IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    може би не е трагично, ако да речем при растеж от 30%, цената падне наполовина и тези купили на 25 трябва да продават на 12, дали не е комично ?
    Аз нито мисля, че растежа за годината ще е само 30%, нито мисля, че акцията ще отиде на 12 лв.

    На мен един друг въпрос ми е интересен - защо сега мислиш, че акцията отива на 12 лв, а не мислеше така преди година и половина?! Това е важния въпрос според мен. Аз обикновено сверявам часовника си, какво мисля и какво показва живата реалност и се опитвам да се уча и да се справям по-добре. Имам предвид сега някой ако ти казва че акцията ще отива на 30 лв, а ти казваш не - догодина да не стане така да е на 40лв, а ти тогава да смяташ, че отива на 30лв.

    Пиша това с най-добри чувства, щото аз поне ежедневно поставям под съмнение това дали съм прав или не.

    Коментар


    • Нямам тук и не е моя работа да се меся, но с интерес наблюдавам ФФ и със страх пресмятам стойността му.
      Last edited by марин; 11.12.2021, 14:46.

      Коментар


      • чудя се защо камилчетата, купили на 25, са толкова нервни и скачат и обиждат, като някой заговори за спад, може би са им се възпалили хемороидите вече при само 10% спад!?! ами при 50 ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          не е трагично, но изобщо не отговаря на сегашната цена на акцията, която я смятахте на КАГР 100% за тази година и предстоящите, пък тя май ще е към 30% и ще продължи да пада. Затова и цената следва доста коригира - с едни 50% минимум, за да е поне малко близо до реалността. За мен цена над 10 лева тук е тотално неоправдана с оглед на резултатите, но всеки си знае. Здрав и успехи желая.

          П.С. А и сам знаеш, че намаляването на темпа на ръст обикновено води със себе си следващата стъпка, а именно реален спад. Бъди здрав и успех - знам, че тук са заровени много пари и са обещани много неща, като са включени и много хм, как да ги нарека, инфлуенсъри, включително във форума, но реалността и особено фундаментът винаги бият всичко, а и кинтите на яхтсмените, особено при тези мижави обороти в "панацеята" Франкфурт, попривършиха. остава само няколко по-големи адепта да продадат и всичко си идва на мястото. Сценарият на пиесата Халтурко върви по план
          Мислех че ти е останала капка разум в главата все пак
          При двоен спад на акцията п/е става по-малко от 10
          ​​​​​​И това за технологична компания ....мале мале
          Вярно че напълнихте много памперсите но вече миришат грозно
          Някой трябва да ви обслужва за да не изгубите тотална връзка къде се намирате
          Я всегда буду твоим поводом напиться.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Толкова ли е трагично положението според теб с бизнеса на Алтерко? Колко продажби ще видим с отчета за годината, интересно какво очакваш. 30% растеж на приходите за 2021 спрямо 2020, или 40% растеж, или 50% растеж, или 60% растеж? Кое според теб е трагичното ниво?
            не е трагично, но изобщо не отговаря на сегашната цена на акцията, която я смятахте на КАГР 100% за тази година и предстоящите, пък тя май ще е към 30% и ще продължи да пада. Затова и цената следва доста коригира - с едни 50% минимум, за да е поне малко близо до реалността. За мен цена над 10 лева тук е тотално неоправдана с оглед на резултатите, но всеки си знае. Здрав и успехи желая.

