IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

    Без да го обиждам човечеца ... бяха зададени над 50 въпроса...отговорите на 4 от тях бяха адски важни... но щом никой не ги спомена...всички слушаме едно и също но не всички чуваме....
    1. няма кой да прави арбитража България -Германия и да кара акции в германия( така започна събранието)
    2. Последните два месеца има по голям оборот и търсене в Германия което си е новина... това въз основа на малките банки които правят анализи и усилията на Волфганг и Мартинов...
    3.ако наемането на баден банк( най голямата и важна банка за репорти с най много клиенти в Германия не даденужният резултат се колебаят дали да не направят малко увеличение 5-10 мил с цел да бъде създадена ликвидност достатъчно голяма в Германия...пари не им трябват за сега... оглеждат се да купят нещо голямо- конкурент с голям пазар там където алтерко не е толкова силно... но идеята е да не бъде на всяка цена...дебнат ниска оценка на притиснат в затруднение конкурент!
    4компанията върви страхотно очаквам март април да ревизират прогнозите си за следвашите 3 г...ръст 44% не е малко...
    5 последно че започна мача...зададох въпроса на колегата за EBIDATa. Която “притеснява” някой от тук пишещи уважавани от мен инвеститори....та беше дръпната професионална лекция на тази тема от Волфганг каква стратегия използва какво прави и как го прави... какъв мо е стила на поведение на Волфганг...бих казал консервативен и умерен с бавни и премерени действия!

    като цяло....” бруталното рали тепърва предстой”....
    ....и да викате за Аржентина ,ей!

    ...

    т. 5 е най-важната според мен, защото човека знае как, кога, какво и защо трябва да се прави и е започнал да го прави...
    т. 1, проверих как стои арбитража в Елана, 100 евро на трансфер и от 0,5-1% комисионна, но не по малко от 100евро. Както го казаха и на събранието се търсят по-голедми пакети, така че с малки пакети трудно ще стане, големите играчи трябва да пуснат нещо. Онези 20к от четвъртък може и да се появят в Германия, ще го проследим. В този ред на мисли, някой ползва ли Еврофинанс, доколкото знам те дават възможност за сметки на борсата във Франкфурт. Ако някой ги ползва и сподели мнение ще съм благодарен. На сайта на борсата във Франкфурт на виждам дълбочината, предполагам през сметка там ще се вижда.
    2. За съжаление в Германия не са изтъргували повече, през октомври и ноември у нас са се превъртяли 104 000бр в Германия са 37 000бр, но споделиха, че има търсене което е назадоволено, поради липса на предлагане.
    3. ще я оставя без коментар
    4. съгласен съм, компанията върви страхотно, а относно ревизията на прогнозите, няма нужда да го правят. Това което Волфганг каза според мен ще е причина да не се прави такава ревизия. И с ревизия и без ревизия, това преди Аржентина е ясно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

      Явно не познаваш голяма част от инвеститорите по тази позиция.... или пък просто подценяваш съществено големината им...
      Позволете ми да цитирам един участник във форума "Хм, може би все пак някъде по света се анализират и вземат под внимание P/E и другите финансови показатели...."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

        Без да го обиждам човечеца ... бяха зададени над 50 въпроса...отговорите на 4 от тях бяха адски важни... но щом никой не ги спомена...всички слушаме едно и също но не всички чуваме....
        1. няма кой да прави арбитража България -Германия и да кара акции в германия( така започна събранието)
        2. Последните два месеца има по голям оборот и търсене в Германия което си е новина... това въз основа на малките банки които правят анализи и усилията на Волфганг и Мартинов...
        3.ако наемането на баден банк( най голямата и важна банка за репорти с най много клиенти в Германия не даденужният резултат се колебаят дали да не направят малко увеличение 5-10 мил с цел да бъде създадена ликвидност достатъчно голяма в Германия...пари не им трябват за сега... оглеждат се да купят нещо голямо- конкурент с голям пазар там където алтерко не е толкова силно... но идеята е да не бъде на всяка цена...дебнат ниска оценка на притиснат в затруднение конкурент!
        4компанията върви страхотно очаквам март април да ревизират прогнозите си за следвашите 3 г...ръст 44% не е малко...
        5 последно че започна мача...зададох въпроса на колегата за EBIDATa. Която “притеснява” някой от тук пишещи уважавани от мен инвеститори....та беше дръпната професионална лекция на тази тема от Волфганг каква стратегия използва какво прави и как го прави... какъв мо е стила на поведение на Волфганг...бих казал консервативен и умерен с бавни и премерени действия!

