IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес е последен ден с право на дивидент.

    Коментар


    • Кога се очаква да публикуват данни за продажбите през второто тримесечие?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение
        Хайде пиленца, елате при батко и не се притеснявайте
        Къде си батко....къде си батко.....?

        Коментар


        • Хайде пиленца, елате при батко и не се притеснявайте

          Коментар


          • А, мерси за поканата, дибре че я цитира, иначе нямаше да я видя, нишо че съм на държавна службица само се притеснявам, че като се явя с моите 15 акциЙ на мажоритарен миноритар и чуя дитирамбите за светлото бъдеще от димитар аллтерко с едното мнение във форума, на късашия от залъка си, който заедно с моргсника е единствения на минус с ИПО в последната година, или пък шефчето на рекламна агенция - все хира, разбиращи от технологии различно от ребрсндиране на китайски боклуци, ше се навия да купя още 15 акции и ще оставя децата си без пари. Та затова ще откажа. Засега. Като събера пари за още 15 акции в следвашия те 4-5 години, може и да се включа, ама засега, с държавната службица - толкова
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Въпреки огромната Ви инвестиция /на време/ в тази компания и представата Ви за собствена значимост, не бива да се сърдите на г-н Димитров, че не е обърнал подобаващо внимание на тролните Ви в анонимен форум. Смятам, че наистина е зает човек и не разполага със свободното време на някой юрисконсулт, на държавна службица. Ако все още са Ви налични 15-те акции в портмонето, заповядайте на следващото ОСА за да се запознаете с хората и компанията. Това ще Ви даде различен поглед върху нещата и ще Ви позволи, да спрете да се излагате като кифладжия 3-ти разряд. Поздрави и успехи с останалите Ви инвестиции, които бият многократно инфлацията!
              Поканата към Грую е отправена

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Plemennika_na_shefa Разгледай мнение

                А покупката на 10те хил. акции в 16:43 часа какво беше
                Някой от продалите си е върнал бройки от пазара

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Алтерко АД-София
                  Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета18:30
                  Уведомление относно придобиване на собствени акции на Алтерко АД чрез извънборсови сделки
                  Прикачени файлове:
                  Уведомление
                  А покупката на 10те хил. акции в 16:43 часа какво беше

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    А Димитар аллтерко го видяхме във форума - драсна и избяга, сигурни щото има много работа и не му се занимава с идиоти, инвестирали в компанията му
                    Въпреки огромната Ви инвестиция /на време/ в тази компания и представата Ви за собствена значимост, не бива да се сърдите на г-н Димитров, че не е обърнал подобаващо внимание на тролните Ви в анонимен форум. Смятам, че наистина е зает човек и не разполага със свободното време на някой юрисконсулт, на държавна службица. Ако все още са Ви налични 15-те акции в портмонето, заповядайте на следващото ОСА за да се запознаете с хората и компанията. Това ще Ви даде различен поглед върху нещата и ще Ви позволи, да спрете да се излагате като кифладжия 3-ти разряд. Поздрави и успехи с останалите Ви инвестиции, които бият многократно инфлацията!

                    Коментар



                    • Алтерко АД-София
                      Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета18:30
                      Уведомление относно придобиване на собствени акции на Алтерко АД чрез извънборсови сделки
                      Прикачени файлове:
                      Уведомление

                      Коментар


                      • Преци, вЕрата е хубаво нешо, особено в дойчовете - българите сме си чуждопоклонници, ама е дибре да се види и като колко се изстреля цената от 3 лева та до 30, хайде нека е 18 сега. Или чакаш на всеки две години удвояване и така, докато стигнем и изкупим амазоня. А Димитар аллтерко го видяхме във форума - драсна и избяга, сигурни щото има много работа и не му се занимава с идиоти, инвестирали в компанията му не е първият, няма да е и последният, който бяха от комуникация - дали дойчото няма да се навие да пише тук, пък ще си превеждаме с транслейтъра