            П.С. А и сам знаеш, че намаляването на темпа на ръст обикновено води със себе си следващата стъпка, а именно реален спад. Бъди здрав и успех - знам, че тук са заровени много пари и са обещани много неща, като са включени и много хм, как да ги нарека, инфлуенсъри, включително във форума, но реалността и особено фундаментът винаги бият всичко, а и кинтите на яхтсмените, особено при тези мижави обороти в "панацеята" Франкфурт, попривършиха. остава само няколко по-големи адепта да продадат и всичко си идва на мястото. Сценарият на пиесата Халтурко върви по план
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Ако изобщо я видят. Ледът се пропуква, г-да съдебни заседатели, да влезе убитият
              Пукат ти на тебе белите мишки, които незнайно как и защо и за теб самия си успял да развъдиш
              Тука зима няма защото развитието и възходът разгорещено ще продължават
              Last edited by Dio; 11.12.2021, 13:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                може би не е трагично, ако да речем при растеж от 30%, цената падне наполовина и тези купили на 25 трябва да продават на 12, дали не е комично ?
                с конкурс за липса на инвестиционен разум ли ви събират тука?? Четеш ли изобщо какви небивалици пишеш. 30% растеж изначавало че щяла да спадне цената, че й двойно.
                Бе хора огледайте се помислете малко. Кой бизнес поевтинява двойно при 30% растеж, има ли такъв случай изобщо ?!
                Тука сте за Нобел по малинките понижителите!! Да не говорим, че няма такова дружество на БФБ, което работи с марж на печалба от 30% и при растеж на печалба и обороти от 30%.
                ще ме извиняват модераторите но твърдението че растеж от само 30% води до двоен спад на акциите според икономическата теория би могло спокойно да се окачестви като икономически кретенизъм меко казано!
                Да не говорим че това не е единствения параметър който води до инвестиционни решения за влизане в акции. Има как и колко бързо трупат наличен кеш, какъв-никакъв дълг, секторно и пазарно присъствие, креативност и така нататък, .
                Такъв пердах ги чака мечките тука , че вече започвам да ви разбирам защо говорите несвързано - просто се чудите какво да измислите !!!
                Last edited by Dio; 11.12.2021, 13:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Толкова ли е трагично положението според теб с бизнеса на Алтерко? Колко продажби ще видим с отчета за годината, интересно какво очакваш. 30% растеж на приходите за 2021 спрямо 2020, или 40% растеж, или 50% растеж, или 60% растеж? Кое според теб е трагичното ниво?
                  може би не е трагично, ако да речем при растеж от 30%, цената падне наполовина и тези купили на 25 трябва да продават на 12, дали не е комично ?
                  Last edited by petyob; 11.12.2021, 13:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ако изобщо я видят. Ледът се пропуква, г-да съдебни заседатели, да влезе убитият
                    Толкова ли е трагично положението според теб с бизнеса на Алтерко? Колко продажби ще видим с отчета за годината, интересно какво очакваш. 30% растеж на приходите за 2021 спрямо 2020, или 40% растеж, или 50% растеж, или 60% растеж? Кое според теб е трагичното ниво?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                      Абе тези с покупки над 25 лв., май ще почакат да видят добра доходност. Иначе, досега, си е ракета отвсякъде.
                      Ако изобщо я видят. Ледът се пропуква, г-да съдебни заседатели, да влезе убитият
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                        Защо чак тогава?
                        Щото е на Върба в петък

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                          Колко да почакат, края на януари ?
                          Защо чак тогава?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                            Абе тези с покупки над 25 лв., май ще почакат да видят добра доходност. Иначе, досега, си е ракета отвсякъде.
                            Колко да почакат, края на януари ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              хейтъри, тролове, камилчета ... защо не се коментира компанията а само се дават епитети на хората ?!? И това го правят хора които имат претенции на инвеститори. Батя, не мога да разбера кои са камилчетата? Би трябвало да са тези дето са се натоварили с хартии? Мисля. че това е логиката
                              Абе тези с покупки над 25 лв., май ще почакат да видят добра доходност. Иначе, досега, си е ракета отвсякъде.

                              Коментар


                              • хейтъри, тролове, камилчета ... защо не се коментира компанията а само се дават епитети на хората ?!? И това го правят хора които имат претенции на инвеститори. Батя, не мога да разбера кои са камилчетата? Би трябвало да са тези дето са се натоварили с хартии? Мисля. че това е логиката

                                Коментар

                                Working...
                                X