IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Както е тръгнало, не виждам какво щях я спре да расте :-))))))

    Коментар


    • Според мен нямащите акции тук ще си изядат топките, които нямат от яд, че не са си купили !
      Данчето, Груеца и още един двама по добре сами да си блокират тази тема и въобще да не припарват тук, че станаха за смях и подигравки !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

        Промени се това,че NVIDIA се пукна,а американския пазар влиза в дълбока корекция поради тази причина.

        Да не мислиш,че тая шитня ШЕЛИ се качва заради някакви фундаменти ?

        Просто изадиха невероятен късмет,че напомпиха толкова много NVIDIA -локомотива на всики фондови борси.

        Но това нещо свърши и много скоро,а и както винаги става със закъснение,ще бъде разбрано и от местната фауна
        Не разбирам, защо ни набиваш тази нелепа аналогия между Шели и Нвидиа? Да, пазарите могат да навлезат в корекция, но да твърдиш това сега, на този етап, е доста преувеличено. Еле пък дълбока корекция... Виж къде беше Нвидиа преди отчета и къде е сега. В рамките на нормалното е да върне няколко процента след това изстрелване. Но да наречеш това "пукване" е меко казано пресилено.
        Имаш навика да преувеличаваш нормалните борсови движения. Преди няколко седмици те помним с "големия срив" при Шели - цената се "срина" с няколко лева и дойде "края на света" за теб. Е, сега цената е десетина лева нагоре от тогавашните нива.
        По-спокойно го раздавай. Пък и в крайна сметка, какво ти пука - нали нямаш акции в "тая шитня"...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

          Промени се това,че NVIDIA се пукна,а американския пазар влиза в дълбока корекция поради тази причина.

          Да не мислиш,че тая шитня ШЕЛИ се качва заради някакви фундаменти ?

          Просто изадиха невероятен късмет,че напомпиха толкова много NVIDIA -локомотива на всики фондови борси.

          Но това нещо свърши и много скоро,а и както винаги става със закъснение,ще бъде разбрано и от местната фауна

          Време беше де те Банетнат..., -що се бавят още!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
            Колега, тъй като споделяте доста информация за компанията NVIDIA, струва ми се редно да пишете в неина тема, затова създадох такава за Вас и всеки който иска да пише за тази компания отделна тема. Заповядайте линк към темата

            NVIDIA Corporation - Форум Инвестор.БГ (investor.bg)

            .
            Мерси за "загрижеността",но точно тук ще пиша,понеже NVIDIA пряко и на 100% влияе на цената на Шели !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

              Промени се това,че NVIDIA се пукна,а американския пазар влиза в дълбока корекция поради тази причина.

              Да не мислиш,че тая шитня ШЕЛИ се качва заради някакви фундаменти ?

              Просто изадиха невероятен късмет,че напомпиха толкова много NVIDIA -локомотива на всики фондови борси.

              Но това нещо свърши и много скоро,а и както винаги става със закъснение,ще бъде разбрано и от местната фауна
              Колега, тъй като споделяте доста информация за компанията NVIDIA, струва ми се редно да пишете в нейна тема, затова създадох такава за Вас и всеки който иска да пише за тази компания отделна тема. Заповядайте линк към темата

              NVIDIA Corporation - Форум Инвестор.БГ (investor.bg)

              Тук си пишем за Шелли...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение

                Не си бил в играта 2008 г. и затова твърдиш такива абсурди.
                Май ти не си бил, като те гледам. В "играта" съм много преди Груйката да се "запише" в нея
                Освен това, никога не твърдя "абсурди"
                А само без препоръка.
                Last edited by precakanoto; 11.03.2024, 15:07.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Q35 Разгледай мнение

                  Винаги има разлика между цената и стойността...
                  Така е - цената е това, което плащаш, а стойността е това, което получаваш (както казва дядо)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
                    Колега, не че нещо, ама какво ще стане, ако слезе под 65,60? Да продаваме ли, да си скубем косите ли...? В петък беше 61, миналата седмица се въртеше около 59. Какво се е променило в Шели, че да изисква чак такава реакция на цената? Фирмата си е същата, произвежда и продава същите неща, като миналата седмица (месец).
                    Промени се това,че NVIDIA се пукна,а американския пазар влиза в дълбока корекция поради тази причина.

                    Да не мислиш,че тая шитня ШЕЛИ се качва заради някакви фундаменти ?

                    Просто изадиха невероятен късмет,че напомпиха толкова много NVIDIA -локомотива на всики фондови борси.

