IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Веднага ще ти отговоря, то това беше идеята и в самото начало, затова и "просто се случи". Почвам:
    1. Че са китайски ребрандировачи, е безспорен факт - нямат нищо софтуерно, дето да е уау, за да се правят каквито и да е било сравнения с Епъл, Нвидиа или който и да е там. Стига ти да влезеш в коментарите в Гугъл, за да разбереш за какво иде реч, особено с новия ап - https://play.google.com/store/apps/d...ntrol&hl=en_US
    2. Продажбите от ниска база са винаги страшен ъп, то няма и как да е иначе. Тук обаче залагате, че те ще продължат да са такива поне още 5 години (да не кажа 10) с по 50-60-100% набгоре - ми добре
    3. Маркетирането е топ - набирането на балъчета върви със страшна сила и след като свършиха тук, преминаха в Дойчланд. Този преход го направиха повече от отлично, признавам им го -аз очаквах да гръмнат оещ там, но се справиха. Вероятно и заради самият пазар, който отново залага на балони по света, но е факт, че се справиха
    4. какво следва оттук нататък - продължаване на финансовия инженеринг и надежда някога да се продадат и да кешират на някой наистина голям.

    Това е моето мнение набързо - ще ми е много интересно да видя нещо друго, освен ъп, ъп, ъп, щото ъп и твай

    П.С. Видях, че питаш за многниковите - е, ако това не си разбрал, хм, как да го кажа - още Мариан едно време викаше, че нямало нищо лошо и той имал над 5 ника, щото така, за всеки случай. Виж сега колко "инфлуенсърски групи" има и сам ще се сетиш
    Така, нивото е доста махленско, но да ти отговоря и аз:
    1. Че са китайски ребрандировачи, е ясно само в твоята глава. За да са такива, покажи аналог на техен продукт с друга, китайска марка? Сравненията с Епъл, Нвидиа и т.н. са пак само в твоята глава и на данетчо. Ти ползвал ли си техния апп? Щото аз от няколко години го ползвам ежедневно, и старата версия преди и новата сега, както и десетина от продуктите им. И оплаквания нямам. Никакви. Ти вероятно нищо тяхно не си ползвал, но иначе мнение имаш. Най-много ги обичам такива философи.
    2. Продажбите. Какво да ти кажа - от 2017 до 2023 са 7 години. Реализират ръст всяка година. Случайност викаш... Колко е ниска базата и колко високо могат да стигнат едва ли си точно ти човекът, който може да го каже. Пазарът опредлено има потенциал, доколко той ще се осъществи и дали няма да излезе някоа по-нова и интересна "играчка" само времето ще покаже. Определено имам повече доверие за преценката на пазара на хора от бранша, отколкото на твоята, която се гради на... Кажи ми на какво, че не се сещам? Тук всеки си има своите очаквания и на база на тях се формира цена и търговия. Вероятно няма да си изненадан, че така се случва с всички борсово-търгувани компании.
    3. Това за маркетирането и балъчетата се чудя как да го коментирам. Сещам се за едни хора по кръчмите и на пейките пред входовете на панелките, пиещи течности с неясен произход, дето световния заговор е срещу тях, но никой не може да ги прецака и измами. Искрено се надявам, че не си един от тях, но като чета какво си написал започвам да се колебая...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Веднага ще ти отговоря, то това беше идеята и в самото начало, затова и "просто се случи". Почвам:
      1. Че са китайски ребрандировачи, е безспорен факт - нямат нищо софтуерно, дето да е уау, за да се правят каквито и да е било сравнения с Епъл, Нвидиа или който и да е там. Стига ти да влезеш в коментарите в Гугъл, за да разбереш за какво иде реч, особено с новия ап - https://play.google.com/store/apps/d...ntrol&hl=en_US
      С Епъл и Нвидиа ги сравняват само хейтърите, а това дали има нещо иновативно и колко им струва софтуера го определя пазара на джаджите, които продават. Сам виждаш, че продажбите им растат и то с какви темпове. Също така са се наложили над другите китайски и сродни изделия, защото примерно Соноф нямат такъв ръст на продажбите. Хората ги харесват и за това ги купуват - аз поне нямам друго обяснение.
      Като казваш "ребрандировач"- това са продукти, които са дизайнати и проектирани от Шели като започнеш от схемотехниката, платките и стигнеш до пластмасовата кутийка - не случайно се хвалят, че са най-малките подобни смарт релета.Всяко производство е изнесено в Китай излишно е да го казвам и Нвидия и Епъл произвеждат в Китай. Чипът, който е направен специално за техните нужди също е едно от предимствата пред другите производители. Замисли се колко такива "дреболии" са накарали теб самия да избереш даден продукт в ежедневието си пред друг.
      Last edited by Slg; 08.03.2024, 11:55.

