IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Браво Давидов! Очаквам да видим и останалите клошари в следващия епизод. И най-вече, висок и корав мъжага, облечен в опърпан шлифер, носещ ошмулена адвокатска чанта в едната ръка и бутилка скъпо уиски в другата.

    Обаче е добре да се внесе и по някой разкрасяващ детайл - от типа ошмулената адвокатска чанта да е крокодилска кожа, ако не е,поне да е лачена. Да се усеща че притежателя не е случаен в неговите очи, а от сой дет се вика

    Сега препоръчвам на "икономистката" да прочете, защо някаква банка (чужда) е оценила понастоящем Алтерко на 17лв.
    Статията е публикувана пак в нашия любим инвестор, Също Силно препоръчвам мнението на наша съфорумка под статията, в което се казва, че прогнозите на банката за 2022 ще се изпълнят още през 2021,
    От което пък веднага следва извода, че въпросната банка още след трето тримесечие ще си увеличи прогнозата и за цената на Алтерко. Още преди края на годината
    Както и защо в друг конкурентен сайт п/е на Алтерко е показано като двойно по-ниско от това на градус. Все въпроси за милиони
    Я всегда буду твоим поводом напиться.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

      Някой знае ли защо това се търгува на РЕ 131, като Gamestop?
      Даже DAX е на 30? Ние ли сме по-атрактивни или заблудени?
      Аз лично не знам, но Хари знае.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        Ще е яко като занулите - и композитори ще се появят, не само писатели

        https://youtu.be/0jYYLjZ8uQo
        И ти ли се разпозна като герой от разказа, реднек ? Да сме живи и здрави и ще видим какво ще стане. А ти и вашите хора стоите през това време далече от затвора, че някакви магнити вилнеят напоследък
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
          Нощ. Вятър. Нов електромобил безшумно приближи вратата на гараж в елитен софийски квартал.
          - Тате, тате, защо вратата на гаража се отваря сама? - попита малкото дете.
          - Защото е умна врата, от Алтерко. - отговори бащата. - Вратата знае, че пристигаме и се отваря сама, за да ни посрещне.
          - Тате, а онзи чичко защо е без пръсти?
          - Ъ-ъ-ъ... какво???
          - Онзи чичко, там, който ни гледа, защо е без пръсти?
          Бащата погледна през прозореца и видя на отсрещния тротоар един клошар, който беше сгънал всички пръсти на дясната си ръка, без един и сочеше към колата с неприличен жест.
          - Синко, този човек... не му обръщай внимание. Той ни завижда, че си имаме Шели, която ни помага вкъщи.
          Вратата на гаража вече беше отворена и осветлението автоматично се включи. Бащата паркира колата в гаража, изведе детето си и каза:
          - Шели, прибрахме се!
          Приятен женски глас му отговори през високоговорителите, които бяха вградени в стените:
          - Добре дошли! Осветлението е на автоматичен режим. Пускам музика за лека нощ в детската стая. Хладилникът е пълен, но млякото свършва. Утре времето ще е...
          Детето не се интересуваше от тези неща. То изтича в стаята си и се залепи за прозореца.
          - Шели, вдигни щорите! - каза детето.
          - Съжалявам, не разпознавам този глас. - отговори Шели.
          - Тате-е-е-е, кога ще ми дадеш и аз да казвам на Шели какво да прави?
          Таткото, който беше в съседната стая, се усмихна.
          - Шели, прати съобщение в детската стая: "Когато станеш голям и отговорен мъж."
          Шели изпълни командата и пусна съобщението. А през това време бащата беше отворил своя MacBook и проверяваше новите коментари в темата за Алтерко. Направи му впечатление, че Хари Кейн пак беше писал глупости.
          - Акциите на Алтерко значи пак ще литнат. - каза си тихо сам на себе си.

