IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kokomo Разгледай мнение
    Пазарна Капитализация - 1,100м
    Приходи - 146м
    Оперативна Печалба - 37м
    ПК/Приходи - 7.5х
    ПК/ОП - около 29х

    Компанията се развива страхотно, и адмирации за визията на мениджмънта. Малко необразован коментар може би, но не са ли много високи тези мултипликатори, дори и вземайки предвид бруталния ръст на приходите и 25% маржин на ОП? Имам чувството че акцията е оценена за една две години напред. С две думи тука ли е момента да се разкеши
    Според мен моментната цена е точно 2 години напред, вече имат 200 мил. продажби при 24 % маржин ;-)

    Коментар


    • Незнам как четете отчета, но в него не се намира основа за повишаване на цената на акцията.
      Как ще коментирате забрана на 1 опасен продукт и свързаните провизии с него?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

        Аз нямах очаквания. Като качи над 30Е в Германия ще стане интересно, защото някой ще мине, ще сипе по бидовете и всичко ще дойде по местата си и всички, които сега продават ще са недоволни, че са се минали
        Само да отбележа ,че вече цената е преминавала над 30 Е в Германия!
        мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
          Мога да се обзаложа, че по-голямата част от инвеститорите са очаквали търговията да започне по съвсем друг начин. Според мен тайничко са се надявали да стане като с NVDA. Е, може пък и да се заблуждавам

          Няма как да стане като NVDA и може би е по-добре

          Там имаш съвсем друга борса и съвсем друга ликвидност и хиляди ботове дето правят high frequency trading (HFT), а и нормална, не толкова високочестотна търговия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
            Мога да се обзаложа, че по-голямата част от инвеститорите са очаквали търговията да започне по съвсем друг начин. Според мен тайничко са се надявали да стане като с NVDA. Е, може пък и да се заблуждавам
            Не знам за другите инвеститори, но моите очаквания са надминати много много отдавна !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
              Мога да се обзаложа, че по-голямата част от инвеститорите са очаквали търговията да започне по съвсем друг начин. Според мен тайничко са се надявали да стане като с NVDA. Е, може пък и да се заблуждавам
              Аз нямах очаквания. Като качи над 30Е в Германия ще стане интересно, защото някой ще мине, ще сипе по бидовете и всичко ще дойде по местата си и всички, които сега продават ще са недоволни, че са се минали

              Коментар


              • Мога да се обзаложа, че по-голямата част от инвеститорите са очаквали търговията да започне по съвсем друг начин. Според мен тайничко са се надявали да стане като с NVDA. Е, може пък и да се заблуждавам

                Коментар


                • Колеги, прилагам линк към презентацията ако не сте успели да се включите и някой иска да я разгледа подробно

                  https://corporate.shelly.com/documen...2024_final.pdf

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение

                    При цялото ми уважение към теб, смятам че сравнението ти е доста неуместно. Ти си разумен човек и знаеш много добре защо Епъл се търгува на P/E 28 (даже и това му е много). Ако някой очаква от Епъл ръст на печалбата от 70% ще е нещо недобре централно. Епъл вече е една добре смазана машина, но със символични ръстове, зрял бизнес, не можеш да очакваш чудеса откъм растеж, което се отразява и в цената, оттам и в П/Е-то.
                    От къде да ги знае тези неща.. той е адвокатче със самочувствие на инвеститор. Реалността му бие яки шамари, но той е упорит като магаре и си знае неговата За подобни умници, щом една компания е по-голямо име трябва да се търгува при по-високо Р/E, точка! Ако не е така, значи инвеститорите са глупаци и нищо не разбират.. адвокатчето груйчо е спец по всичко и неговото мнение е най-вярното!

