IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Човека(Волфганг) е на борда на БГ фирма от половин година. Нека му дадем малко време - всички си познаваме БГ средата и отговорите от типа "Тук е така" нас не ни изненадват, но него явно само го амбицират.
    Има ясни срокове и таргети и в продажби и в цена на акцията - като завърти една пълна календарна година той сам каза - трябва време и натрупване на новини за изграждане на положителна репутация и доверие във Франкфурт, другия декември нещата ще стоят по друг начин.
    Заложил си е репутацията да се захване с компания от една балканска страна има и хубав сочен морков, гарантиран от Митко - стискам му палци да се справи! Не е лесно в такава среда(война/инфлация/ковид/проблем с доставки/ забавен растеж с очаквана рецесия и т.н.), да се ангажираш да правиш 45% ръст върху миналогодишните 45% .

    На 6 януари в САЩ ще бъдат анонсирани и пуснати в продажба 6 джаджи + платен абонамент/сървис, а след китайската ЧНГ(вероятно в началото на март) още 6 продукта.

    Според мен 2023 ще е силна от гледна точка на продажби, следвана от още по-силна 2024г. Нека и скептиците и оптимистите им дадат малко време

    Last edited by tony1975; 15.12.2022, 06:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      Всички са гледали HR уебинара ....
      Няма как да не споделя, че според мен бе грешка правенето на уебинара във въпросния момент. Следя компанията, нямам там, но ето изпуснах важно събитие, което можеше да ми повлияе, най-вероятно и на някой друг!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        дали Волганг Кирш е измислил, че разработчици на софтуер да се търсят в Дъблин? И какъв толкова софтуер ще се разработва, че тук да няма хора? Колко човека?

        ПП. между другото не е лошо корпоративен данък да се плаща там. С подоходния на персонала е теслата
        Чия е била идеята нямам представа, това не бе коментирано. Тази тема я коментира Димитър Димитров. Става въпрос за нова система, като той я назова, но просто не я запомних, тъй като не съм толкова навътре в материята. Хората са с дългогодишен опит в тази материя и както той каза нивото на хората сравнено с тези, които има тук е, че тези тук използват Уиндоус, а онези там го пишат! Към момента е един човек плюс нови двама.

        Що се отнася до корпоративен данък, там няма да се генерират приходи, само ще се разработва. Те споделиха за казус с наемането на човек в Норвегия и половингодишни неволи, като човека накрая си е направил фирма и са подписали договор с него като ЮЛ. Тук те си регистрират ЮЛ и хората са служители на компанията. Лесен за управление процес. Съгласен съм, че данъците върху доходите са греда на запад, ама ако това е цената на развитието, ще трябва да я плащаме.

        Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение

        Това за софтуера дето ще се пише в Дъблин, защото тука не може е меко казано невярно ...
        Ще се радвам да споделите Вашето мнение! От това което чух и думите, които два пъти цитирам, аз останах с впечатление, че хората там могат да предоставят решения на компанията, които тук не могат да бъдат доставени. Не казвам, че тук не може да се пише софтуер. Видно от резултатите на компанията до момента е, че и тук можем да разработваме качествени решения. Най-вероятно там ще стане или по-добре, или по-бързо, или нещо друго по-...!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

          Не се търсят разработчици в дъблин. Намерени са и вече работят.
          аха, най-вероятно ще стъпят върху някакъв отворен код и ще доработват само, и явно екипът има опит в тази работа ..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            дали Волганг Кирш е измислил, че разработчици на софтуер да се търсят в Дъблин? И какъв толкова софтуер ще се разработва, че тук да няма хора? Колко човека?

            ПП. между другото не е лошо корпоративен данък да се плаща там. С подоходния на персонала е теслата
            Не се търсят разработчици в дъблин. Намерени са и вече работят.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение

              Това за софтуера дето ще се пише в Дъблин, защото тука не може е меко казано невярно ...
              Ако беше дошъл на ОС щеше да разбереш, че не е проблем да се пише и тук. Просто екипът живее вече там и няма смисъл да се местят. Не пишат някакъв бла-бла приложен софтуер а нова операционна система + системен софтуер за нея. Само по себе си ако изобщо си в час, това трябва да ти говори доста неща....
              Last edited by AF Debugger; 14.12.2022, 18:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                Бяха гласувани предложениията, затова имаше и статия в инвестор. Относно това, което казаха в страни от точките, които се гласуваха, няколко са нещата.

                Относно фирмата в Дъблин. Необходима е с цел да се наемат хора (разработчици на софтуер), няма да има търговска дейност и няма да плащат данъци там, както някои хора тук се опасяваха, ще са само тези по служителите. Както казаха нивото на хората сравнено с тези които има тук е, че тези тук използват Уиндоус, а онези там пишат Уиндоус. За мен това е разбираемо, ако тук ги няма хората, които ти трябват търсиш ги навън. Да по-скъпи ще са, ама ако искаме да вървим напред ще трябва да се плати тази цена.

                Волганг Кирш ми направи добро впечатление с нещата, които говори за моментното състояние и развитието на фирмата, като трудно ще мога да пресъздам 40 минутния разговор с него. Вижда ми се здраво стъпил на земята, оценяващ добре някои слабости на фирмата и факта, че ги сподели говори много за това, че има набелязани стъпки в това да се подобряват. Не желае да се ангажира с прекалено големи цели, за да може да се изпълнят, което е важно, за да няма разоачарование сред инвеститорите и това де не доведе до спад в цената на акциите, но същевременно знаем целите, които компанията си е постевила в следващите три години (не става въпрос за стойност на акцията, а за резултатите). Оценявам високо професионализма му.