        като цяло....” бруталното рали тепърва предстой”....
        ....и да викате за Аржентина ,ей!

        ...
        Добре си го написал! Дано така стане. Каква обаче е разликата с други компании, които губят?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

          Явно не познаваш голяма част от инвеститорите по тази позиция.... или пък просто подценяваш съществено големината им...
          Без да го обиждам човечеца ... бяха зададени над 50 въпроса...отговорите на 4 от тях бяха адски важни... но щом никой не ги спомена...всички слушаме едно и също но не всички чуваме....
          1. няма кой да прави арбитража България -Германия и да кара акции в германия( така започна събранието)
          2. Последните два месеца има по голям оборот и търсене в Германия което си е новина... това въз основа на малките банки които правят анализи и усилията на Волфганг и Мартинов...
          3.ако наемането на баден банк( най голямата и важна банка за репорти с най много клиенти в Германия не даденужният резултат се колебаят дали да не направят малко увеличение 5-10 мил с цел да бъде създадена ликвидност достатъчно голяма в Германия...пари не им трябват за сега... оглеждат се да купят нещо голямо- конкурент с голям пазар там където алтерко не е толкова силно... но идеята е да не бъде на всяка цена...дебнат ниска оценка на притиснат в затруднение конкурент!
          4компанията върви страхотно очаквам март април да ревизират прогнозите си за следвашите 3 г...ръст 44% не е малко...
          5 последно че започна мача...зададох въпроса на колегата за EBIDATa. Която “притеснява” някой от тук пишещи уважавани от мен инвеститори....та беше дръпната професионална лекция на тази тема от Волфганг каква стратегия използва какво прави и как го прави... какъв мо е стила на поведение на Волфганг...бих казал консервативен и умерен с бавни и премерени действия!

          като цяло....” бруталното рали тепърва предстой”....
          ....и да викате за Аржентина ,ей!

          ...
          Last edited by Scottie Pippen; 18.12.2022, 17:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

            Едва ли има професионални ивеститори, които вземат решениеята си на база емоции, а не на предварително заложени критерии! Не е за тази тема, но ще споделя, че според мен стратегията на УИН е много добра
            Явно не познаваш голяма част от инвеститорите по тази позиция.... или пък просто подценяваш съществено големината им...

            Коментар


            • Деница Стефанова, директор за връзки с инвеститорите в Алтерко, "В развитие", 15.12.2022 г.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                Ayyy alама много арбитражисти ми се насаждахте на аска...да не взема да ви ги. Обера и да ви ги закарам в Германия ха ха
                Явно и Вие сте бил, какво е Вашето мнение за срещата?

                Гледам и Tony е бил, следващия път просто трябва да си говорим преди среща и да седнем и там да си ги изговорим нещата, вместо да натискаме клавишите
                Last edited by Key Ru; 15.12.2022, 22:58.

                Коментар


                • Ayyy alама много арбитражисти ми се насаждахте на аска...да не взема да ви ги. Обера и да ви ги закарам в Германия ха ха

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение

                    Понякога 1 човек върши работа като за 50
                    няма лошо, фирмата може да си позволи да открие още 10 такива на различни места по света - "„Алтерко“ посочва още, че за да ускори международната си експанзия, ще открие център за научноизследователска и развойна дейност в Дъблин, Ирландия." https://www.investor.bg/a/538-pazari...entar-v-dablin

                    ПП. то беше ясно от самото начало, че по брой РД-центрове Алтерко ще бие Епъл и Амазон взети заедно
                    Last edited by petyob; 15.12.2022, 12:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Човека(Волфганг) е на борда на БГ фирма от половин година. Нека му дадем малко време - всички си познаваме БГ средата и отговорите от типа "Тук е така" нас не ни изненадват, но него явно само го амбицират.
                      Има ясни срокове и таргети и в продажби и в цена на акцията - като завърти една пълна календарна година той сам каза - трябва време и натрупване на новини за изграждане на положителна репутация и доверие във Франкфурт, другия декември нещата ще стоят по друг начин.
                      Заложил си е репутацията да се захване с компания от една балканска страна има и хубав сочен морков, гарантиран от Митко - стискам му палци да се справи! Не е лесно в такава среда(война/инфлация/ковид/проблем с доставки/ забавен растеж с очаквана рецесия и т.н.), да се ангажираш да правиш 45% ръст върху миналогодишните 45% .

