IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Plemennika_na_shefa Разгледай мнение
    https://www.onvista.de/news/2022/11-...w.google.de%2F

    Нов таргет в размер на 31 лв. в рамките на година.
    Момчето вчера беше на срещата и бе активен в задаването на въпроси. Общо взето очертава числата от отчета, нещо което и в статията на инвестор е направено, а още по-рано и ние в тази група обсъдихме. По интересното ми е как определиха целевата цена. Ето някои хора тук смятат, че мултипъла е много голям. Р/Е е около 17-18 да кажем. Нямам спомен каква бе заложената цел за печалбата за следващата година (ако някой си спомня или ако го има записано да сподели, защото трябва да го търся) и дали използват същия коефициент спрямо целта и така очертават целевата цел за след година. Та какво ли може да влияе за по-висок коефициент? Дали е сегмента и евентуалния му потенциал, дали има общо с пазарния дял на компанията в този сегмент или каквото и да било друго? Ще ми е интересно да чуя Вашите мнения!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Plemennika_na_shefa Разгледай мнение
      https://www.onvista.de/news/2022/11-...w.google.de%2F

      Нов таргет в размер на 31 лв. в рамките на година.
      Добре звучи

      Коментар


      • https://www.onvista.de/news/2022/11-...w.google.de%2F

        Нов таргет в размер на 31 лв. в рамките на година.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          И тук ще те попитам - ти кой стар ник си? Щото, ако си нов, нещата са ясни - поредната подлъгана от яхтата душица, която след 6 мсеца ще хвърли бялата кърпа и ще реве, че на БФБ е шит и нема им стъпим повече. Тук, младежо, ако си младеж, китовете, по-скоро хиените, че китовете се хранят с планктон, а хиените с открадната чужда плячка, такива ги схрускват на закуска. Ще се научиш да не вярваш на екселчета и сладки приказки, само въпрос на време (ако не се откажеш, разбира се, щото много като тебе вече плакаха).

          П.С. Това е една от най-спадналите акции от началото на годината, и то въпреки изкуственото дишане, упражено от яхтата в последните няколко седмици. Всеки сам си преценЯ
          Нямам стар ник, всъщност имам, ама преди не съм писал във форума. Що се отнася до БФБ, няма да избягам от 2011г още не съм избягал. Мнението ми за БФБ е, че се развива през годините. Увеличиват се инвеститорите, чуждите акции също са плюс, работата в посока с новите компании, които започват да използват борсата за набиране на капитал и т.н. Променя се и настроението на хората към финансовите пазари като цяло. Поради всички тези обстоятелства и БНЕБ имам и в БФБ Що се отнася до Алтерко аз съм в нея от IPO-то 2016г. така че при цената на която имам тук притеснения нямам никакви. Следя резултатите на компанията от вече доста години и видимо расте, не е на хартия. Дали някакви хора си правят някакви игри, не мога да кажа, не се познавам с хората които визирате. За мен лично това е най-стойностната компания на БФБ, не само защото ми е донесла най-много пари! Работата им в чужбина е фактора, на който се обуславя оценката ми за тях.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Понеже цитираш блокиран потребитал, а и нали си адепт на яхтата и ти/тя/то, чакайки инфо от Дядо Коледа или Рудолф, то да те перефразирам -

            човешката интелигентност е константа, но някои са с по няколко ника
            Click image for larger version

Name:	gru1.jpg
Views:	1
Size:	22.9 КБ
ID:	3990120

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Понеже цитираш блокиран потребитал, а и нали си адепт на яхтата и ти/тя/то, чакайки инфо от Дядо Коледа или Рудолф, то да те перефразирам -

              човешката интелигентност е константа, но някои са с по няколко ника
              Пряко цитирах Ендер. Слава богу щом пише не е блокиран. А другото е лаф на приятел който е в щатите. Данаил се казва Може да се каже че е баннат защото никога не писал тук и едва ли ще го направи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                цели 15 бройки и чакам да стана мЕлионерин с тях, но ме обезкуражиха с тези прогнози за едва 55 евро до 3 години Ми не, Агрия ми е най-добрата проба в последните 2 години. А преди години - ехей, смятахме ги в десетки пъти, не проценти, но и базата беше много ниска. Други времена...
                Да да, ти обичаш да чакаш поне 7-8годинки, то за две три - струва ли си профит от 15,00 на само над сто...;
                Като се замисли човек и ще избере пак недвижимостите...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Май ти е трудно да вникнеш в съдържанието на разговора..
                  Груйка, тук ти е най-голямото осиране като прогнози, очаквания, пророкувания и заклинания! Изсипал си хиляди тонове хейт и жлъч, но акцията продължава да се търгува с над 500% профит откакто почна да я плюеш.
                  Ако имаше поне малко усещане за свян, не би трябвало въобще да припарваш в темата!
                  Адвокатството те е увредило сериозно откъм обективност, да знаеш!
                  Е, то ако беше до гьонсуратлък, то яхтсмените изобщо не следваше да припарвате тук, а някои даже нови дружества направиха, докато късана от залъка си, и ги листнаха на БФБ. За тази акция отдавна съм си дал мнението - всичко в пиесата се развива по план, въпросът е само кога ще пукне пушката - преди или след антракта на трето действие, което изцяло зависи от яхтсмените
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    По леко с характеристиките, - ти нали все още си стискаш в джоба едни бройки?
                    Те май са ти най печелившите от всички останали твои "проби"
                    цели 15 бройки и чакам да стана мЕлионерин с тях, но ме обезкуражиха с тези прогнози за едва 55 евро до 3 години Ми не, Агрия ми е най-добрата проба в последните 2 години. А преди години - ехей, смятахме ги в десетки пъти, не проценти, но и базата беше много ниска. Други времена...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Един приятел скоро ми припомни лаф на друг приятел "човешката интелигентност е константа, обаче интересното е, че населението се увеличава..."
                      Понеже цитираш блокиран потребитал, а и нали си адепт на яхтата и ти/тя/то, чакайки инфо от Дядо Коледа или Рудолф, то да те перефразирам -

                      човешката интелигентност е константа, но някои са с по няколко ника
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        ......

                        П.С. Това е една от най-спадналите акции от началото на годината, и то въпреки изкуственото дишане, упражено от яхтата в последните няколко седмици. Всеки сам си преценЯ

                        По леко с характеристиките, - ти нали все още си стискаш в джоба едни бройки?
                        Те май са ти най печелившите от всички останали твои "проби"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Чак толкова зле ли ще стане
                          Май ти е трудно да вникнеш в съдържанието на разговора..
                          Груйка, тук ти е най-голямото осиране като прогнози, очаквания, пророкувания и заклинания! Изсипал си хиляди тонове хейт и жлъч, но акцията продължава да се търгува с над 500% профит откакто почна да я плюеш.
                          Ако имаше поне малко усещане за свян, не би трябвало въобще да припарваш в темата!
                          Адвокатството те е увредило сериозно откъм обективност, да знаеш!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Разказа ни играта тази инфлация. Медикаментите и те много поскъпнаха, даже нормалните хора не могат да си ги позволят вече.
                            Един приятел скоро ми припомни лаф на друг приятел "човешката интелигентност е константа, обаче интересното е, че населението се увеличава..."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Отпусни се, няма да ти се налага да обмисляш нищо
                              Чак толкова зле ли ще стане
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Отпусни се, няма да ти се налага да обмисляш нищо
                                Е защо, ако направят сплит може и да му се получат нещата !

                                Коментар

                                Working...
                                X