IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
    ... някаква никому неизвестна компания в третия свят, препродаваща някви ел. контакти...
    Не че нещо, ама барем като пишеш в темата на някоя компания вземи та отвори сайта да видиш с какво се занимава, че си леко смешен.
    И не е важно от кой свят е компанията (и ти си жител на "третия свят", явно), а на кого продава. Основните пазари на Шели са най-развитите страни от света. Та тамошните "туземци" явно харесват продуктите на измислената компания, колкото и невероятно да изглежда това за твоите разбирания. Ако и това не ти се вярва, отвори amazon и виж.
    Между другото, не е толкова важно какво произвеждаш, а каква потенциална клиентска база имаш. Те и Durex не произвеждат хай-тек роботи и дронове

    Коментар


    • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

      ...Говорим за 5-тата най-поскъпваща акция в света ! ...
      Колега, пишете в грешната тема! Наскоро създадох тема специално за Вас (NVIDIA Corporation), в която можете да пишете за 5-тата най-поскъпваща акция в света. Тук пишем за 3-ТАТА най-поскъпваща акция!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

        Много силен интелектуално пост,браво !
        Говорим за 5-тата най-поскъпваща акция в света ! Знам че ти е трудно,но опитай да го осъзнаеш.

        В света !!!

        Представи си само Китайския или Американския фондови пазари и какви компании и продукти произвеждат.Надявам се, че имаш добра фантазия и можеш да си ги представиш.

        Хората правят вече клонинги и бойни дронове с изкуствен интелект,милиони пъти буквално по- умни от теб,а ти ми говориш за очаквания и прогнози на някаква никому неизвестна компания в третия свят, препродаваща някви ел. контакти и която акция е 5-тата най-поскъпваща в света

        Осъзнаваш ли колко абсурден е поста ти ?
        А ти исъзнаваш ли, че в статията се говори за РЪСТ, а не за пазарна капитализация на компанията. И не виждам какво толкова невероятно виждаш в това. Шели за световните мащаби е джудже, има толкова никому неизвестни компании с оценки над милиард долара. Ние още не сме достигнали такава оценка, но това не пречи компанията да има ръст. Тръгвайки от ниска база е много лесно да имаш подобен ръст.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

          Много силен интелектуално пост,браво !
          Говорим за 5-тата най-поскъпваща акция в света ! Знам че ти е трудно,но опитай да го осъзнаеш.

          В света !!!

          Представи си само Китайския или Американския фондови пазари и какви компании и продукти произвеждат.Надявам се, че имаш добра фантазия и можеш да си ги представиш.

          Хората правят вече клонинги и бойни дронове с изкуствен интелект,милиони пъти буквално по- умни от теб,а ти ми говориш за очаквания и прогнози на някаква никому неизвестна компания в третия свят, препродаваща някви ел. контакти и която акция е 5-тата най-поскъпваща в света

          Осъзнаваш ли колко абсурден е поста ти ?
          А ти разбираш ли колко си …. и нямаща си понятие от бизнес личност. То и Coca-cola произвеждат газирана напитка, пък Бъфет държи почти 10% от компанията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
            Имаш и очаквания и прогнози на мениджмънта за устойчивост на ръстовете в следващите години.
            Много силен интелектуално пост,браво !
            Говорим за 5-тата най-поскъпваща акция в света ! Знам че ти е трудно,но опитай да го осъзнаеш.

            В света !!!

            Представи си само Китайския или Американския фондови пазари и какви компании и продукти произвеждат.Надявам се, че имаш добра фантазия и можеш да си ги представиш.

            Хората правят вече клонинги и бойни дронове с изкуствен интелект,милиони пъти буквално по- умни от теб,а ти ми говориш за очаквания и прогнози на някаква никому неизвестна компания в третия свят, препродаваща някви ел. контакти и която акция е 5-тата най-поскъпваща в света

            Осъзнаваш ли колко абсурден е поста ти ?
            Last edited by danetha; 19.03.2024, 08:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

              А насреща нищо.

              Някой осъзнава ли за какъв абсурден парадокс говорим тук.

              И какво ще последва ......
              Е как нищо бе елхичке?
              Имаш годишен ръст от по 50% всяка следваща година. Имаш и ръст в печалбата. Имаш и очаквания и прогнози на мениджмънта за устойчивост на ръстовете в следващите години.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nik803 Разгледай мнение
                Акция на седмицата: Шелли Груп АД третата най-поскъпваща акция в света за 5 г.
                А насреща нищо.

                Някой осъзнава ли за какъв абсурден парадокс говорим тук.