      Коментар


      • Shelly Group PLC Equity | A2DGX9 | BG1100003166 | Share Price (boerse-frankfurt.de) Без коментар.......P.S.Препоръки никакви разбира се!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

          Повечето тук са отворени да чуят някаква смислена(градивна) критика. Примерно да кажеш, че не виждаш потенциал да си изпълнят заявките, да дадеш примери защо няма да стане, да кажеш как и защо продажбите им ще намалят и т.н., но да чуваме само че това са "китайски боклуци" и до там не мисля, че помага на някого, или онзи дето ни в клин ни в ръкав обяснява "от утре мажете ските, отваря на 30лв". Компанията върви добре, продава все повече и повече и дава положителни заявки, това че акцията е "натоварена с очаквания", както казват анализаторите е факт P/E е над 30,но така се търгуват много други технологични компании по света. Наистина маркетингът им е добър, както на продуктите, така и на акциите и виждате, че нещата се случват. Срив винаги може да има и съм убеден, че тава ако стане със Шели ще се случи и с много други компании като на БФБ така и на световните борси.
          Кои са "могониковите"? В темата пишат има няма 10-15 човека и почти всички са с профили на над 10г, сигурно моя е най-нов.
          Веднага ще ти отговоря, то това беше идеята и в самото начало, затова и "просто се случи". Почвам:
          1. Че са китайски ребрандировачи, е безспорен факт - нямат нищо софтуерно, дето да е уау, за да се правят каквито и да е било сравнения с Епъл, Нвидиа или който и да е там. Стига ти да влезеш в коментарите в Гугъл, за да разбереш за какво иде реч, особено с новия ап - https://play.google.com/store/apps/d...ntrol&hl=en_US
          2. Продажбите от ниска база са винаги страшен ъп, то няма и как да е иначе. Тук обаче залагате, че те ще продължат да са такива поне още 5 години (да не кажа 10) с по 50-60-100% набгоре - ми добре
          3. Маркетирането е топ - набирането на балъчета върви със страшна сила и след като свършиха тук, преминаха в Дойчланд. Този преход го направиха повече от отлично, признавам им го -аз очаквах да гръмнат оещ там, но се справиха. Вероятно и заради самият пазар, който отново залага на балони по света, но е факт, че се справиха
          4. какво следва оттук нататък - продължаване на финансовия инженеринг и надежда някога да се продадат и да кешират на някой наистина голям.

          Това е моето мнение набързо - ще ми е много интересно да видя нещо друго, освен ъп, ъп, ъп, щото ъп и твай

