IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

    Не мога да отговоря на този въпрос, аз се преместих при тях 2019, а от следващата година започна процеса по продажбата им на КВС. В този период не съм видял нови компании от България.




    Не няма такова задължение, има само за структурата и това в какъв тип активи да е разпределеието, като то е в определени граници. А според мен не е грешка да няма задължение за това да има Български активи. Редно е да се остави решението на управляващите фонда в кои нструменти да инвестират средствата на своите вложители, за да постигнат максимална доходност за тях. Има фондове, на които почти цялото портфолио е в България, а и на всичкото отгоре в свързани дружества, ... ама този разговор е за друга тема!
    ами казвате, че пенсионните не инвестират тук, защото няма ликвидност, ами как да има ликвидност като най-големите спестители не инвестират, защото няма ликвидност ...
    ПП съответно и чуждите капитали не идват, защото няма ликвидност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

      това са предимно наследени инвестиции от славното минало на БГ борсата 2004-2008г. от ING.
      Понеже не ги следя ми е любопитно кои са последните покупки освен ИПОто на Спиди 2011г и Градус 2018г?
      Не мога да отговоря на този въпрос, аз се преместих при тях 2019, а от следващата година започна процеса по продажбата им на КВС. В този период не съм видял нови компании от България.


      Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      а няма ли по закон задължение някакъв процент от новополучените средстава да се инвестират в българската икономика, в българската борса? Ако няма - е грешка според мен
      Не няма такова задължение, има само за структурата и това в какъв тип активи да е разпределеието, като то е в определени граници. А според мен не е грешка да няма задължение за това да има Български активи. Редно е да се остави решението на управляващите фонда в кои нструменти да инвестират средствата на своите вложители, за да постигнат максимална доходност за тях. Има фондове, на които почти цялото портфолио е в България, а и на всичкото отгоре в свързани дружества, ... ама този разговор е за друга тема!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

        Не нямат. Преди време си бях говорил с тях, докато бяха НН, за инвестиционния им подход. Тогава ми казаха, че за да могат да инвестират в Българска компания е необходимо разрешение от Холандия и оценка на компанията там. В последните години покрай промяната на собствеността, нямаше да правят промени в инвестиционния подход. Сега вече са в новата структура и не знам какъв ще им е подхода, ама мога да ги попитам.
        а няма ли по закон задължение някакъв процент от новополучените средстава да се инвестират в българската икономика, в българската борса? Ако няма - е грешка според мен. Да закриваме БФБ и да инвестираме само в американските, нали сме американска колония
        Last edited by petyob; 12.12.2022, 11:18.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

          Не съм съгласен. Не знам за всички, ама ОББ пенсионно имат 100млн в 14 Български компании. Използвам тази компания за втория си стълб и следя отчетите им
          това са предимно наследени инвестиции от славното минало на БГ борсата 2004-2008г. от ING.
          Понеже не ги следя ми е любопитно кои са последните покупки освен ИПОто на Спиди 2011г и Градус 2018г?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            A4l имат ли?
            Не нямат. Преди време си бях говорил с тях, докато бяха НН, за инвестиционния им подход. Тогава ми казаха, че за да могат да инвестират в Българска компания е необходимо разрешение от Холандия и оценка на компанията там. В последните години покрай промяната на собствеността, нямаше да правят промени в инвестиционния подход. Сега вече са в новата структура и не знам какъв ще им е подхода, ама мога да ги попитам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

              Не съм съгласен. Не знам за всички, ама ОББ пенсионно имат 100млн в 14 Български компании. Използвам тази компания за втория си стълб и следя отчетите им
              A4l имат ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                Не се надявай на пенсиите. Те са взели решение отдавна да не инвестират на БГ пазара. Знам го, защото лично съм разговарял с повечето от тях. Основната причина е липсата на ликвидност.

                Позицията им в Градус е под натиск от хора под ББ. Не напразно имаше изсушване в комисии на Иван "пилето", че е давал кюлчета.
                Не съм съгласен. Не знам за всички, ама ОББ пенсионно имат 100млн в 14 Български компании. Използвам тази компания за втория си стълб и следя отчетите им

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                  Не се надявай на пенсиите. Те са взели решение отдавна да не инвестират на БГ пазара. Знам го, защото лично съм разговарял с повечето от тях. Основната причина е липсата на ликвидност.

                  Позицията им в Градус е под натиск от хора под ББ. Не напразно имаше изсушване в комисии на Иван "пилето", че е давал кюлчета.
                  О, аз надежди нямам - само констатирах

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Топ четирите ПФ - УПФ Доверие, Алианц, ДСК Родина и УПФ ОББ(NN) продължават да нямат позиция тук!?!?
                    Водеща компания от Софикс с неспиращ ръст на продажбите по цял свят и достигнала до 2млн. домове, но пък имат Градус и други звезди - много разочароващо...

                    Митко Димитров подгрява във Фейса, като загатва за новите джаджи(явно и той човека няма търпение да чака вече), които надявам се да ускорят продажбите още първите дни на януари. Това наред с подготвените от Волфганг канали за продажба се надявам да ни направи свидетели на една много силна 2023г. Време е Алтерко отново да поведе Софикс нагоре

                    Ще има събрание утре - кога ли мениджмънта мисли, че пазарната цена ще достигне ценовите таргети заложени в утрешните гласувания?
                    Декември 2023г. - 18 евро ?

                    Не се надявай на пенсиите. Те са взели решение отдавна да не инвестират на БГ пазара. Знам го, защото лично съм разговарял с повечето от тях. Основната причина е липсата на ликвидност.

                    Позицията им в Градус е под натиск от хора под ББ. Не напразно имаше изсушване в комисии на Иван "пилето", че е давал кюлчета.

