IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Продажби $2.8 млн.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Някъде повече инфо за компанията намирате ли - продажби и евентуално резултат за 2021г., например?
      Аз не мога да намеря, иначе от 2019 още намирам информация, че са се конкурирали с Алтерко за определени продукти

      https://www.domo-blog.fr/decouverte-...les-domotique/

      Интересно, че е на френски, дано тези да са по-силни във Франция и да могат да се използват каналите им за продажби, че там са слаби Алтерко.
      Намирам им продуктите на словенците и в БГ:

      https://www.domotika.bg/search?categ...vendors=qubino

      Много интересно ми се вижда на мен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
        На последното общо събрание г-н Димитров каза, че нямаме опит, затова ще си купим опит, GOAP имат 26-годишен опит!
        Някъде повече инфо за компанията намирате ли - продажби и евентуално резултат за 2021г., например?

        Коментар


        • На последното общо събрание г-н Димитров каза, че нямаме опит, затова ще си купим опит, GOAP имат 26-годишен опит!

          Коментар


          • Хващам акордеона

            Коментар


            • така, така... темата на Алтерко отишла на 2ра страница..., е време е да я върнем отпред

              Алтерко АД-София
              Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
              18:45
              Уведомление относно намерението на „Алтерко“ АД за придобиване на словенския IoT доставчик GOAP d.o.o. Nova Gorica
              Прикачени файлове: Уведомление



              п.п. това намирам набързо:

              https://goap.eu/

              "Goap is a leading innovator in Z-Wave smart home modules and currently enjoys a 50% global market share in cabin automation on the world's biggest cruise ships. Established in 1990, we are a European manufacturer and developer selling to more than 60 countries worldwide. We provide 100% quality control at every stage of the production process, with full traceability guaranteed by the serial number on each and every product that comes from the factory."
              Last edited by tony1975; 08.06.2022, 20:22.

              Коментар


              • https://vimeo.com/715973300?embedded...wner=174818275
                Allterco 2022 Q1 Earnings Call

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение
                  Моля, разкажете нещо
                  Близо ли сме до нов възход на акцията
                  Бях да записвам час на зъболекар и пропускам интересните събития
                  Вероятно скоро ще качат видео - всичко се записваше

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение
                    Моля, разкажете нещо
                    Близо ли сме до нов възход на акцията
                    Бях да записвам час на зъболекар и пропускам интересните събития
                    Слаб ръст при приходите и никакъв в печалбата, за толкова надценена компания 20-25% ръст на година е много притеснителен. Не е препоръка за нищо!

                    Коментар


                    • Моля, разкажете нещо
                      Близо ли сме до нов възход на акцията
                      Бях да записвам час на зъболекар и пропускам интересните събития

                      Коментар


                      • Браво , хареса ми! Ако всяко трим. имаме по една такава среща ще е супер!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                          Не мисля, че сте точно прав по темата. Приходите от продажба на устройства растат с около 25% спрямо първото тримесечие на миналата година. На много дружества приходите се увеличават поради ценовия ефект, но доколкото знам Алтерко не е увеличавало цените на продуктите си, предстои това да стане след два дни. Така че отдавам ефекта изцяло на ръст в обема продадена продукция. Що се отнася до печалбата, прав сте, че е на по-ниски нива спрямо относимото тримесечие миналата година. Обяснението за това обаче е, че увеличението на разходите в две пера - за персонала и за външни услуги. Първото поради изплащането на годишните бонуси за служители (нещо, което миналата година стана през следващите две тримесечия) и второто поради по-високите разходи около листването във Франкфурт. Поне така са обявили от дружеството. Така че смятам, че далеч не изглеждат зле нещата, ще чуем и утре какво ще кажат на онлайн срещата.
                          Колко да тези допълнителни разходи?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Мда, ледът се пропуква, уважаеми дами и господа - щом на тези инфлирани цени имат спад на печалбата, какво да си говорим повече. Всяка една производствена компания, щото китайският ребрандировач е точно такава, обяви рекордни не само приходи, но и печалби, тук обаче имаме спад. както казах и преди, успех ще е, ако акцията е над сегашните си нива по Коледа, ама няма лошо, който успял да излезе на високите цени - успел, който купил - да се оправя, предупреждения имаше предостатъчно
                            Не мисля, че сте точно прав по темата. Приходите от продажба на устройства растат с около 25% спрямо първото тримесечие на миналата година. На много дружества приходите се увеличават поради ценовия ефект, но доколкото знам Алтерко не е увеличавало цените на продуктите си, предстои това да стане след два дни. Така че отдавам ефекта изцяло на ръст в обема продадена продукция. Що се отнася до печалбата, прав сте, че е на по-ниски нива спрямо относимото тримесечие миналата година. Обяснението за това обаче е, че увеличението на разходите в две пера - за персонала и за външни услуги. Първото поради изплащането на годишните бонуси за служители (нещо, което миналата година стана през следващите две тримесечия) и второто поради по-високите разходи около листването във Франкфурт. Поне така са обявили от дружеството. Така че смятам, че далеч не изглеждат зле нещата, ще чуем и утре какво ще кажат на онлайн срещата.

                            Коментар


                            • Мда, ледът се пропуква, уважаеми дами и господа - щом на тези инфлирани цени имат спад на печалбата, какво да си говорим повече. Всяка една производствена компания, щото китайският ребрандировач е точно такава, обяви рекордни не само приходи, но и печалби, тук обаче имаме спад. както казах и преди, успех ще е, ако акцията е над сегашните си нива по Коледа, ама няма лошо, който успял да излезе на високите цени - успел, който купил - да се оправя, предупреждения имаше предостатъчно
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Plemennika_na_shefa Разгледай мнение
                                Около 23% нет профит марджин. Не е кофти
                                В мойта таблица нарочно ползвам само приходи от дейността и печалба от дейността (не е някакъв холдинг, чиято дейност да разчита на приходи от дивиденти). Та по тези данни е 26%. Има лек спад, но си е отлично и така. Това са временни стойности, Много хора може би не си дават сметка, че Алтерко сякаш има 5 отчета за годината а не само с 4 - имам предвид че само за седмицата в черния петък може да направят почти същата печалба като тази за първо тримесечие. Т.е. най-добре е в случая този показател да му даваме по-сериозна тежест след годишен отчет.
                                Гледам ги и тези съотношения, защото сравнително високи стойности от типа на Алтерковите подсказват за "генератори на кеш". Не е случайно, че близо половината от активите на Алтерко си е кеш. - към 30 млн в момента и си расте. Разбира се, все си трябва още кеш за да се развива още по-стабилно и бързо, а и на други големи пазари и т.н.
                                За сранение по данни от първо тримесечие с различни други браншове
                                Софарма трейдинг 3% (слабо, но там е донякъде регулиран бранш и търговия с голям оборот)
                                Телелинк, 4% - спряганото от някои за много добро и дивидентно дружество...само 4%
                                при Морганика например е 17% (учудващо добро),
                                При МЦХ е 18%
                                При Агрия е 18% (при тези огромни сегашни печалби) ,
                                При Неохим който който сега прави суперпечалби е 24%
                                При Телематик е 31% (за мен малко изненандващо, защото не го гледах и не участвах в IPOто)
                                ps. Сирма е 10%, - сравнително слабо за сектора , дори Хес, което е машиностроене, е по-напред с 13%
                                Last edited by precakanoto; 31.05.2022, 09:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X