IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
    A venture capital fund backed by sanctioned Russian billionaire Roman Abramovich appears to be trying to wipe any trace of its operations since he was sanctioned by the United Kingdom and European Union as the Kremlin wages war on Ukraine.

    Impulse VC, an investment fund that has offices in Russia and Germany, has wiped nearly every part of their website that identifies who they are. Their website as of the publication of this story only shows their name “Impulse.”

    However, a search on the internet archive Wayback Machine shows that in the buildup to the sanctions placed on Abramovich by U.S. allies, the fund’s site showed extensive details of its operations and investors, including its portfolio, office locations and target investments in perspective companies.

    — Brian Schwartz

    https://www.cnbc.com/2022/03/25/russ...e-updates.html
    Бай Валю, вие какво бихте купили в момента

    Коментар


    • A venture capital fund backed by sanctioned Russian billionaire Roman Abramovich appears to be trying to wipe any trace of its operations since he was sanctioned by the United Kingdom and European Union as the Kremlin wages war on Ukraine.

      Impulse VC, an investment fund that has offices in Russia and Germany, has wiped nearly every part of their website that identifies who they are. Their website as of the publication of this story only shows their name “Impulse.”

      However, a search on the internet archive Wayback Machine shows that in the buildup to the sanctions placed on Abramovich by U.S. allies, the fund’s site showed extensive details of its operations and investors, including its portfolio, office locations and target investments in perspective companies.

      — Brian Schwartz

      https://www.cnbc.com/2022/03/25/russ...e-updates.html
      IM d best

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

        Хаха, ама ти сериозно ли?
        Смяташ, че някой гледа печалбата като влиза тук ?
        Да, мечти и заплатите на шефовете
        Иначе навън разпродажби при технологичните компании, пък вие си дръжте: https://www.cnbc.com/2022/03/25/asia...il-prices.html
        Last edited by Eminem; 25.03.2022, 12:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

          Хаха, ама ти сериозно ли?
          Смяташ, че някой гледа печалбата като влиза тук ?
          Разбира се, че трябва да се гледа. Колкото повече неща гледаш, толкова по-малък шанс имаш да сбъркаш. На запад има редица компании, които струват много милиарди и никога печалба не са виждали. Тук ситуацията не е такава и се работи с 25-30% нетен марж.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

            Хаха, ама ти сериозно ли?
            Смяташ, че някой гледа печалбата като влиза тук ?
            Що бе, какво да се гледа според теб?
            - колко е стойността на земята на която са построили халетата ли?
            Я всегда буду твоим поводом напиться.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

              Хаха, ама ти сериозно ли?
              Смяташ, че някой гледа печалбата като влиза тук ?
              Ако не други, то поне аз

              Със сигурност има такива дето я гледат. Според мен повечето дългосрочни я гледат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

                В момента акцията е оценена така, все едно, че има печалба 25 милки, а не 15. Сори, но сме към долните етажи.
                Хаха, ама ти сериозно ли?
                Смяташ, че някой гледа печалбата като влиза тук ?

                Коментар




                • Надявам се 1трим да продадат стока за поне 15млн лв, а в края на първо и най-вече второ трим. ми се иска да стане осезаемо привличането на немците. За P/E не се наемам да врачувам, но може и да се окажете прав

                  п.п. Важно е "операцията" да свърши до парада в Москва на 09.май - тогава числителят във формулата може да се е увеличил значително
                  Last edited by tony1975; 25.03.2022, 09:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Този път не мисля че ще ти се получи.. предния път извади "късмет" със старта на войната в Украйна. Не вярвам да си я предвиждал Ако все пак имаш такива способности, можеше да направиш много по-яки пари на развитите пазари
                    В момента акцията е оценена така, все едно, че има печалба 25 милки, а не 15. Сори, но сме към долните етажи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                      Пак сме надолу и отново ще ви чакам на 15 лева. До тук съм 3 от 3 за последните движения на акцията
                      Този път не мисля че ще ти се получи.. предния път извади "късмет" със старта на войната в Украйна. Не вярвам да си я предвиждал Ако все пак имаш такива способности, можеше да направиш много по-яки пари на развитите пазари

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                        Пак сме надолу и отново ще ви чакам на 15 лева. До тук съм 3 от 3 за последните движения на акцията
                        Ако продължават с тия ялови отчети и в Q1 може и на 10-12 да ги чакаш! Тоя експлозивен ръст тука трябва да се поддържа и с експлозивни резултати, а те са много далеч от такива!

