IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    Или повече. Но ако си започнал с повече вече си бил!!
    ИД на Карол е вече с >3-4 милиона на плюс от инвестицията си в Алтерко. иключително далновидна инвестиция, адмирации.
    много добри пари само от една акция и при това на БФБ. интересно ще стане, като започнат да разпродават акция, къде ще отиде?
    че при тази ликвидност на БФБ, флуктуациите в цената стават фрапантни за минути

    Коментар


    • Първоначално изпратено от див осорляк Разгледай мнение

      За да станеш милионер на БФБ трябва да си почнал с два
      Или повече. Но ако си започнал с повече вече си бил!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        За момента това е най смисленият отговор на въпроса ми,турих ти плюсче от мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
          Мисля че по скоро въпроса на колегата е откъде се взимат акциите с които ще се листнат на друга борса.Според мен това може да стане чрез продажба от мажо както при Телелинк или чрез увеличение на капитала.Търговията става независимо една от другата борса както и котировките(бид/асковете) могат да бъдат приблизителни или различни.
          Да, точно това ме интересуваше. Проверих с Алтерко и потвърдиха това, което си написал ти и Петър като механизъм. Котировките ще бъдат близки. Все още има неща за уточняване като кой ще бъде маркет мейкър, колко точно акции ще пуснат за трейдинг и т.н.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
            Мисля че по скоро въпроса на колегата е откъде се взимат акциите с които ще се листнат на друга борса.Според мен това може да стане чрез продажба от мажо както при Телелинк или чрез увеличение на капитала.Търговията става независимо една от другата борса както и котировките(бид/асковете) могат да бъдат приблизителни или различни.
            Възможно е, но аз така разбрах въпроса и затова така отговорих. Но по принцип както ти казваш отпускане на някой процент на аска и малко увеличение на ФФ. Интересно би било ако котировките са споделени и каквото е на бфб да може реално да се търгува и там но не мисля, че има такава опция. Успех на всички

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

              Централния депозитар ще ги отчете като купени но едва ли ще се показва личност, само ще се отчитат акционерите, както сега. Имайки предвид цената то тя би трябвало да остава същата и на двете борси по съответния FX Rate с еврото или на речем 8.80 еур за акция. Ако цената тръгне много нагоре на едното или другото място, съответно би се увелучила и на изоставащото място, но това е въпрос на арбитраж на цената. Има акции, които могат да са на една компания но да се търгуват като ADRs в щатите при съответна пропорция 1:2, 1:5 и т.н, а може да са на раьлична цена заради раьличен дивидент или права за притежателя на тази акция.
              Мисля че по скоро въпроса на колегата е откъде се взимат акциите с които ще се листнат на друга борса.Според мен това може да стане чрез продажба от мажо както при Телелинк или чрез увеличение на капитала.Търговията става независимо една от другата борса както и котировките(бид/асковете) могат да бъдат приблизителни или различни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от див осорляк Разгледай мнение

                За да станеш милионер на БФБ трябва да си почнал с два
                За момента това е най смисленият отговор на въпроса ми,турих ти плюсче от мен.

                Коментар


                • Бруталното рали тепърва предстои!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                    Във връзка с листването на Алтерко на борсата във Франкфурт, какъв е махнизмът на търгуване при двойно листнати компании? Аск/бидовете, които сега имаме ще станат видими и за играчите във Фанкфурт в техните платформи или? Съответно как оперира централния депозитар при купени акции отвън? Ако може да ме светнете по темата ще съм благодарен.
                    Централния депозитар ще ги отчете като купени но едва ли ще се показва личност, само ще се отчитат акционерите, както сега. Имайки предвид цената то тя би трябвало да остава същата и на двете борси по съответния FX Rate с еврото или на речем 8.80 еур за акция. Ако цената тръгне много нагоре на едното или другото място, съответно би се увелучила и на изоставащото място, но това е въпрос на арбитраж на цената. Има акции, които могат да са на една компания но да се търгуват като ADRs в щатите при съответна пропорция 1:2, 1:5 и т.н, а може да са на раьлична цена заради раьличен дивидент или права за притежателя на тази акция.
                    Last edited by Petar; 15.06.2021, 21:51.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      колко акции трябва да си купя сега че да стана милионер от позицията?
                      За да станеш милионер на БФБ трябва да си почнал с два

                      Коментар


                      • Във връзка с листването на Алтерко на борсата във Франкфурт, какъв е махнизмът на търгуване при двойно листнати компании? Аск/бидовете, които сега имаме ще станат видими и за играчите във Фанкфурт в техните платформи или? Съответно как оперира централния депозитар при купени акции отвън? Ако може да ме светнете по темата ще съм благодарен.
                        Last edited by Crusible; 15.06.2021, 15:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                          Може ли да цитирате подобни автоматизарани сайтове като някакъв анализ на компанията.?!? В този сайт за Химипорт дават Fair value 54 лв... има купиша простотии за малки компании. Вероятно за по-големите е много по-различно като качество на информацията . Ако не вярвате, вижте за Химимпорт ето линк Chimimport AD (BUL:CHIM) - Share price, News & Analysis - Simply Wall St
                          Нагоденко-Нагласов методиката И после 50% от капитала надолу и вечни инвеститори, баш Давидков е експерт в тая работа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                            Купи си Хим, кат ти толкова на сърце.
                            Остави ни тук да се мъчим с твойте книжа дето ни ги подари по 10лв парчето
                            Както ти казаха , не ми разбра поста. След като съм спечели сума колкото са едногодишните ми разходи продавайки на 11 лв, не съм от тази порода хора, които ще започнат да хейтят дадена акция. За да доподчертая колко нелепо е споделянето на този сайт в темата за Alterco, поствам резултатат и за Софарма с Fair value 34 лв. Sopharma AD (BUL:SFA) - Share price, News & Analysis - Simply Wall St

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                              Купи си Хим, кат ти толкова на сърце.
                              Остави ни тук да се мъчим с твойте книжа дето ни ги подари по 10лв парчето
                              Нещо май не му схвана поста... пробвай пак.

                              А този сайт е рекламен. Да не го е правил Иван Давидов?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                                Може ли да цитирате подобни автоматизарани сайтове като някакъв анализ на компанията.?!? В този сайт за Химипорт дават Fair value 54 лв... има купиша простотии за малки компании. Вероятно за по-големите е много по-различно като качество на информацията . Ако не вярвате, вижте за Химимпорт ето линк Chimimport AD (BUL:CHIM) - Share price, News & Analysis - Simply Wall St
                                Купи си Хим, кат ти толкова на сърце.
                                Остави ни тук да се мъчим с твойте книжа дето ни ги подари по 10лв парчето

                                Коментар

                                Working...
                                X