                    Коментар


                    • Абе нашият часовник ли избързва или германския изостава?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Ще кажа само, че Епъл се търгува на П/Е 28 - ма кво пък, и тях ще ги изкупим враждебно скоро...
                        При цялото ми уважение към теб, смятам че сравнението ти е доста неуместно. Ти си разумен човек и знаеш много добре защо Епъл се търгува на P/E 28 (даже и това му е много). Ако някой очаква от Епъл ръст на печалбата от 70% ще е нещо недобре централно. Епъл вече е една добре смазана машина, но със символични ръстове, зрял бизнес, не можеш да очакваш чудеса откъм растеж, което се отразява и в цената, оттам и в П/Е-то.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                          Реалността от света на евтините пари и устойчивата икономика (въпреки вдигането на лихвите). Новото нормално е технологичните компании да се търгуват на Капитализация/печалба от 30х, 40х или дори 100х. И така докато някоя голяма компания не разочарова натегнатите очаквания и пазара се отрезви. Разбира се подобрението на продуктивността в резултат на иновациите случващи се в тези компании донякъде оправдава потенциала за ръст на продажбите, но ми се струва че всичко се пренатяга повече от необходимото.
                          Ще отговоря на теб, защото винаги си бил с изключително разумни и неураджийски коментари, а и не си дребна шматка, дето се е появила вчера на пазара Ми тука е така, те затова и късащият от залъка си рече, че "то просто се случи", а ултра активния по разни други теми Dimitar Allterco влезе веднъж и се изниза като мокра връв из форума, точно както правеше едно време Керезов (ма той поне 2-3 пъти влезе). Аз мога мога да пиша като кое как се прави с ефективен маркетинг и тролове и как се правят ръстове от супер ниска база, но ще замълча от уважение към Трейдъра.

                          Ще кажа само, че Епъл се търгува на П/Е 28 - ма кво пък, и тях ще ги изкупим враждебно скоро, само да се справим с поглъщането на ултра големите ГОАП или както там бяха. Успех в държането на Черния Петър - дано успеете да го разшиткате навреме на дойчовете.

                          П.С. И понеже чуждото мнение винаги се е "ценяло" в този форум и особено в тази тема (странно, другата подобна е чичо-адептовата, както и тази на истинската яхта - слОчаеноС), ще ви оставя да си се вихрите колкото си щете, без да ви развалям рахатлъка
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kokomo Разгледай мнение
                            Пазарна Капитализация - 1,100м
                            Приходи - 146м
                            Оперативна Печалба - 37м
                            ПК/Приходи - 7.5х
                            ПК/ОП - около 29х

                            Компанията се развива страхотно, и адмирации за визията на мениджмънта. Малко необразован коментар може би, но не са ли много високи тези мултипликатори, дори и вземайки предвид бруталния ръст на приходите и 25% маржин на ОП? Имам чувството че акцията е оценена за една две години напред. С две думи тука ли е момента да се разкеши
                            Какъвто и отговор да получиш, самият ти трябва да решиш, дали си тук дългосрочно или си със спекулативна цел. Ако си отговориш на този въпрос ще знаеш и как да действаш. Ако си дългосрочен, но искаш да разтовариш, защото цената (според теб) е висока и имаш идея да влезеш отново на по-ниски нива - има голяма вероятност да гледаш отдалечаващия се влак и да влезеш отново, но на по-вискока цена . Неведнъж съм го правил през годините, щото съм много хитър...
                            Всеки си мисли, че може да нацели пазара, ще купува ниско и ще продава по върховете, но реалността е друга - в 90% от случаите се случва точно обратното.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kokomo Разгледай мнение
                              Пазарна Капитализация - 1,100м
                              Приходи - 146м
                              Оперативна Печалба - 37м
                              ПК/Приходи - 7.5х
                              ПК/ОП - около 29х

                              Компанията се развива страхотно, и адмирации за визията на мениджмънта. Малко необразован коментар може би, но не са ли много високи тези мултипликатори, дори и вземайки предвид бруталния ръст на приходите и 25% маржин на ОП? Имам чувството че акцията е оценена за една две години напред. С две думи тука ли е момента да се разкеши
                              Реалността от света на евтините пари и устойчивата икономика (въпреки вдигането на лихвите). Новото нормално е технологичните компании да се търгуват на Капитализация/печалба от 30х, 40х или дори 100х. И така докато някоя голяма компания не разочарова натегнатите очаквания и пазара се отрезви. Разбира се подобрението на продуктивността в резултат на иновациите случващи се в тези компании донякъде оправдава потенциала за ръст на продажбите, но ми се струва че всичко се пренатяга повече от необходимото.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kokomo Разгледай мнение
                                Имам чувството че акцията е оценена за една две години напред.
                                Оценките са нетипични за БФБ, но интересният въпрос е дали след една две години няма пак да са оценени за една две години напред

                                Само за пример - за масата хора, които стоят отстрани е все скъпо (предполагам, че ще продължи да е така). И май месец всички говореха че е скъпо, но ако сега бяхме на цените от тогава, сега щеше да се търгува на трейлинг P/E от 11.8. Това вижда ли ти се справедливо за компания с такъв растеж? Растеж пред последната година 57.3%, 7Y CAGR само на IOT бизнеса 68.3%, 5Y CAGR 67.9% ...

                                Коментар

                                Working...
                                X