                        апропо, в какво са втори в Европа - в създаване на заден десен болт на лява гайка на предна джанта ли? Що ги няма в класациите на камарата, където отбелязват всички в топ 3, даже производителите на капаци за тоалетни чинии. Айде морски поздрави от мен и яхтсмените, яхтсмените, те да са живи
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Груйче, виж сега, първо ако не познаваш една материя добре, недей дa я буташ на въпреки за да не се окажеш изненадан.(че си неподготвен е ясно, но това с желание за познание, може да се компенсира)
                          Това не го тълкувай като заяждане. Напротив, аз специално се радвам, че сегиз-тогиз навестяваш темата.
                          Кое точно тук считаш за проблем ?
                          Че са обявили за всяка година до 2025г включително по 40% ръст ?!
                          Ами кой го е обявил - братята немци, новото немско ръководство, които са поели маркетинга. Имал ли си работа с немци. Те даваттеалиатични прогнози принципно, защото са отрасли във Франкфурт и са наясно, че прогнозите е задължително да се изпълняват....
                          Мислиш ли, че на всеки 2 години брефа(примерно) ще си удвоява печалбите (аз твърдо -не го "вярвам', затова имам 0 бреф.) Лошо ли е, да си удвояваш профита на всеки 2 години (че така по-лесно за смятане. Моля, представителите на Елана също да пресметнат, да не би да греша) - Ми не е лошо разбира се , ако дружеството удвоява профита на всеки 2год....
                          При толкова невярващи, Не ме учудва (както някъде и Ендер спомена) че засега все още сме във Франкфурт, а не на насдак. Но натам върви кондиката ....
                          В момента сме 2ри в Европа, като сме толкова напред пред другите, че сумарно следващите 3 дружества в класацията (заедно интегрално трите) могат да се съизмерят по продажби с Алтерко.
                          ( Не те агитирам ни най-малко,. Дори имам полза да не вярваш)
                          А Димитър Димитров е страхотно човече и му пожелавам да не се променя при каквито и перипетии да се наложи да мине. И можеш да дойдеш и да го видиш и да си поговориш с него. Той много неща ще ти каже, защото са истина и няма от какво, нито да се притеснява, нито да крие. Не си е "изработил" с "куфарчета" компанията като "чичката", а сам я е създал от нула, и продължава да създава - през септември очакваме нови устройства.(втора генерация, за която на китайците са необходими 3г за да ни догонят)
                          В другите Оса на които до сега си присъствал, едва ли си се чувствал истински акционер, но Тук за първи път може би ще го почувстваш, без значение дали си с 15 акции или с 15000
                          Лично мнение и без препоръка, както обикновено,
                          Ps. E ти​​​ не си от тези типове които се уповават на "чувство", но поне като се запознаеш с евро-директивата за търговия от вътрешни лица, ще ти стане ясно че можеш спокойно да спечелиш дело срещу "чичката" и всеки друг, защото досега с изключение на Алтерко никой в бг не я спазва въпросната директива! Така че дори в твоята област има какво ползотворно да научиш от тукашните оса
                          И с пожелание за успех по твоите български позиции (не че съм някакъв слабоумен патриот, но аз например, към момента нямам небългарски хартишки)
                          "Германците" в Ментерко са едни светила в индустрията, като дадат прогноза - тя задължително се сбъдва Инак така де, ще и се скарат - на индустрията.
                          Митето е функционално неграмотен и съм го хващал в крачка тук дори, та се прави на улав. Ако компанията беше стойностна, щеше да се разграбва на Франфуртската борса - вместо това там оборотите и са най-вече НУЛЕВИ, а това е ясен показател че е кухарка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            кое точно са вдигнали - гледам презентацията за СПО-то преди 2 години - в най-добрия случай са на същите цифри. При брутална инфлация в последната години и ултра дитирамби как Щеле да купят враждебно амазон едва ли не. И тогава цената, преди “то просто да се случи”, беше 3 лева, а стигна почти 30, преди да гръмне.