                      На 6 януари в САЩ ще бъдат анонсирани и пуснати в продажба 6 джаджи + платен абонамент/сървис, а след китайската ЧНГ(вероятно в началото на март) още 6 продукта.

                      Според мен 2023 ще е силна от гледна точка на продажби, следвана от още по-силна 2024г. Нека и скептиците и оптимистите им дадат малко време
                      Човека е голям професионалист според мен. Занимавал съм се с продажби и навлизането на чужди компании на Българския пазар и виждам правилния му подход. В диверсификацията на каналите на продажби, в това да развива равномерно всички държави и да навлиза в спецификата на всеки по-отделно. Във визията му за конструирането на печалбата. В дълбокия анализ и познаване на конкурентите, както локални така и глобални. Супер, много съм доволен от чутото от него. Не му задодх нито един въпрос в общата дускусия, ама имаше едно момче с гола глава, което пита много неща и в отговорите на Кирш чух и отговорите на моите въпроси! В думите му се видяха слабостите, които трябва да се подобряват и видимо в главата му бяха и стъпките за това.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        е това е друга работа, онова програмистчето после нови двама .... абе щото беше обявено като RD-център човек си представа поне 50 човека

                        ПП. тези които "използват Уиндоус" се наричат потребители, а ние говорим за програмисти, дето има доста тук
                        Аз не мисля, че оставиха такова мащабно първоначално впечатление. Компанията е 150-160 човека и това е част от RD-то, просто анонсираха, че ще правят разширение в Дъблин. Както и да е, вече е ясно за какво става въпрос и да им пожелаем успех. Знам компания с 1200 служители, която създаде офис в Пловдив за 4 човека R&D, за да може да ги привлече да работят за нея, защото им е трудно да си намерят точните хора. Тук просто не е в съседния град! Според мен не е нищо грандиозно, просто част от работния процес. Компанията се стреми да публична и обявява по-важните неща, които се случват около нея, нова променена цел до края на годината, нов R&D офис... Другите компании могат само да се поучат, а не само да си говорим тук как би било добре някой да направи уебинар, за да ни каже какво се случва!

                        Относно Уиндоуса тези думи са извадени от контекста. Разговора засегна дългогодишната работа на Гугъл и Амазон в сферата на Умните домове и за да се онагледи опита на хората, които се привличат в компанията бе използвано сравнението, че тези хора създават, това което другите използват след тях.

                        Коментар


                        • Смарт устройствата на българската компания Алтерко официално вече са част от обучението за електротехници в няколко от най-реномираните датски университети...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            е това е друга работа, онова програмистчето после нови двама .... абе щото беше обявено като RD-център човек си представа поне 50 човека

                            ПП. тези които "използват Уиндоус" се наричат потребители, а ние говорим за програмисти, дето има доста тук
                            Понякога 1 човек върши работа като за 50

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                              Чия е била идеята нямам представа, това не бе коментирано. Тази тема я коментира Димитър Димитров. Става въпрос за нова система, като той я назова, но просто не я запомних, тъй като не съм толкова навътре в материята. Хората са с дългогодишен опит в тази материя и както той каза нивото на хората сравнено с тези, които има тук е, че тези тук използват Уиндоус, а онези там го пишат! Към момента е един човек плюс нови двама.
                              .....
                              е това е друга работа, онова програмистчето после нови двама .... абе щото беше обявено като RD-център човек си представа поне 50 човека

                              ПП. тези които "използват Уиндоус" се наричат потребители, а ние говорим за програмисти, дето има доста тук
                              Last edited by petyob; 15.12.2022, 09:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                .....

                                ....Нека и скептиците и оптимистите им дадат малко време
                                А що пък!? Нека скептиците да се съмняват.
                                Както казваше Пепи: "кучетата лаят, но керванът си върви". (и двете неща са комплект)

                                (Извинявайки се, че за да подчертая тезата за скептиците ти редактирах постинга. Добавям също, че не е препоръка)

                                Коментар

                                Working...
                                X