          П.С. Видях, че питаш за многниковите - е, ако това не си разбрал, хм, как да го кажа - още Мариан едно време викаше, че нямало нищо лошо и той имал над 5 ника, щото така, за всеки случай. Виж сега колко "инфлуенсърски групи" има и сам ще се сетиш
          Last edited by Грую Груев; 08.03.2024, 11:25.
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            "колега", едва ли сте ми колега, но пък сте от младите и надъханите (не на години, на опит на БФБ), дето са хванали едно нещо на късмет, то пък взело, че "се случило" - гледали сме ги такива със стотици през 2005-2007, после ги гледахме и през 2008-2010 с обратната реакция, сега пак ги гледаме да ъпват. Определено нямате и елементарна представа от урбанистика, та едва ли знаете какво беше у Хладилника, Зоопарка и завод Витоша преди 20-30-40 години и какво е сега. В този ред на мисли, ако искате да обсъждаме Бреф - заповядайте в темата, ще Ви обясня кое, как, защо и т.н., няма да ви запам "прекасната" тема за шменти-капели. Всъщност, както неведнъж съм казвал - само сектаните на яхтата могат да бият тези на Чичикака - в "техните" теми отрицателно мнение на се приема, критиката е сведена до 0 и винаги се намират купища многоникови и новопокръстени адепти, които да "громят" врага с лафчета ад хоминем или "ма вие що биете негрите".
            Повечето тук са отворени да чуят някаква смислена(градивна) критика. Примерно да кажеш, че не виждаш потенциал да си изпълнят заявките, да дадеш примери защо няма да стане, да кажеш как и защо продажбите им ще намалят и т.н., но да чуваме само че това са "китайски боклуци" и до там не мисля, че помага на някого, или онзи дето ни в клин ни в ръкав обяснява "от утре мажете ските, отваря на 30лв". Компанията върви добре, продава все повече и повече и дава положителни заявки, това че акцията е "натоварена с очаквания", както казват анализаторите е факт P/E е над 30,но така се търгуват много други технологични компании по света. Наистина маркетингът им е добър, както на продуктите, така и на акциите и виждате, че нещата се случват. Срив винаги може да има и съм убеден, че тава ако стане със Шели ще се случи и с много други компании като на БФБ така и на световните борси.
            Кои са "могониковите"? В темата пишат има няма 10-15 човека и почти всички са с профили на над 10г, сигурно моя е най-нов.
            Last edited by Slg; 08.03.2024, 10:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение

              Колега, не Ви познавам, затова един тъп въпрос, колко време сте работили в офис в София? Аз лично, 20 години на 100 метра от мега-гига празната сграда на бреф съм работил. С кеф се преместих. И затова всеки път се чудя защот смятате тази дупка в нищото, на най-задръстения булевард в града, без нормален транспорт(ползвал съм го до там и обратно) без нормално място за хранене (имам си гастрит за спомен) или пазаруване за хубаво място. И как стана така, че място с метро е по-лошо от място дето някога може и да има метро? И как е лошо да има наблизо зоопарк а е хубаво да има няколко декара ливада набъкани с офис сгради? Офтопик е ама, това дали сградата е зелена, еко, био, модерна и прочее булшит се смята за важно само от ЧР-ките като пускат обяви. Ама те не наемат площи. Бизнеса взема решение за купуване и наемане по съвсем други критерии. Даже не им пука дали офиса има метро или смърди на кози. Това ако се чудите защо на Бреф сграда висне празна, погледнете го от друг ъгъл.
              "колега", едва ли сте ми колега, но пък сте от младите и надъханите (не на години, на опит на БФБ), дето са хванали едно нещо на късмет, то пък взело, че "се случило" - гледали сме ги такива със стотици през 2005-2007, после ги гледахме и през 2008-2010 с обратната реакция, сега пак ги гледаме да ъпват. Определено нямате и елементарна представа от урбанистика, та едва ли знаете какво беше у Хладилника, Зоопарка и завод Витоша преди 20-30-40 години и какво е сега. В този ред на мисли, ако искате да обсъждаме Бреф - заповядайте в темата, ще Ви обясня кое, как, защо и т.н., няма да ви запам "прекасната" тема за шменти-капели. Всъщност, както неведнъж съм казвал - само сектаните на яхтата могат да бият тези на Чичикака - в "техните" теми отрицателно мнение на се приема, критиката е сведена до 0 и винаги се намират купища многоникови и новопокръстени адепти, които да "громят" врага с лафчета ад хоминем или "ма вие що биете негрите".
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение
                Ама вие с Nvidia ли се сравнявате.
                Не ние, твоя колега Данчето под теб ги сравнява

                Коментар


                • Ама вие с Nvidia ли се сравнявате.