          ---

          Нощ. Вятър.Хари Кейн се разхождаше нервно по улиците на София. С треперещи пръсти той пишеше на стария си смартфон поредния си необмислен пост.
          - Ще видят те, ще видят! - процеждаше през зъби той. - Алтерко ще падне, ПИБ ще превземе света. Ще видят те...
          В този момент Хари спря и се замисли. Дали не беше сбъркал? Преди три години Алтерко се листна на борсата във Франкфурт, пазарната капитализация оттогава се беше повишила с над 1000%, а инвеститорите, които бяха участвали в увеличението на капитала преди 5 години през 2020-та, вече бяха станали милионери.
          - Ще видят те, балонът ще се спука! - несигурно промърмори Хари, опитвайки се да убеди себе си колко е прав.
          С нова доза еуфория, Хари продължи да пише във форума. Отстрани изглеждаше като човек, който беше открил информация онлайн, която всички топ специалисти и учени някак си бяха пропуснали.
          - Оп, "отговор", ентер. Сега ще видят те!
          Хари се спря, прибра очукания смартфон в одърпаното си яке и като че ли чак сега обърна внимание къде е. На улицата отсреща имаше къща. Като всички други къщи наоколо. Но точно тази беше различна, защото пред нея, съвсем тихо, се появи автомобил. Хари нямаше да обърне внимание на това, но сякаш магически вратата на гаража започна да се отваря още с пристигането на автомобила.
          - Ей, значи, поредният тарикат с умна врата на гаража! - просъска през зъби Хари. - поне не е Алтерко, тях ги разпознавам отдалече.
          Вратата на гараже вече се беше вдигнала. Хари реши, че не може да остави автомобила просто ей така и вдигна ръка за поздрав, какъвто той си знае, свивайки няколко от пръстите си...
          Mного добро
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

            Тази кукундрела по неконсолидиран отчет ли смята?! Това е уникално постижение на икономическата мисъл. Още не мога да повярвам. А се чудех откъде ги вади такива стойности
            Ето заглавие от нашия любим инвестор - да се отнасяме с разбиране
            Все пак трябва някаква мащабна смелост, за да се смята и с консолидирани данни

            На икономическата професия й липсват смелост и въображение
            https://www.investor.bg/analizi/91/a...ajenie-328455/
            Я всегда буду твоим поводом напиться.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

              Това искрено ме разсмя, хубаво е да има различни мнения, така се ражда истината и ликвидността, и аз може би съм тъп, но ми е трудно да повярвам, че икономист(ка) може да напише такива неща.
              Първо това са лъжи:
              "0 лева активи, голяма положителна репутация, РЕ 131 и липса на мениджмънт, Складова наличност 10 мил . лв., на заем от КИТАЙ"
              С уточнението, че всеки поне малко запознат икономист ще гледа конс. P/E, a не индивидуалното.

              Замечтах се като е 20 пъти надценено да мога да си купя на 20 пъти по-ниска цена...85 стотинки...

              Тази кукундрела по неконсолидиран отчет ли смята?! Това е уникално постижение на икономическата мисъл. Още не мога да повярвам. А се чудех откъде ги вади такива стойности
              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                Това искрено ме разсмя, хубаво е да има различни мнения, така се ражда истината и ликвидността, и аз може би съм тъп, но ми е трудно да повярвам, че икономист(ка) може да напише такива неща.
                Първо това са лъжи:
                "0 лева активи, голяма положителна репутация, РЕ 131 и липса на мениджмънт, Складова наличност 10 мил . лв., на заем от КИТАЙ"
                С уточнението, че всеки поне малко запознат икономист ще гледа конс. P/E, a не индивидуалното.

                Замечтах се като е 20 пъти надценено да мога да си купя на 20 пъти по-ниска цена...85 стотинки...

                Няма значение на колко купуваш, то пак си струва 85 стинки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                  Не съм икономист, а икономистка! Прав си! Просто не разбирам дружество с 0 лева активи, голяма положителна репутация, РЕ 131 и липса на мениджмънт как се търгува на такива нива? Наречи ме тъпа, но си мисля, че е леко надценено, някъде около 20 пъти? Пазарна оценка 300 мил. лв. , Складова наличност 10 мил . лв., на заем от КИТАЙ????
                  Това искрено ме разсмя, хубаво е да има различни мнения, така се ражда истината и ликвидността, и аз може би съм тъп, но ми е трудно да повярвам, че икономист(ка) може да напише такива неща.
                  Първо това са лъжи:
                  "0 лева активи, голяма положителна репутация, РЕ 131 и липса на мениджмънт, Складова наличност 10 мил . лв., на заем от КИТАЙ"
                  С уточнението, че всеки поне малко запознат икономист ще гледа конс. P/E, a не индивидуалното.