                        Коментар


                        • Пак сме надолу и отново ще ви чакам на 15 лева. До тук съм 3 от 3 за последните движения на акцията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Батя, в някаква степен се съгласям с теб, че не съм те цитирал съвсем точно. Признавам си, за да сме както казваш коректни.

                            Но в голяма степен съм перефразирал позицията ти конкретно за това P/E.
                            Естествено, по никакъв начин не твърдя (нито дори допускам),че професионален инвеститор като теб смята, че P/E принципно няма значение.
                            В случая по-скоро визирах, че за конкретната акция го тълкуваш както ти изнася, на база позицята, която си отворил към дадения момент.

                            И предвид уточнението ти, че има разлика в интерпретацията на нивата на P/E за "разстежни" и "дойни крави" компании (за което съм напълно съгласен с теб !!!), за да е сме наистина коректни и в крайна сметка полезни едни на други тук в този форум - можеш ли да споделиш какъв е според теб е минималния годишен процентен ръст на НПП за да се класифицира една компания като "растежна" ?
                            + Дали този ръст трябва да бъде нарастващ в годините, или може и да е спадащ ?


                            Ако приходите на една компания растат с поне 25-30% в последните 2-3 г. то за мен тя е растежна. Дали ръста се качва или намаля, това може да са флуктоации.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Нямало значение!? Не вярвам да съм изрекъл такава глупост. Ако намериш точния пост сигурно ще се окаже доста по-различен смисъла.. Например че Р/Е за растежна и за компания "Дойна крава" не може да се сравнява..
                              Така че, моля те бъди точен в цитиранията, за да се получава коректна и взаимно полезна комуникация.
                              Батя, в някаква степен се съгласям с теб, че не съм те цитирал съвсем точно. Признавам си, за да сме както казваш коректни.

                              Но в голяма степен съм перефразирал позицията ти конкретно за това P/E.
                              Естествено, по никакъв начин не твърдя (нито дори допускам),че професионален инвеститор като теб смята, че P/E принципно няма значение.
                              В случая по-скоро визирах, че за конкретната акция го тълкуваш както ти изнася, на база позицята, която си отворил към дадения момент.

                              И предвид уточнението ти, че има разлика в интерпретацията на нивата на P/E за "разстежни" и "дойни крави" компании (за което съм напълно съгласен с теб !!!), за да е сме наистина коректни и в крайна сметка полезни едни на други тук в този форум - можеш ли да споделиш какъв е според теб е минималния годишен процентен ръст на НПП за да се класифицира една компания като "растежна" ?
                              + Дали този ръст трябва да бъде нарастващ в годините, или може и да е спадащ ?



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Аз съм си накичил релета и други щуротии. Накупих си, за да се убедя в качеството на продуктите от първа ръка. Отделно, малко нърд си падам...
                                Ами, ОК, явно все пак има 1 инвеститор, който е намерил продуктите за енергийно-ефективни.
                                Поздравления !
                                P.S. Имаше май един пич, дето около листването във Франкфурт беше споделил едни кашончета с продукти, който явно си беше представител на фирмата и не беше "обикновен инвеститор или потребител"...
                                Дано това не си бил ти де (мързи ме да търся назад в темата )

                                Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                Приемам забележката - може и да си прав( само подчертах казаното от дружеството). т.е. ако допуснем, че всички тези "Арт" ел-техничари в Германия и Италия вече са накупили и са се наиграли и като имаме в предвид, че след м.Ноември цените на продуктите бяха повишени - какъв спад в продажбите очакваш да видим за 1трим спрямо 1трим 2021г. в отчета след месец?

                                п.п. Продажбите за 1трим 2021 бяха рекордни 13,8млн.лв.
                                Тони, провокираш ме с този въпрос.... Никъде не съм казвал, че очаквам със сигурност спад в продажбите, камо ли да го прогнозирам в процент... Като цяло мнението ми е, че ръста на цената акцията изпревари значително ръста в отчитаните резултати.

                                Но ако ме предизвикваш да споделя конкретни очаквания, бих прогнозирал следното:
                                1.) Продажбите за 1-то тримесечие на тази година (в сравнение с продажбите за 1-то на 2021 г.) ще са с по-нисък процентен ръст, спрямо процентния ръст на цената на акцията на сегашните нива (спрямо съпоставимия период на 2021 г.);
                                2.) Коефициента P/E за Q1'2022 ще бъде по-висок от P/E за Q1'2021;

                                Какви са твоите прогнози за посоката на изменение на тези два базови показателя ?

                                Коментар

                                Working...
                                X