                    Коментар


                    • Топ четирите ПФ - УПФ Доверие, Алианц, ДСК Родина и УПФ ОББ(NN) продължават да нямат позиция тук!?!?
                      Водеща компания от Софикс с неспиращ ръст на продажбите по цял свят и достигнала до 2млн. домове, но пък имат Градус и други звезди - много разочароващо...

                      Митко Димитров подгрява във Фейса, като загатва за новите джаджи(явно и той човека няма търпение да чака вече), които надявам се да ускорят продажбите още първите дни на януари. Това наред с подготвените от Волфганг канали за продажба се надявам да ни направи свидетели на една много силна 2023г. Време е Алтерко отново да поведе Софикс нагоре

                      Ще има събрание утре - кога ли мениджмънта мисли, че пазарната цена ще достигне ценовите таргети заложени в утрешните гласувания?
                      Декември 2023г. - 18 евро ?


                      Attached Files
                      Last edited by tony1975; 12.12.2022, 06:40.

                      Коментар


                      • И другото е, че шели вече е с платинена интеграция в хоум асистънс
                        което означава
                        Best of the best. The integration is completely async, meaning it’s super fast and gives you an excellent user experience.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Монтега казват КУПЕТЕ , че ще иде на 31лв

                          https://www.boerse-frankfurt.de/nach...6-10f162d473e0
                          Има и други интересни неща в съобщението на Монтега по-надолу
                          и заедно с това хвърля светлина върху необходимоста от офис в Дъблин
                          Matter support is here! Beautiful new Tile card features, a full-blown local calendar, shiny new state colors, and use Shelly devices as Bluetooth proxies!
                          Last edited by Yori; 08.12.2022, 12:05.

                          Коментар


                          • Монтега казват КУПЕТЕ , че ще иде на 31лв

                            https://www.boerse-frankfurt.de/nach...6-10f162d473e0

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                              Казвам се Калин Русев, и както казах нямам общо с Карол. Що се отнася до гоподина не обичам да говоря зад гърба на хората, но мога да споделя впечатлението си от презентацията на Импулс отпреди седмица, с което надявам се ще разберете, че харесвам само Алтерко.

                              Това ще е за темата на Импулс, но после ще се върна на Алтерко. Та презентацията им започна с оправдания за това, че са се местили в нов офис и допреди няколко часа не са имали интернет. Дори и да е така не трябва да се обясняваш пред инвеститори, че в последния момент правиш някакви важни неща, това за мен означава проблем с планирането. В последствие имаха проблем със звука на човека, презентиращ компанията си. Затова се правят тестове, а не си пускаш интернета в последния момент. Относно новата компания ReBenefit, в която са инвестирали и се презентира пред инвеститорите, освен че половината неща не ги чух, за мен лично продукта им е безсмислен, от това което разбрах. Имат платформа за социални придобивки за служители на компании и хората ще вземат решение какво да ползват спрямо собствените си потребности. Карта за спорт и ваучерите за храна са ясни, ама Ozon.bg (сайта е супер, използвам го), ама какво ще им дадът отстъпка от сайта... и това ако е придобивка. Имаше застрахователна компания Булстрад и какво някой като им види логото измежду 30-40-50 други ще се сети, че му трябва застраховка живот, и следващия въпрос как точно сам ще определи какви покрития точно му трябват? На мен лично този продукт ми изглежда добро решение за HR специалисти, които не могат да дефинират потребностите на собствените си служители и не могат да обяснят ползите от решенията, които им предоставят. Всъщност желая успех на компанията, просто от моята гледна точка, това не е място в което да се инвестира! Друго ще правят частичен екзит от компания, информация за финансовите параметри никаква! Еми сори ама всичко това ми е много непрофесионално!

                              За Алтерко резултатите са такива каквита са, да може половината да е от инфлацията, ама има и още толкова отгоре като ръст. Относно бройките колкото повече се увеличават обемите толкова повече ще спадат и в процентно съотношение, така че задържатнето на процентния ръст за мен е положителен аспект. Целевата цена на акция и според мен е висока, ама ткава е целта. А цели трябва да има, защото успеха се измерва в постигането им и трябва да имат срок, защото иначе са просто мечти. Следващата седмица ще има ОС и ще има по-голяма яснота тук, тъй като тези цели са свързани с бонусите на мениджмънта. От моята преспектива на обикновен малък инвеститор, бонусите да бъдат обвързани с по-високи резултати е по-добре, отколкото с по-ниски такитва, така че това е още един положителен аспект за компанията.
                              Евала брат... обичам смели хора!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Мартинов, ти ли си? Късаш ли от залъка, за да има стинки за многониковите и тролботовете, които да славославят акцията. Отново да признаят на Димитар (Аллтерко), че в ПР-а и ботщината са номер 1 - помня, че само Монбат някога (с тази Даниела, тази, тази Даниела) и фибанкаъсту (покрай едни случки) се доближават до това ниво. Най-искрени поздравления - така се прави!

                                Иначе хубаво ръст от 45%, но половината е от инфлацията, ръстът на броя устройства е същият, като миналата година - около 25% (даже е малко надолу, но няма да придиряме, щото нямаме точно инфо). Но това не пречи да обявим таргет от 55 евро на акция - що пък да не, аз откога рева за 200 кинта на папир. ъъъъъъъппппп

                                Ти наистина даваш "ФирЪ",- Кръщаваш наляво и дясно, що ти падне и от де доди ;-
                                Седи мирен, че си даде доброто Банка да го играеш по тая и други "версии+"...


                                пп.- Наздраве на Кольо и Банкерите и Финансистите с една "ЧЕРВЕНОГУШКА"
                                Last edited by inta53; 06.12.2022, 15:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X