                  Коментар


                  • Въх мър божке!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Plemennika_na_shefa Разгледай мнение
                      Пепи, я разкажи защо си смени ника. Има ли нещо общо с всичките ти грешни прогнози?
                      Нито съм Пепи,нито съм сменял някакви никове.

                      Коментар


                      • И настана ГЛАД за акции ...!
                        07/03/24 16:35:25
                        Bid Ask
                        31.00 31.90
                        for 4,140 units for 2,000 units
                        Change to prev. day 0.20 / 0.65%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Тук финансовият инженеринг върви с пълна пара - евала на продавача на астропрогнози. Гледам, пуснали новина, че са с нов 10-годишен договр за наем на офис площи. На пръв поглед топ новина - ей на, вижте ни как растем. Обаче на втори:
                          - сградата още се строи, евеентуално ще стане тази година, ама не е сигурно, обаче вижте ни как растем и ни трябват едни нови квадрати площ с несвързани и незаинтересовани лица
                          - цената идва по 20 евромарки без ДДС на квадратен метър с таксата - уау, сефте чувам за подобна, при това на сграда с прекрасния аромат на Зоопарка и засрана в нищото (ок, наблизо има метростанция)
                          - ще продадат старата сграда, та изкуствено да се вдигне малко печалбата, че нещо куца на фона на оценката

                          Още веднъж - поздравления, така се прави - явно това е точният начин за ловене на немски шарани! Сега остава да се пусне едно пиарче на 18-та подстраничка на яху с "новината" и да се плати на Ботега и Стратега да ъпнат цената на 100 лева с прогноза за печалбата през 2156 година
                          Колега, не Ви познавам, затова един тъп въпрос, колко време сте работили в офис в София? Аз лично, 20 години на 100 метра от мега-гига празната сграда на бреф съм работил. С кеф се преместих. И затова всеки път се чудя защот смятате тази дупка в нищото, на най-задръстения булевард в града, без нормален транспорт(ползвал съм го до там и обратно) без нормално място за хранене (имам си гастрит за спомен) или пазаруване за хубаво място. И как стана така, че място с метро е по-лошо от място дето някога може и да има метро? И как е лошо да има наблизо зоопарк а е хубаво да има няколко декара ливада набъкани с офис сгради? Офтопик е ама, това дали сградата е зелена, еко, био, модерна и прочее булшит се смята за важно само от ЧР-ките като пускат обяви. Ама те не наемат площи. Бизнеса взема решение за купуване и наемане по съвсем други критерии. Даже не им пука дали офиса има метро или смърди на кози. Това ако се чудите защо на Бреф сграда висне празна, погледнете го от друг ъгъл.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            ...Ако финансовия инженеринг на управляващото дружество на брефчето не ги е ликвидирал преди това по някоя изненадваща всички очаквания цена )
                            за година, година и половина няма да ги е ликвидирал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

                              Стига сте плямпали глупости.
                              Щял да купи той С какво?
                              Ще държиш до 20-30лв и надолу и ще си скубеш косите,ако не си плешив де.
                              Мамин... пак не ти се сбъдна апокалипсиса. Нищо де, коса имам бол, ще почакам още.
                              Иначе не ме мисли - тук съм от 2017... та бая има да пада, за да получиш духовен оргазъм от моето прецакване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

                                Стига сте плямпали глупости.
                                Щял да купи той С какво?
                                Ще държиш до 20-30лв и надолу и ще си скубеш косите,ако не си плешив де.
                                Пепи, я разкажи защо си смени ника. Има ли нещо общо с всичките ти грешни прогнози?

                                Коментар

                                Working...
                                X