                            сега се загледах и в тройката начело - късащият от залъка си е ясен, другият бил шефче на една рекламна агенция, та явно е ползвал контактите си, а Dimitar allterco явно е топлата бургаска връзка. Това обяснява почти всичко със случването, останалото е история, чийто край е ясен и за двете страни в спора, да видим кой ще познае
                            Груйче, виж сега, първо ако не познаваш една материя добре, недей дa я буташ на въпреки за да не се окажеш изненадан.(че си неподготвен е ясно, но това с желание за познание, може да се компенсира)
                            Това не го тълкувай като заяждане. Напротив, аз специално се радвам, че сегиз-тогиз навестяваш темата.
                            Кое точно тук считаш за проблем ?
                            Че са обявили за всяка година до 2025г включително по 40% ръст ?!
                            Ами кой го е обявил - братята немци, новото немско ръководство, които са поели маркетинга. Имал ли си работа с немци. Те даваттеалиатични прогнози принципно, защото са отрасли във Франкфурт и са наясно, че прогнозите е задължително да се изпълняват....
                            Мислиш ли, че на всеки 2 години брефа(примерно) ще си удвоява печалбите (аз твърдо -не го "вярвам', затова имам 0 бреф.) Лошо ли е, да си удвояваш профита на всеки 2 години (че така по-лесно за смятане. Моля, представителите на Елана също да пресметнат, да не би да греша) - Ми не е лошо разбира се , ако дружеството удвоява профита на всеки 2год....
                            При толкова невярващи, Не ме учудва (както някъде и Ендер спомена) че засега все още сме във Франкфурт, а не на насдак. Но натам върви кондиката ....
                            В момента сме 2ри в Европа, като сме толкова напред пред другите, че сумарно следващите 3 дружества в класацията (заедно интегрално трите) могат да се съизмерят по продажби с Алтерко.
                            ( Не те агитирам ни най-малко,. Дори имам полза да не вярваш)
                            А Димитър Димитров е страхотно човече и му пожелавам да не се променя при каквито и перипетии да се наложи да мине. И можеш да дойдеш и да го видиш и да си поговориш с него. Той много неща ще ти каже, защото са истина и няма от какво, нито да се притеснява, нито да крие. Не си е "изработил" с "куфарчета" компанията като "чичката", а сам я е създал от нула, и продължава да създава - през септември очакваме нови устройства.(втора генерация, за която на китайците са необходими 3г за да ни догонят)
                            В другите Оса на които до сега си присъствал, едва ли си се чувствал истински акционер, но Тук за първи път може би ще го почувстваш, без значение дали си с 15 акции или с 15000
                            Лично мнение и без препоръка, както обикновено,
                            Ps. E ти​​​ не си от тези типове които се уповават на "чувство", но поне като се запознаеш с евро-директивата за търговия от вътрешни лица, ще ти стане ясно че можеш спокойно да спечелиш дело срещу "чичката" и всеки друг, защото досега с изключение на Алтерко никой в бг не я спазва въпросната директива! Така че дори в твоята област има какво ползотворно да научиш от тукашните оса
                            И с пожелание за успех по твоите български позиции (не че съм някакъв слабоумен патриот, но аз например, към момента нямам небългарски хартишки)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15%
                              Специално за теб ще дам един пример: представи си, че всички акционери работим в завод и изработваме по 100 детайла на ден. Всички до един изработваме поравно на 100%. Изведнъж идват някакви хора с нелепи тези и казват - На всички вас тези 100 детайла ще ви ги платим по 18 лева, но на избран от нас ще ги платим по 19,50!
                              Ако си изработил 40000 детайла, мисля че няма да ти е проблем да ги спазариш на 19,50
                              /в кръга на шегата, разбира се/
                              Last edited by Ender; 29.06.2022, 14:13.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15%

                                Би ли ми помогнал кой член да гледам, тъй като не ми се четат 50-100 страници примерно...
                                Накратко. Това което аз разбрах /без да твърдя, че пълно и вярно/ е, че има ограничение в дневния обем акции, които могат да се търгуват и то е 1/5 от средния дневен обем за Х борсови сесии или У месеца. (не помня цифри, та ако те интересуват точно Х и У, търси си ги из анексите или реферираните документи). Освен това не позволено да пазариш от аска, нито да бид-ваш по-висока или равна на най-високата цена на бид. Много е вероятно да има и други ограничения. Не че тези са малко...

                                Коментар

                                Working...
                                X