                    Но това нещо свърши и много скоро,а и както винаги става със закъснение,ще бъде разбрано и от местната фауна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение

                      Колега, не че нещо, ама какво ще стане, ако слезе под 65,60? Да продаваме ли, да си скубем косите ли...? В петък беше 61, миналата седмица се въртеше около 59. Какво се е променило в Шели, че да изисква чак такава реакция на цената? Фирмата си е същата, произвежда и продава същите неща, като миналата седмица (месец). Цената е бял шум, който не заслужава толкова голямо внимание. Сега е хайп край прогнозата на Монтега. Ще поотмине първоначалния ентусиазъм, ще видим къде ще се кротнат нещата и ще се разцъква топката. Ако си трейдър не ти завиждам... Много ми е чудно феновете на техническия анализ как се оправят в БФБ реалността... Плитък пазар, малки обеми, малко участници, без къси продажби. За мен лично в тази позиция (а и не само в нея) нищо не може да бие buy&hold стратегията. Спестяваш нерви, комисиони (които на БФБ са си цифра) и пропуснати ползи. Нацелването на пазара е игра за наивници с излишни пари. Но нищо де.. и аз като почвах 2006-та година си мислех, че ще купувам по дъната и ще продавам по върховете
                      Винаги има разлика между цената и стойността - вече е ставало дума във форума/примера с кучето на повод от Преци/-привържениците на фундамента се опитват да се придържат към стойността ,докато на тех.анализа се опитват да отгатнат как ще реагира пазара.И едните и другите са участници на един и същ пазар.И слава богу - иначе как да стават сделки.Кой крив-кой прав го казва само времето!
                      мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                      Коментар


                      • Писаното от Монтега, май ще се изпълни в доста кратки срокове, но адмирации на БФБ, където по бавно но смело се върви за да се достигне нивото в Германия!!! Успех на всички!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                          Моя въпрос по-скоро е в посока влизане-излизане от дадена позиция, вместо покупка и държане.

                          Какво имате предвид под пиър?
                          Немският пазар е голям и още не е настъпило насищането с акции, продължава да става популярна и да влизат нови акционери. Това бута цената нагоре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Ама с фибоначито показа чарт до 56 или 46 беше...а дотогава направи 2-3 излизания и влизания. Беше продал на 41 и тогава ти пожелах, че си добре дошъл на 51 Колко още си влизал и излизал след това не знам, но не е ли по-добре да не се мъчиш повече на влез излез поне докато пробие някое свещеното число от вида 111, 123, 144, 169 т.н. (както би казал архитекта​​​​​​ (у)) Предполагам вече си забелязал, че който продаде после плаче във форума.
                            без препоръки както обикновено
                            Не си бил в играта 2008 г. и затова твърдиш такива абсурди.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение
                              Баси лудницата -нива на подръжка вече са през 10лв -не съм виждал такова нещо а бая отдавна съм на борсата ,Сега се следи за ниво 65,6-докато е над него е ОК.ако ли слезе под него не е .........
                              Колега, не че нещо, ама какво ще стане, ако слезе под 65,60? Да продаваме ли, да си скубем косите ли...? В петък беше 61, миналата седмица се въртеше около 59. Какво се е променило в Шели, че да изисква чак такава реакция на цената? Фирмата си е същата, произвежда и продава същите неща, като миналата седмица (месец). Цената е бял шум, който не заслужава толкова голямо внимание. Сега е хайп край прогнозата на Монтега. Ще поотмине първоначалния ентусиазъм, ще видим къде ще се кротнат нещата и ще се разцъква топката. Ако си трейдър не ти завиждам... Много ми е чудно феновете на техническия анализ как се оправят в БФБ реалността... Плитък пазар, малки обеми, малко участници, без къси продажби. За мен лично в тази позиция (а и не само в нея) нищо не може да бие buy&hold стратегията. Спестяваш нерви, комисиони (които на БФБ са си цифра) и пропуснати ползи. Нацелването на пазара е игра за наивници с излишни пари. Но нищо де.. и аз като почвах 2006-та година си мислех, че ще купувам по дъната и ще продавам по върховете

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Това е чудесен въпрос, който и аз редовно (си) задавам. Въпросът с изборите и виртуалните печалби/загуби тип "ами ако". Затова и не инвестирам в 1234678 компании по 0.0004% във всяка, само за да кажа, че еди коя си била качила с 1573%, докато портфейлът ми е мръднал с 5% нагоре общо. Но темата е дълга и широка - аз лично чакам пиъра на Шели от БСЕ Трейдъра, а го чакам от него, тъй като само той може да го даде (единствен със сериозен умствен потенциал, след отказването на 4Д да пише)
                                Моя въпрос по-скоро е в посока влизане-излизане от дадена позиция, вместо покупка и държане.

                                Какво имате предвид под пиър?

                                Коментар

                                Working...
                                X