприемат като борсово гуру и каквото им каже - това правят, т.е. до колко й се доверяват и това не е само за Шели. Само знам, че немската борса няма нищо общо с нашата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                        На мен - никак. Решил съм да държа дългосрочно.
                        Понеже не познавам немската борса и ми е любопитно какво влияние имат тези изследвания върху немските инвеститори. Колко от тях като им каже Монтега - продавай и те продават, като им каже - купувай и те купуват. Непозната ми е психологията на немския инвеститор.
                        Адмирации за решението!

                        Относно влиянието на анализа върху немските инвеститори според мен трудно може да се измери. Как бихте определили каква част от покупките са направени в следствие на анализа им и каква част например е в следствие на участията на г-н Кирш на инвестиционни форуми. Според мен влиянието на тези анализи е да провокира интерес от страна на инвеститорите, да започната да следят компанията и в някакъв момент, когато проследят положителното развитие на компанията да се решат да инвестират в нея!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                          Просто ми е интересно как би повлияло на мнението Ви за компанията тяхната прогноза? Ако сложат таргет 62лв, 68лв или 75лв примерно, какво бихте направили в различните ситуации?
                          Монтега, не могат да повлияят на цената :-) По принцип анализират малки и ниско ликвидни компании.
                          Специално за Ксетра цените които дават са с около 50% успеваемост, но добре познават тренда ;-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                            не е

                            ЦД

                            общия брой акции минус дела на мажовците минус ФФ
                            Ми не съм се сетил и нямаше и да се сетя. Аз очаквам някъде да има качена смляно инфо
                            Благодаря!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Явно въпросът ми е бил лайшки, та следващия, къде да ги следя?
                              не е

                              ЦД

                              общия брой акции минус дела на мажовците минус ФФ
                              Last edited by Yori; 11.02.2024, 15:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                                1 236 356
                                Явно въпросът ми е бил лайшки, та следващия, къде да ги следя?

                                Коментар

                                Working...
                                X