                  Замечтах се като е 20 пъти надценено да мога да си купя на 20 пъти по-ниска цена...85 стотинки...


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                    Не е хубаво да се завижда, не е!
                    Не ви ли ги обясняват там по немските села тия работи.
                    Завистта и злобата съсипват човека.
                    А кьоравите пишман-инвестори - БФБ. Запита ли се защо при тия нива на Софиксо имаме навсякъде другаде индекси в небесата?
                    Пак ще ставате вечни инвеститори

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                      Не съм икономист, а икономистка! Прав си! Просто не разбирам дружество с 0 лева активи, голяма положителна репутация, РЕ 131 и липса на мениджмънт как се търгува на такива нива? Наречи ме тъпа, но си мисля, че е леко надценено, някъде около 20 пъти? Пазарна оценка 300 мил. лв. , Складова наличност 10 мил . лв., на заем от КИТАЙ????
                      При никакви обстоятелства не бих си позволил подобни квалификации по твой адрес. Свикнал съм да се отнасям с уважение към събеседника, дори когато е с по-скромни интелектуални възможности. Но не това е причина да не разбирате акцията с Груев. Липсват ви необходимите сетива. И в това не би имало нищо лошо, ако не се опитвате да убедите всички останали в своята (погрешна от моя гледна точка) представа за света. За мен е интересен мотива ви за тази упоритост и настойчивост, при положение, че нямате абсолютно никаква полза от това. Влизате в ролята на далтонисти, които налитат на бой, защото околните твърдят, че червеното е зелено. И преди да ме репликираш, че вие сте нормалните... ми не, не сте. И пазара го показва.
                      Last edited by Ender; 05.06.2021, 02:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                        Не съм икономист, а икономистка! Прав си! Просто не разбирам дружество с 0 лева активи, голяма положителна репутация, РЕ 131 и липса на мениджмънт как се търгува на такива нива? Наречи ме тъпа, но си мисля, че е леко надценено, някъде около 20 пъти?
                        Аа, аз пък съм Наполеон Бонапарт.
                        Весело е, когато пишеш за неща, от които нищо не разбираш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Горното опит за пазарна манипулация ли е или обикновена некомпетентност?
                          И в двата случая е непрофесионално. Но пък и ти не си икономист...
                          Не съм икономист, а икономистка! Прав си! Просто не разбирам дружество с 0 лева активи, голяма положителна репутация, РЕ 131 и липса на мениджмънт как се търгува на такива нива? Наречи ме тъпа, но си мисля, че е леко надценено, някъде около 20 пъти? Пазарна оценка 300 мил. лв. , Складова наличност 10 мил . лв., на заем от КИТАЙ????
                          Last edited by buyvalue; 05.06.2021, 01:27.
                          IM d best

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                            Това прилича на по-лошо от Корпоративна банка! Там поне имаше 100К евро гаранция, а тука е 0 лева! Като се пукне балона, а той скоро ще се пукне, Мартинов ли ще линчувате или кой?
                            Горното опит за пазарна манипулация ли е или обикновена некомпетентност?
                            И в двата случая е непрофесионално. Но пък и ти не си икономист...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                              Не е хубаво да се завижда, не е!
                              Не ви ли ги обясняват там по немските села тия работи.
                              Завистта и злобата съсипват човека.
                              Това прилича на по-лошо от Корпоративна банка! Там поне имаше 100К евро гаранция, а тука е 0 лева! Като се пукне балона, а той скоро ще се пукне, Мартинов ли ще линчувате или кой?
                              IM d best

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                                Ще е яко като занулите - и композитори ще се появят, не само писатели

                                https://youtu.be/0jYYLjZ8uQo
                                Не е хубаво да се завижда, не е!
                                Не ви ли ги обясняват там по немските села тия работи.
                                Завистта и злобата съсипват човека.

                                Коментар

                                Working...
                                X