                И какво ще последва ......

                Коментар


                • Д. Георгиев: Шелли Груп продължава да е акция със значителен потенциал

                  18 Март 2024 10:00




                  Снимка: iStock



                  Кои са актуалните теми на БФБ през настоящата седмица? Този въпрос зададохме на Димитър Георгиев, ръководител направление „Финансови пазари“ в „Елана Трейдинг“.

                  Ето и какво отговори той за Infostock.bg:

                  Лично аз смятам че българския пазар поради многото натрупани проблеми в годините, всъщност води до едни много ниски оценки на нашите компании, което води до прекрасни инвестиционни възможности свързани с компании с устойчив бизнес модел. Изобщо компании, които основно продават навън своята продукция, така че отделни селектирани компании на нашия пазар ми се струва като една от най добрите инвестиционни възможности които съществуват като съотношение риск-доходност в момента.

                  Конкретно ако трябва да говоря, за мен Шелли Груп продължава да бъде акция със значителен потенциал за развитие на цената. На фона на невероятно бързото развитие на компанията и огромния потенциал, който съществува пред нея по отношение на навлизане на нови много големи пазари в Европа като Англия, Северна Европа и разбира се Щатите. Потенциалът за ръст тук е значим и определено,това е сред топ фаворитите ми. Рязкото и бързо поскъпване на цената през последните, почти непрекъснато вече не бих казал седмици и месеци, а дори години, по принцип предполага възможността за наличие на по-резки корекции от време на време, но за мен те ще бъдат едни прекрасни възможности за покупка. Така че Шелли е мой фаворит.

                  Също така, разбира се Доверие Обединен Холдинг, ми се струва изключително подценена акция, на фона на резултатите на втората по големина банка в Молдова, която тя притежава. На практика печалбата на банката само за две години е толкова, колкото цялата пазарна оценка на Доверие, което прави фантастично ниска оценка и включително големия интерес към облигациите на Доверие, който видяхме и също е доказателство за това. Моите очаквания са на практика емисията от облигации да бъде записана на близко до 100%. То ще бъде на малко под 100% по технически причини. Такива са моите очаквания, така че Доверие ми се струва акция със значителен потенциал.

                  Разбира се акциите на Смарт Органик, БФБ ,HR Кепитал определено са интересни.

                  Бианор Холдинг, който предстои да прави ново увеличение на капитала и ми се струва, че и Бианор и Сирма, като технологични компании също ще бъдат в полезрението на инвеститорите през следващите месеци.

                  Също така да добавя Елана АГРО кредит, която също съвсем скоро ще стартира увеличение на капитала и вече устойчиво 10 години компанията показва, че може да разпределя солидни предвидими дивиденти в размер на около 7% годишна доходност. Нямам никакви основания да смятам, че това ще се промени, така че очаквам значим интерес и към акциите на Елана Агро Кредит. Разбира се това е една пасивна инвестиция, която няма да се удвои след една година, но пък и риска тук е изключително малък и затова тя се възприема от мнозина инвеститори, като една форма на спестяване на средства.

                  *Материалът е с аналитичен характер и не е съвет за покупка или продажба на активи на БФБ

                  Коментар


                  • На Шелликойн му е време за пукане
                    Еуфория, откъсване от реалността,абе всичко си е по учебник




                    ​​​​​

                    Коментар


                    • https://www.techstage.de/bestenliste...t-alle/mxyqe34

                      https://www.testberichte.de/testsieg...gen-testsieger

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                        За корелацията ми е мисълта

                        Голяма графика

                        Разбира се че има голяма(висока) корелация, може да се види и на фундамент чрез дивидентната доходност ;-)

                        Коментар


                        • За корелацията ми е мисълта

                          Голяма графика

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение

                            За мен по- важно е какви ще са продажбите за първото тримесечие. За немците е важен одитирания консолидиран, за да се уверят, че това което го пише е истина.
                            И според мен най-важни ще са продажбите за Q1, и следващите движения по графиката ;-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nik803 Разгледай мнение
                              Сега очакваме ГОДИШНИЯТ ОТЧЕТ, който ще даде допълнителна инжекция за растежа!!!
                              Имаме годишен индивидуален.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nik803 Разгледай мнение
                                Сега очакваме ГОДИШНИЯТ ОТЧЕТ, който ще даде допълнителна инжекция за растежа!!!
                                За мен по- важно е какви ще са продажбите за първото тримесечие. За немците е важен одитирания консолидиран, за да се уверят, че това което го пише е истина.

                                Коментар

                                Working...
                                X