                Това е накратко, което мога да кажа аз! Ако има нещо по-конкретно питайте.
                Това за софтуера дето ще се пише в Дъблин, защото тука не може е меко казано невярно ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                  Бяха гласувани предложениията, затова имаше и статия в инвестор. Относно това, което казаха в страни от точките, които се гласуваха, няколко са нещата.

                  Относно фирмата в Дъблин. Необходима е с цел да се наемат хора (разработчици на софтуер), няма да има търговска дейност и няма да плащат данъци там, както някои хора тук се опасяваха, ще са само тези по служителите. Както казаха нивото на хората сравнено с тези които има тук е, че тези тук използват Уиндоус, а онези там пишат Уиндоус. За мен това е разбираемо, ако тук ги няма хората, които ти трябват търсиш ги навън. Да по-скъпи ще са, ама ако искаме да вървим напред ще трябва да се плати тази цена.

                  Волганг Кирш ми направи добро впечатление с нещата, които говори за моментното състояние и развитието на фирмата, като трудно ще мога да пресъздам 40 минутния разговор с него. Вижда ми се здраво стъпил на земята, оценяващ добре някои слабости на фирмата и факта, че ги сподели говори много за това, че има набелязани стъпки в това да се подобряват. Не желае да се ангажира с прекалено големи цели, за да може да се изпълнят, което е важно, за да няма разоачарование сред инвеститорите и това де не доведе до спад в цената на акциите, но същевременно знаем целите, които компанията си е постевила в следващите три години (не става въпрос за стойност на акцията, а за резултатите). Оценявам високо професионализма му.

                  Това е накратко, което мога да кажа аз! Ако има нещо по-конкретно питайте.
                  дали Волганг Кирш е измислил, че разработчици на софтуер да се търсят в Дъблин? И какъв толкова софтуер ще се разработва, че тук да няма хора? Колко човека?

                  ПП. между другото не е лошо корпоративен данък да се плаща там. С подоходния на персонала е теслата
                  Last edited by petyob; 14.12.2022, 17:48.

                  Коментар


                  • Бяха гласувани предложениията, затова имаше и статия в инвестор. Относно това, което казаха в страни от точките, които се гласуваха, няколко са нещата.

                    Относно фирмата в Дъблин. Необходима е с цел да се наемат хора (разработчици на софтуер), няма да има търговска дейност и няма да плащат данъци там, както някои хора тук се опасяваха, ще са само тези по служителите. Както казаха нивото на хората сравнено с тези които има тук е, че тези тук използват Уиндоус, а онези там пишат Уиндоус. За мен това е разбираемо, ако тук ги няма хората, които ти трябват търсиш ги навън. Да по-скъпи ще са, ама ако искаме да вървим напред ще трябва да се плати тази цена.

                    Волганг Кирш ми направи добро впечатление с нещата, които говори за моментното състояние и развитието на фирмата, като трудно ще мога да пресъздам 40 минутния разговор с него. Вижда ми се здраво стъпил на земята, оценяващ добре някои слабости на фирмата и факта, че ги сподели говори много за това, че има набелязани стъпки в това да се подобряват. Не желае да се ангажира с прекалено големи цели, за да може да се изпълнят, което е важно, за да няма разоачарование сред инвеститорите и това де не доведе до спад в цената на акциите, но същевременно знаем целите, които компанията си е постевила в следващите три години (не става въпрос за стойност на акцията, а за резултатите). Оценявам високо професионализма му.

                    Това е накратко, което мога да кажа аз! Ако има нещо по-конкретно питайте.

                    Коментар


                    • Всички са гледали HR уебинара ....
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                        Писателите...защо не разказвате на хората...важните неща от вчера...за себе си ли ги таите?
                        Чакам и аз някой да проговори,- започни че на теб ти идва и от вътре, а и ти вярвам

                        Коментар


                        • Писателите...защо не разказвате на хората...важните неща от вчера...за себе си ли ги таите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Хм, може би все пак някъде по света се анализират и вземат под внимание P/E и другите финансови показатели....
                            Едва ли има професионални ивеститори, които вземат решениеята си на база емоции, а не на предварително заложени критерии! Не е за тази тема, но ще споделя, че според мен стратегията на УИН е много добра

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                              Не нямат. Преди време си бях говорил с тях, докато бяха НН, за инвестиционния им подход. Тогава ми казаха, че за да могат да инвестират в Българска компания е необходимо разрешение от Холандия и оценка на компанията там. В последните години покрай промяната на собствеността, нямаше да правят промени в инвестиционния подход. Сега вече са в новата структура и не знам какъв ще им е подхода, ама мога да ги попитам.
                              Хм, може би все пак някъде по света се анализират и вземат под внимание P/E и другите финансови показатели....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                ами казвате, че пенсионните не инвестират тук, защото няма ликвидност, ами как да има ликвидност като най-големите спестители не инвестират, защото няма ликвидност ...
                                ПП съответно и чуждите капитали не идват, защото няма ликвидност.
                                Всъщност не казвам това. Това са думи на the prophet. Според мен е въпрос на стратегия на всеки от фондовете. Това, което знам за пенсионните фодове (за тези които не спекулират със средствата на клиентите си), е че младите компании трудно влизат в полезрението им, защото техните решения са за по 40 години и те предпочитат компани с по дълга история и с бавен и устойчив темп на растеж, дивиденти и т.н. Със сигурност ликвидността е фактор, но за да върнем този разговор в темата, в която се намираме, Алтерко все повече започва да отговаря на критериите на пенсионните фондове, включително и в посока на ликвидността. Не малък фактор е и втория пазар, който подпомага това обстоятелство.

                                Коментар

                                Working...
                                X